Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
NoName
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jan 27, 2003 1:04 pm

črna skrinjica

Napisal/-a NoName Po okt 25, 2010 5:43 pm

Torej... v avtu bi rad imel snemalnik poti z gpsom. Zaenkrat imam na testu X-driven, kar je sila super majhna lična reč, kamor vstaviš SD kartico, jo priklopiš na elektriko, ko daš kontakt ti snema, hkrati ima pa tri 'accelerometre', po enega za vsako os, posnetke pa snema v neke vrste 'HD ready' ločljivosti s petimi framei na sekundo. Pozna kdo kakšno alternativo? Tale pride namreč dobrih 300€, kar je v tem trenutkeu za odtenek preveč za moj okus... S prodajalcem bi dalo zmenit za popust na 300, če najdem še ene deset kupcev, ker to baje na 'kile' uvaža, ampak dvomim, da mi bo to uspelo... No, če koga zanima, ma ene par posnetkov na youtubu, lahko pa zadevo v živo pokažem kje v ljubljani, dokler je ne vrnem...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!
 
Uporabniški avatar
207sport
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Pe feb 01, 2008 1:37 pm

Napisal/-a 207sport Po okt 25, 2010 6:22 pm

Sej nisi v avijonu :lol: Čeprov vrjetnosti da se ti zgodi prometna so večje kot pa pri avijonu...
 
Uporabniški avatar
NoName
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jan 27, 2003 1:04 pm

Napisal/-a NoName Po okt 25, 2010 7:04 pm

res hvala za zlo.. umm.. uporaben komentar... kao... še kdo?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po okt 25, 2010 8:29 pm

NoName je napisal/-a:res hvala za zlo.. umm.. uporaben komentar... kao... še kdo?


Čuj ti zgubljen :D

Več kot eno leto se mi doma valja vezje katerga bi bilo potrebno sestavit. Vezje (naprava) snema 16 parametrov in deluje odlično (obrati,hitrost, x,y,z pospešek, v kateri brzini koliko časa, povprečna hitrost, najvišja hitrost.....) . Je pa res da nima možnosti videa in pa gps sledilnika. ČEprav verjamem da izkušenemu računalničarju v kombinaciji z elektronikom ne bi bil problem.

Sem pa jaz dolgo razmišljal....in tud tema je bila že okrog tega....zvečer zapelješ avto v garažo, preko modrega zoba ali wifi se poveže na komp in zabeleži podatke. Če kateri paramater odstopa več kot je dovoljena izda alarm (poraba , obrati,temp. motorja....) In tako imaš vedno vpogled v delovanje motorja brez posegov....je po moje bolj smiselno kot pa neko snemanje kje se kdo vozi....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Napisal/-a pinny Po okt 25, 2010 8:51 pm

Za prbližno tako zadevo sem jaz včasih za peciklanje (pa včasih za avto) uporabljal program GPSed ki sem ga mel naloženga na Nokio. Zadeva je beležila kje se vozu, brzino tako in drugačno, čase pa še pa še enih zadev. Posneto zadevo si potem uploadal na gpsed.com menda pa bila možnost tudi na googleearth.
Takle prbližno je pa to zgledalo, je blo pa še kr nekej zadev k si lahko vklapljal pa izklapljal

Slika
 
Uporabniški avatar
cr33p
Novinec
 
Prispevkov: 300
Pridružen: To okt 17, 2006 9:54 am

Napisal/-a cr33p Po okt 25, 2010 9:04 pm

 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po okt 25, 2010 10:26 pm

pinny je napisal/-a:Za prbližno tako zadevo sem jaz včasih za peciklanje (pa včasih za avto) uporabljal program GPSed ki sem ga mel naloženga na Nokio. Zadeva je beležila kje se vozu, brzino tako in drugačno, čase pa še pa še enih zadev. Posneto zadevo si potem uploadal na gpsed.com menda pa bila možnost tudi na googleearth.
Takle prbližno je pa to zgledalo, je blo pa še kr nekej zadev k si lahko vklapljal pa izklapljal

Slika


Sporttracker al kak se že reče programu....ga imam sam na nokii. Zanimivo je potem gledat hitrost na AC.....ko pelješ 140 in v parih metrih zbremzaš na 80....
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
NoName
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jan 27, 2003 1:04 pm

Napisal/-a NoName Po okt 25, 2010 10:44 pm

cr33p, tale roadhawk rh-1 je z izjemo nalepke identičen x-driven-u.

drgač pa mam itak garmina nameščenga, blackbox gre bolj za to, da bi mel ob kakih 'fender benderjih' dokaz, da nisem spregledal rdeče luči, da mi je kdo vzel prednost, ipd...

js... kaj pa vem... nebi js kaj doma štrikal... če bi se že mel cajt igrat, bi vzel za osnovno eno atom plato, par kamer, gps modul, 3g modul, ... pretty much velik stvari... ampak... kje mam cajta...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!
 
Uporabniški avatar
lisko
Moderator / upravnik foruma
 
Prispevkov: 8469
Pridružen: So mar 15, 2003 4:13 am

Napisal/-a lisko Po okt 25, 2010 10:54 pm

No men bolj motor zanima....če najde kdo tak modul ki bo spremljal recimo ene 15-20 parametrov motorja se priporočam:)
Slika
(Sine! Kaj naj nardim da pridem prek pločnika?......... Jeep-a si kup pa ne jamri :P ) :)
 
Uporabniški avatar
NoName
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jan 27, 2003 1:04 pm

Napisal/-a NoName Sr okt 27, 2010 9:15 pm

no.. a mogoc kdo ve, kje bi se ta doba dobila cenej ko 225€+postnina+carina ipd? sm ze malo na ebayu gledal... ampak tam je tak tak... nism ravno zihr...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!
 
Uporabniški avatar
NoName
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jan 27, 2003 1:04 pm

Napisal/-a NoName Če okt 28, 2010 7:54 pm

u glavnem.. vedno bolj se nagibam, da bi tole kupu...

http://cgi.ebay.com/CARPA-120-Car-Black ... 1c16b67ef8

$280 pa free shipping... kar nanese slabih 210€.. je res? se kak interesent?
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Napisal/-a adis Če okt 28, 2010 10:17 pm

a nebi blo lažje recimo predelat kakšen rabljen car-pc in dodati miniaturno kamero?

NoName je napisal/-a:drgač pa mam itak garmina nameščenga, blackbox gre bolj za to, da bi mel ob kakih 'fender benderjih' dokaz, da nisem spregledal rdeče luči, da mi je kdo vzel prednost, ipd...


vprašanje je, če bi te posnetke naši uradniki sploh upoštevali, ker to ni z njihove strani potrjeno kaj šele atestirano.

zelo zanimiv članek/odgovor na to temo:
IP-RS
 
iLLy
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: So mar 03, 2007 11:38 am

Re: črna skrinjica

Napisal/-a iLLy Ne okt 31, 2010 11:52 am

dealextreme.com
focalprice.com
goodluckbuy.com

to so strani kjer imas tega na "kile" preveri majo pa boga in pou... direkt iz kitajske dobis jz sm za punco narocil iz dealextreme.com digitalni okvir in sm ga res dobil zelo ugodno! postnine ni, carina je pa tko ce ti paket odprejo placas ce ne pa ne... :) tko da usi zeljni poceni prckarij tle scekirajte zadeve mas pa res use use use kar si zamisls gor od fejk rcd510 do 100mW+ laserjev pa se vec... samo poiskat treba...


LP illy
 
Uporabniški avatar
NoName
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jan 27, 2003 1:04 pm

Re: črna skrinjica

Napisal/-a NoName Sr nov 10, 2010 12:21 pm

no, da mal osvežim temo... naročil CARPA 120 iz amerike, cena pa z malo sreče - beri in piši - $45! problem je le v tem, da bom mogu kak mesec počakat, da ga dobim...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!
 
Maso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To mar 30, 2010 6:34 pm

Re: črna skrinjica

Napisal/-a Maso Sr nov 10, 2010 12:58 pm

Jaz sem za 1 kos!
 
Uporabniški avatar
NoName
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jan 27, 2003 1:04 pm

Re: črna skrinjica

Napisal/-a NoName Sr nov 10, 2010 1:12 pm

ja, zdaj se oglasiš... kje si bil pa pred tednom dni? po toči zvoniti - nizko pade! al kak že gre tisti stari pregovor.
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!
 
Maso
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: To mar 30, 2010 6:34 pm

Re: črna skrinjica

Napisal/-a Maso Sr nov 10, 2010 1:39 pm

rana ura, slovenskih fantov grob?
 
Uporabniški avatar
NoName
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jan 27, 2003 1:04 pm

Re: črna skrinjica

Napisal/-a NoName Če nov 18, 2010 5:04 pm

torej.. vceraj dobil dopis s carine, da naj jim cimprej posljem racun, da je zadeva res moja, danes poskeniral dokument in poslal po emailu (ne mores verjet kak so modernizirani), upam da *CIMPREJ* ocarinijo pa mi povejo kolk sm jim dolzn, pol pa dobim zadevo... komi cakam... bom prlepu sem kak video, ko dobim.

te dni si morm se mal cajt vzet pa poiskat gps/gsm modul, ki bo v primeru kraje vozila lahko javil polozaj...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!
 
Prokarjon
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: Pe avg 29, 2008 2:56 pm

Re: črna skrinjica

Napisal/-a Prokarjon Če nov 18, 2010 6:01 pm

Čim naročate blago izven EU morate plačati carino (ponavadi okoli 10-20% plus davek 20%) razen če vam ga zavijejo in pošljejo kot darilo.
Zdaj, koliko to "prođe" na carini ne vem. Verjetno tudi niso neumni.

Koliko si dolžan pa ponavadi zveš hitro, plačaš in dvigneš paket na pošti.
 
Uporabniški avatar
NoName
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 770
Pridružen: Po jan 27, 2003 1:04 pm

Re: črna skrinjica

Napisal/-a NoName Če nov 18, 2010 9:07 pm

js sam upam da ne bojo res kej preveč kompliciral za teh $45 (33€)... pa magar dam tistih 10€ carine pa davka... sam da čimprej dobim!
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov