Avdiofili, raj za vas...
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Ozvocenje v Laguni 1

Napisal/-a Scorp84 So mar 21, 2015 8:22 pm

Pozdravljeni

Trenutno obnavljam/posodabljam laguno 99 letnik. Posodobitev pa je vecinoma v akustiki. Trenutno sem menjal zvocnike, ki precej pridejo do izraza, kot original. Seveda je sama postavitev zvocnika slaba in je na plastiki vrat. Ta pa seveda zelo vibrirajo. Nekaj sem uspel resiti, z distacniki iz lesa, katera sem sam po meri naredil. Ceprav po trditvi, da ne bo pomagalo, je zvok precej izboljsan.
Se vedno pa ni to to. V nacrtu imam se na izolacijo, ampak izkusnje pri Peugeotu, ne bo kaj dosti izboljsalo. Plastika je se vedno tisti problem, ki kljub temu ce jo zlepis z izolacijo, le ta vibrira. In je ucinek, da skoraj ni izboljsave.
Nebi pa delal panelov, ker bi rad, da je cim bolj originalno. Mi je pa prisla ideja, da bi tapeto vrat z notranje strani ojacal, da le ta ne bo vec vibrirala. Ojcat pa mislim z polietersko maso oz steklenimi vlakni.
Je ze kdo to probal in kako po posegu igrajo zvocniki?
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Ozvocenje v Laguni 1

Napisal/-a Scorp84 Po mar 23, 2015 6:27 pm

No danes sem se cel dan ukvarjal s tem, kar sem prej omenil, da ojačam tapeto. Sem dal kar nekaj nanosa in tapeta več ne vibrira. Zvočniki pa zdaj igrajo, kar konkretno in tudi glasnost je izboljšana. Je pa bilo treba, precej plastike rezat, ker niti ne vem, kaj so jo toliko dajali. Edino to, da zvočniki niso mogli ''dihati''. Tako da sem zelo zadovoljen. Če se bo kdo tega lotil, mu priporočam, ker razlika je očitna. Samo je teba dobre živce imeti, ker je precej neravnin... sem tudi dodal maso, na notranji del, kjer se zvočnik pritrdi. Tako, da zvočnik ni več pritrjen na plastiko, originalni videz tapete, pa je ostal nespremenjen.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov