Avdiofili, raj za vas...
 
Trocki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To apr 03, 2018 6:44 pm

Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Trocki To apr 03, 2018 6:47 pm

Torej, namen imam zamenjat original zvočnike v avtu, ker so čista polomija. Avtoradio sem že dobil in sicer Sony CDX-GT474UM 4x52W.
Kakor sem gledal po internetu, sem ugotovil da spredaj ustrezajo 4" zvočniki, zadaj pa 4" x 6".
Ojačevalca ter wooferja ne mislim vgrajevat, ker nimam take potrebe, hočem da zadeva samo malo bolje špila, ker to sedaj je res tema.
Bo pa cel projekt menjat sprednje zvočnike, ker bo potrebno sneti celotno plastiko od vrat. :roll:
Budget je nekje 100€ za sprednje in zadnje skupaj.

Hvala vnaprej za predloge :D

Mogoče kaj takega za spredaj?

http://zoom-market.si/si/avtoakustika/z ... kt-cl-100/

in tole za zadaj?

http://zoom-market.si/si/avtoakustika/z ... sxe-4625s/
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Fnatic Sr apr 04, 2018 6:54 am

Žal ne morem ta moment videt zvočnikov ampak saj nekaj ornk falit ne moreš. Morda najbolje, da se zapelješ do kakšnega prodajalca/vgrajevalca, da ti fajn svetuje. Bi pa na tvojem mestu najprej stare ven vzel in preveril velikost, globino itd. Za tapeto pa magari na jutubu preveri, kako gre dol. Ampak se vse da. Nekatere so na šraufe, ene samo pripete gor, kakšne so celo iz dveh ali več delov. Na prejšnjem avtu sem tolikokrat rihtal ozvočenje, da sem imel rekord snet tapeto v miže v manj ko minuti. Na zdejšnjem ene 3 min (samo prvič sem se naje*al, da sem vse pogruntal). Potem pa samo zvočnike ven, nove not in voila. Pa preveri seveda globino magneta, da boš lahko šipo odpiral.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Ivan36 Sr apr 04, 2018 2:25 pm

Fajn je, da je RMS moč zvočnika enaka moči na avtoradio torej RMS 50W x 4 in max power 120W recimo, tele tvoje so pa komaj 20 W RMS, kar bo spet škripalo in hreščalo :lol:
All numbers are merely indicative.

That should be a standard disclaimer printed in all manuals of AV equipments Smile Oh well, you asked about RMS.

RMS - is an acronym for Root Mean Square. As such Root-Mean-Square is a general concept in school level mathmetics. If you insist much on theory here is it: http://en.wikipedia.org/wiki/Root_mean_square
To keep the matters simple, RMS is used to express the power handling capability of an amp or a loudspeaker system. Notice the phrase loudspeaker system. The RMS value is expressed, generally, is of the whole loudspeaker system and not of a single driver. That makes it easier for consumers to understand the whole system as a whole. Otherwise, an end user will have to know maths and physics to calculate the RMS value of a loudspeaker system.

When a manufacturer says, this loudspeaker's power handling capacity is 20 wrms, he means to says, this loudspeaker (system) is capable of handling 20 watts of power (again, thats a complex calculation, if a load lets 1 ampere of current pass thru given 1 volt, it is said to be a 1 watt consumer, save for loudspeaker load). Simply put, the RMS value is an indication of how much currenton a long-term basis a loudspeaker can take. Notice the phrase long-term basis. Usually, the voice coil of a transducer will be able handle a lot more power on a short-term basis than it can on long term basis. Why? Because, that will be an instantaneous attack (order of a 1000th of a second or so).


arstechnica.com/civis/viewtopic.php?t=332160
Superduck: Max power is not RMS power. Yes, pretty much all amps clip at their peak (max) power. If the specs are correct, they should not be clipping at their highest RMS (program) rating--that's what the extra headroom between RMS and peak is for

htom: Every speaker I've ever bought had a RMS and a peak rating. The advertisment is always the peak, you have to dig into the specs to find out RMS/program.

Xevion and DriverGuru have some good advice, you can almost always hook a speaker up to an amp capable of putting out more power than the speaker is rated for. From what I understand, if your amp hits the most power it can push and starts clipping, it sends a distorted signal to your speaker which can destroy the speaker by tearing up the cone. If you send a speaker too much clean power for an extended period of time, some component in the speaker is going to do the same thing a fuse does when it gets too much power through it--it will melt.

And again for everyone:

RMS = Program = Safe sustainable power rating (the component can handle this for hours)

Peak = Max = The end of safe (the component can handle this for very short bursts without failing)

Don't get the two confused. Anything advertising (the outside of the box, the newspaper ad, the sign in the store) will almost always show you peak power.

One more thing--manufacturers don't necessarily lie in their specs, but they certainly don't tell the whole truth. There is a lot of physics that goes into how much power an amp actually feeds a speaker which includes things like the temperature of the amp, the speaker it's driving, and the frequency being fed into the speaker. For lower quality manufacturers, they'll write down any number they can conceivably hit in ideal conditions. Other manufacturers are conservative in their numbers, so you might actually get *more* than the rated power. As always, caveat emptor. Use Google, look for independent tests before you buy.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Ivan36 Sr apr 04, 2018 2:28 pm

Trocki je napisal/-a:Torej, namen imam zamenjat original zvočnike v avtu, ker so čista polomija. Avtoradio sem že dobil in sicer Sony CDX-GT474UM 4x52W.
Kakor sem gledal po internetu, sem ugotovil da spredaj ustrezajo 4" zvočniki, zadaj pa 4" x 6".
Ojačevalca ter wooferja ne mislim vgrajevat, ker nimam take potrebe, hočem da zadeva samo malo bolje špila, ker to sedaj je res tema.
Bo pa cel projekt menjat sprednje zvočnike, ker bo potrebno sneti celotno plastiko od vrat. :roll:
Budget je nekje 100€ za sprednje in zadnje skupaj.

Hvala vnaprej za predloge :D

Mogoče kaj takega za spredaj?

http://zoom-market.si/si/avtoakustika/z ... kt-cl-100/

in tole za zadaj?

http://zoom-market.si/si/avtoakustika/z ... sxe-4625s/

Torej išči v to smer JBL GTO6429 4" X 6" 270 Watts 2 Way
Features:
4" x 6" GTO Series 2-Way Car Speakers
Power Handling:
Peak: 270 watts per pair / 135 watts each
RMS: 90 watts per pair / 45 watts each
Recommended Power: 5 - 45 watts RMS each
Carbon-injected cone material
Patented Plus One woofer-cone technology increased output with no extra power
Three-ohm voice coils allow compensation for added resistance by thin factory speaker wiring
Butyl Rubber speaker surround
Edge-driven, Fabric Soft Dome tweeter
High-temperature voice coil
Vented magnet motor structure cools the voice coil
Fiberglass-reinforced Plastic (FRP) basket
Enclosed magnet boot cover
3 ohms impedance
Frequency response: 75-21,000 Hz
Top-mount depth: 1-11/16"
Sensitivity: 92dB
1 Year Autosoundswareouse Warranty
Cena 55€
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Ivan36 Sr apr 04, 2018 2:39 pm

Če tole drži so tile 60Watt RMS
http://www.mimovrste.com/avtozvocniki/r ... egade-rx42 za 24,90€ :shock:
Renegade par zvočnikov RX42
Kakovostni par 4" trosistemskih avto zvočnikov, proizvajalca Renegade, ki se ponašajo z močjo 60 W RMS ter z izredno dodelano obliko. Omogočajo vam kakovostno predvajanje nizkih, srednjih ter visokih tonov.

Te pa zadaj nabiješ
http://www.mimovrste.com/avtozvocniki/e ... iki-qe-462
ESX 2-conski zvočniki QE-462
Dvo-sistemski zvočniki ESX QW-462 sodijo v serijo Quantum, ki predstavljajo premium razred zvočnikov. 13 mm visoko-tonski zvočnik, z velikostjo 10×15 cm. Omogočajo 70W RMS moči in 4 ohm impedance.
49.50€ :-P :lol:
 
Trocki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To apr 03, 2018 6:44 pm

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Trocki Sr apr 04, 2018 4:09 pm

Ivan36 je napisal/-a:Fajn je, da je RMS moč zvočnika enaka moči na avtoradio torej RMS 50W x 4 in max power 120W recimo, tele tvoje so pa komaj 20 W RMS, kar bo spet škripalo in hreščalo :lol:


A ni tako da je dejanska RMS moč avtoradia nižja kot je navedeno?
Pa zvočniki morajo imeti čimvišjo občutljivost (dB) če se jih priklopi direkt na radio če se ne motim, pa bolje je da so 3 Ohm.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a nejc1 Sr apr 04, 2018 8:24 pm

Avtoradijo ima cca 15, max 20w rms in praktično ni preslabega zvočnika na voljo... Če pa hrešči pa to pomeni popačen signal iz radija (ker daš na preveliko glasnosti, pri teh cenejših radijih se posluša nekje do 3/4 glasnosti, kar je več že ni več čistega signala, seveda odvisno in se razlikuje od radia do radia), zaradi katerega spet lahko uničiš zvočnike in hreščalo bo ne glede ali imajo zvočniki 20 ali 200w rms...
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Novinec1968 Sr apr 04, 2018 9:08 pm

Torej zdravo,

Radio ima maksimalno moč 52W na kanal, kar ne gre enačiti z RMS (root mean square) močjo, ki je dosti nižja. Več o tem se lahko prebere na:
https://en.wikipedia.org/wiki/Audio_power

Moje mišljenje je da imaš dober radio in da si izbral dobre zvočnike. Izkoristek koliko decibelov glasno igrajo zvočnki na razdalji enega metra z močjo 1W je pri obeh predlaganih zvočnikih dokaj dober. Prepričan sem, da bi z vgradnjo predlaganih komponent bistveno izboljšal zvok, ne pričakuj pa pretiranih (raperskih) basov saj gre za relativno majhne membrane. Za več basa bi moral razmišljati o kakšnem wooferju..
Za spredaj ti lahko podarim 4" originalne zvočnike (letnik 2018) iz BMW X4, ker mi zvok ni bil všeč in sem jih menjal. Prepričan sem, da Blaupunkti ki si jih izbral sicer igrajo bolje, Alpine je itak referenčni razred....
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Fnatic Če apr 05, 2018 7:59 am

No pa si dobil zadovoljive odgovore. Jaz žal ne morem odpirat določenih strani v službi in nisem mogel preverit, kaj in kako. So ti lepo povedali, najprej je glavna enota radio. Če je dober, bo tudi zvok dober. Ker še vedno ne morem videt zvočnikov pa iz moje strani samo še enkrat: pazi na globino. Kolega je enkrat nabavil Dragsterjeve zvočnike (super so bili) ampak je želel imeti original izgled. No, kmalu jih je prodal saj ni mogel odpreti več šipe, ker je šel magnet pregloboko. Pri meni je isto samo da sm jaz to vedel in sem tudi izdelal lepe panelčke za vrata.
Ba-dum tssssssss =P
 
Trocki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To apr 03, 2018 6:44 pm

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Trocki Če apr 05, 2018 5:06 pm

Torej za spredaj bom sigurno vzel Blaupunkt BlueMagic CL 100, imajo tudi najmanjšo vgradno globino tako da ne bo težav pri montaži.

https://www.orangeaudio.si/avtozvocniki ... agic-cl100

Zadaj pa sem se sedaj odločil da si bom naredil leseno polico in notri zmontiral en 6" x 9" sistem. :D

S tem ne morem zgrešit kajne?

Alpine SXE-6925S

https://www.orangeaudio.si/ovalni-avtoz ... -sxe-6925s
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Fnatic Pe apr 06, 2018 7:42 am

Z ovalci boš že s samo vezavo na radio dobil malenkost več basa. Samo polico naredi dobro. Ne iz kake iverke, ker se ti bo kmalu začela upogibat.
Ba-dum tssssssss =P
 
Trocki
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To apr 03, 2018 6:44 pm

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Trocki Pe apr 06, 2018 11:48 am

Iz česa pa? Pa da je precej lahko dostopen material in ne predrag ter lahek za obdelavo. :D

Ma ja, bom kar večje ovalce zadaj namontiral ker rabim malo več basa, 4" x 6" je pa bolj tako tako verjetno.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Prednji in zadnji zvočniki - Chevrolet Aveo

Napisal/-a Fnatic Po apr 09, 2018 10:05 am

Morda kak mediapan. Vsaj jaz sem vedno vse iz tega delal.
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov