Avdiofili, raj za vas...
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a Mitja358 To sep 16, 2014 12:39 pm

Pozdravljeni,

odločil sem se za nadgradnjo zvočnega sistema v svoji Astri H GTC.

Trenutno je noter original radio CD30 ter sprednji ter zadnji par zvočnikov. Zvok je zelo soliden, ampak očitno je nekdo nekaj spreminjal, saj se spredaj slišijo veliko bolje zadnji zvočniki kot pa sprednji. Igranje s fader nastavitvami ne obrodi sadov, zato sem se odločil za dodatno predelavo zvočnega sistema.

Moje zahteve:

- Original radio CD30 ostane
- Nobene dodatne izolacije v vratih
- Zamenjal bi oba para zvočnikov ter dodal prednje tviterje in pa ojačevalec
- Pomemben mi je kvaliteten zvok v vseh področjih delovanja, ne samo bass!
- Budget okoli 300€ (+/- 50€ - odvisno od potreb) - rabljeno/novo?
- Noben bass v prtljažniku - če je poseben bass potreben potem pod prednje sedeže oz. kombinacija dvosistemski zvočniki

Torej kakšen ojačevalec - enokanalni/dvokanalni? Kako bi bilo najbolje izpeljati oz. kombinirati zvočnike? Vse enosistemske ali kombinacija dvosistemskih in katera kombinacija, če dvosistemske?

V živo sem slišal kombinacijo Blaupunkt ojačevalca 475 ter MB Quart zvočnikov in zadeva odlično igra. Na področju avtoakustike nimam izkušenj, zato so vsa mnenja dobrodošla. Hvala!
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a mropc To sep 16, 2014 12:48 pm

2way ločen sistem spredaj, zadaj pa koaksialni zvočnik ter use skupaj vezano na 4 kanalni amp.
nevem zakaj ne izolacija vrat :? to da se zadnih zvočnikov ne sliši je kvečjemu bolje.
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a Mitja358 To sep 16, 2014 12:57 pm

mropc je napisal/-a:2way ločen sistem spredaj, zadaj pa koaksialni zvočnik ter use skupaj vezano na 4 kanalni amp.
nevem zakaj ne izolacija vrat :? to da se zadnih zvočnikov ne sliši je kvečjemu bolje.


Hvala za nasvet.
A se z izolacijo vrat toliko pridobi? Koliko pa to približno stane? Naj še enkrat povdarim, da želim le kvaliteten zvok in ne nekaj ekstremnega - to se vidi tudi na budgetu. Lahko dobim za ta denar kaj solidnega? V bistvu se zadnji zvočniki slišijo in sprednji zelo slabo. Moralo bi se lih obratno ne?

Za katerimi znamkami (modeli) zvočnikov ter ojačevalca se naj spogledujem?
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a Mitja358 Po sep 22, 2014 1:45 pm

Sem klical na Orange Audio spletno trgovino, zelo lep odnos do strank in prijazno svetovanje!

Takole mi je povedal. Obvezno izolacija vrat (20€ po vratih), spredaj 16 cm komponentni zvočniki Rainbow EL-C6.2 (99€) z ločenimi visokotonci in kretnico. Zadaj 13 cm koaksialni zvočnik Dragster DC 502 (43€) ter distančniki za zvočnike (16€).

Če bom dodal ojačevalec pa potrebujem zraven še High - Low adapter z remote (25€) in kablovje za okoli 20€. Predlaga pa 2-kanalni ojačevalec samo za sprednji sistem zaradi budgeta. Ampak mi zagotavlja, da bo samo z zamenjavo zvočnikov že velika razlika.

MB Quart zvočnikov mi ne priporoča, saj so namenjeni bolj tihemu poslušanju in ne nabijanju (sploh z bassi). Blaupunkt BlueMagic serijo pa nikakor, saj je menda porazna.
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a miraldinjo Po sep 22, 2014 2:35 pm

Glede teh komponetnih Rainbow EL-C6.2 zvočnikov jih lahko samo pohvalaim. Dobri nizki in srednji toni, le visoki toni so malo švoh, ob preglasnih zadnjih zvočnikih/basih.
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a Mitja358 To sep 23, 2014 12:16 pm

miraldinjo je napisal/-a:Glede teh komponetnih Rainbow EL-C6.2 zvočnikov jih lahko samo pohvalaim. Dobri nizki in srednji toni, le visoki toni so malo švoh, ob preglasnih zadnjih zvočnikih/basih.


To jih imaš priklopljene na radio ali ojačevalec?
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a miraldinjo To sep 23, 2014 12:49 pm

Mitja358 je napisal/-a:
miraldinjo je napisal/-a:Glede teh komponetnih Rainbow EL-C6.2 zvočnikov jih lahko samo pohvalaim. Dobri nizki in srednji toni, le visoki toni so malo švoh, ob preglasnih zadnjih zvočnikih/basih.


To jih imaš priklopljene na radio ali ojačevalec?


Pardon, sem pozabin napisati, da so vezani samo na avtoradijo. Mislim, da za ta denar(in tudi 30-40Eur več) neboš dobil boljših komponentnih zvočnikov.
Jih imam pa namen v kratkem vezati na 4kanalni ojačevalec, ker imajo še dosti potenjala neizkoriščenega :D
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a miraldinjo To sep 23, 2014 12:56 pm

Ti pa tudi jaz zelo priporočam izolacijo vrat saj se kvaliteta zvoka konkretno izboljša, še posebaj, ker se znebiš neželjenih treslajev po vratih in stem obupne nizke tone.
 
Uporabniški avatar
_furby_
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4178
Pridružen: Sr mar 21, 2007 12:39 am
Kraj: Ankaran

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a _furby_ To sep 23, 2014 1:22 pm

Jaz imam v corsi cd30 mp3 in original zvocnike. Dodal sem sub, ojacevalec in high-low adapter. Vse lepo nastimano igra perfektno za "normalno" uporabo. Prednji sistem je ze v osnovi precej mocen in kvaliteten ... za original pac
turbo inside
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a Mitja358 To sep 23, 2014 4:00 pm

Odločitev je padla, Rainbow zvočniki. A se splača dodat 40€ za DreamLine serijo namesto Experience Line serije?

Slika
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a Mitja358 Ne sep 28, 2014 10:03 pm

Slika :D
 
Mitja358
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: To mar 13, 2012 8:25 pm

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a Mitja358 Sr okt 01, 2014 11:24 pm

Na žalost je pri vgradnji prišlo do neke napake, saj mi zvok naredi pritisk v ušesih - verjetno nekje napačna faza. Čeprav mi ni jasno kako, saj sem se držal logike. Zadnjih zvočnikov se zaenkrat nisem dotikal.

Imam CD30 radio. Na sprednjo levo kretnico sem v Input + povezal moder kabel, v Input - pa modro-rjav kabel. V sprednjo desno kretnico pa je v Input + povezan rumen kabel, v Input - pa rumeno-rjav kabel. Potem za srednjetonca je itak v redu povezano, saj je vse označeno. Edino malo me skrbi za tviterje, saj nimajo označeno. Sem pa povezal prozorno-rdeči kabel v Tviter + in pa prozoren kabel v Tviter - (tako je tudi v navodilih - piše pa, da če zvok ni v redu naj zamenjam faze na tviterju). Torej verjetno je problem pri tviterjih ne, zadnji zvočniki ne morejo imeti vpliva na to? Je kaj narobe če sem imel nekaj časa vklopljene zvočnike?

Drugače pa moj prvi vtis. Kvaliteta zvoka se je izboljšala (več povem ko odpravim pritisk v ušesih), na glasnosti nisem kaj dosti pridobil, izboljšalo se je razmerje zvoka, saj imam sedaj občutek, da me zvok obkroža od povsod (rahel poudarek na spredaj). Bom pa definitivno moral kupit še ojačevalec, saj se pri višjih glasnostih opazi, da radio ne more dat od sebe čistega bassa, ampak ga že popači.

Območje za srednjetoncem sem pa izoliral, verjetno pa ne bom izoliral celih vrat.

Skratka, objektiven odgovor glede izboljšanja zvoka vam lahko dam, ko odpravim napako.
 
Mboy001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne dec 19, 2010 2:16 am

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a Mboy001 Po feb 16, 2015 5:38 pm

Glede priklopa imaš vse označeno na kretnici...glede pritiska v ušesih pomeni, če narobe priključiš + in -, glede tweeterjev, pa tak imajo barvne kable...če se ne motim je rdeč = PLUS in belo-siv = MINUS.

Če pa imaš merilec pa lahko tudi izmeriš polariteto...
 
Mboy001
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 14
Pridružen: Ne dec 19, 2010 2:16 am

Re: Nadgradnja zvočnega sistema - Astra H GTC

Napisal/-a Mboy001 Po feb 16, 2015 5:39 pm

Tule se vidi, da so kabli malo obarvani:

https://www.google.si/search?q=rainbow+ ... 920%3B1080
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov