Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Avtokamera

Napisal/-a tomzzi Sr avg 12, 2020 8:48 am

Pozdrav.

Zadnje čase resno razmišljam, da bi si v avto namestil avto kamero.
Problem pa je, ker ne vem kaj izbrati. Najraje bi videl, da je dvojna. Tako spredaj kot zadaj. Dobrodošla bi bila "trojna" torej še za znotraj ena katera bi dobro posnela tudi ponoči (IR).
Ne gre se mi za samo vožnjo. Ampak bi rad nadzor čez cel dan tudi ko avto miruje.
Torej 24h monitoring. Se pravi vklop snemanja ne samo ob trku ampak recimo ob zaznanem gibanju okrog avtomobila.
To obstaja? Gre se za to, da je zadnje čase porast vandalizma pri nas predvsem čez noč.
Sem v bloku in druge možnosti kot avtokamere nimam. Tako bi vsaj zabeležilo dogodek in bi morda celo kaj pomagalo..
Obstaja kaj takega za en normalen denar?

Je to dobra odločitev ali raje ne in bi še bolj privabilo "tatove"? Gre se pa po vsej verjetnosti za skupino ciganov kateri kradejo tudi bencin.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Avtokamera

Napisal/-a Tattoo- Sr avg 12, 2020 9:45 am

Škoda denarja, ker s tem prav veliko ne boš dosegel (razen lažnega občutka "varnosti"). Nepooblaščeno snemanje na sodišču tudi ne šteje kot dokaz! Lahko se ti pa celo zgodi, da te posneta oseba še toži za vdor v njegovo zasebnost...

Ozka meja med vohunjenjem in varnostjo
tomzzi je napisal/-a:Obstaja kaj takega za en normalen denar?
Obstaja...imenuje se pa kasko zavarovanje. ;)
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Avtokamera

Napisal/-a tomzzi Sr avg 12, 2020 10:06 am

Ja se mi je zdelo, da je metanje denarja stran.
Snemanje vem, da se ne šteje kot dokaz.
Lahko pa pomaga.
To, da me lahko toži za vdor v njegovo zasebnost...
Kaj pa ima on delat na tujem zemljišču ponoči recimo oziroma se šetat ali vdirati v mojo lastnino?

Slovenija in naši zakoni.

Aja kasko pa itak imam. V bistvu imam itak polno zavarovanje z vsemi opcijami možnimi.

Edit:

zemljišče ni javno, občinsko. Je naše. Parkplac smo odkupili prebivalci bloka.
Torej je naše zemljišče.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Avtokamera

Napisal/-a berlonso Sr avg 12, 2020 10:16 am

Morda bi bilo dobro posneti ter natisniti slike "pajdašev" v akciji in jih obesiti po bližnji okolici...? Bodo videli da so opaženi in mogoče nehajo.

Če bomo kot narod apatični se bo spremenilo točno nič. Na policijo po mojem za take primere ne gre računati, ker se ne ravno nekaj ukvarjajo s tem. Če se ti zgodi rop je prav da se jih opozori, mogoče okrepijo patruljiranje.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Avtokamera

Napisal/-a limas Sr avg 12, 2020 10:25 am

Kamere so poceni.
Enako je tudi kasko metanje denarja.
Posnetek se na sodišču lahko uporablja kot "pojasnitev dejstev in okoliščin".
Podrobnosti:
https://www.iusinfo.si/medijsko-sredisc ... scu/244395

Rešitev: nakup garaže.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Avtokamera

Napisal/-a berlonso Sr avg 12, 2020 10:35 am

Zame je rešitev, da tej osebki ne hodijo več tam.
Oz. da ne kradejo več, kar je težje doseči.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Avtokamera

Napisal/-a Tattoo- Sr avg 12, 2020 11:01 am

tomzzi je napisal/-a:To, da me lahko toži za vdor v njegovo zasebnost...
Kaj pa ima on delat na tujem zemljišču ponoči recimo oziroma se šetat ali vdirati v mojo lastnino?
Noben zakon ne prepoveduje, da oseba (ponoči) ne sme iti na sprehod...pa čeprav čez (lastniško) parkirišče pred stanovanjskim blokom. Na drugi strani imaš pa zakon, ki izrecno prepoveduje nepooblaščeno snemanje / poseganje v zasebnost...in kot je navedeno tudi v linku ki sem ga prilepil zgoraj ti lahko snemaš svojo lastnino samo do meje te lastnine. Iz tega naslova te za nepooblaščeno snemanje "osumljenec" lahko toži, da si ga nepooblaščeno posnel pri večernem sprehodu...

berlonso je napisal/-a:Morda bi bilo dobro posneti ter natisniti slike "pajdašev" v akciji in jih obesiti po bližnji okolici...? Bodo videli da so opaženi in mogoče nehajo.

berlonso je napisal/-a:Zame je rešitev, da tej osebki ne hodijo več tam.
Kaj je zate rešitev je eno, kaj je pa izvedljivo po zakonu je pa drugo. V vseh pravnih državah velja paradigma, da je obdolženec nedolžen, dokler njegova krivda ni dokazana...nismo več na divjem zahodu, kjer vsak sam določa pravila, pa če nam je to všeč ali ne.
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Avtokamera

Napisal/-a tomzzi Sr avg 12, 2020 11:05 am

limas je napisal/-a:Kamere so poceni.
Enako je tudi kasko metanje denarja.
Posnetek se na sodišču lahko uporablja kot "pojasnitev dejstev in okoliščin".
Podrobnosti:
https://www.iusinfo.si/medijsko-sredisc ... scu/244395

Rešitev: nakup garaže.


Kasko ni metanje denarja. ;)
Lastne izkušnje.

Pri avtomobilu leta 2007 sem ga pa preklical.
Dva meseca kasneje bi mi pa še kako prav prišel.

Zato sedaj obvezno plačujem kasko.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Avtokamera

Napisal/-a emozul Sr avg 12, 2020 11:46 am

Že sam vstop na zemljišče je motenje posesti oziroma vznemirjanje lastninske pravice.
Mora pa biti označeno, da je privat.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Avtokamera

Napisal/-a berlonso Sr avg 12, 2020 11:49 am

berlonso je napisal/-a:Morda bi bilo dobro posneti ter natisniti slike "pajdašev" v akciji in jih obesiti po bližnji okolici...? Bodo videli da so opaženi in mogoče nehajo.

berlonso je napisal/-a:Zame je rešitev, da tej osebki ne hodijo več tam.
Kaj je zate rešitev je eno, kaj je pa izvedljivo po zakonu je pa drugo. V vseh pravnih državah velja paradigma, da je obdolženec nedolžen, dokler njegova krivda ni dokazana...nismo več na divjem zahodu, kjer vsak sam določa pravila, pa če nam je to všeč ali ne.[/quote]

Se absolutno strinjam. Vendar je ta pravni svet idealiziran, sploh ko gre za prekrške, s katerimi se policija žal ne ukvarja. Glede mojega predloga, da se javno obesi slike tatu v akciji, mislim da ni škodljiva in je daleč od divjega zahoda. Konec koncev so se nekateri posnetki celo na TV predvajali.
Osebno me take zadeve razkurijo, ker pravni organi ne ukrepajo, čeprav večkrat poznajo posameznike, ki kazniva dejanja opravljajo. Zato sem se vmešal v temo. Mora pa biti ljudstvo bolj aktivno sploh ob ne-reagiranju togega (zaspanega?) aparata ob ponavljajočih težavah.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Avtokamera

Napisal/-a ojnica Sr avg 12, 2020 12:48 pm

Snemaš lahko sam posnetek ne smeš posredovat naprej, če že potem ga obdelaš in kot tak bo veljal pri polciji, zavarovalnici, vem o tem že bral so drugi pisal po FB
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov