Avdiofili, raj za vas...
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Razlika pri ojacevalcu z start stop funkcijo

Napisal/-a jaggy Po feb 05, 2018 10:14 pm

Lp zanima me v cem vse je fora ojacevalca ki ima oz nima funkcije start stop seveda pri avtih z tem...
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Razlika pri ojacevalcu z start stop funkcijo

Napisal/-a Novinec1968 Po feb 05, 2018 10:27 pm

Pri običajnih ojačevalcih prihaja do izpada delovanja pri padcu napetosti (npr ob zagonu motorja). Zmogljiv napajalnik v ojačevalcu ki je združljiv s start & stop sistemi zagotavlja stabilno in zanesljivo delovanje tudi, če se napetost baterije bistveno zniža za nekaj sekund (čas vžiganja motorja).
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Re: Razlika pri ojacevalcu z start stop funkcijo

Napisal/-a jaggy Po feb 05, 2018 10:44 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Dolgorocno lahko pride do kake okvare oz da se kej skuri razen varovalke ali je stvar samo iz akusticnega vidika.. l
Zanima me ker bi si rad zamenjal zvocnike v avtu in zdaj razmisljam da bi še usput bas vgradil mam se doma nek komplet... 300e dat se za nov ojacevalec pa ni tolk malo
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Razlika pri ojacevalcu z start stop funkcijo

Napisal/-a AssKicker To feb 06, 2018 11:05 am

Kaj pa vezava kakšnega kondenzatorja med ojačevalcem ter napajanjem?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Razlika pri ojacevalcu z start stop funkcijo

Napisal/-a pskoda Sr feb 07, 2018 7:08 am

Ko bo računalnik zaznal preveliki padec napetosti bo sam prižgal motor.
Kolikšna je minimalna voltaža, da se motor še ugasne z s&s pa je odvisno na koliko je nastavljeno
Lp
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Razlika pri ojacevalcu z start stop funkcijo

Napisal/-a Novinec1968 Sr feb 07, 2018 12:32 pm

Mislim da predpogoji za delovanje S&S niso tisto kar zanima avtorja.
Ojačevalec v kolikor ni "S&S ready" se lahko ob vsakem zagonu motorja zaradi padca napetosti začasno izključi.
Če imaš avto brez S&S in recimo že poslušaš radio, boš lahko prenesel tistih nekaj sekund brez radia, ki jih ojačevalec rabi za ponovno vzpostavitev ob zagonu vozila, če pa imaš v avtu vgrajen in v uporabi S&S, pa ti najbrž ne bo vseeno, če se bo na primer med vožnjo po mestu ojačevalec nenehno ugašal in prižigal.
Avtorju teme, bi predlagal da zadevo preiskusi z obstoječim ojačevalcem, če bi se izklapljal in avtorja to moti, pa da bi poiskal eksterno rešitev, kot je že bilo omenjeno.
Če se kupuje nov ojačevalec, je velika verjetnost da je že prilagojen S&S tehnologiji. Mislim da zato niso nič dražji.
Nedolgo nazaj sem kupil tega https://www.audiotec-fischer.de/en/matc ... s/pp-86dsp in ga S&S prav nič ne moti....
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Re: Razlika pri ojacevalcu z start stop funkcijo

Napisal/-a jaggy Sr feb 07, 2018 10:46 pm

Hvala za dejansko zelo dobro obrazlozeno! Vse kar sem hotel vedeti ste mi odgovorili... V kolikor se spomnim tako izkljapljam s&s... Tako da potem nebi smela biti tezava.
Hvala se enkrat.
 
jaggy
Novinec
 
Prispevkov: 124
Pridružen: Ne jul 22, 2007 12:08 pm
Kraj: Šentjur

Re: Razlika pri ojacevalcu z start stop funkcijo

Napisal/-a jaggy Ne feb 18, 2018 11:38 pm

Novinec1968 je napisal/-a:Mislim da predpogoji za delovanje S&S niso tisto kar zanima avtorja.
Ojačevalec v kolikor ni "S&S ready" se lahko ob vsakem zagonu motorja zaradi padca napetosti začasno izključi.
Če imaš avto brez S&S in recimo že poslušaš radio, boš lahko prenesel tistih nekaj sekund brez radia, ki jih ojačevalec rabi za ponovno vzpostavitev ob zagonu vozila, če pa imaš v avtu vgrajen in v uporabi S&S, pa ti najbrž ne bo vseeno, če se bo na primer med vožnjo po mestu ojačevalec nenehno ugašal in prižigal.
Avtorju teme, bi predlagal da zadevo preiskusi z obstoječim ojačevalcem, če bi se izklapljal in avtorja to moti, pa da bi poiskal eksterno rešitev, kot je že bilo omenjeno.
Če se kupuje nov ojačevalec, je velika verjetnost da je že prilagojen S&S tehnologiji. Mislim da zato niso nič dražji.
Nedolgo nazaj sem kupil tega https://www.audiotec-fischer.de/en/matc ... s/pp-86dsp in ga S&S prav nič ne moti....


Zanima me kako se ta dsp ojacevalci obnesejo v smislu kvalitete?
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Razlika pri ojacevalcu z start stop funkcijo

Napisal/-a Novinec1968 Po feb 19, 2018 1:04 pm

DSP (Digital Sound Processor) pomaga prilagoditi zvok ušpoštevajoč vgrajene komponente in specifiko potniške kabine.
Lahko je že vgrajen v avtoradiu, ojačevalcu, ali pa se kot posebna enota vstavi med avtoradio in ojačevalec.
Običajno ima možnost shranitve več različnih glasbenih profilov. V mojem primeru se nastavitev izvaja preko programske opreme, ki jo naložiš na računalnik, tega priklopiš na ojačevalec in nastaviš zvočno sliko ki ti ustreza. Poleg frekvenc je možno še veliko ostalih nastavitev - na primer časovni zamik vsakega posameznega zvočnika s katerim lahko dobro definiraš glasbeni oder. Kdor ima izkušnje s takimi nastavitvami lahko iz razmeroma poceni ozvočenja spravi zelo dober zvok. Pri meni je bil "default" zvok povprečen po nekaj urah nastavljanja pa je bil zvok bistveno boljši. Zelo precizen izenačevalnik, časovni zamiki, frekvenčni filtri in kontrola nad vsakim zvočnikom posebej, so tisto kar nekateri kompenzirajo z bistveno dražjimi zvočniki in ojačevalci. Mislim da danes težko dosežemo pravi zvok brez uporabe DSP, zato ga priporočam vsem, ki se odločajo za upgrade avtoakustike, res pa je da večina novih vozil DSP že ima vgrajen, nekateri tudi v bolj osnovih izvedbah ozvočenja.
Priponke
Screen Shot 2018-02-19 at 12.53.07.png
SW za nastavitev DSP
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov