Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

da ali ne ali kaj drugega?

Napisal/-a lisko To jun 21, 2005 11:30 pm

Torej prišlo je tko daleč da misli lisko svojo petkico mal updaitat....

In sicer gre se za prednji sistem ter ojačevalc za prednji in zadnji sistem.

V mislih mam prednji sistem Impact GNS 6520 in pa 4 kanalni ojačevalc blaupunkt GTA 450.
Z ojačevalcem bi pognal zadnji sistem (ki je že zdej not sam ga žene SAGA) Sony Exploid 3 sistemci in pa še tale prednji sistem od impacta....

Kaj pravite? Da ali ne? ali je mogoč kaj bolšega u tem cenovnem rangu?
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
ahiM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 799
Pridružen: Po avg 16, 2004 4:51 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ahiM Sr jun 22, 2005 1:29 pm

Blaupunkt GTA 450 ma 4x50W RMS-a, kar se mi zdi precej malo, sploh če misliš nadgradit svoj sistem, kar nekako pomeni "močnejše, večje, boljše".
Na tvojem mestu bi, če bi menjal ojačevalec, kupil Mac Audio Z4200, ki premore skoraj še enkrat toliko moči kot Blaupunkt, bil pa je tudi dobro ocenjen na raznih Car Hi-Fi testih. V spletni štacuni Mimovrste ga dobiš že za dobri 33 tisočakov, kar je za moje pojme zelo ugodna cena (http://www.mimovrste.com/katalog/product.php?product_id=1320016821).
Za spredn sistem pa ne vem, odvisn, a bi rajš za nažigat al mal bl za kvaliteto...
Kolk se pa mislš skeširat? A woofer maš oz. misliš imet?
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Sr jun 22, 2005 3:21 pm

Ok no se opravičujem... sem povedu premalo.
Torej če gremo od začetka.
Radio ( priznam je zelo zelo bogo) in ga mislim ( ko se bo nabral denar ) menjat za neki bolšega
Torej radio je aiwa mp3 ta slabš model ( ne vem oznake sam bogvekaj ni .
Wufer je Magnat XC 1500 u domače narjeni kišti ( trenutn brez pravih air portov ampak me čakajo u delavnici)
Ojačevalc ki žene ta wufer je Aurora 800.2 ( u mislih mam močnejšo verzijo..... po vsej verjetnosti 1400.2) ko bo denar.....
Zadnji sistem so sony exploid ovalci ki premorejo 45W sinusa.... ampak za moje potrebe igrajo fenomenalno. ( gnani so z ojačevalcem Saga 2x60W rms-a..)

Trenutn prednji sistem pa so neki švoh ovalci ( ta mali) ki mislim da majo 30W sinusa... in jih poganja kr avtoradio ( porezan majo spodnji del spekltra ) tko da so dejansk sam srednje in visokotonci.

Celoten sistem premore 140.2 Db..... Cilam pa nekje da bi prilezu do okol 142Db ( kar bi se dalo rešit še z porti in nastavitvami in še kakimi manjšimi dodelavami).... to pa je tudi vse.... mogoče kasneje kaj več.

Cenovni rang pa naj bi za ojačevalc ( 4 kanalini pod mus) in prednji sistem... naj ne bi presegal od 40 do 50 jurjo....

Sistem naj ne bi bil narjen za tekmovanja ali neko nabijanje do onemoglosti.... ampak da bi lepo pokrl cel spekter frekvenc in da bi vse bile lepo slušne ( kar nizki toni že zdej so)

To so nekak moje želje upam da sem povedu dost podatkov in da bo kdo znal svetovat....

Tist glede ojačevalca.... že res da ima mac audio 2x večjo moč.... ampak sem elektronik in dober vem kaj nardi že borih 4x50 sinusa u zaprtem prostoru.... poleg tega bi ta ojačevalc poganjal sam srednji in visoki del frekvenc..... kot sem že omenil wufer že je in se obnaša fenomenalno ( za moje pojme in to neki šteje)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
ahiM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 799
Pridružen: Po avg 16, 2004 4:51 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ahiM Sr jun 22, 2005 4:08 pm

Ja pol pa vzam GTA 450, ga ma Radiovili ravno v akciji.

XTC in Aurora sta zakon tko da bognedej tle kej šart :D. Spredi lahko daš v vrata 2x midibas 16-tke pa tvitr na armaturko, to pa vežeš na GTA-ja. Zadaj pa obdržiš Sago. Pa ni hudič da se ne bo drlo :D!

Jah, kam bi dal zdej ti 2 16-tki? Narediš panelco oz. škatlo, tako kot na spodnji sliki.
Slika
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
Coleman
Novinec
 
Prispevkov: 282
Pridružen: So jun 12, 2004 3:42 pm

Napisal/-a Coleman Sr jun 22, 2005 7:53 pm

Lisko: kako si porezal spodnje tone na ovalcih?
When size equals knowledge I'll be a one big muthafucka!
 
Damjan19
Uporabnik
 
Prispevkov: 1495
Pridružen: To jun 22, 2004 12:47 pm
Kraj: Celje

Napisal/-a Damjan19 Sr jun 22, 2005 8:51 pm

jz mam opcijo na radiu, da dela nad 100 ali nad 250 ?Hz, pa subwoofer počne čudeže :P
 
Uporabniški avatar
ahiM
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 799
Pridružen: Po avg 16, 2004 4:51 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a ahiM Sr jun 22, 2005 9:06 pm

lenivec je napisal/-a:glej če že daješ moje slike daj vsaj eno ko je vsaj nekak zgledalo :D čudno da nisi dal tiste ko se še vidi kak kretnica kr visi zraven :D

Jebiga, se mi je mudil :D :D :D... Bajdevej, a maš slučajo še tele panelčke doma?
SlikaSlika
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Sr jun 22, 2005 10:47 pm

Coleman je napisal/-a:Lisko: kako si porezal spodnje tone na ovalcih?


Si že slišal za kretnice?:)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Sr jun 22, 2005 10:51 pm

ahiM je napisal/-a:Ja pol pa vzam GTA 450, ga ma Radiovili ravno v akciji.

XTC in Aurora sta zakon tko da bognedej tle kej šart :D. Spredi lahko daš v vrata 2x midibas 16-tke pa tvitr na armaturko, to pa vežeš na GTA-ja. Zadaj pa obdržiš Sago. Pa ni hudič da se ne bo drlo :D!

Jah, kam bi dal zdej ti 2 16-tki? Narediš panelco oz. škatlo, tako kot na spodnji sliki.
Slika



Sej panele morm tko al tko nardit... ker petka spred u vratih sploh nima zvočnikov.
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 15 gostov