Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Parrot 9100 in občasno nedelovanje

Napisal/-a gore So sep 22, 2018 1:58 pm

Ob nakupu avta (pred dvema letoma) sem zraven dobil nameščen Parrot 9100. Sam sicer v avtu ne telefonarim, vseeno pa mi je zadeva uporabna, ker avtoradiu doda možnost Bluetootha.

Vendar je ta Parrot "vreden" svojega denarja. V skoraj polovici voženj se zadeva ne prižge.
Tudi zaslonček je sicer precej slaboten, ampak ok, takrat ko deluje, sicer ni težav. Če pa se ne prižge, pa mi razlog res ni jasen. Premikanje zaslona (zaradi morebitnega slabega kontakta) ne pomaga. Za vsak primer sem kontakte očistil z alkoholom. Je pa res, da je tisti zaslonček precej slabo nataknjen gor (se sname in natakne brez težav). Vseeno pa ne pomaga niti, če ga takrat stiskam, premikam, zato še vedno slutim, da ni težava v kontaktu.

Ima kdo več izkušenj? Ali te zadeve rade crkujejo?
 
Uporabniški avatar
frgo
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 550
Pridružen: So sep 18, 2004 5:11 pm
Kraj: Trebnje

Re: Parrot 9100 in občasno nedelovanje

Napisal/-a frgo So sep 22, 2018 3:42 pm

zanič kontakte imaš na glavni (modri) enoti, ki je zmontirana kjerkoli že za armaturko. lahko, da ni fiskno zmontirana in skače sem pa tja in prekinja stik.
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Parrot 9100 in občasno nedelovanje

Napisal/-a gore So sep 22, 2018 4:36 pm

Kot nalašč je vedno tako, da mi deluje, ko imam pri sebi voltmeter.
Takrat verjetno potem ni signala gor in bom to opazil.

Ali mogoče veš, kje je to montirano v Passatu (no, običajno, vem, da so vseh vrst mojsti :shock: ))?
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Parrot 9100 in občasno nedelovanje

Napisal/-a gore To sep 25, 2018 4:01 pm

No, prejle se mi je zgodilo, da zadeva spet ni delovala. Snel sem zaslonček in vzel voltmeter. Malo sem potipal in na 1. in 4. pinu se je pokazalo dobrih 11V. Torej v trenutku, ko zadeva ne deluje, napetost očitno je.
Kaj to pomeni?
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov