Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Zvočniki Astra J

Napisal/-a tomzzi Pe apr 22, 2016 4:27 pm

Kot je v naslovu navedeno iščem zvočnike za Astro J.
Razlog za menjavo je pa, da mi je začel prednji v sovoznikovih vratih hreščat.

Najraje bi menjal samo te v vratih in bi pustil visokotonce v armaturi original saj so ok.
Ne bi pa dajal 100€+ za zvočnike saj avta tudi ne nameravam imeti več dolgo.
Bi pa rad poštimal zadevo saj me moti.
Kakšen predlog?
Tam do 80€.

Itak bo verjetno boljše kot original.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a nejc1 Pe apr 22, 2016 4:49 pm

Če ne misliš menjati visokotoncev, potem rabiš midbase (srednjetonce) in tukaj tako ni ravno veliko izbire.
Recimo moj predlog: http://www.orangeaudio.si/avtozvocniki-rainbow-el-w6
Verjetno boš potreboval še distančnike: http://www.orangeaudio.si/distancnik-opel-astra
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a tomzzi Pe apr 22, 2016 5:39 pm

Ok hvala.

Ja najraje jih ne bi. Saj verjetno bi s temi srednjetonci dobro špilalo skupaj ali je bolje če se že menja vzet komplet?
Kot pravim pa ne bi rad zapravil ogromno na zvočnikih. Itak pa je verjetno v vsakem primeru bolje kot original.
V bistvu tudi boljše ne rabi biti samo, da ni slabše.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 962
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a matejxx Pe apr 22, 2016 5:51 pm

Kaj to imajo Astre J serijsko napako z hreščanjem v zvočniku? Poznam dva taka primera.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a tomzzi Pe apr 22, 2016 6:15 pm

Meni je bilo do sedaj vse ok.
Zadnje čase pa hrešči. Oziroma sedaj nonstop. Avto ima 180.000 prevoženih in je 6 let star. Pa vrata so bila tudi že razdrta/popravljana.
Ampak to nima veze.
Sem pa tudi že slišal od enga o hreščanju iz zvočnikov.

Ampak to me ne zanima.
Mene zanima kaj vzet?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a pskoda Pe apr 22, 2016 7:40 pm

nejc1 je napisal/-a:Če ne misliš menjati visokotoncev, potem rabiš midbase (srednjetonce) in tukaj tako ni ravno veliko izbire.
Recimo moj predlog: http://www.orangeaudio.si/avtozvocniki-rainbow-el-w6
Verjetno boš potreboval še distančnike: http://www.orangeaudio.si/distancnik-opel-astra


Ta zvožnik ima 100w rms in to bo bolj slabo igralo na original radijo. Tukaj bi moral vezat še ojačevalec
Lp
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a nejc1 Pe apr 22, 2016 9:10 pm

Teh zvočnikov je bilo že veliko zmontiranih v vezavi samo na avtoradio (sicer večina v kombinaciji s kretnicami in visokotnci) in so uporabniki zelo zadovoljni glede na ceno, tudi monterji jih priporočajo tudi samo za vezavo na radio, seveda je pa z ojačevalcem nekaj bolje... Bolj kot moč je tukaj važna občutljivost, katera je sigurno nekaj višja od original zvočnikov in mislim da bo tudi vezano na avtoradio delalo zelo solidno, sigurno nekaj bolje od originala..

tomzzi je napisal/-a:Ok hvala.

Ja najraje jih ne bi. Saj verjetno bi s temi srednjetonci dobro špilalo skupaj ali je bolje če se že menja vzet komplet?
Kot pravim pa ne bi rad zapravil ogromno na zvočnikih. Itak pa je verjetno v vsakem primeru bolje kot original.
V bistvu tudi boljše ne rabi biti samo, da ni slabše.


Pa boljše bi bil seveda komplet, potem lahko spet rečemo, da bi bilo boljše še če bi malo dodatno poizoliral vrata in spet tako naprej... Če ne misliš več dolgo imet avta zamenjaj samo 16ke pa konec...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a tomzzi So apr 23, 2016 3:30 pm

Ja se tudi meni zdi, da je za na original radio 100W RMS preveč...
Nič se drug teden zapeljem do trgovine z avtoakustiko in še tam povprašam...
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a pskoda So apr 23, 2016 5:36 pm

Neoriginalni radiji imajo nekje 50 - 55w max moči (cca 30w rms) kaj šele original.
Cca 70% moči zvočnika bo neizkoriščenega z original radijem. Z dodatno montažo ojačevalca bo razlika kot noč in dan
Lp
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a tomzzi So apr 23, 2016 6:38 pm

Ja ampak če si prebral ne mislim drugega kot zamenjat kar je nujno. Torej razni ojačevalci odpadejo.
Iščem samo solidno zamenjavo srednjetoncev za na original radio.

Zakaj pa ne vzamem originala na servisu? Ker je cena za zvočnik visoka in se verjetno najde kaj boljšega za nižjo ceno kompleta dveh.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a esem So apr 23, 2016 7:46 pm

Boljše da ima zvočnik preveč W kot premalo, tako ga bo očitno slab radio težje/kasneje uničil. Bistvena je učinkovitost/občutljivost zvočnika in kar je nad 90, je dovolj, če pa je še več, bo tudi švoh radio igral dovolj glasno. Če je recimo izkoristek/občutljivost zvočnika 93 namesto 90, to uho sliši kot enkrat glasneje - ob istih watih radia! To pomeni tudi, da bo manj "navijanja" radia v popačenja in bo vse dalj zdržalo (tudi ušesa :mrgreen: ).
Ni toliko važno, koliko W (RMS) ima, važno je, kako se obnaša pri malih W-jih in to kaže mdr občutljivost.

Še to - ne pozabi na impedanco zvočnikov, morda je radio tu najšibkejši! Poglej v navodila radia ali na netu.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a tomzzi So apr 23, 2016 9:23 pm

Za izkoristek/občutljivost vem. Oziroma mi je vse jasno glede občutljivosti/impedance...

V navodilih pa ni tehničnih specifikacij glede radia (CDC400). Vsaj mislim, da ne.

Itak se grem drug teden pozanimat v eno trgovino z avtoakustiko. Pa verjetno zmenit za montažo...
Če ne bom sam menjal.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a tomzzi To apr 26, 2016 8:10 am

Kaj pa če bi recimo dvosistemske montiral?
Bi bilo ok?
Bom verjetno sam montiral. Saj tapeto verjetno ni problem dol vzet ali pač?
Vijaki vem kje so. Za čepke pa tudi.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a Picolo To apr 26, 2016 12:07 pm

pskoda je napisal/-a:Neoriginalni radiji imajo nekje 50 - 55w max moči (cca 30w rms) kaj šele original.
Cca 70% moči zvočnika bo neizkoriščenega z original radijem. Z dodatno montažo ojačevalca bo razlika kot noč in dan


30W RMS žal nima noben...pogovarjamo se o cca 18W +- 3W na kanal in to velja za veliko večino "neoriginalnih" of aftermarket radiov,
verjetno tudi za večino bolj osnovnih originalnih.
Se pa strinjam, da je 100W RMS zvočnik občutno prevelik zalogaj za avtoradie. Iz mojih izkušenj bi svetoval nakup do
največ nekje 60W RMS za dvosistemske oz. pri komponentnem sistemu, kot je pri Astri bo nekje 40W samo za srednjetonca dovolj,
ker tudi originalen pomoje ni močnejši in je fino, da se poklapa z visokotoncem. V nasprotnem primeru bo bolj malo visokih tonov.
Impedanca originalnih zvočnikov je verjetno 4 Ohm, kar ima večina. Močnejši modeli imajo včasih 3 Ohm zaradi večjega izkoristka,
vendar se zna pri špananju avtoradio pregrevat. Spet odvisno od avtoradia...meni je Sonyja za 150€ pregrevalo in se je izklapljal,
zdaj z Alpine za slično ceno pa še nikoli problema tudi ob teranju :)

Če se znajdeš glede vijakov in čepkov, ne bo problema pri tapeti...lepo počasi in postopoma.
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a tomzzi Sr apr 27, 2016 12:55 pm

@Picolo

Ja kje so vijaki in čepi vem. Sem tudi že razdiral ročaj na vratih kot tudi pri stikalih za šipe.
Tako, da vem kje so vijaki za tapeto. Pravtako čepi. Tapete so sicer že razdiral na servisu zaradi popravila vrat.
Zadnjič sem samo spodnji del tapete povlekel k sebi in so čepki bp popustili.
Torej naj ne bi bil problem to odstranit? Bom probal. Itak velik ne morem zaj#bat kot kakšen čep polomit.

Sem pa malce gledal ponudbo...

Kaj pa če tole vzamem?

http://www.car-audio.si/koaksialni/25-f ... ditor.html

ali

http://www.car-audio.si/koaksialni/1030 ... cniki.html

Ok?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a Ivan36 Sr apr 27, 2016 1:44 pm

Matr no 5 dni, pa še nič nisi ubodel :lol: :lol: :lol: :lol: V Twingu 01 sem pogledal zakaj slabo delajo zvočniki in opazil, da en manjka drugi pa sploh ni bil pravi :huh: Še isti dan sem imel opravke v LJ in šel do BigBang v BTC in pogledal za zvočniki zadaj na škatli lepo piše za kateri avto so, če veš premer zvočnika iščeš v to smer :idea: dal za par 19,99€ JBL in jih že kar tam v garažni hiši na parkingu vgradil BP ! 8)Tisti majhni za v armaturno zgoraj.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a nejc1 Sr apr 27, 2016 2:16 pm

tomzzi je napisal/-a:@Picolo

Ja kje so vijaki in čepi vem. Sem tudi že razdiral ročaj na vratih kot tudi pri stikalih za šipe.
Tako, da vem kje so vijaki za tapeto. Pravtako čepi. Tapete so sicer že razdiral na servisu zaradi popravila vrat.
Zadnjič sem samo spodnji del tapete povlekel k sebi in so čepki bp popustili.
Torej naj ne bi bil problem to odstranit? Bom probal. Itak velik ne morem zaj#bat kot kakšen čep polomit.

Sem pa malce gledal ponudbo...

Kaj pa če tole vzamem?

http://www.car-audio.si/koaksialni/25-f ... ditor.html

ali

http://www.car-audio.si/koaksialni/1030 ... cniki.html

Ok?


Za visokotonce je dobro da so nameščeni dovolj visoko in čim boljše usmerjeni v ušesa voznika, tako da se mi vgradnja koaksialcev ne zdi ravno najboljša ideja (pa da potem odklopiš original visokotonce, ker vse skupaj dvomim da bi bilo ok).

Potem raje vzami to pa menjaj komplet: http://www.orangeaudio.si/avtozvocniki- ... o-gzic-16x
Pa ne se spet v max moč vtaknit, imajo lepih 91db občutljivosti in bodo lepo delali. Kolegu sem montiral ta sistem, sicer 13ke v dacio logana prve generacije (torej "bolj slaba" vrata in precej slabi pogoji za delovanje zvočnikov), pa lahko rečem da glede na ceno dela zadeva res dobro. Tam z originalom itak ni bilo nobene primerjave, tako zvokovno, kot tudi v glasnosti ogromna razlika...
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a Picolo Sr apr 27, 2016 5:45 pm

Karkoli bo vgradil v vrata, bodo visokotonci na vrhu še igrali, ker je zadeva zvezana preko kretnice na dva izhoda.
Gre se predvsem za razmerje glasnosti med srednjetoncem in visokotoncem, ki je fiksno glede na vrsto zvočnikov.

Glede dvosistemskih v vratih tudi jaz ne svetujem, ker bo poudarek na visokih tonih zaradi prisotnosti dveh
visokotoncev na en kanal in pa dosti manj basa, ki ga je že tako vedno premalo. Najboljše, da kupiš komplet,
ki bo tudi najbolj zvokovno usklajen.

Jaz osebno bi vzel kaj takega: http://www.pioneer-car.eu/dk/en/product ... ifications
Manjša vgradna globina, ki je lahko včasih problematična in pa kar konkretno boljši frekvenčni razpon
(55-60€ po slo trgovinah).
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2174
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zvočniki Astra J

Napisal/-a tomzzi Sr apr 27, 2016 7:21 pm

Hvalam vam...

Ja dvosistemce mi je "priporočal" trgovec v trgovini z avtoakustiko. Je dokaj znana trgovina. Ker pač "basovcev" oziroma srednjetoncev ni imel na zalogi.
Pa nisem vzel, ker sem prvo pomislil na: a ne bo preveč visokih potem? Plus itak visoki toni morajo biti usmerjeni direkt v ušesa ja.
Tako, da tiste ponudbe pač nisem vzel.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov