Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
Spaarkie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe mar 30, 2018 12:59 pm

Zvocniki / Peugeot 207

Napisal/-a Spaarkie Po dec 03, 2018 1:29 am

Pozdravljeni, imam vprašanje glede menjave zadnjih zvočnikov v omenjenem avtu saj sta zadnja dva počasi začela s hreščanjem. Glede na to da sem bolj laik glede avtoakustike potrebujem kaksen nasvet kaj kupiti.

https://www.silux.si/izdelki/dodatna-op ... 1653-16-cm
https://www.mimovrste.com/avtozvocniki/ ... -sxe-1725s
https://www.mimovrste.com/avtozvocniki/ ... i-spg-17c2

Nekaj linkov kar imam ogledanega. Mnenja so vec kot dobrodosla!
Je smiselno kupiti nekaj od tega?

Lp
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Zvocniki / Peugeot 207

Napisal/-a Picolo Po dec 03, 2018 10:03 am

Velikost zvočnikov z linkov bo prava, vendar za zadnja vrata na spletu omenjajo adapterje za vgradnjo aftermarket zvočnikov..ne vem pa če so res potrebni. Preveril bi še max. vgradno globino zadnjih zvočnikov, ker včasih ne pašejo globoki. SXE-1725S imajo samo 46 mm kar bo sigurno pasalo, ostala dva z 61 in 64 mm pa mogoče.

Kar se tiče linkov, ima oče spredaj Alpine SXE-1725S in so solidni v srednjih in visokih tonih, vendar basa nimajo pa res nobenega tako, da jih pogojno svetujem, če ni hude želje po basu oz. ga sprednji komponentni dajo dovolj. So najlažji za gnat in pomoje pašejo v OEM sistem še najboljše.

Alpine SPG-17C2 bodo pobrali veliko moči (nizka občutljivost 88,5 dB / W in RMS 60W). Ne vem kakšen je OEM radio v 207ki, vendar takšni zvočniki brez ločenega ojačevalca ali vsaj boljšega aftermarket radia ne pridejo do izraza (zamolkel zvok, slab frekvenčni odziv in pa radi pregrevajo slabe radie).

V kolikor vgradna globina ni problem in je želja po čimveč basa, so Hertz DCX165.3 verjetno še najboljši izmed treh. Visoka občutljivost 93dB/W/m, večja moč in več basa kot SXE-1725S.
 
Uporabniški avatar
Spaarkie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe mar 30, 2018 12:59 pm

Re: Zvocniki / Peugeot 207

Napisal/-a Spaarkie To dec 04, 2018 9:45 am

Najprej hvala za odgovor!

Na splošno v tem rangu je sama kvaliteta oem ozvočenja v p207 nadpovprečna, vsaj po mojih izkušnjah. Se pa počasi čuti dotrajanost zvočnikov, avto je star 10 let. Razmišljam, da bi se mogoče potem odločil za tale komplet od Hertza, samo je spet vprašanje, če bodo pašali ti visokotonci v armaturo namesto oem.
Me zanima, če bi bila občutna sprememba po menjavi, sploh povdarek na basu?

Hertz DCX 165 https://www.hertzaudiovideo.com/car-aud ... -dcx165_3/
Hertz DSK 165 https://www.hertzaudiovideo.com/car-aud ... -dsk165_3/

Radio bi menjal, že predvsem zaradi pomankljivosti usb vhoda, ampak ker je vse povezano z njim, žal opcija odpade. Edina možnost bi bila mogoče kdaj vezat ojačevalec na oem radio, če je sploh možna ta izvedba.

Sem na hitro pogledal koliko prostora je zadaj za zvočnikom in sem prepričan, da bo potreben adapter.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Zvocniki / Peugeot 207

Napisal/-a RedBaron To dec 04, 2018 12:54 pm

Mogoče bi najprej preveril, da ni vzrok hreščanja morda v vibriranju kakšne plastike oz. kar celotnega zvočnika? Morda se je razrahljala pritrditev zvočnika oz, okoliške plastike.
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Zvocniki / Peugeot 207

Napisal/-a Picolo To dec 04, 2018 3:14 pm

Možno je tudi to kar je rekel RedBaron, vendar bi bilo čudno da bi se to pojavilo na obeh zadnjih. Zadaj so najverjetneje dvosistemski koaksialci z relativno nizko močjo in zna visokotonce nesti kar hitro, ker so izredno majhni. Spredaj je pa komponetni sistem in prenese malo več izživljanja.

Kako paše ta visokotonec v oem podnožje pa vprašanje...včasih je treba malo improvizirati (dodatne luknje, adapter...).

Na tem linku: https://www.ebay.it/itm/Kit-Casse-HERTZ ... 2530423378
kaze tak set o katerem se pogovarjamo. V tem setu so adapterji za sprednja in zadnja basista, za visokotonca pa ni nič priloženo...bi sklepal, da ni potrebe in da pašeta.

Mora pa takšen set sigurno špilati boljše kot oem že na vgrajenem avtoradiu. Najboljša kvaliteta zvoka je pa pri 2x80 RMS + 2x60 RMS zvočnikih dosežena seveda z ločenim 4 kanalnim ojačevalcem. Je pa pri takem posegu že vredno razmisliti o še višji klasi zvočnikov z večjo močjo in pa menjavi zvočniških kablov, ker so tovarniški ponavadi z manjšim presekom.
 
Uporabniški avatar
Spaarkie
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 18
Pridružen: Pe mar 30, 2018 12:59 pm

Re: Zvocniki / Peugeot 207

Napisal/-a Spaarkie To dec 04, 2018 11:18 pm

RedBaron- hvala za predlog, vendar sem to že pred časom preveril. Problem je najverjetneje v samih zvočnikih. Se opazi že okrog srednje jakosti in je postalo moteče. Imam pa nastavljen balance front-rear na -3, mogoče se sliši smešno ampak meni je ravno prav. Tako slišim neko ''pravilno sredino'', če me razumete, ker drugače zadnji zvočniki ne pridejo sploh do izraza, jih prednji čisto preglasijo. Mogoče je bil to celo dolgotrajni razlog da je prišlo do tega, ne vem.
Picolo je napisal/-a:Možno je tudi to kar je rekel RedBaron, vendar bi bilo čudno da bi se to pojavilo na obeh zadnjih. Zadaj so najverjetneje dvosistemski koaksialci z relativno nizko močjo in zna visokotonce nesti kar hitro, ker so izredno majhni. Spredaj je pa komponetni sistem in prenese malo več izživljanja.

Mislim, da je to zelo smiselno, kar si napisal..

Na tem linku so eni izmed njih malo drugačni DCX 170.3 (5cm večji premer pa malo šibkejši če pravilno razberem?)
Saj mogoče ni v praksi nobene razlike, tebi so te stvari jasne, meni niso, zato sem tukaj =P

Mi smo debatirali o teh tukaj (DCX 165.3 + DSK 165.3)
https://www.ebay.it/itm/KIT-A137-ALTOPA ... 2066318582

Malo si predstavljam kako bi montiral visokotonce, če bo treba improvizirat. Ne vem pa kaj sta tisti dve škatlici zraven, kako in kam se to zveže?

Saj pravim, če misliš da bo napredek napram oem, potem bom zadovoljen. Do zdaj je bilo kar ok, kakršen poslušalec sem. Je pa vedno lahko še malo boljše, sploh v primeru, ki ga imam zdaj bi rad to dosegel. Mogoče ne bi bilo slabo, ko bom že montiral, se zraven še malo vrata zaščiti pa bo ok, kaj misliš se splača?
 
Picolo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Po jan 05, 2015 10:11 am

Re: Zvocniki / Peugeot 207

Napisal/-a Picolo Sr dec 05, 2018 12:38 am

V naslovu z mojega linka imajo napako ja, v opisu spodaj pa je enako DCX 165.3 :)

Tisti škatlici zraven sta frekvenčni kretnici za sprednje zvočnike...komponentni sistemi imajo zunanjo (ločene enote), koaksialci pa ponavadi integrirano. Montirajo se na vrata pod tapeto...pozicijo zna malo omejiti dolžina kablov, vsekakor pa čim bolj fiksno, da potem kje ne vibrira...

Jaz osebno nisem nikoli dodajal izolacijskih materialov tako, da težko svetujem. Se pa na forumih o tem najde že kar nekaj informacij..tudi ponudba samih materialov je ogromna.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Zvocniki / Peugeot 207

Napisal/-a Fnatic To dec 11, 2018 11:43 am

če misliš samo zamenjat zvočnike, ne prevelike študije delat iz tega. Presek in globina za vgradnjo, pa ostalo po želji. Če boš montiral direkt na radio, boš dobil seveda boljši zvok z novimi zvočniki ampak ne pričakovat filharmonije ali koncerta Jimi Hendrixa (malo heca). Za začetek zamenjaj, potem boš pa videl, kaj ti še odgovarja. ker kot so dejali, greš lahko samo naprej. Najprej menjava radia, potem 4 kanalc recimo, potem ločene 2 kanalce pa lahko že kak sub itd...
Ba-dum tssssssss =P
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov