Avdiofili, raj za vas...
 
GasperZa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne nov 15, 2009 7:30 am

Problem z radiem

Napisal/-a GasperZa Po jul 31, 2017 7:23 pm

Pozdravljeni

Imam eno težavo, ki pa se mi niti ne svita kje bi sploh bila. Imam Megana 3 in v njem je že bil montiral drugi avto radio Pionner MVH-280FD in ker se je ležišče premikalo sem želel to fiksirat oz.jezički, niso bilo zakrivljeni, da bi ga držalo. No odstranil sem konzolno ploščo radia ter nato vzel ven še drugi dela ga odklopil ter fiksiral ležišče. Ko sem radio priklopil nazaj radio ni več pokazal znakov življenja vse možne tipke sem pritisnil kar jih ima in preštekal tiste kable, ki so v dosegu in nič. Grem iz fore iskat original radio on normalno deluje. OK radio je umrl. Kupim danes drugega isto Pioneer MVH-580DAB priklopim in isto nič življenja od njega...
Mi zna kdo pomagat?



HVALA
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Problem z radiem

Napisal/-a Firediver To avg 01, 2017 7:42 am

Najprej preveri varovalko na zadnji strani avtoradia.

Kako si imel vezano prej: na stalen + ali preko kontakta? Če je preko kontakta, si dal kontakt preden si tipkaril po avtoradiu?

Preveri, če imaš napajanje 12V med rdečo in črno ter med rumeno in črno žico.

Zaenkrat toliko.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
GasperZa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne nov 15, 2009 7:30 am

Re: Problem z radiem

Napisal/-a GasperZa To avg 01, 2017 9:59 am

Varovalke so ok.

Prej sem radio vklapljal/izklapljal ročno, stalen kontakt.

Ja en rdeč kabel, ki se nahaja na reducirnem vezju med original izhodom ter potem na radio se je moral nekje odklopiti, samo kje se je odklopil nimam pojma, predvidevam, da je to napajanje, kam ga lahko najbolj enostavno in varno priklopim?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Problem z radiem

Napisal/-a Firediver To avg 01, 2017 10:06 am

Mislim, da si preko foruma kaj več ne boš mogel pomagati..pelji k nekomi, ki je vešč tega, bo narejeno prej in ceneje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov