Avdiofili, raj za vas...
 
krokodilus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr maj 13, 2015 6:05 pm

akustika

Napisal/-a krokodilus Pe maj 29, 2015 8:51 am

Kupil sem avto z že vgrajeno avtoakustiko, ki je ne grem menjat z boljšo, ki jo imam v starem avtu, ki ga nameravam prodati.
Ker v hiši nimam akustike me zanima če je smiselno uporabit avtoaskustiko v hiši.
Napajanje ni problem ker imam tudi dovolj močan 12 V napajalnik.
Zvočnike bi zamenjal s hišnimi, 4ohmskimi.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: akustika

Napisal/-a Fnatic So maj 30, 2015 5:16 pm

Seveda lagko to naredis. Dostikrat vidim,da nizkotonce uporabljajo za hisni kino kar od avtoakustike. Za mide in tvite pa ne bi vedel,kako je. Ce imas na razpolago, potem kar. Ce pa bi raje nekaj kupoval, pa kupi hisno akustiko.
Ba-dum tssssssss =P
 
krokodilus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr maj 13, 2015 6:05 pm

Re: akustika

Napisal/-a krokodilus Ne maj 31, 2015 5:36 pm

Kaj pa woofer? V hišni akustiki ima woofer bolj mehak-globok zvok. Tako se mi je vsaj zdelo ko sem ga pred leti slišal pri kolegu. Ta iz avta pa ima nekako bolj trd tresoč zvok (tudi če ni naglas) .
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: akustika

Napisal/-a Fnatic Ne maj 31, 2015 6:03 pm

To je pa cisto odvisno od suba in nastavitev..na avtoojacevalcu mas zato toliko nastavitev in tudi na avtoradiu..prek cesa bi ga pa gnal? Je pa tudi res,da so novejsi subi na zacetku se "neuigrani" in zato tudi trsi..kasneje po daljsem "sibanju" pa rata bas mehkejsi..goborim za sube nizjega cenovnega razreda..
Ba-dum tssssssss =P
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: akustika

Napisal/-a Scorp84 Ne maj 31, 2015 7:20 pm

Razlika v zvoku je v vecini zaradi materiala zvocnika. Hisni zvocniki, so vecinoma iz lahkega materila npr. papir. Kajti ne rabijo delovati v hrupnem okolju, prenasat temp. razliko, tresenje in tudi niso v ohisju, izjema nizkotonci in morajo, kar se da spravit zvok v avtu.
Hisni zvocniki s tem nimajo problemov in zaradi lahkega materiala, znajo bolj natancno odigrat frekvenco. Pa sploh ker je delovanje, v stabilnem obmocju, nobenega premikanja, sprememba pritiska, zaradi visincev itn...
Doma imam nizkotonec 16 cm premera od Monitor Audio, ki res dela cudeze. Dokler ne slisis ne mores verjeti, kaj da iz sebe. Prav tako ostali komplet, ki ga imam doma. Sem poslusal precej zvocnikov za v avto, tudi na tekmovanjih, pa nobeden niti priblizno ni znal igrati mehko, v primerjavi z mojim sistemom. Pa imam sele, nekak bi se reklo, vstopne modele od MA.

Drugace zvocniki od avta, v primernem ohisju (rabijo ogormno litrazo) znajo igrat zelo glasno. Ampak natancno produkcijo celotnega slisnega frekvencnega obmocja, je s takimi zvocniki tezko dosec. Za navadnega poslusalca, ce mu je ok npr. logitechov sistem, bo to pokrilo vso zadovoljstvo.
 
krokodilus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr maj 13, 2015 6:05 pm

Re: akustika

Napisal/-a krokodilus Po jun 01, 2015 12:00 pm

Škatla je narejena doma, s Kenwoodovim wooferjem, staro je ene 13 let in ni bilo veliko v uporabi. Membrana je plastična, modre barve.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: akustika

Napisal/-a Fnatic To jun 09, 2015 12:54 pm

Scorp ti je napisal kako in kaj. Sicer čisto se ne strinjam z vsem ampak saj to ni važno. Jaz predlagam, da pač preizkusiš in boš sam videl, ali ti odgovarja ali ne
Ba-dum tssssssss =P
 
krokodilus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr maj 13, 2015 6:05 pm

Re: akustika

Napisal/-a krokodilus Sr jun 10, 2015 7:00 am

Se v tem forumu ne da pisat zasebnih sporočil?
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 399
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: akustika

Napisal/-a Dawid1 Če jun 11, 2015 6:21 am

krokodilus je napisal/-a:Se v tem forumu ne da pisat zasebnih sporočil?


Se da, ampak če si nov uporabnik moraš najprej imeti določeno število objav.

Kar pa se tiče akustike, tudi sam uporabljam SUB iz avtomobila v hiši, ker mi je orig. SUB od hišnega kina crknil, in igra odlično - skoraj bolje kot v avtu, imam pa zaprto škatlo 35l.

Glede mid in tw pa sem malo skeptičen kako bi to igralo v sobi, sicer pa poskusiti ni greh. Če prav razumem, bi tudi ojačevalec imel v hiši?

Če se boš lotil tega, lahko objaviš kakšno sliko, kako si zadevo izpeljal.

lp, d
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: akustika

Napisal/-a Fnatic Če jun 11, 2015 11:17 am

srednje in visoke tone bi bilo pomoje bolje imet kar hišne zvočnike. Lahko seveda daš avtoakustične, vendar boš moral naredit nekaj litrske škatle za pravilno igranje (za mide seveda). Bi bilo pa res zanimivo videt in slišat, kako igra. Sam sem pred leti preizkusil v sobi tako vezat in mi ni bilo kaj preveč všeč. lp
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov