Avdiofili, raj za vas...
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a jaggy Sr dec 13, 2017 10:53 pm

Lp.
Imam omenjeni avto in rad bi malo izboljsal kvaliteto zvoka in ne glasnost...
Prej sem imel a6 02 letnik mi je 12 let starejši avto bolj kvalitetno predvajal zvok. Mi je jasno rang se ne more primerjati ampak pričakuješ, da po takšnem času tehnika naredi svoje in bi se pa že moralo poznati.. Zanima me kako bi se to dalo najenostavneje izpeljati. Avto ima bolero radio, kolega mi je hotel prodati android radio iz kitajske pa imam raje manjši zaslon ter da je original ker je sigurno bolje kot nek ceneno sranje...
Predvsem me zanima sledeče iz linka ali se mora za takšne zvočnike posebej še kupit ojačevalec ker želje po tem nimam (nočem spet kablovja vlečit po celem avtu...) po resnici tudi nimam nobenega poljma o znamkah, kvaliteti vem pa da ni vedno dražje tudi bolje velikrat pa je...
To je nek primer ki ne vem zakaj je tista škatlica oz predvidevam da je razdelilnik za ojačevalec...vsak nasvet bi bil dobrodošel
https://www.orangeaudio.si/avtozvoniki-helix-e-62c2
Bistvo rad bi samo zamenjal zvočnike za bolj kvalitetne :)
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 557
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a AssKicker Če dec 14, 2017 8:35 am

Če bi hotel boljši, lepši bas, bi sigurno rabil ojačevalec. Tista škatlica na sliki je kretnica, katera "poreže" signal, ter nizke tone pošlje na nizkotonec, visoke tone pa na visokotonec. Montaža tega je načeloma povsem enostavna, zatakne se le pri montaži visokotonca, sploh če ga prej ni imel. Je pa tudi res, da je dost odvisno, kako je zvočnik fiksiran. Ponavadi je na tapeto, katera lahko vibrira, in z tem poslabša zvok...
Več bodo pa povedali drugi, kateri imajo več izkušenj s tem :)
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a dask Če dec 14, 2017 8:39 am

Glede ozvočenja ti ne znam svetovat, ker nimam pojma. Sem pa nekajkrat že bral, da imajo ljudje kar nekaj težav z android radiji in ekrani, sploh v trenutnem vlažnem vremenu....
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a mropc Če dec 14, 2017 9:16 am

Pozdravljen. jaz na vašem mestu če bi že menjal radijo bi kupil nekaj od preverjenih znamk (pioneer-alpine-sony-jvc....) in seveda upošteval želje glede raznih bonbončkov.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1368
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a thunderbolt Če dec 14, 2017 10:25 am

Z avtoradiji sem se bolj malo igral, bolj s sobnimi hifiji in je nekaj: ojacevalec tudi iz malo slabsega zvocnika zna stisnit precej veliko (kar se izboljsanja kvalitete tice), po drugi strani je pa velikokrat tudi tako, da samo menjava zvocnikov naredi (zadostno) razliko.

Dejstvo je, da so oem zvocniki osnovne kvalitete in bo prakticno vse drugo ze bolje igralo. Ce bos menjal zvocnike in jih priklapljal na obstojec radio, nujno glej take s cim visjo vrednostjo dB (obcutljivost).
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a jaggy Če dec 14, 2017 10:28 pm

Radia ne nameravam menjati vsaj kitajskega ne, kot sem napisal da imam raje original kot neko sranje ki se pokvari po enem letu...
Najbolj me zanima čistost zvoka in ne jakost da se razumemo... seveda je težko potem dobiti nizke tone brez nizkotonca za katerega (pasivnega) obvezno potrebuješ ojačevalec... Za kar nimam interesa kablov vlečit pa tapete tam narazn devat... Preveč dela za takega laika kot sem jaz...
Ta avto ima 8 zvočnikov se pravi 4 visokotonce in 4 srednjetonce. Zdaj, brat mi je razlagal da si je v Pasatu dal nekoč neke pioneerjove zvočnike notri ki niso bili najcenejši ampak na koncu je vrnil nazaj original zvočnike not ker so bojda bolje igrali sam pa nebi rad kupil neki dragega zakar bom ugotovil da je isto sranje kot prej...

Še to... Ima izolacija v vratih zelo velik vpliv na kvaliteto oz ali se splača glede na strošek materiala in dela?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a Fnatic Po dec 18, 2017 10:00 am

Navadno je tako, da že sama menjava zvočnikov na obstoječ sistem kablov in radia pomaga. Lahko že tudi samo menjava radia pomaga. Lahko tudi že dodatna izolacije okoli zvočnikov pomaga.
Najprej preveri, kakšne zvočnike imaš oz.jih kar zamenjaj. Radio bi tudi zamenjal na tvojem mestu. Če se ti ne da vlečt kablov, potem vsaj še malo izolacije dodaj v tapete in si zmagal. Ne bo za nabijat, bo pa sigurno bolj čist zvok in tudi pojačal boš lahko malo bolj brez hreščanja.
Seveda pa velja, malo denarja malo muzike.
Ba-dum tssssssss =P
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a mropc Po dec 18, 2017 7:27 pm

kolikšen je sploh budget ? kolikor imam jaz opravka z ozvočenji v teh vagovcih sploh ni problem v zvočnikih ampak radiju.
jaz bi na vašem mestu šel na nek 1din ali 2 dni radijo malo višjega ranga od priznane znamke(da se uporabi kretnice in eq....) šele nato bi po potrebi menjal zvočnike.izolacija je dobrodošla da se izogneš vibreranju tapete in ruženju vrat.
bi se pa za nek sposobn denar dalo sestaviti nek lep sistem.
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a jaggy To dec 19, 2017 9:48 am

OK kako potem z radijem? A te obvolanske komande predvidevam da so skladne z temi radiji... Kaj pa v sovoznikovem predalu ko ima 2 reži za sd kartice ter cd oz dvd? To se načeloma da potem priklopit na kakšen drugi radio al ne...?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a Fnatic Sr dec 20, 2017 9:28 am

Ali določen radio vzet ali še lažje pač enega, ki ti je všeč in potem še dodatno obvolanske kontrole. Nič lažjega.
Ba-dum tssssssss =P
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a jaggy Sr dec 20, 2017 10:48 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira!



No res da mam ceski avto, nocem ga pa dejansko ceskega naredit... na multifunkcijski volan bi ti dal se extra kontrole?
Budget za zvocnike 300€ brez ojacevalca... radio tisto bo pa pol neki drazjega sam bom neki primerenga mogu poiskat...
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a bostjannn Sr dec 20, 2017 11:43 pm

Ce nimas pojma ni primerno, da se norcujes iz odgovora nekoga, ki ti zeli pomagat. Fant ti je cist prav povedal, katerikoli radio bos vgradil, razen originala, ti ta tvoj multifunkcijski volan ne bo deloval, brez dodatnih konektorjev.
Glede zvocnikov, se pa ce bodo na radio vezani brez ojacevalca, ne splaca kupiti za 300 €, ker enostavno ne bo take razlike.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3578
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a ban Če dec 21, 2017 12:31 pm

Že če bi dobil tak avtoridio bi bil zvok veliko boljši kot je FM.
https://www.youtube.com/watch?v=YWB_bUp9Mic
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a abbe Če dec 21, 2017 3:07 pm

nisem bral cele teme ker se mi ne da ma vseeno.
če boš hotel boljši zvok boš moral menjat glavno enoto.
to je najbolj pomemben del celega sistema.
Ni vse res kar napišem
 
chad
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: So jun 27, 2015 2:22 pm

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a chad Če dec 21, 2017 4:53 pm

Ne daje folk zastonj 6k eur za topshit premium ozvočenje v raznih pedigre avtih. To kar je v avtomobilih za rajo, je za poročila poslušat.
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a jaggy Po feb 19, 2018 7:25 pm

ban je napisal/-a:Že če bi dobil tak avtoridio bi bil zvok veliko boljši kot je FM.
https://www.youtube.com/watch?v=YWB_bUp9Mic

Tak radio mam z dab... v celjskem okolisu je se precej nepokrit je pa opazna razlika.
Pa ne zelim si ravno boljsega ozvocenja za poslusanje radia
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Skoda octavia 3 kako izboljšati zvok

Napisal/-a Firediver To feb 20, 2018 7:24 am

chad je napisal/-a:Ne daje folk zastonj 6k eur za topshit premium ozvočenje v raznih pedigre avtih. To kar je v avtomobilih za rajo, je za poročila poslušat.


Folk daje toliko denarja za ozvočenje, ker ga 1. toliko ima in 2. ker je po njihovem mnenju vsa serijska akustika zanič. Obvezno v tem vrstnem redu!

Tistim, ki toliko denarja nimamo, se pač sprijaznimo s serijsko kvaliteto, ki pa je vsekakor napredovala zadnje čase...že serijska zvočna izolacija je boljša kot prej, pa serijsko po vsaj 6 zvočnikov in serijski avtoradio vgrajen v armaturo (vsaj ukrasti ne morejo oz. jih ne zanima krasti).

Mi je pa malo žal za perfekcioniste vseh vrst..toliko denarja zmečejo v en detajl, da so mogoče - vsaj za nekaj časa - zadovoljni. Škoda življenja za tako drago in "labilno" zadovoljstvo...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 1 gost