Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
Clio_16V
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Pe jul 02, 2004 4:45 pm
Kraj: No Adress

Skurjen blaupunkt gta 4100

Napisal/-a Clio_16V Ne jul 25, 2004 6:39 pm

Hm...prejle sm neki dol caru in sm hotu vezat neonko na + in - od ojacevalca nakar se iz ojacevalca zacne naenkrat nabirat bel dim pa ful je smrdelo. Pol sm vse odklopu pa nazaj prklopu pa vse normalno dela woofer tut itd radio vse. FOra je da me zdj skrbi in zanima me kaj bi to loh blo? Je to se smiselno uporabljat al rajs vn dat? Varovalka sta dve na ojacevalcu in sta obe cele. Pa tut tavelika varovalka pri akumulatorja oz na napajalnem kablu je OK?
Pa fora je da od zdj naprej mi kadr je avto przgan brni v wooferju.
Mogoče kdo pozna koga da bi mi to nekak spravu prek garancije cez pa novga dobu? Sicer mam garancijo se celo leto zanima pa me kje bi to lahko najhitrej spravu skos al pa tega dau pa se mal doplaču pa vzeu bolsga?
 
Peter_
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: Ne apr 25, 2004 3:20 pm
Kraj: Izola

Napisal/-a Peter_ Ne jul 25, 2004 9:11 pm

Hehe misliš, da uvozniki ne berejo forumov... :lol:

Drugače zna bit da se ti je kje kaka nitka od + stikala z ohišjem in potem se ti je ena žička, ki deluje kot zaščita pričela kurit. In ta bel dim.

Sicer pa je težko povedat kaj in kako bolj natančno, dokler se ne odpre i n pogleda vezja.
LP

Peter
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Ne jul 25, 2004 9:16 pm

Podobno kot pri mojem kolegu. Sam si je vezal ta isti ojačevalec v avto in ko se je pripeljal do mene in odprl prtljažnik se je iz njega zvalil velik oblak belega dima. Ojačevalec mu je potem delal naprej, ampak je brnelo. Nesel na servis in bil skurjen filter za odpravo motenj. Zamenjali so mu pod garancijo. :wink:

Aja btw, priklopljen je bil pravilno
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
Clio_16V
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Pe jul 02, 2004 4:45 pm
Kraj: No Adress

Napisal/-a Clio_16V Ne jul 25, 2004 9:17 pm

hm...kam pa je nesu na servis? Pa v kokem casu so mu to zamenjal? Sj tko je blo pr men da se je + zicka dotaknla ohisja ojacevalca pa se je pokadilo vn iz ojacevalca tm k je + in - pa signalni kabel. Smrdi pa samo da mam przgan avtoradio pa ojacevalec. Takoj mi zacne smrdet.
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Ne jul 25, 2004 9:27 pm

Joj to me pa preveč vprašaš. Mislim, da ga je nesel nazaj v trgovino in so potem oni to porihtali. Kupil pa ga je nekje v MB, ampak nisem siguren, če je to bilo v citiyu ali v europarku (big bang) :roll: V glavnem so mu ga menjali, oz. popravili.

Ja tega smradu se ne rešiš glih hitro oz. se ga sploh ne rešiš :lol:
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
Clio_16V
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Pe jul 02, 2004 4:45 pm
Kraj: No Adress

Napisal/-a Clio_16V Ne jul 25, 2004 9:29 pm

:wink: Upam da se bom jutr vse zmenu v gapexu v lj kjer sm ga kupu. Kermogli bi ustimat a ne. :wink: Baje da se je dostim to ze pokadilo iz teh ojacevalcev ja. Pa se nekej me zanima k bom odklaplu ojacevalec po kaksnem vrstnem redu naj odklaplam kable varovalke itd?
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Ne jul 25, 2004 9:35 pm

Najprej vzemi ven glavno varovalko (tisto veliko), ki jo imaš (verjetno) pod haubo na + polu kabla. Potem, ko si to naredil ojačevalec ne bi več smel imeti toka se pravi na + ni več napetosti. Potem pa še odklopiš druge žičke (radio ugasni oz. odvzami kontakt avtomobila). Remote kabel in činč kable izoliraj, da ne pridejo v stik - varovalke pa po odklopu ne vsavljaj v ohišje, ampak jo vstavi šele takrat, ko boš ponovno priklopil ojačevalnik. :!: :wink:
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
Clio_16V
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Pe jul 02, 2004 4:45 pm
Kraj: No Adress

Napisal/-a Clio_16V Ne jul 25, 2004 9:41 pm

hvala ti za info. :wink: Bom odklopu tko a pa mam lahko vseeno napajalni kabela na akumulatorju ceporv notr ni varovalke? Ker bom verjetno brez ojacevalca par dni?
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Ne jul 25, 2004 9:45 pm

Ni problema, ker je napetost potem le od + kleme akumolatorja in do ohišja varovalke, dalje je vodnik prekinjen, če ni varovalke (zato tudi je varovalka, da ob napaki na napeljavi pregori in s tem prekine dovod toka - da se ne vžge inštalacija). :wink:
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
Clio_16V
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Pe jul 02, 2004 4:45 pm
Kraj: No Adress

Napisal/-a Clio_16V Ne jul 25, 2004 9:49 pm

a pa se je tvojmu kolegu skurla ksna varovalka k se mu je pokadilo? Men se ni. Upam res da mi to popravjo pa da bo pol ql. Da bodo vsi kanali delal pa bridge itd. Sam to me skrbi. Ce ne pa ustimam pa prodam pa novga kupim. :wink:
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Ne jul 25, 2004 9:54 pm

Prav tako je ostalo vse celo, varovalke so ostale cele, nikjer se fizično ni nič poznalo. Kar tako se je pokadilo. Probaj ga nesti na garancijo pa boš potem videl. :wink:
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
Clio_16V
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Pe jul 02, 2004 4:45 pm
Kraj: No Adress

Napisal/-a Clio_16V Ne jul 25, 2004 9:56 pm

sj jutri bom nesu. Nekateri pravijo da je mozno da je sel nek kondenzator oz neki gladilni v usmerniku. upam da bo garancija oz ce bo za plačat da ne bo vec kot 2-3k SIT.

pa so powedal tvojmu kolegu v cem je fora da se mu je skurlo? a je sam zvezu vse? Ker mene so ze sprasevali a sm sam zvezu ker baje nocejo upostevat garancije ce sam zvezes?
 
Uporabniški avatar
Rjuhar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2634
Pridružen: Po jan 13, 2003 2:39 pm

Napisal/-a Rjuhar Po jul 26, 2004 6:41 am

Prjatu, ce si s plusom svasal po ohisju si lahko srecen, da je slo sam to, kar je slo. To naceloma ni pod garancijo. Je pa res, da kar ne ve, ga ne boli, tko, da ce ne bere foruma, pa mu ne bos ravno rekel, da si kurclus delal, potem je mozno, da ti bo celo pod garancijo popravu.

Kar se pa tice servisa - AudioS servis v Krivcu - naselje v podutiku, kjer je market zivila. On je pooblascen BP serviser.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov