Avdiofili, raj za vas...
 
UroŠŠŠŠŠ
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Po apr 06, 2015 3:07 pm

Avtoradio ne vleče

Napisal/-a UroŠŠŠŠŠ Sr nov 14, 2018 9:13 pm

Avtoradio slabo dela, po Osrednji Sloveniji še, ostalo pa polom! Je original Kia Ceed, letnik 2013...ko sem na servisu spraševal, pa pravi, saj dela v redu!!! Ko pa pridem do Tržiča, pa komaj še lovi Val 202!!! Kaj mi je storiti? Saj bi menjal avtoradio, ampak, je tu še kamera za vzvratno vožnjo in navigacijo...hvala za namige, Uroš
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Avtoradio ne vleče

Napisal/-a RedBaron Sr nov 14, 2018 9:46 pm

Kakšna antena je? Klasična, ali nitka v šipi?

Ali je sprejem že od novega slab, ali se je to pojavilo pred kratkim?
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Avtoradio ne vleče

Napisal/-a ban Če nov 15, 2018 11:55 am

Imaš FM ali DAB?
 
swifter
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 51
Pridružen: To jan 22, 2019 1:56 pm

Re: Avtoradio ne vleče

Napisal/-a swifter Sr feb 13, 2019 4:32 pm

mogoče je nitka ali drog zlomljen
 
Ssimoncelli
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe avg 24, 2018 10:19 am

Re: Avtoradio ne vleče

Napisal/-a Ssimoncelli So apr 11, 2020 9:50 am

Lep pozdrav.
Tudi jas imam eno vprašanje in sicer radio nima čistega zvoka, torej slab signal od antene in me zanima kako je kaj z temi ojačevalci signala znotraj avtomobila ki so montirani na steklo.
Torej radio ki je vgrajen v avtu je rcd510, antenska povezava pa je narejena znotraj avtomobila in sicer zicke na zadnjem vetrobranskem steklu. Sicer sem preverjal kako in kaj je s to antena in se tudi posvetoval kjer sem dobil odgovor da so pri tem modelu vw pač malo zafiksali in da imajo večina težave kateri imajo montiramo orginal notranjo anteno in ne zunanje.

Hvala za odgovor že vnaprej
Lp
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Avtoradio ne vleče

Napisal/-a Gregamax So apr 11, 2020 12:20 pm

Mogoče bi pa to pomagalo. Ojačevalec signala.
#Aliexpress € 6,53 26%OFF | FEELDO 1Set 12V Car Radio Aerial Antenna Signal Booster Amplifier For Car With FAKRA II Connector #CT1051
https://a.aliexpress.com/_dZ7ZhkC
 
Ssimoncelli
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 5
Pridružen: Pe avg 24, 2018 10:19 am

Re: Avtoradio ne vleče

Napisal/-a Ssimoncelli So apr 11, 2020 1:44 pm

Da sn iskal in preverjal tudi za ta način z temi ojačevalci za radiom, ampak tu nastane problem kako priklopiti vse skupaj ker ima radio dva izhodna Pina ki sta oba verjetno za anteno kolikor predvidevam. https://www.google.com/search?q=rcd300& ... 19ByqGdKaM. Evo še povezava kakšen je izgled priklopa
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Avtoradio ne vleče

Napisal/-a vipe5s To apr 14, 2020 11:13 am

Isto probaval na Golf 5, ki ima notranjo anteno (dejansko ima dve anteni, ena je fizična nekje pod streho, druga v zadnji šipi kjer je gretje, v zadnjih havbi je ojačevalec/preklopnik), po mnogih urah modrovanja sem ugotovil, da lepo lovi samo z originalnim radiem (Bosch RCD 510 sedaj namesto RCD300). Z kitajskim RCD 510 ni lovilo ok, saj ta kljub dvema vhodoma, v resnici lovi samo po enem (eden sploh ni nalotan).
Noben ojačevalec te antene ti ne bo veliko pripomogel, sem probal 3. Prav tako kitajski nima RDS, in ne preklaplja na druge frekvence istega radia, ko se voziš okoli.

V kolikor iščeš "aftermarket" anteno, je menda najboljša Blaupunkt Auto Fun antena, sedaj pa jo dela Bosch. Je pa malo dražja.

Zakaj ti sedaj ne dela, je vprašanje, ojačevalec signala je hin, obe anteni nista priklopljeni, imaš slabe konektorje do radia itd.

PS: RCD 510 ima servisni meni, kjer vidiš katera antena je priklopljena in koliko vleče. Kako priti not, poglej na google.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Avtoradio ne vleče

Napisal/-a Gregamax To apr 14, 2020 12:53 pm

Ja sem na mamini škodi to rešil, tako da sem potegnil novo anteno, in vmes dal med radio in anteno vmesnik. Sedaj lovi vse boljše kakor prej z original anteno. Dal sem pa tole tvoje:
Vmesnik
#Aliexpress € 1,46 11%OFF | Lowest Price Car Radio Aerial Antenna Adaptor Connector Cable Head Fakra To Female Din For VW
https://a.aliexpress.com/_d6xtJ6s
Antena
#Aliexpress € 2,95 5%OFF | AM/FM Internal Glass Screen Mount Car Radio Amplifier Aerial Antenna Car Radio Antenna Free Shipping For Universal Auto
https://a.aliexpress.com/_Bf8tcCW4
In ja na radio lahko uporabiš zadaj samo en vhod za anteno in bo delovalo. Izprobano.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov