Avdiofili, raj za vas...
 
luka.izola
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če okt 19, 2017 8:21 pm

čisti laik pri menjavi ozvočenja, rabim pomoč.

Napisal/-a luka.izola Če okt 19, 2017 8:38 pm

Pozdravljeni,
imam peugeota 206, 5 vrat, letnik 2006 in vse noter hrešči ko dam malo bol na glas muziko !
naj poudarim da v tej stroki res nimam pojma, berem in berem, pa mi ni jasno vse skupaj kaj dosti, je veliko tega.. :?

moja ideja je da bi si spredaj vgradil te zvočnike http://www.electronic-star.si/PAR-AUNA- ... i73785.htm in zadaj na polico nekaj takega https://www.cnet.com/products/pioneer-t ... ker/specs/ ...
rabim mnenje, če sem na pravi poti sploh?
radio imam sony 4x50W ..

nisem nek fanatik ki bo vlagal pol premoženja v ozvočenje pa le imam rad dokaj naglas muziko da kričim in pojem med vožnjo hahah :D
in bi rad da se muzika čuje dokaj lepo oz. normalno .. torej ne pričakujem preveč, nočem pa da vse hrešči ko dam dve bol na glas ..

druga zadeva.. če je to uredu ideja, naj se lotim sam delati luknje v police? bo polica zdržala zvočnike?

tretja zadeva: najbol pomembna, kako za vraga naj js to vse povežem ?? rabim kakšen ojačevalec že (nebi preveč vlagal) za to zadevo ?
kam sploh vtaknem ojačevalev v primeru če ga rabim? so kabli ki so že v avtu ok ali rabim nekaj bol solidnega ?

čim več informacij mi bo zelo prav prišlo... ne se mi smejat, ampak enostavno nimam pojma kje začet.

pa lepa hvala za vsakršno pomoč ! :D :DDD
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: čisti laik pri menjavi ozvočenja, rabim pomoč.

Napisal/-a Fnatic Pe okt 20, 2017 7:42 am

Evo zadeva je preprosta, malo dnarja malo muzike. Sicer pa recimo, da imaš dober radio. Iz sprednjih vrat daj ven zvočnike in samo priklopi nove gor. Se bo že poznala razlika. Zadaj pa zdaj ne vem točno, kje imaš zvočnike ampak najlažje je potegnit zvočniški kabel do police. Zvežeš ga na že obstoječe kable. Sepravi, če imaš zadnje zvočnike levo in desno od police, jih samo podaljšaš. Če jih imaš v vratih, pa razdri stransko plastiko, najdi prave kable seveda in podaljšaj do police.
Za polico sploh ni tak problem. Ne vem, ali jo imaš kaj ojačano ampak načeloma samo izrežeš ven luknje, ki pa morajo bit seveda samo toliko velike, da gre magnet skozi, da lahko zvočnika privijačiš potem v polico. Morda še lažje (no vsaj meni je tako) je naredit novo polico iz tršega lesa (ne iverka, ker se bo hitro upognila) in jo lepo oblečeš v nek filc ali karkoli pač želiš. Nato kable na plus minus na zvočnikih in je. Seveda moraš popravit nastavitve na aavtoradiu.
To je najbolj osnovna vgradnja pri kateri boš potreboval en izvijač za šraufe zvočnikov, en olfa nož za kable narezat na dolžino in olupit na koncu za konektor pa še kakšno čokoladko za žice povezat. No, lahko jih pa tudi polotaš pa potem izolir trak gor.

Kar si pa za ojačevalec spraševal..Ni nobenih kabnlov, vse moraš sam zvlečt. Sepravi napajalni kabel od akumulatorja na katerega daš varovalko, iz ojačevalca ozemljitev na karoserijo, signalne kable od radia do ojačevalca pa še remote, ki služi za vklop ojačevalca, pa ga je najlažje povezat z radiem (ko se radio prižge se tudi ojačevalec). Na koncu pa od ojačevalca še zvočniški kabel do zvočnikov oz. suba. Moraš pa imet pravi radio, da ima gor priklop za signale. Sicer se še poveča spisek stvari, ki jih potrebuješ za vgradnjo (pretvornik, lotanje priklopov itd.). Cena? Hja gre lahko v višave. Odvisno koliko budgeta hočeš dat. Načeloma ni omejitev. Je pa za začetek verjetno čisto dovolj že samo zvočnike menjat, ker so lahko zdajšnji natrgani na membrani ali pa enostavno prešvoh. Razlika bo očitno slišna takoj. Ne boš pa dobil ven nekega bum bum tresk avta.

Čas? Za zvočnike menjat vse bi načeloma potreboval max pol ure. Za ojačevalec itd. pa se lahko ornk zavleče vse skupaj.

Ne vem, koliko ti je sedaj jasno ampak pač vprašaj kar želiš.
Ba-dum tssssssss =P
 
luka.izola
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če okt 19, 2017 8:21 pm

Re: čisti laik pri menjavi ozvočenja, rabim pomoč.

Napisal/-a luka.izola So okt 21, 2017 5:18 am

oo hvala ! :D
no zdej pa tako, zvočnike zadnje imam v vratih, kako naj potegnem kabel do police da nebo viden v avtu ?
ga kar tlačim nekam spodaj in ob strani in se pač znajdem, al je kakšna dobra rešitev za to ?
...polico bom najbrž pustil kar tako kot je, samo luknje naredil pa bo, je sicer dokaj močna...
spredaj so zvočniki 16cm vendar v globino zelo kratki in bom po vsej verjetnosti moral odsrtanit plastiko za zvočniki, da bom nove sploh gor dobil, je to problem? glede na to da bo pol cel prostor v vratih "fraj", al je bolše da bi kako izolacijo potegnil čez vrata lih tolko da je?
pa še to, je pomembno da vlečem kakšne bolše kable od radia do zvočnikov al so tej original čisto ok? predvidevam da ja, glede na to da ne delam nekega waaau ozvočenja a?
sicer pa kot praviš, malo dnarja malo muzike, mislim pa da bo zadovoljilo moje potrebe ki kot sem rekel niso prevelike ?! :D
pa še enkrat hvala ! :)
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: čisti laik pri menjavi ozvočenja, rabim pomoč.

Napisal/-a Fnatic Po okt 23, 2017 7:51 am

Najlažje ob starni seveda. Ali najdeš pred vrati prave kable, ali jih pa na novo od radia potegneš. Kar ti bo lažje. Ni pa to nek bav bav. Samo starnsko plastiko umakneš in spodaj porineš kable. Lahko so original, vendar morda še raje nove malo debelejše. Navadno so original že sami po sebi čisto tanki in prepereli. No tvoj avto je še po letniku dokaj ok, je pa vprašanje, kako so jo kabli odnesli. Preveri.
zdej nisem čisto razumel glede plastike in izolacije ampak je tako, če imaš prevelik magnet, potem imaš dve opciji: ali najdeš zvočnike z manjšim magnetom, ali pa naredi distančnike, ki jih bo ven porinil. Potem je pa na tebi, koliko ti je do estetike. Vsekakor je fajn imet izolaciji, morda jo dodaš še sam (zvočno). Pa ne pozabi, šipa mora it dol. Da je ne boš s tem zablokiral.
Moj predlog je, da najdeš druge zvočnike, ki jih boš samo vtaknil not namesto zdajšnjih. Lahko pa po želji predeluješ vratno tapeto, distančnike, itd.. Ti bom fotkal moje. Jaz nisem imel druge opcije kot naredit nove panele.
Aha za kable sem ti pa že povedal. Preveri jih pa se sam odloči. Saj ni to nek velik strošek nove kupit pa tudi ne bo ti vzelo toliko časa spet. Samo malo se boš moral poigrat.
Ba-dum tssssssss =P
 
luka.izola
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če okt 19, 2017 8:21 pm

Re: čisti laik pri menjavi ozvočenja, rabim pomoč.

Napisal/-a luka.izola To okt 24, 2017 8:06 am

auu, na šipo pa res nisem pomislil...
predvidevam da bojo kabli 2mm čisto dovol ne ? oz. nekaj takega https://www.mimovrste.com/audio-video-k ... x25mm-25-m , bo vredu ?
pa še eno vprašanje mimogrede, ko priključim aux kabel na radio mi igra samo levi zvočnik spredaj in noben drugi, se ti kaj sanja kaj bi lahko to bilo? na radiu so vse nastavitve vredu, tako da nimam pojma kaj bi lahko bilo ..
zdej vem dokaj vse kar me je zanimalo, zdej se treba samo še lotit pa vse naredit (:
v roku dobrega tedna bo vse porihtano (upam), sporočim kako je šlo in če je kaj boljše vse skupaj :)
ob priliki sem dolžen kafe ! :D
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: čisti laik pri menjavi ozvočenja, rabim pomoč.

Napisal/-a Fnatic To okt 24, 2017 8:43 am

Zato pa sem omenil, ker jih dosti pozabi na šipo :)
Evo, ne delam nobene reklame za to trgovino ampak samo primer kabla. kako debel je, se pa sam odločiš. Pravilo je debelejši/boljši. Amapk seveda preimeren za tvoj sistem. Sepravi 2mm kvadrat je super: https://www.orangeaudio.si/zvocniski-ka ... 5-standard

Aux slab, ne gre dovolj notri, konektor švoh itd..marsikaj je lahko narobe. Lahko je tudi naprava iz katere predvajaš nastavljena na mono. To bi moral več stvari preizkusit, vključno z menjavo aux kabla.

Lej če te kaj zanima, samo reci.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: čisti laik pri menjavi ozvočenja, rabim pomoč.

Napisal/-a Fnatic To okt 24, 2017 8:45 am

Ah zdeaj sem opazil, da si že ti dal primer kabla. ja tako je, tak je ok. To je zvočniški kabel, dvožilni. Ne napajalni. Da ne boš napačnega vzel. Vzameš par metrov zvočniškega, itak je poceni. Pa ga po potrebi režeš. Če ostane, pa vedno prav pride.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: čisti laik pri menjavi ozvočenja, rabim pomoč.

Napisal/-a emozul To okt 24, 2017 9:11 am

luka.izola je napisal/-a:Pozdravljeni,
imam peugeota 206, 5 vrat, letnik 2006 in vse noter hrešči ko dam malo bol na glas muziko !
naj poudarim da v tej stroki res nimam pojma, berem in berem, pa mi ni jasno vse skupaj kaj dosti, je veliko tega.. :?

moja ideja je da bi si spredaj vgradil te zvočnike http://www.electronic-star.si/PAR-AUNA- ... i73785.htm in zadaj na polico nekaj takega https://www.cnet.com/products/pioneer-t ... ker/specs/ ...
rabim mnenje, če sem na pravi poti sploh?
radio imam sony 4x50W ..

nisem nek fanatik ki bo vlagal pol premoženja v ozvočenje pa le imam rad dokaj naglas muziko da kričim in pojem med vožnjo hahah :D
in bi rad da se muzika čuje dokaj lepo oz. normalno .. torej ne pričakujem preveč, nočem pa da vse hrešči ko dam dve bol na glas ..

druga zadeva.. če je to uredu ideja, naj se lotim sam delati luknje v police? bo polica zdržala zvočnike?

tretja zadeva: najbol pomembna, kako za vraga naj js to vse povežem ?? rabim kakšen ojačevalec že (nebi preveč vlagal) za to zadevo ?
kam sploh vtaknem ojačevalev v primeru če ga rabim? so kabli ki so že v avtu ok ali rabim nekaj bol solidnega ?

čim več informacij mi bo zelo prav prišlo... ne se mi smejat, ampak enostavno nimam pojma kje začet.

pa lepa hvala za vsakršno pomoč ! :D :DDD


Prodajam aktivni sub. Zadeva je solidna, če te zanima mi sporoči.
Je pa ta:
https://www.orangeaudio.si/nizkotonec-pioneer-ts-wx710a

Lp, Klemen
 
luka.izola
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Če okt 19, 2017 8:21 pm

Re: čisti laik pri menjavi ozvočenja, rabim pomoč.

Napisal/-a luka.izola Ne nov 12, 2017 1:22 pm

Fnatic.. hvala!(:
Operacija uspela :) ...cisto dovol za moje potrebe :)
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: čisti laik pri menjavi ozvočenja, rabim pomoč.

Napisal/-a Fnatic Po nov 13, 2017 9:06 am

No super, me vesli, da sem ti lahko pomagal. res lepo to slišat. Pa čim bolj uživaj v svojem delu :D
Če boš pa imel kdaj kakšno željo po nadgradnji pa veš, kje me najdeš :D
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov