Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Emmmmm.... mraz?

Napisal/-a lisko So feb 05, 2005 4:11 am

Tkole je zgodba.....
Avtek mi stoji veni že skoraj dva tedna... do zdej nobenih blemov. Včeraj pa pridem v avtek pa zadnji sistem ni hotel špilat pa da si delu kaj si hotu. Ok sem reku bom jutr pogledu (sonny xplod ovalci žene jih pa SAGA 2x60W sinusa....prednji sistem pa neki švoh ovalci vezani na radio)
No dans pa se spravm jaz to gledat..... prvo mi ne in ne rata..... pol pa le nekak mi rata dobit signal iz zvočnikov (neko prasketanje) pogledam ojačevalc.... gorita be lučki skupi (zelena kot delovanje in rdeča kot napaka) hmmmmm pregledam kable... vse OK... vgasnem pa še enkrat prižgem radio..... eto stvat zašpila.... ql.... ampak tle se sploh zgodba začne.
Pač se mi mal zapaše da bi spet mal sprobu moj sistem.... oki nažgem...... špila tko kurčevo da bolj ne bi moglo..... študiram..... in se začnem igrat z nastavitvami... In da sem prišu nazaj na podoben sound kot je bil prej sem mogu prestavt tole:
Basi na radio: prej -10..... zdej -2
Srednji toni:prej: +1.... zdej +5
Visoki toni:......prej+3.....zdej +6
SUB izhod:.....prej 0 zdej+2
Ojačevalc za sub je bil prej odprt na 1/4 zdej je več kot 3/4......
WTF?????
Sprobaval oziroma nastavljal pa sem na istih pesmih kot sem prvo nastavo (prav za foro sem dal si tist komad gor) Neb reku če bi se en mal prestavlo ampak tok?
Pa sprednji zvočniki tud ne igrajo več čisto (prej je blo spredaj zadaj nastavljeno na nič...... zdej je +2 na zadnje zvočnike..... )
Kaj pr hudičo...... temparature pa so ble kr dostkrat pod -15..... je to kaj uplivalo?
Akumolator je poln..... je končna radio crknila oziroma crkuje?
Radio je alpine na mp3...... ojačevalc za sub je aurora 800.2......
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Napisal/-a Asterix So feb 05, 2005 6:15 am

kako že pravijo, če kodo radia pozabiš, da daš v zmrzovalnik za nekaj časa, da se resetira...po moje je mraz vplival, če ni kdo drug se igral z radiem.
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Uporabniški avatar
K0zM0
Uporabnik
 
Prispevkov: 1169
Pridružen: Po maj 19, 2003 9:45 am
Kraj: Velenje z okolico ;)

Napisal/-a K0zM0 So feb 05, 2005 8:09 am

Asterix je napisal/-a:kako že pravijo, če kodo radia pozabiš, da daš v zmrzovalnik za nekaj časa, da se resetira...po moje je mraz vplival, če ni kdo drug se igral z radiem.


a to res deluje, ker kolega neve ka nj z radiom nardi, pa mu bom reku naj to proba!
Slika
 
Uporabniški avatar
Templar
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1800
Pridružen: Če apr 29, 2004 4:34 pm
Kraj: Savinjska regija

Napisal/-a Templar So feb 05, 2005 9:31 am

Ista fora je s flash karticami. Če je hitro in dosti časa na mrzlem se sprazni vendar ne vse.
Če lahko bereš tole si preblizu! Drži varnostno razdaljo!
 
Zlatan_
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: So sep 18, 2004 8:57 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Zlatan_ So feb 05, 2005 9:59 am

Basi ti itk s časom sfukajo zvočnike,za sprednje mislm da so pač odpel svoje zadnje k maš pa dost močne pa nevem,sm neverjamem da bi mel mraz kj pr tem,pr nas mamo ful nizke temperature pa mi nkol nč ni slabo delal oziroma škodoval.
Če boš avto ljubil tako kot ljubiš šport, potem ne skrbi, ne bo te pustil na cedilu. ;)
 
Zlatan_
Novinec
 
Prispevkov: 336
Pridružen: So sep 18, 2004 8:57 am
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a Zlatan_ So feb 05, 2005 11:04 am

Lenivec dj na navadnim zvočnim obrn na radiu base do konca na recmo +6 in mej na glas radio pa boš vidu k ti bojo zvočniki k boš ene dvakrat tko naredu za en falus delal k mu mrene sfuka.Govorim iz lastnih izkušenj,pa če prodajaš zelenjavo ne pomeni da je tudi jaz.
Če boš avto ljubil tako kot ljubiš šport, potem ne skrbi, ne bo te pustil na cedilu. ;)
 
Uporabniški avatar
darkdog24
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2211
Pridružen: Če sep 18, 2003 6:30 pm
Kraj: Velenje

Napisal/-a darkdog24 So feb 05, 2005 11:14 am

Zlatan_ je napisal/-a:Basi ti itk s časom sfukajo zvočnike,za sprednje mislm da so pač odpel svoje zadnje k maš pa dost močne pa nevem,sm neverjamem da bi mel mraz kj pr tem,pr nas mamo ful nizke temperature pa mi nkol nč ni slabo delal oziroma škodoval.


Marsikaj sm že čul sam tole da ti pa basi zjebejo zvočnike še pa ne :D :D :D
Mislim da bi tole izjavo dali na avtoakustiki med top 10.
UPOKOJENI STYLER (8 pokalov)Slika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko So feb 05, 2005 11:44 am

Ok sam skregat se ne tuki...... zvočniki se res uničijo zarad klipa...... ampak cel sistem je star manj pol leta...... pa niti u klip ne ženem (mi je to dobro znano :) ...... ker cel sistem nikol ne preseže več kot polovico moči...... edin zdej :oops:
torej ne bi smel bit še uničen.....
Fora vsega tega pa je da je kr naenkrat začel tko špilat.......No zdej počas tko dobim garažo nazaj :P čez neki časa mam pa tko u mislih en ornk sprednji sistem pa še en ojačevalc......
Zadnjič spremenil lisko, dne So feb 05, 2005 11:53 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko So feb 05, 2005 11:51 am

lenivec je napisal/-a:lisko ti pa probaj lepo vse "preluftat" :D nebi se prvič zgodilo da se kje v tuljavi nabere kondenz in zmrzne... pol pa lahk kaj drgne, al pa tut uniči zvočnik.


To že dolg vem...... tud membrane so trde ob mrazu...... zato vedn počakam da se kabina ogreje pa šele pol nažgem..... pa še to postopoma...... tko da tud če bi bil kak led al pa vlaga al pa kaj...... bi se moglo že zdavni zluftat......
Kot zanimivost pa še to da radio ne vleče niti ene postaje več...... prej je vleku vse lepo..... zdej pa vleče sam u centru mb...... pa što bolj za falus......
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
mišel
Novinec
 
Prispevkov: 412
Pridružen: Sr sep 10, 2003 4:30 pm
Kraj: Nova Gorica

Napisal/-a mišel So feb 05, 2005 11:54 am

darkdog24 je napisal/-a:
Zlatan_ je napisal/-a:Basi ti itk s časom sfukajo zvočnike,za sprednje mislm da so pač odpel svoje zadnje k maš pa dost močne pa nevem,sm neverjamem da bi mel mraz kj pr tem,pr nas mamo ful nizke temperature pa mi nkol nč ni slabo delal oziroma škodoval.


Marsikaj sm že čul sam tole da ti pa basi zjebejo zvočnike še pa ne :D :D :D
Mislim da bi tole izjavo dali na avtoakustiki med top 10.


ta je dobra :rofl :rofl :rofl :har :rofl :rofl :rofl =I =I =I =I
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko So feb 05, 2005 1:02 pm

lenivec je napisal/-a:
lisko je napisal/-a:
lenivec je napisal/-a:lisko ti pa probaj lepo vse "preluftat" :D nebi se prvič zgodilo da se kje v tuljavi nabere kondenz in zmrzne... pol pa lahk kaj drgne, al pa tut uniči zvočnik.


To že dolg vem...... tud membrane so trde ob mrazu...... zato vedn počakam da se kabina ogreje pa šele pol nažgem..... pa še to postopoma...... tko da tud če bi bil kak led al pa vlaga al pa kaj...... bi se moglo že zdavni zluftat......
Kot zanimivost pa še to da radio ne vleče niti ene postaje več...... prej je vleku vse lepo..... zdej pa vleče sam u centru mb...... pa što bolj za falus......
hm, če pa je tak, pa probaj za začetek dat drugi radio not da izklučiš napako pri zvočnikih al pa ampu. glede na to da te radio zajebava bi blo še najbol možno da ma vsega dovol in se bo upokojil


Hmmmm mam drug radio.... sam je sonyev..... posledično nima istih driverjev..... tale radio pa je star pol leta...... bom ga drugam zmontiru da videm če drugje vleče vsaj postaje,.... če ne pa garancija
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov