Avdiofili, raj za vas...
 
lukc91
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To nov 10, 2015 10:06 pm

Menjava radia Astra H, 2008, težave z elektriko

Napisal/-a lukc91 To nov 10, 2015 10:20 pm

Pozdravljeni,

kupil sem novi avtoradio Pioneer MVH-AV270BT, saj orginalni cd30 nima aux, mp3, usb... funkcij.

Zelo veliko sem si prebral na spletu, pogledan na youtube posnetke kako poteka menjava. Zato sem tudi kupil ISO konektor. Danes sem se lotil montaže, vse sem priklopil po navodilih vendar se radio ni prižgal. Po celodnevnem branju forumov, spleta sem ugotovil da moram priklopiti rdeči kabel na 12v tam kjer je vžigalnik. Vmes sem govoril tudi z avtoelektričarjem ki mi je enako svetoval. Ko sem to nareidl se je radio sicer zagnal vendar je bil prižgan tudi ko je avto ugasnjen. Nikakor se ga ni dalo izklopiti. Nato sem poskušal nekako povezati na črn tanek kabel (po navodilih na spletu) ki se nahaja zraven oz je priklopljen v vžigalnik. Radio se je nato prižgal ko sem dal kontakt in tudi ugasnil. Ko sem ponovno zvezal ni več delovalo. Opazil sem tudi da je stikalo za ogrevanje stekel stalno prižgano, zadnji brisalec ne dela. Od takrat naprej ne deluje tudi odpiranje oken.

Opazil sem tudi, da ko dam kontakt se ne prižge osvetlitev spodaj pod radiem (kje so stikala za ventilatorje) niti osvetlitev za vklop luči in stikal za okna. Osvetlitev pri ventilatorjih se pojavi šele ko ročno prižgem luči, medtem ko osvetlitve pri stikalu za luči in okna še vedno ni. Stalno gori kot da je prižgano ogrevanje stekel, čeprav jih ne ogreva, zadnji brisalec ne dela, sprednji pa ja. Torej mi ni uspelo usposobiti radia pa še dodatne težave so se pojavile :? :? :? :? :(

Se komu sanja kaj se je zgodilo, upam da ne gre za kakšno hujšo napako.. :( na hitro sem zadaj v prtljažniku pregledal varovalke so zgledale ok. nisem pa videl najbolje ker je bila že tema.

lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Menjava radia Astra H, 2008, težave z elektriko

Napisal/-a Firediver Sr nov 11, 2015 8:06 am

Najhitreje in najceneje bo, da pelješ k avtoelektriku.

Najprej pa lahko preveriš naslednje:
- odklopi komplet avtoradio od inštalacije
- preveri vse varovalke, velika verjetnost je, da si nehote naredil kratek stik
- navodila avtoradia te bodo rešila skrbi (edina verodostojna literatura), kvečjemu je potrebno prevezati rumeno(stalen +12V) in rdečo žico (+12V preko ključavnice), črna je bila doslej vedno - (minus). In ja, tako +12V in minus dobiš pri vžigalniku, ampak ne na istem vijaku!
- si kupil ISO konektor posebej za tvoj avto ali moraš še lotati? Če lotaš preveri pinout ISO konektorja podatke dobiš na netu ali tudi v navodilih od avtoradia.Če je ISO konektor točno za tvoj avto, potem nimaš drugega dela, kot spojiti vse skupaj brez prevezav rumene in rdeče.

Vsak avtoradio ima tipko za ročni vklop radia in nemara si imel že pravilno zvezano, ampak čisto prvič moraš pri vključenem kontaktu ročno vklopiti radio in ga s odvzemom kontakta ugasniti tako, da se bo naslednjič, ko boš dal kontakt, sam vključil.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov