Avdiofili, raj za vas...
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a Kristjan123 Če feb 13, 2020 12:00 pm

V bistvu sem zaj eno decimalko in je 528.000 na mesec ter 6.336.000 na leto. Poslovni nacrt je po novi kalkulaciji se bolj optimisticen. Vsekakor sem mu svetoval prav :)
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a Novinec1968 Če feb 13, 2020 4:52 pm

Tudi decimalka, vendar je največja zmota v tem, da nisi upošteval vikendov, dopusta, izobraževanj, bolniških, čakanja na delo...
Konkretni subjekt za katerega forumski kolega piše, da računa Eur 50,00 za minuto dela, je po javno objavljenih podatkih v letu 2018 (2019 bilance še niso oddane) imel Eur 33.917,24 prihodkov in Eur 2.689,32 dobička. To je tisto kar sem mislil z matematiko. Po tvoji matematiki je milijonar, vendar je resnica žal daleč stran.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a Kristjan123 Če feb 13, 2020 7:07 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Brez skrbi imam svoje podjetje ze 18 leto in mi je kaj je vse stlaceno v urno postavko kristalno jasno. Moja kalkacija je bil sarkazem ter poziv njemu naj sam poizkusi ce je vse tako bajno kot je sklepa iz cene opravljene storitve.
 
Uporabniški avatar
AUDIAB9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po jan 20, 2020 11:26 am
Kraj: Začetek Dolenjske

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a AUDIAB9 Pe feb 14, 2020 10:07 am

"Novinec1968" hvala za replay.

To kar piše v prispevku sem že dal skozi. Da se zamenjati. če zamenjaš celo enoto, števec, monitor, MMI enoto in Control Unit. Cena 2.000€ z montažo. Imaš potem najvejo možno navigacijo z virtualnim coktpitom. Plus še vožnja v tujino 200€. To je zame preveč, zato iščem cenejšo rešitev. Pri A4 B9 po 2016 letniku je to malo težje.
Sem bil na Porsche servisu in so mi prav tako dejali, ko so poskušali zamenjati, da je problem med digitalnim in analognim prenosom, kot piše na forumu v tvojem linku. Zato je problem zamenjava in sinhronizacija. Res pa je, da morajo oni delati po pravilih in ne smejo nedovoljeno posegati v opremo. To je nekako tako kot windows program in hack piratsko licenciranje. Potem se bolj splača zamenjati cel avto, doplačati za to opremo in permanentno rešiti problem.
 
Uporabniški avatar
AUDIAB9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po jan 20, 2020 11:26 am
Kraj: Začetek Dolenjske

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a AUDIAB9 Pe feb 14, 2020 10:14 am

Ne se vznemirjat zaradi cen. Vprašanje mojega posta je bilo, zamenjava črnobelega števca za barvnega in njegova sinhronizacija med starim in novim števcem. Cene me ne zanimajo in ali je to MTL ali kdo drug. Če ima visoke cene to ni vaš problem, ker on nikogar ne nateguje in pošteno pove, koliko kaj stane, sam se pa odločiš ali to vzameš ali ne. Malo poglejte kako dobro vse predstavi na youtube in do zdaj nisem še nikogar zasledil, da bi to delal tako javno. Vsi se nekako izogibajo tega, čeprav je samo vklop/izklop. Ne biti "fovš", če nekdo nekaj ponuja. Zato pa je konkurenca, da se sam odločaš.

Še vedno čakam kakšen predlog kako menjati samo števec.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a Firediver Pe feb 14, 2020 10:36 am

Tukaj imaš en velik problem:
Ni strokovnjaka za ta poseg, kaj šele, da bi bila vsaj dva (nepovezana), da bi vzel cenejšega
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a emozul Pe feb 14, 2020 12:17 pm

Tattoo- je napisal/-a:
smartboy82 je napisal/-a:MTL zna delati samo kar mu program sam ponudi. Če je karkoli več je v temi, da ne omenjam kako oderuške cene ima, verjetno je to tudi razlog, zakaj jih nima nikjer objavljenih. Sem govoril z več ljudmi kateri so mu pisali za kakšno storitev in je vedno odgovor enak - napiši v zasebno. Kaj mu je nerodno napisati, da vzame 50EUR za izklop start/stop funkcije za 1min dela, da dvigne napetost iz 7,3V na 12,1V. Za vklop VIM funkcije (predvajanje videja med vožnjo) hoče imeti 80EUR, pa kaj si ti s hruške padu.
Tega MTL sicer ne poznam, me pa pogreje ko se ljudje začnejo vtikati in pametovati glede postavljenih cen! :evil: Dokler ljudje iščejo rešitev za svoj problem nikogar ne zanima cena, ko je pa problem enkrat rešen so pa kar naenkrat oderuške cene, pa to ni toliko vredno, pa to je bilo samo 1. minuto dela...če si že tak pametnjakovič bi si pa sam rešil problem! :roll:

In ker v SLO očitno znanje/delo drugega ni nič vredno mu dam popolnoma prav, da ima postavljene take (visoke) cene...če sam ne boš cenil svojega znanja/dela, ga nihče ne bo! :roll:


Seveda je drago in prav je, da se tako napiše. Ti, ki verjetno delaš v avto industriji, verjetno tudi pri VW grupi, verjetno ni panike, ker se cedita med in mleko.
 
Uporabniški avatar
AUDIAB9
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Po jan 20, 2020 11:26 am
Kraj: Začetek Dolenjske

Re: Audi A4 B9 quatro tdi 2.0 - menjava števca

Napisal/-a AUDIAB9 Ne mar 01, 2020 11:54 am

Nič novega, očitno tujina vabi. :cry:
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov