Avdiofili, raj za vas...
 
silly1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So jul 17, 2004 9:56 pm

Toyota Aygo zvočniki in navigacija

Napisal/-a silly1 Sr sep 02, 2015 9:33 pm

Kupila sem rabljeno Toyoto Aygo, letnik 2011 z navigacijo in "hi-fi ozvočenjem".

Sprednji zvočniki izgledajo nekako tako:
http://cdn2.expertreviews.co.uk/sites/e ... k=dgq2BKcs

Za zadnje pa ne najdem slike, lahko pa jih jutri poslikam, če kaj pomaga.


Hi-fi ozvočenje izgleda tako, da so sprednji in zadnji zvočniki precej ubogi, zadnji pa za povrh še precej škripajo.

Koliko je kaj težko menjati te zvočnike? Zadnji ne bodo problem, saj se jih samo vzame iz police nad "prtljažnikom". Me pa skrbijo sprednji, saj so precej nenavadne oblike in bi lahko grdo izgledalo, če novi ne bodo čisto pasali . Ok, verjetno so spodaj okrogli, ampak ne upam pogledat, da se ne bi kaj pokvarilo/zlomilo :)
Ne vem, če bi bilo bolje kupiti samo zadnje, saj sprednji za silo še delajo, ali je bolje, da kar vse štiri?

Pa še, katere zvočnike bi predlagali? Tovarniških nočem, ker so več kot očitno zanič.
Sicer nisem preveč zahtevna, vseeno pa nočem, da vse škripa, če povečam base in dam bolj naglas. Koliko naj bi bil budget nimam pojma, ker ne vem, od katere cene se začnejo taki, ki po parih mesecih ne škripajo.

Poleg tega pa imam težave z nastavitvijo navigacije, saj sem očitno antitalent. Mogoče obstaja na gorenjskem koncu kdo, ki se ukvarja tudi z nastavljanjem navigacij in nasveti, kako pripraviti določeno stvar do tega, da deluje? Mogoče kdo pozna kakšnega avtoelektričarja, ki ima kaj podobnega kot dodatno ponudbo? Sanja se mi ne, na koga naj se obrnem.

Če poleg tega montira še zvočnike, potem pa sploh super.


Upam, da nisem preveč zakomplicirala. Če pa sem, pa še povzetek:
Iščem nekoga, ki nastavlja navigacijske naprave in ponudi kakšen nasvet, mogoče zraven še montira zvočnike. Pa še zanima me, katere zvočnike bi mi priporočali.

Hvala vnaprej.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Toyota Aygo zvočniki in navigacija

Napisal/-a esem Sr sep 02, 2015 9:55 pm

Bo treba bolj resno zastavit, če hočeš boljši zvok. Sploh ni nujno, da so slabi zvočniki (čeprav verjetno res so), lahko samo verno reproducirajo "škripanje" ojačevalca ali dodatno še česa. Najprej bo treba povedat, kateri "hi-fi" radio imaš notri, da kdo kaj o njem pove - ker verjetno ni sposoben brez popačenj poganjat 4 zvočnikov (ali več, ker so verjetno 2/3- sistemski).

Predlagam obisk avtoelektričarja, ki bi ti moral zastonj (5 € v žep) odpret vse zvočnike (spodaj so običajno okrogli standardnih dimenzij - npr 13, 16...To moraš vedet za menjavo kasneje) in preverit, če je ojačevalec dovolj močan (še 5 €?). Šele nato iskanje krivca za slab zvok (lahko je samo napaćno zvezano ipd).
 
silly1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So jul 17, 2004 9:56 pm

Re: Toyota Aygo zvočniki in navigacija

Napisal/-a silly1 Sr sep 02, 2015 10:18 pm

Hvala za odgovor.

Sem mislila, da če so zvočniki original tovarniški, potem bi moralo pasat skupaj.

Radio je takle:
http://www.ebay.co.uk/itm/CITROEN-C1-PE ... 0861398069

edit:
Poznaš mogoče kakšnega avtoelektričarja, ki bi ga priporočal?
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Toyota Aygo zvočniki in navigacija

Napisal/-a mropc Če sep 03, 2015 5:14 pm

kolikšn zvočniki grejo notri ni problema izvedeti. če je budget omejen bi uzel nekaj iz priznanih znamk za spredaj in zadaj (raibow-jbl-gz...)za nekih 100€ bi se dobilo že nekaj. izogibal bi se pa smeti katerih oznako imajo superduper xxx wattt)

je pa tako, da tudi kdor koli bo menjal sprednje in zadnje zvočnike, to pač nebo 5€.
 
silly1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: So jul 17, 2004 9:56 pm

Re: Toyota Aygo zvočniki in navigacija

Napisal/-a silly1 Če sep 03, 2015 6:14 pm

Hvala za odgovor.

Jasno mi je, da ne bo 5 eur, ampak vse skupaj pošteno preko 100 ali 200, z avtoradijem pa še več. Vsaj bilo bi, če bi se komu zazdelo, da bi mi rad prodal kakšne zvočnike. Pa je bilo to, da rabim zraven še kakšen nasvet že preveč, tako da imam zdaj nekaj začasnega iz BigBanga, po mojstra, nasvete in zvočnike pa še po nov avtoradio grem pa direkt v Avstrijo, ker sem izgubila natančno cel dan s prošnjami na kolenih, da bi kdo kaj pogledal in predlagal.
Bilo je vse od "pokličem te nazaj, ko preverim" (klica seveda ni bilo), do "pri nas tega ne delamo" (na spletni strani piše zaradi lepšega) in "to se ne da v tem avtu mp3 ne bo delal" (medtem ko bi mi mirne duše lahko probal prodati kakšen car link adapter in bi mu najbrž tudi uspelo).
Pa nič.
Meh.
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Toyota Aygo zvočniki in navigacija

Napisal/-a mropc Če sep 03, 2015 9:37 pm

bejba lej. :D ti lahko omenjeno tudi jaz zmonteram in svetujem. seveda pa nisem cele dneve na forumu :D
ce se omeni budget in zelja se da zrihtati
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Toyota Aygo zvočniki in navigacija

Napisal/-a esem Če sep 03, 2015 10:44 pm

Najprej je treba ugotovit, zakaj ozvočenje, ki naj bi bilo "hi-fi", slabo dela. Rinit takoj v nove dele, dokler se ne ve, kateri so šibka točka, zna bit nepotrebno in zato neprijazno do denarnice.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !
 
MareA
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Sr dec 01, 2010 3:42 pm

Re: Toyota Aygo zvočniki in navigacija

Napisal/-a MareA Po sep 14, 2015 10:27 pm

Zamenjava zvočnikov se je meni vedno obnesla kot dobra rešitev, ne glede na "krivca" za slab zvok. Tovarniški zvčniki so v večini primerov razmeroma skromni in tudi "upgrade" kiti se ne ponašajo z ravno najboljšim zvokom. Glede na tip avta in minutko surfanja domnevam, da je montaža zvočnikov na vrhu armature in v vratih. Problem so nestandardni adapterji, ki jih a) lahko kupiš ali b) "custom made" narediš iz plastike/pločevine/vezane plošče oz. jih daš narediti. V odsotnosti veščin priporočam obisk http://www.caraudioempire.com/. Ne, nisem frend; možakar mi je za sicer solidnih 500 EUR montiral ozvočenje na osnovi obstoječega tovarniškega "head-unita", ki je bilo vredno vsakega centa.
 
Uporabniški avatar
FMPower
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: To okt 21, 2008 6:06 am
Kraj: Ptuj

Re: Toyota Aygo zvočniki in navigacija

Napisal/-a FMPower To okt 13, 2015 6:28 am

Moja žena ima Aygota. Prva stvar kar sem naredil ko smo ga kupili sem zamenjal zvočnike, ki so v armaturki. So velikost 10cm. Nabavil sem solidno verzijo Alpine zvočnikov in razlika, predvsem zvokovno je odlična, sploh srednji in visoki toni, z basom pa je bolj tak tak, ker so zvočniki dani direkt v armaturo je spodaj vse prazno, kar pomeni, da nima nekega pravega zaprtega volumna za base. Ne glede na to je zadeva kot dan in noč, tudi brez ojačevalca na original radio. lp
************************
Toyota Forever
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov