Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a miraldinjo Po avg 25, 2014 1:10 pm

Zdravo.

Pri Opel Vectri bi rad imel ovalne zvočnike v zadnji polici.

Original ima sicer mišljeno zadnje zvočnike v zadnjih vratih, kar pa meni ni všeč saj so 13ke zadaj res bolj srednja žalost.

Ker ima Vectra zadnjo polico plehnato se ne nameravam sam igrati z vratnjem lukenj. Sedaj bi vas vprašal h komu(ki ni drag) naj peljem, da mi naredijo izrežejo luknje in vgradijo zvočnike? Zanima me predvsem Ljubljana in njena okolica.

Še to:

Prednji sistem je: https://www.just-sound.de/lautsprecher/ ... em/a-8393/

Avtoradijo pa je: http://www.pioneerelectronics.com/PUSA/ ... DEH-4300UB


P.S. Koliko naj pričakujem, da me bo to stalo?


Lp
Zadnjič spremenil miraldinjo, dne Če avg 28, 2014 10:58 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a čare Po avg 25, 2014 2:39 pm

Vectra ma prevelik gepek in bojo ovalci špilali za en drek.Po vratih ene solidne zvočnike v prtljažnik pa nek normalen woofer pa bo več kot dovolj za musko poslušat.
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a miraldinjo To avg 26, 2014 6:05 am

čare je napisal/-a:Vectra ma prevelik gepek in bojo ovalci špilali za en drek.Po vratih ene solidne zvočnike v prtljažnik pa nek normalen woofer pa bo več kot dovolj za musko poslušat.



Misliš, da res??

Stvar je v tem, da ovalce imam doma že od prejšnjega avta in so vbistvu novi. Nakup 13 me pa odvrača, ker vem da so vsi bolj švoh ali pa dragi. Za razne wofeerje mi pa tudi ni po gepeku vlačit. SIcer tubo imam že doma.


V prejšnjem avtu Ford Fiesta so odlično igrali v zadnji polici. Čeprav ima res manjši gepek. Je morda kdo tu gor, kateri ima v limuzinci ovalne zvočnike v zadnji polici?


Gre se pa za tele ovalce: http://carsound.co.uk/hertz-dieci-dcx69 ... r-set-180w
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a Scorp84 To avg 26, 2014 8:31 am

Kolk pa imaš kaj volje za dodelavo. Lahko se igraš, s steklenimi vlakni in lesom, pa narediš ''kišto' pod plehom' + manjša bass refleks cev, lahko tudi brez...
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a gasolinedream To avg 26, 2014 10:51 am

Lahko samo dodam da v Civic Sedan gen6, ovalci, kljub velikemu gepeku, igrajo popolnoma OK. Ima pa Civic polico že predpripravljeno za vgradnjo 6x9 zvočnikov.
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a miraldinjo Če avg 28, 2014 3:45 pm

Scorp84 je napisal/-a:Kolk pa imaš kaj volje za dodelavo. Lahko se igraš, s steklenimi vlakni in lesom, pa narediš ''kišto' pod plehom' + manjša bass refleks cev, lahko tudi brez...


Z raznimi steklenimi vlakni se nebi rad kaj preveč igral. Rad bi samo, da mi tudi zadaj čimbolje igrajo zvočniki. Sicer to, da bi kasneje pod polico naredil nekakšne bokse in ztem zapru ovalce sem že razmišljal.

Vseeno se mi zdi, da bodo ovalci v zadnji polici dosti bolje igrali kakor mali 13cm zvočniki v vratih..ali se motim? Pa še nerabim kupovati zvočnikov za v zadnja vrata :)

Se sploh dobijo kakšni dobri 13cm zvočniki? Pa da niso extremno dragi :?:
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a tr00per Če avg 28, 2014 3:51 pm

al pa če samo nekdo zareže luknjo, ostalo se pa doma naredi? sam sem se pri nekoliko bolj enostavnem avtu s temi stvarmi že ukvarjal, sam čas si je treba vzet, mal razstavljat, mislit in šraufat, pa je :)
 
Uporabniški avatar
GiGi1985
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1556
Pridružen: Ne feb 27, 2005 9:54 pm
Kraj: EU

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a GiGi1985 Če avg 28, 2014 4:20 pm

Če hočes dobro zvočno sliko, se ne daje ovalcev v avto, ti je že čare razložil.Kupiš dobre 4kom zvočnike z ločenimi visokotonci in zmontiraš, zadaj 13ke,spredaj pa gredo 17ke,če se ne motim.
http://www.zoom-market.si/si/avtoakusti ... sxe-1350s/
http://www.zoom-market.si/si/avtoakusti ... gztc-130t/

Če ne boš vezal na ojačevalec imaš 40w RMS več kot dovolj, če pa boš, pa lahko močnejše. Svoje ovalce prodaš in nabaviš 13ke,moje mnenje.

lp
Freude am Fahren
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a miraldinjo Če avg 28, 2014 10:40 pm

tr00per je napisal/-a:al pa če samo nekdo zareže luknjo, ostalo se pa doma naredi? sam sem se pri nekoliko bolj enostavnem avtu s temi stvarmi že ukvarjal, sam čas si je treba vzet, mal razstavljat, mislit in šraufat, pa je :)



To bi bilo še najbolje. Nekomu dat narediti luknje ostalo pa sam zvežem. Sem še pri vsakem avtomobilu sam rihtu ozvočenje :)
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a miraldinjo Če avg 28, 2014 10:45 pm

GiGi1985 je napisal/-a:Če hočes dobro zvočno sliko, se ne daje ovalcev v avto, ti je že čare razložil.Kupiš dobre 4kom zvočnike z ločenimi visokotonci in zmontiraš, zadaj 13ke,spredaj pa gredo 17ke,če se ne motim.
http://www.zoom-market.si/si/avtoakusti ... sxe-1350s/
http://www.zoom-market.si/si/avtoakusti ... gztc-130t/

Če ne boš vezal na ojačevalec imaš 40w RMS več kot dovolj, če pa boš, pa lahko močnejše. Svoje ovalce prodaš in nabaviš 13ke,moje mnenje.

lp



Sem pozabil napisati. spredaj imam sedaj že pol leta tele zvočnike od Rainbow z katerimi sem zelo zadovoljen: https://www.just-sound.de/lautsprecher/ ... em/a-8393/

Začenjam že ramišljati v smeri, da morda res zadaj v vrata dam 130mm zvočnike in morda kasneje vse skupaj še zvežem na ojačevalec :)
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a Scorp84 Pe avg 29, 2014 7:42 am

Ce nisi zahteven, pri poslusanju... vsaj glede na to, da si zadovoljen s temi zvocniki (ni nic narobe z njimi), bos tudi zadovoljen z ovalci. Tako da kar vgradi ovalce. Eni sicer niso fan ovalcev zadaj in tudi kvalitete ne. Sam raje dam denar na sprednji sistem, ampak ce ze imas, tudi ne bo nic narobe. Sicer ne poznam tok tega avta, predvidevam, da je pleh dost mocen, ker tvori zadnjo steno. Treba je samo paziti, da pleh ne vibrira in po potrebi ojacati... zvocniki ne marajo vibracij...
Ce mislis placati nekomu, sicer sam lahko priporocam radiovili, ker znajo konkretno narediti. Ce ne vcasih je bils zagar, mogoce je se danes, pred big bang, pa eden v grosuplju. Tudi v tacnu je eden, k drzi internet trgovino caraudioempire, so vcasih tudi montirali. Danes nisem vec na tekocem.
 
Uporabniški avatar
tr00per
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 711
Pridružen: Ne jul 13, 2014 12:01 pm
Kraj: kransterdam

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a tr00per Pe avg 29, 2014 9:24 am

V Kranju je še Audio Hi-Fi, če je kaj uporabno. Sam sem sicer v avtu imel trosistemce v zadnji polici od JVC, spredaj serijske Clarion in pa en precej soliden Clarion avtoradio, pa je bil zvok (takrt še nisem bil tako zahteven za zvok, kot sedaj-poklicna deformacija) čisto soliden. Avto je bil pa Peugeot 106, verjetno je tudi zato hitro zadostovalo.
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a miraldinjo Pe avg 29, 2014 11:31 am

Scorp84 je napisal/-a:Ce nisi zahteven, pri poslusanju... vsaj glede na to, da si zadovoljen s temi zvocniki (ni nic narobe z njimi), bos tudi zadovoljen z ovalci. Tako da kar vgradi ovalce. Eni sicer niso fan ovalcev zadaj in tudi kvalitete ne. Sam raje dam denar na sprednji sistem, ampak ce ze imas, tudi ne bo nic narobe. Sicer ne poznam tok tega avta, predvidevam, da je pleh dost mocen, ker tvori zadnjo steno. Treba je samo paziti, da pleh ne vibrira in po potrebi ojacati... zvocniki ne marajo vibracij...
Ce mislis placati nekomu, sicer sam lahko priporocam radiovili, ker znajo konkretno narediti. Ce ne vcasih je bils zagar, mogoce je se danes, pred big bang, pa eden v grosuplju. Tudi v tacnu je eden, k drzi internet trgovino caraudioempire, so vcasih tudi montirali. Danes nisem vec na tekocem.


Bod jih kontaktiral :)


Kaj pa bi mi ti recimo priporočal za sprednji in zadnji sistem, da je bolj kvaliteten zvok tudi za zahtevnejše? Mogoče si premislim in kasneje menjam 8)


Saj kokr se jaz sponznam lahko prednji sistem še vežem na ojačevalec, ker zvočniki imajo 100W radijo, da pa vsaki strani le 50W moči, ali se motim? Pravtako bi potem še ovalce vezal na ojačevalec in bi bilo verjetno dosti bolje, kot samo na radijo.

Mi lahko predlagaš kakšen ojačevalec, kok močnega sploh potrebujem?


Lp
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a Scorp84 Pe avg 29, 2014 12:39 pm

Kot vedno, je tukaj vprašanje, koliko denarja misliš dati v prihodnosti. Če se bo vlagalo 500e, bi opustil misel, da si daš ovalce zadaja.
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a miraldinjo Pe avg 29, 2014 12:57 pm

Scorp84 je napisal/-a:Kot vedno, je tukaj vprašanje, koliko denarja misliš dati v prihodnosti. Če se bo vlagalo 500e, bi opustil misel, da si daš ovalce zadaja.


Recimo, da obdržim sprednji sistem od Rainbowa in dam Hertz ovalce zadaj v polico. Kakšen ojačevalec bi potreboval, da bi vseskupaj bilo bolj izkoriščeno?
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a Scorp84 Pe avg 29, 2014 1:52 pm

Glej AB ojačevalec, vsaj od ground zero, pa vsaj 80rms-a po kanalu, pri 4ohm. Kakšen alpine, pioneer ne glej, ker več stane ime kokr, sam ojačevalec.
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a miraldinjo So sep 06, 2014 11:25 am

Ta teden sem govoril z RadioVilil. Prišla sva do zaključka, da se mi še najbolj splača vgraditi ovalne zvočnike v polico sploh zato, ker jih že imam in si nerabim delati dodatnih stroškov.
Na vprašanje glede izgube zvoka zaradi velikosti prtljažnika odgovoril, da bo ravno sama prostornina prtljažnika le dodala na kvaliteti zvoka.

Imam vprašanje, če je tu kakšen, ki se spozna na vezavo zvočnikov. Pri sprednjem sistemu katerega sem vezal sam sem moral na obeh straneh enkrat kable doštukat.
Za to sem uporabil kar tisto "čokoladico" katero se uporablja za napeljavo po hiši.

Zanima me, če sem stem kaj izgubil na zvoku prednjega sistema?

Lp
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a miraldinjo To sep 09, 2014 1:20 pm

Evo pa so ovalci kvalitetno montirani v zadnjo polico. Lahko samo rečem vaaa zelo zadovoljen z zvokom 8) RadioVili res same pohvale :)
Zadnjič spremenil miraldinjo, dne To sep 09, 2014 1:25 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Vgradnja ovalcev v polico - Kam peljati?

Napisal/-a miraldinjo To sep 09, 2014 1:24 pm

Me pa nekaj zanima. Že dalj časa opažam, da ob preveliki glasnosti sprednaj vrata malenkost vibrirajo. Ko sem jih razdru in prižgal glasbo sem opazil, da mi vibrira originalna plastična izolacija vrat(pod tapeto).

Je dobro, če to potrgam dol, ali mi bo zaradi tega vlaga vdrla v notranjost vrat?

Gre se pa za tole: Slika


Drugače pa mislim pod distančnik nalepiti izolacijo Silent Coat Bulk, da malo oblaži vse skupaj.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov