Avdiofili, raj za vas...
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a mardy Pe jul 25, 2014 1:46 pm

Zdravo,

Če sem kje spregledal podobno temo, se pardoniram...

Recimo, da je serijsko ozvočenje oz. akustika notranjosti tudi neki pogoj za nakup avtomobila, in me zanimajo vaše izkušnje, kateri avtomobil ranga starosti 3-8 let ponuja recimo najboljše serijsko ozvočenje, oz. kar ima boljše kot pa tekmeci? V mislih imam nek srednji "golf" razred.

Impresioniral me je audio sistem v novi Alfi Giullieti, čisto potihem, ampak zvok čist in bass da uho zastriže. Tako da sem odprl prtljažnik in že iskal kakšno bass-tubo :).
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a .com Pe jul 25, 2014 2:04 pm

dynaudio v vag(škoda in vw) in bose v audiju
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a peroRS Pe jul 25, 2014 2:10 pm

.com je napisal/-a:bose v audiju


Saj v Alfah je tudi Bose :D

.com je napisal/-a:dynaudio v vag(škoda in vw)


Tile novi niso vredni niti centa doplačila. Sem bil zelo razočaran.
Stari zvočni sistemi, ki so bili za doplačilo (npr. v Octavii 2 2004-2010) so bili za moje pojme dosti bolj kvalitetni in močnejši.
Je pa seveda tudi od oblike/velikosti in izoliranosti avta odvisno.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a maniaxxx Pe jul 25, 2014 2:32 pm

Ford s SONY avtoradiem...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a bucko_99 Pe jul 25, 2014 2:35 pm

kia ceed z serijskim Bang&olufsen ozvočjem. Na ozvočje 12 let garancije.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a gasolinedream Pe jul 25, 2014 6:37 pm

Bojda ta Dynaudio v VAGu ni D od Dynaudio. Pa sem tem očarljivim skandinavcem ZELO naklonjen. V bistvu še vedno ne morem pozabit kakšen šov naredijo Audience 42 glede na svoj denar.

Tema pa je podobna kot če bi spraševal po najboljšem avtu srednjega razreda, pač odvisno od okusa in prioritet. "Hud bas" in "uber visoki" toni je meni nekaj neposlušljivega, nekateri pa so navdušeni.

Glede na proizvajalca bi znal bit zanimiv tudi Jaguar, z svojim B&W sistemom...

Bose in B&O pa sta vedno bila bolj šminka kot ne. Mogoče je v avtih drugače, ampak po do sedaj slišanem je to bolj tako/tako.
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a bucko_99 Pe jul 25, 2014 6:42 pm

bucko_99 je napisal/-a:kia ceed z serijskim Bang&olufsen ozvočjem. Na ozvočje 12 let garancije.

malo sem se pohecal b&o stane nekje 7 tisočakov pri luksuznih vozilih, ne vem pa če se vgrajuje v kakšen srednji cenovni razred. Če se, se verjetno kakšno cenejšo verzijo b&o. Je pa zame osebno to najboljše kar se da dobiti pri ozvočenju.
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a mardy Po jul 28, 2014 11:25 am

bucko_99 je napisal/-a:
bucko_99 je napisal/-a:kia ceed z serijskim Bang&olufsen ozvočjem. Na ozvočje 12 let garancije.

malo sem se pohecal b&o stane nekje 7 tisočakov pri luksuznih vozilih, ne vem pa če se vgrajuje v kakšen srednji cenovni razred. Če se, se verjetno kakšno cenejšo verzijo b&o. Je pa zame osebno to najboljše kar se da dobiti pri ozvočenju.


Daewoo Lanos mislim da tudi ima B&O :P

Če si že omenil kio, prejšnji teden sem se pelal v Ceedu, in me je zadeva dejansko razočarala. Volume je bil recimo na 60%, in je že nekje nekaj škripalo, škrtalo, spredaj pri sovoznikovi strani še najbolj. Zadeva se vidi da ima "potencial", občutiš moč, ampak zgleda sama vgradnja in fiksiranje šepa.

Potem sem se še pelal v R. Meganu '10, in bil pozitivno presenečen. Dejanski si lahko volume gumb zlorabljal, in ni kazalo nekje na nek šum oz. da bi presilil zadevo. In pa ker je ravno bila priložnost, sem imel trip z službenim golf 6, tam bi pa rekel da je kvaliteta zvoka stopnico višje kot v Meganu. Edino zmotil me je čriček, ki pa ni bil odvisen od glasnosti zvoka/bassa. Zakaj to sprašujem oz. odkrivam....

Dosedaj sem imel slabe izkušnje z after vgraditvami nekih zvočnikov, radiev, itd., pa tudi prerasli smo že ta audio tuning :), zato v bodoče razmišljam da bi avto že imel nek spodoben audiosistem vgrajen...
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a evilfury Po jul 28, 2014 11:48 am

Bang and olufsen v kakšnem audiju je top za moje pojme.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a evilfury Po jul 28, 2014 11:48 am

maniaxxx je napisal/-a:Ford s SONY avtoradiem...


a si se mal pošalu
 
Mate
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2013
Pridružen: To apr 22, 2003 5:42 pm
Kraj: Dolsko

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a Mate Po jul 28, 2014 12:07 pm

Moj glas za zelo dobro serijsko ozvočenje (ne kakšni hudi serijski audio sistemi za doplačilo) gre za Audi A4 limuzina 2000-2008.

Dvosistemski zvočnikih v vseh 4 vratih, centralni na armaturki in nizkotonec na polici prtlažnika (Pisano na pamet). Zelo uravnoteženi toni, dovoli tudi kar nekaj zlorabe s strani glasnosti, črički pa se le redko pojavljajo.
Slika
 
kerubes
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr jun 24, 2009 3:57 pm

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a kerubes Po jul 28, 2014 1:16 pm

Tudi cabasse v renaultih lepo špila.
 
evilfury
Uporabnik
 
Prispevkov: 870
Pridružen: Pe jul 10, 2009 9:04 am
 
LukL
Uporabnik
 
Prispevkov: 1075
Pridružen: Po feb 09, 2009 9:21 pm

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a LukL Po jul 28, 2014 1:39 pm

v a4 b8 sem bil razočaran nad b&o, sej je čist zvok ni kej, sam ne gre pa neki dost naglas.

V a4 b6 je bil bose veliko boljši, in je šlo tudi bolj naglas.

trenutno mam jbl v peugeotu in zadeva je zadovoljiva, ne bom pa reku da je top ker ni!

Ne vem mogoče v a8 b&o bolje deluje ker že ima zvočnike ki se dvignejo iz armaturke.
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a Bat_zajla Po jul 28, 2014 3:07 pm

Serijski svočniki so skoraj v vseh novih avtih zadovoljivi. Če pa hočeš več, so pa razlike kar poštene. Sam imam izkušnje z Logic7 od BMWja v 535d. Izredno dobri zvočniki, bolšji kot bose v audi A8 (za B&O nevem). Tko po testih pa zmeraj pohvalijo zvočnike v novih BMWjih (B&O) in Range roverju(Meridian).
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a Scorp84 Po jul 28, 2014 3:27 pm

Mardy, ne vem kaksne sisteme si slisal, ampak po svojih izkusnjah me noben serijski sistem ni preprical (tudi te boljsi z dokupom) kot ta after vgradnja...
Problem je, da se danes s tuningom pretirava, spredaj more biti mocen sistem z veliko kicka, wofer itn... sam sem ubral cisto nasprotje, sprednji sistem ki igra odlicno srednji ton in cim manj basa. Wofer sem dal v zaprto skatlo in tudi rezal frekvence, ker mi ni vsec nabijanje pri nizkih frekvencah. Za to sem dal manjsa nizkotonca (16ke) v zadnja vrata, ki lepo igrajo nizke tone, pa tudi ne razbija ti usesa.
 
Uporabniški avatar
danatory
Novinec
 
Prispevkov: 281
Pridružen: Po jun 16, 2008 1:35 pm

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a danatory Po jul 28, 2014 3:38 pm

Najbolj čist zvok s prijetnim bassom sem slišal pri Mitsubishiju - Rockford Fosgate
 
peroRS
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5601
Pridružen: To apr 21, 2009 3:28 pm

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a peroRS Po jul 28, 2014 3:39 pm

evilfury je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:Ford s SONY avtoradiem...


a si se mal pošalu


Mogoče se je, v resnici ima prav.
Marsikateri "navaden poceni" avtoradio za 150€ po celi črti poseka original avtoradie ali pa razna ozvočenja za katera ti zaračunajo par sto €€ ali celo 1000€+ ;)
 
bucko_99
Novinec
 
Prispevkov: 499
Pridružen: Ne jul 07, 2013 8:00 am

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a bucko_99 Po jul 28, 2014 3:41 pm

ta novi model audija a3 ima b&o za doplačilo(900eur), če gledaš razred golfa.

Drugače če gledaš rabljenega srednji razred ima prijatelj v prejšnem modelu audija a3 letnik 2008 za doplačilo bose ozvočenje in se mi zdi da zelo lepo igra. Je pa res tako kot pravijo ostali, da je malo odvisno od okusa kaj ti je všeč. Zelo sem bil razočaran nad serijskim ozvočenjem Renault Megana in pa Kije Ceed(to bi izpostavil).
 
Uporabniški avatar
janez80
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 99
Pridružen: Pe mar 15, 2013 7:58 pm
Kraj: Koroška

Re: Najboljše serijsko ozvočenje

Napisal/-a janez80 Po jul 28, 2014 3:55 pm

Laguna faza 2, letnik 2002 se lahko pohvali z solidnim ozvočenjem znamke Cabase.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov