Stran 1 od 1
zvočniki
Objavljeno: Po mar 07, 2005 10:06 pm
Napisal/-a daren
Potreboval bi en nasvet, in sicer: v cliotu imam Pioneer DEH-P3630 MP (mosfet 50 W). Zaradi trenutnih okoliščin bodo za proizvodnjo zvoka skrbeli le sprednji vgradni zvočniki v armaturi (premer 10 cm). Kakšne in katere zvočnike priporočate, da bo zvok vsaj približno kvaliteten in da jih ne bo prehitro »skurlo«?
Hvala za nasvet!
Daren
Objavljeno: Po mar 07, 2005 10:34 pm
Napisal/-a Brabus
Imam r5 in spredaj nisem imel nobenih zvočnikov.Zadaj pa ovalce 3 sistemce,v prtljažniku pa tubo.Nisem imel stereo efekta in nič visokih tonov,kar me je res motilo.po dolgem povpraševanju majstrov sm se odloču za Infinity 4002i. So 10 poemera in 5.5 v globino.Ima 40 RMS tko da mi jih radio 4 krat 50 na polno žene.Sm neverjetno zadovoljen.Zvok je čist.Visoki ton je kvaliteten.Dal sm pa 16000 sit.Velik,ampak mi ni žal.Stari so pol leta, in nobenih problemov.Če bi izbiral sedaj,bi izbral iste.
Objavljeno: Po mar 07, 2005 10:45 pm
Napisal/-a Nejko87
sorry za off topic
Brabus je napisal/-a:Imam r5 in spredaj nisem imel nobenih zvočnikov.Zadaj pa ovalce 3 sistemce,v prtljažniku pa tubo.Nisem imel stereo efekta in nič visokih tonov,kar me je res motilo.po dolgem povpraševanju majstrov sm se odloču za Infinity 4002i. So 10 poemera in 5.5 v globino.Ima 40 RMS tko da mi jih radio 4 krat 50 na polno žene.Sm neverjetno zadovoljen.Zvok je čist.Visoki ton je kvaliteten.Dal sm pa 16000 sit.Velik,ampak mi ni žal.Stari so pol leta, in nobenih problemov.Če bi izbiral sedaj,bi izbral iste.
če se ne motm ma avtoradio 4x50w 4x27w RMS
lp
Objavljeno: To mar 08, 2005 11:37 am
Napisal/-a racman007
Dej povej koliko $$$ si pripravljen odšteti za zvočnike? 10-k imaš malo morje, a celo pri kvalitetnejših firmah lahko greš od kakih 6k za koaksialca (recimo od Ground zero GZRF 42) do 14k (za koaksialca gzrf 52), ali kakšne resnejše dvo sistemce za recimo 28k (gzrc 10), ki pa že dajejo kvalitetnejši zvok, tako bas kot visoke. Ampak je v tem primeru za se zamislit, če res hočeš 10-ke.
Da se ne bo kdo takoj upiču, ker sem samo GZ spominjal - a imam ravno katalog s cenami pred sabo . Vsakakor je bolje narediti reklamo za kako firmo kot pa pusti nekomu da gre pa za isti keš kupi kake standardne zvočnike v stilu Sony ali Pioneer. Z njimi ni nič narobe, a morda lahko za isti $$$ dobiš kaj boljšega. pa da ne boš mislil, da je treba kam daleč- vse stvari dobiš pri nas, če malo presrfaš (Gapex, Radio Vili,...)
Sam računaj, da boš moral kaj naredit tudi glede izolacije za zvočnikom. Brez kakšne zatesnitve za zvočnikom ne boš nikoli dobil lepih nizkih tonov. Lahko pa isti topic postaviš še na Avtoakustika.com, kjer te pa bodo detajlno izprašali, preden boš dobil odgovor ($$$, izolacija, tip glasbe, moč ali kvaliteta....) Sam z desetkami boš teško dosegel kaj res dobrega. Morda bi bila pametnejša odločitev monataža v vrata z paneli, ker lahko pol daš kake 16-ke, ki pa že naredijo ta pravi efekt kar se nizkih tonov tiče (vsaj v primerjavi z 10-kami).
Objavljeno: Sr mar 09, 2005 12:43 pm
Napisal/-a dgreso
js mam u petki 2-way sistem impulse 100 RMS pa ti ga osebno priporočam ker se lahk 3-sistemci skrijejo! lastna izkušnja!

to ti bo pol delalo!
Objavljeno: Če mar 10, 2005 11:00 pm
Napisal/-a daren
lenivec je napisal/-a:iz kje si daren?
ljubljana.
sej vem, da z 10-kami ne morem dobit ravn kej dobrga, ampak trenutno ne gre drgač. zdej mam dvosistemske macaudio za 6-k, za katere je prodajalec zagotovil, da so dovolj močni, ampak so se takoj skurli.
sem prpravlen dat tam okol 20-k.
kaj pa pravte na brabusove infinity 4002i al pa dgresove impulse?
hvala za pomoč!
Objavljeno: Pe mar 11, 2005 8:29 am
Napisal/-a dgreso
daren ce si jutr kje blizo velenja ti jih lahk pokazem ker grem v velenje! popoldan od kakih 2 naprej je mozno!
Objavljeno: Pe mar 11, 2005 1:34 pm
Napisal/-a gizmo
Ej zlo podoben problem. V prvih vratih v tapeti mam od golfa IV zvočnike not, v armaturi pa fenner 40W (so novi ampak zlo slabi). Zdej problem je keš, študent pa zdej sem dost stvari kupu v kratkem času od avta do radia, pa še kej bi se najdl.
Vrtal police ne bom. Če mi lohk kej svetujete kakšno ugodno varjanto, da bi saj približn mel dober zvok.

ops:
Če kej pomaga Avto je megane,radio pioneer 5600.
Objavljeno: So mar 12, 2005 11:12 am
Napisal/-a daren
dgreso, se zahvaljujem za ponudbo, ampak ne bo možno.
morm pa povedat še to, da o teh zadevah nimam kaj dosti pojma. kaj je to rms? če mam mosfet 50w, kolk morjo bit pol zvočniki, da bojo dost močni?