Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Uprašanje okol škatle

Napisal/-a lisko Če sep 09, 2004 2:11 pm

Kot prvo se opravičujem če je tema že bla....ker nimam časa zdej vse prebrskat.
No gremo k problemu.
Nardit morm kišto za magnata XTC 15 col.
litražo in obliko škatle že mam izračunam in narisan.
Zanima me pa če morjo bit bas kanali na čelni strani škatle (tam ko zvočnik) ali so lahk kje drugje?
Škatlo bi nardil tako da zvočnik gleda nazaj k vratom kuferama bas kanale pa bi nardil na zgornjo stranico(se pravi pravokotno na zvočnik oz. gledali bi u zrak)
Bi šlo tole al jih morm obrnit isto ko zvočnik?
No tko da bo dal od sebe kar pač lahk da.... nič nočem zgubit :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Če sep 09, 2004 7:36 pm

Ja sej pridejo air porti......
Sam delam novo kišto pa mi ni blo najbol jasn če so lahk porti kje drugje al ne.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Napisal/-a woolff Če sep 09, 2004 7:39 pm

Lahko so kje drugje ampak je najboljši evekt, če so na isti stranici kot woofer :wink:
Včasih se niti preveč ne pozna razlika kolko sem do zdaj jaz to delal :wink:
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
marcel
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 66
Pridružen: Pe apr 18, 2003 10:00 pm

Napisal/-a marcel Če sep 09, 2004 9:01 pm

za poslušanje je praktično vseeno..jst pri sebi nisem slišal razlike..pazi samo na oddaljenost porta od stranic škatle


če se pa gre za kakšne SPL tekme je p bolje da je vse na isti strani
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Če sep 09, 2004 11:03 pm

Huh hja...... očitno bo treba nardit porte tko da bojo gledal iz škatle...
Ker je max. globina škatle 45 cm.Pa še to se ne da vse izrabit ker je narjena pod kotom (a jeba 80l kišto spravt u petkin kuferam je mal jeba ) Tko da pride škatla nekak 20cm zgoraj dolga spodaj 45cm (razlika stranic je nakoln zadnje klopi) pa 75 šroka, visoka pa 40 cm (tok je visok kuferam pa tok rabm za zvočnik).
Tko da očitno se bo treba poigrat z zunanjostjo škatle.
Aja air portov še nimam (jih morm še kupit) zato me tok jezi izdelava ker nimam predstave.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko So sep 11, 2004 4:15 am

Sem tudi razmišljal o slot portu (sem poslušal oba) in ko sem slišal air port..... nočem met nič drugega kot to :D
Lenivc če maš kak načrt al pa bilokdo od kište u katero bi lahk zmontiral mojga XTC-ja..... se priporočam :)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
zmuro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: To avg 17, 2004 9:52 am
Kraj: Novo mesto

Xtc

Napisal/-a zmuro Ne sep 12, 2004 11:54 am

Če hočeš maš pa tut na magnatovi strani načrte za xtc 1500, za obe verzije bassreflex in bandpass, jst mam doma bandpass xtc 1200 pa bol sipa kot pa od kolega xtc 1500 bassreflex
Čuj stari , NEA f**e špilat k ti bo dikič odpadu
 
Uporabniški avatar
Tilen
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1145
Pridružen: Če avg 28, 2003 7:44 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Tilen Ne sep 12, 2004 1:00 pm

lenivec je napisal/-a:pridejo aero porti praviš, torej ti svetujem da delaš ozko nizko in globoko škatlo če hočeš da boš vse not spravo, kok maš porta 2x 35cm? pa prištejemo še nekej 7cm za aero nastavek pa rabiš globino nekje 45cm.

če pa port negre po globini v škatlo in ti izgled ni najbol važn, je lahko tut port ven iz škatle, al pa v škatli ga odrežeš pod kotom 45° in dobro trdno zalepiš nazaj skupaj.

je pa ena opcija tut slot port


A si sigurn,da pridejo 35cm? Mal dolgi so... Pa dolžina aerportov mislim, da je mišljena z nastavki vred. Kar se pa tiče rezanja pa ni potrebno, ker se dobijo vodovodne cevi, ki so pigane na 15, 30 ali 45 stopinj enakega premera.
Slika
 
Uporabniški avatar
Tilen
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1145
Pridružen: Če avg 28, 2003 7:44 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Tilen Ne sep 12, 2004 7:05 pm

lenivec je napisal/-a:
Tilen je napisal/-a:
lenivec je napisal/-a:pridejo aero porti praviš, torej ti svetujem da delaš ozko nizko in globoko škatlo če hočeš da boš vse not spravo, kok maš porta 2x 35cm? pa prištejemo še nekej 7cm za aero nastavek pa rabiš globino nekje 45cm.

če pa port negre po globini v škatlo in ti izgled ni najbol važn, je lahko tut port ven iz škatle, al pa v škatli ga odrežeš pod kotom 45° in dobro trdno zalepiš nazaj skupaj.

je pa ena opcija tut slot port


A si sigurn,da pridejo 35cm? Mal dolgi so... Pa dolžina aerportov mislim, da je mišljena z nastavki vred. Kar se pa tiče rezanja pa ni potrebno, ker se dobijo vodovodne cevi, ki so pigane na 15, 30 ali 45 stopinj enakega premera.


mah 35 sn reko na pamet. ker nevem kok ma magnat, sam ponavadi če sta dva porta so nekje okoli 30


2 porta na en woofer? :shock: Verjetno misliš dva porta na dva suba, js mam tko pa mam 25cm (dolžina celotnega aeroporta) in ne samo cevi.

Btw: ma mogoče kdo DLS nastavka za aeroport? Rabim nujno!
Slika
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov