Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Android auto, mirror link...

Napisal/-a xxl Po avg 13, 2018 4:52 pm

Ima kdo izkušnje z tem? Doplačal sem za app-connect, potem izvem, da Android auto sploh ne deluje v Sloveniji, moraš si zrihtat IP naslov v Avstriji, mirror link imajo samo nekateri telefoni, aplikacije so maloštevilčne, kup pomanjkljivosti je pri delovanju...,mislim, kaj ponujajo nekaj, kar sploh še ni prav razvito?!
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a mrtwelvetrees Po avg 13, 2018 5:07 pm

Če ne boš dobil odgovora tukaj na forumu vprašaj tega tipčka, mogoče ti bo lahko pomagal: http://www.mtl.si/sl/avto-storitve/vklj ... nosti.html
http://www.mtl.si/sl/avto-storitve/vklj ... di-q2.html
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a nejc1 Po avg 13, 2018 5:17 pm

Na telefonu si narediš nov googlov račun z kao avstrijsko lokacijo (lokacija more biti izklopljena!), potegneš dol android auto (poiščeš preko googla, ne preko trgovine play) in zadeva bo delala. Sicer pa kolikor jaz vem bi naj mirror link delal z 99% telefonov, edino v večini primerov je treba naložit aplikacijo. Vsaj lani ko sem še delal pri vagu smo to poskušali na različnih telefonih in je zadeva delala zelo ok..
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a xxl Po avg 13, 2018 5:47 pm

Imam Honor 8 lite in ima Mirror Share, to ni isto, delovalo naj bi pa samo z wi-fi v hiši na smart TV in podobno. Na strani Mirror link je spisek telefonov, v glavnem dražji Samsungi, HTC, Sony...Da bi odpiral nov google račun zaradi tega mi ni všeč, raje bi poskusil z mirror link, ampak, očitno bom prej moral menjat telefon. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a Aesthetics Po avg 13, 2018 8:50 pm

Imam OnePlus 5 in Golf 7, pa mi Android Auto cisto lepo dela s SLO racunom (Maps, Waze). MirrorLink pa nikakor, pa bi bilo vcasih kul brez kabla ....
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a xxl Po avg 13, 2018 9:07 pm

Kako je možno na slo račun, če uradno Google ni z Android Auto tukaj? Kako to misliš Mirror brez kabla? Meni ne gre niti z kablom, verjetno zato, ker ga moj telefon ne podpira.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a xxl Po avg 13, 2018 9:41 pm

To sem našel na Škoda forumu, razumem pa nič:

Tu pa z veseljem objavljam, da ob striktnem sledenju postopku z neta spodaj, android avto v Sloveniji dela. Preverjeno. Google in naši operaterji, ki Googlu baje ne plačajo, pa naj se slikajo :)


HiHa got it working.

Phone > Removed SIM card
Phone > developer options > allow fake location
Phone > Connected to WIFI (duh)
Phone > FakeGPS to New York
Phone > VyprVPN to New York
Phone > started Google Maps and landed in .. New York
Phone > Cleaned play store cache

Car > Connected phone
Phone > followed instruction's Voila

Phone > Installed SIM card
Repeatedly disconnected & reconnected kept working.

Let's hope it stays that way
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
novinec1980
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 62
Pridružen: Ne jan 22, 2017 7:07 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a novinec1980 To avg 14, 2018 6:18 am

Poiščeš in downloadaš apk za Android Auto z neta (ne z Google play), inštaliraš na mobitel in dela. Preverjeno dela.

lp
 
kabrio
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: So feb 06, 2016 12:39 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a kabrio To avg 14, 2018 6:54 am

Kot je napisal član pred mano, zloudaš dol apk z druge strani ne Googlove strani in dela.

Aplikacij, ki delajo z Android auto res še ni veliko. Jaz ga največ uporabljam z Googlovo navigacijo preko telefona, projecirano na avtomobilski displej, saj nudi kulski satelitski pogled (ne da to rabim, gre z navadno navigacijo seveda tudi, ampak zakaj pa ne, če tehnika to omogoča), pa tudi drugače sem od vseh navigacij najbolj zadovoljen ravno z Googlovo. Se mi zdi zelo ažurno, pa še prometni zastoji so gor.
 
mjakop
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Pe okt 19, 2007 4:51 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a mjakop To avg 14, 2018 7:09 am

Tudi meni v AA dela brez problema, apk pa poiščeš tule https://www.apkmirror.com/
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a xxl To avg 14, 2018 7:56 am

Zato sem doplačal App connect, da lahko imam navigacijo po potrebi s telefona, ne pa da doplačam 900 evra za njihovo. Ta apk gledam, ampak, nisem vešč teh postopkov. Je kdo v bližini MB, da mi pomaga? :D

In še odgovor VW : App Connect ponuja preslikavo aplikacij pametnega telefona na sistem. Ker se niste odločili za radio-navigacijski sistem Discover Media, sva zato alternativno dodala App Connect, za uporabo navigacije na podlagi telefona. Ob uporabi App Connect je potrebna povezava preko originalnega polnilnega kabla vašega telefona in ustrezna namestitev aplikacije iz »Trgovine Play«, ki to podpira. V kolikor bi bile težave z namestitvijo, se lahko oglasite k nam ali bližnjemu pooblaščencu, kjer bomo z veseljem pomagali z namestitvijo. Poizkusite z drugim telefonom, da se preveri delovanje.

No, če je tako, bom jih res obiskal.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a xxl To avg 14, 2018 3:37 pm

mjakop je napisal/-a:Tudi meni v AA dela brez problema, apk pa poiščeš tule https://www.apkmirror.com/

Saj gledam, ampak kaj pa moram zloudat v morju nekih aplikacij? Gre s slo računom, ali moram delat "avstrijskega"?
Res nisem računalničar niti tako mlad, da mi je vse to razumljivo. :x
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
mm46
Novinec
 
Prispevkov: 106
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:05 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a mm46 To avg 14, 2018 4:02 pm

Za namestit Android Auto iz drugega vira ni potrebe po računu za Play Store iz druge države. Na apkmirror poišči zadnjo verzijo (v času pisanja posta je to 3.5.nekineki https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... 0-release/), za honor 8 poberi 64bit verzijo (piše zraven arm64). Za nemestitev apk moraš na telefonu omogočit namestitev iz neznanih virov (v nastavitvah varnosti, če imaš slovenščino). Ko to namestiš, lahko zaženeš AA aplikacijo tudi brez priklopa v avto in greš če začetne nastavitve in omogočiš vse pravice ki jih zahteva in potem probaš še v avtu.
Na iphonu se ti ne bi bilo treba ubadat s tem, je pa res da si tam zaenkrat (do izida ios12) obsojen na Apple Maps :twisted:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a xxl To avg 14, 2018 4:32 pm

Nekaj sem pred tvojim postom že uspel. dela, verzija je, mislim, 5.0. Zdaj se lovim v avtu, navigacija mi je prvo bila v barvah, potem je potemnila na neko črno-belo varianto, potem sem probal klicat, pa se zvok ni slišal prek zvočnikov...Upam da bom kaj razumel, ko bom imel več časa za to.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a xxl To avg 14, 2018 8:59 pm

Da, 3.5 je verzija. Zdaj sem spet malo probal in prikaže navigacijo in tel. imenik, peljal se še nisem. Avtomatsko vklopi bluetooth in zahteva lokacijo za zemljevide, lahko predvaja glasbo z YT. Še se učim. :)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a lin To avg 14, 2018 9:43 pm

Kot vidim iz napisanega je to povezovanje kar precej komplicirano, za računalničarje verjetno niti ne, za povprečnega uporabnika pa kar preveč in močno dvomim , da veliko neračunalničarjev sploh uspe to povezavo izpeljati do konca.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a xxl To avg 14, 2018 11:15 pm

Meni je uspelo, kaj vse je možno, ne vem, tisto, zaradi česar sem to doplačal, funkcionira, navigacija namreč. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
lin
Novinec
 
Prispevkov: 424
Pridružen: Sr maj 02, 2018 5:35 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a lin To avg 14, 2018 11:19 pm

Super , da ti je uspelo , zase nisem prepričan , da bi mi uspelo brez tuje pomoči, čeravno obvladam pc za vsakdanje potrebe.
 
Uporabniški avatar
5cho
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po nov 15, 2004 3:08 pm
Kraj: LJ

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a 5cho Sr maj 01, 2019 5:48 pm

Pozdravljeni, danes sem si preko nemskega VPN nalozil androidauto ampak ko ga zazenem mi napise da storitev google play ne deluje...
Ali se komu sanja kaj bi lahko bilo. Hvala
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Android auto, mirror link...

Napisal/-a void Sr maj 01, 2019 6:51 pm

Ti kr potegni tule .apk in naloži, pravtako omogoči inštaliranje iz nenznanih izvorov. Bo sigurno delovalo.

https://www.apkmirror.com/apk/google-in ... 4-release/
Pri meni deluje na S9 prva verzija arm64-v8a.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov