Avdiofili, raj za vas...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Bluetooth Parrot minikit plus

Napisal/-a svetilnik Če mar 19, 2015 11:32 am

Glede na to, da so kazni kar visoke in da sem se v drugem manjšem avtomobilu navadil na serijsko vgrajeni blutooth za prostoročno telefoniranje, me zanima mnenje uporabnikov kako se odnese Bluetooth naprava Parrot minikit plus, katerega nameravam vzeti za svoj avtomobil. Kaj priporočujete in kakšna je kvaliteta zvoka ter enostavnost uporabe?

https://eshop.petrol.si/sl/petrol/bluet ... ikit-plus/
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Bluetooth Parrot minikit plus

Napisal/-a Godward Če mar 19, 2015 8:17 pm

to bi tudi mene zanimalo
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 551
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Bluetooth Parrot minikit plus

Napisal/-a frgo Če mar 19, 2015 8:47 pm

jaz sem imel dražjo verzijo, minikit neo

zadeva je delala krasno - enostavno glasovno klicanje, kvaliteta zvoka zelo dobra, nobenih težav s pogovarjanjem pri avtocestnih hitrostih v dežju

neo ima vgrajen senzor premikanja, tako da se zbudi iz spanja, ko sedeš v avto in ni treba na roke prižigat, kar zelo olajša iporabo in zelo podaljša življenje baterije

no po kratkem času je ta senzor odpovedal in reč ni več šla v spanje, posledično je skuril baterijo v parih dneh. menda serijska napaka.

uglavnem jaz te vrste naprave brez senzorja premikanja vseeno ne bi vzel - pogledal bi mogoče še za kakšno jabro tour ali podobnim
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Bluetooth Parrot minikit plus

Napisal/-a svetilnik Pe mar 20, 2015 1:50 pm

Kaj pa bi potreboval za vzpostavitev ford Bluetooth sistema za prostoročno telefoniranje v focusu, letnik 2009, kateri ima sonyjev avtoradjo. Originalna zadeva naj bi bila draga in pa upam, da pri tem ni za povezovati kakeršnekoli žice, oziroma razdirati avtomobila. Obstaja kakšna ugodna alternativa?
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Bluetooth Parrot minikit plus

Napisal/-a svetilnik So mar 21, 2015 8:49 am

Me pa zanima če bi ta stvar delovala s tem avtoradiom
Priponke
1_1.png.jpg
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Bluetooth Parrot minikit plus

Napisal/-a svetilnik So mar 21, 2015 8:54 am

hqdefault.jpg
 
btrobe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe feb 13, 2015 12:53 pm

Re: Bluetooth Parrot minikit plus

Napisal/-a btrobe Po maj 23, 2016 10:44 am

tudi jaz imam podobne težave. kakšne rešitve ste našli v tem primeru?
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Bluetooth Parrot minikit plus

Napisal/-a RedBaron Po maj 23, 2016 3:17 pm

svetilnik je napisal/-a:Kaj pa bi potreboval za vzpostavitev ford Bluetooth sistema za prostoročno telefoniranje v focusu, letnik 2009, kateri ima sonyjev avtoradjo. Originalna zadeva naj bi bila draga in pa upam, da pri tem ni za povezovati kakeršnekoli žice, oziroma razdirati avtomobila. Obstaja kakšna ugodna alternativa?



Ne razumem točno v čem je problem... glede na to da imaš na radiu tipke za telefon, bi moral imeti tudi BT...

Sam imam enak radio v S-maxu (SONY, 6× CD, BT, voice control) in vse kar je potrebno narediti je, da na radiu vključiš BT (pritisneš PHONE in nato MENU, ter pobrskaš po meniju) in s telefonom poiščeš napravo (FORD AUDIO, mislim da je), ter seznaniš (koda je 1234, 1111, ali pa 0000).
In zadeva deluje.
 
btrobe
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Pe feb 13, 2015 12:53 pm

Re: Bluetooth Parrot minikit plus

Napisal/-a btrobe Če maj 26, 2016 10:43 am

problem je ker nekateri radio-ti imajo samo predpripravljeno za bluetooth, nimajo pa vgrajenega modula bluetooth. ta na servisu stana cca400 ali več €. po mojih informacijah se za to ne odloča noben, ker je predrago, tako da je alternativa parrot. sam uporabljam PARROT MKi9100, kateri pa mi požre baterijo v parih dneh in me sedaj zanima če je imel kdo isti problem in kako ga je odpravil če se sploh da
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov