Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
AudiBoy
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1534
Pridružen: So jul 01, 2006 1:17 pm
Kraj: Severna Primorska

TV v avtomobilu

Napisal/-a AudiBoy Sr dec 01, 2010 6:39 pm

Mene je pa doletelo eno vprašanje. Bliža se (oz. je že) digitalna doba in nekateri avtomobili imajo TV vgrajene v avtomobile. Kolikor vem tej delujejo na anteno, ampak sedaj to ne bo več možno. Kaj bodo torej morali narediti vozniki, ki želijo gledati TV v svojem avtomobilu?

LP
[size=75]Volvo. For life.[/size]
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a lizard Sr dec 01, 2010 6:49 pm

Sem razmišljal tudi sam, ampak novejši avti s TV-jem že imajo oba sprejemnika, tako analognega kot digitalnega. Kaj točno se pa da storiti pa ne vem, če pa je kdo že delal se pa priporočam...
 
Uporabniški avatar
skopusnik
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 515
Pridružen: Pe jul 18, 2008 7:59 pm

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a skopusnik Sr dec 01, 2010 6:51 pm

tud jst sm se že spraševal to...če bo kdo kej ugotovil kako to zrihtat naj sporoči :)
www.mihafabijan.si
Renault Sport
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a MacTron Sr dec 01, 2010 6:54 pm

V kolikor je to tovarnisko vgrajena enota potem naj bi ze imela DVB-T sprejemnik integriran (tudi nekatere aftermarket zadeve). Za ostale pa obstaja resitev kot za navadne katodne TV-je.

Slika
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
adis
Uporabnik
 
Prispevkov: 8095
Pridružen: To jan 30, 2007 1:47 pm
Kraj: Ljubljana

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a adis Sr dec 01, 2010 6:55 pm

 
MarkB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Po avg 25, 2003 3:43 pm
Kraj: Lj

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a MarkB Če dec 02, 2010 8:11 am

Tudi tiste enote, katere so originalno vgrajene, ni nujno, da podpirajo mpeg4 (tujina namreč uporablja mpeg2). Pri nakupu dodatnega tv-sprejemnika je treba biti pozoren na to

http://radiovili.si/si/phonocar/420/
 
alex1
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Sr maj 24, 2006 6:58 pm
Kraj: kranj

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a alex1 Če dec 02, 2010 10:22 am

DVB tv tunerjev (12V) je sedaj kar nekaj , ki že podpirajo mpeg4 in tudi AAC.
Cene pa se gibljejo nekje od 300 dalje in že imajo USB in HDMI izhod.
Antene priložene.

Alpine pa ima v pripravi novi tuner , ki pa bo na razpolago nekje v pomladi 2011.

lp
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a lizard Če dec 02, 2010 1:18 pm

@MacTron: Tale rešitev za navadne TV-je... gre torej za pretvornik signala domnevam. A v tem primeru potem potrebuješ zraven daljisnki upravljalec ali ne? Nisem ravno na tekočem s temi zadevami.
 
mike133
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Pe jul 09, 2010 9:58 am
Kraj: Ljubljana

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a mike133 Če dec 02, 2010 4:48 pm

alex1 je napisal/-a:DVB tv tunerjev (12V) je sedaj kar nekaj , ki že podpirajo mpeg4 in tudi AAC.
Cene pa se gibljejo nekje od 300 dalje in že imajo USB in HDMI izhod.
Antene priložene.

Alpine pa ima v pripravi novi tuner , ki pa bo na razpolago nekje v pomladi 2011.

lp


Novo televizijo za v avto dobiš pa za dobrih 100€...kje je tukaj logika?
 
alex1
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Sr maj 24, 2006 6:58 pm
Kraj: kranj

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a alex1 Pe dec 03, 2010 9:40 am

mike133 je napisal/-a:
alex1 je napisal/-a:DVB tv tunerjev (12V) je sedaj kar nekaj , ki že podpirajo mpeg4 in tudi AAC.
Cene pa se gibljejo nekje od 300 dalje in že imajo USB in HDMI izhod.
Antene priložene.

Alpine pa ima v pripravi novi tuner , ki pa bo na razpolago nekje v pomladi 2011.

lp


Novo televizijo za v avto dobiš pa za dobrih 100€...kje je tukaj logika?


Saj dobiš tudi Dacio za 7k€, kupujemo pa še kaj drugega.
Kje je kle logika?!

lp
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a MacTron Pe dec 03, 2010 9:26 pm

lizard je napisal/-a:@MacTron: Tale rešitev za navadne TV-je... gre torej za pretvornik signala domnevam. A v tem primeru potem potrebuješ zraven daljisnki upravljalec ali ne? Nisem ravno na tekočem s temi zadevami.


Tako je, gre za podoben (v osnovi delovanja enak) sprejemnik DVB-T signala kot je to v setup-box poleg katodnega TVja. V tem primeru normalno, da tudi potrebujes daljinca (ki je prilozen) in kateri ima podobne stvari kot jih ima to standardni "sobni" DVB-T sprejemnik za iskanje multiplexov, glasnost pac standardne funkcije. Nekateri imajo zraven se tudi kaksne prikljucke kot so USB itd.
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
alex1
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Sr maj 24, 2006 6:58 pm
Kraj: kranj

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a alex1 Po dec 06, 2010 10:54 am

MacTron je napisal/-a:
lizard je napisal/-a:@MacTron: Tale rešitev za navadne TV-je... gre torej za pretvornik signala domnevam. A v tem primeru potem potrebuješ zraven daljisnki upravljalec ali ne? Nisem ravno na tekočem s temi zadevami.


Tako je, gre za podoben (v osnovi delovanja enak) sprejemnik DVB-T signala kot je to v setup-box poleg katodnega TVja. V tem primeru normalno, da tudi potrebujes daljinca (ki je prilozen) in kateri ima podobne stvari kot jih ima to standardni "sobni" DVB-T sprejemnik za iskanje multiplexov, glasnost pac standardne funkcije. Nekateri imajo zraven se tudi kaksne prikljucke kot so USB itd.


Lahko , da se motim ampak kolikor je razvidno, si ti nalimal TV tuner.
Kar pomeni, da je stand alone enota in ni samo neki pretvornik signala, kot ga poznamo za domače tv-je.
Ta tuner pa mu ne bo koristil nič v kolikor njegov radio nima rca/aux vhoda.

lp
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a MacTron Po dec 06, 2010 12:27 pm

alex1 je napisal/-a:Lahko , da se motim ampak kolikor je razvidno, si ti nalimal TV tuner.
Kar pomeni, da je stand alone enota in ni samo neki pretvornik signala, kot ga poznamo za domače tv-je.
Ta tuner pa mu ne bo koristil nič v kolikor njegov radio nima rca/aux vhoda.

lp


@alex1: Nic se ne motis in prav si ugotovil, da sem nalepil stand alone enoto, ki pa je uporabna le, ce so na TVju (LCD, in-dash enotah itd) tudi ti prikljucki. Mislim, da je to logicno in da ne potrebuje zato kaksne posebne omemebe. Kako pa ces drugace spravit DVB-T signal v analogno LCD TV enoto kot tako.

Res pa je nekaj, da je tistim zepnim analognim tv-jem (v kolikor nimajo zunanjega ANT prikljucka), odklenkalo (v uporabniskem smislu).
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a lizard Po dec 06, 2010 1:26 pm

Ah potem ne bo nič iz tega, posebej daljinec me ne mika. Avto ima že tovarniško vgrajeno televizijo, ampak ker so italjani italjani so naredili samo analogni sprejem, na digitalnega pa pozabili, predvsem pa bi to lahko nadgradili tekom prizvodnje tudi sami (no mogoče so, pa ne vem, a zelo dvomim, ker bi to že sam zasledil). Hvala za odgovor.
 
Uporabniški avatar
FoxTer
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: Ne feb 10, 2008 11:25 pm
Kraj: kp

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a FoxTer Po dec 06, 2010 1:31 pm

Saj zato sedaj dobiš na trgu junk robo za enga črnga in enga belega... Za take male TV.je (žal samo analogne) je cena od 30€ naprej. Pred 1 letom so hotli pa 150€... Ampak eni še vedno padejo na finto (nisem tu mislil tebe lizard), pa to kupujejo, pol pa jokajo da ne dela, pa kako bi..
My dream: Ford Mustang Shelby GT500
 
Uporabniški avatar
lizard
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2569
Pridružen: Po maj 14, 2007 11:34 pm

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a lizard Po dec 06, 2010 1:48 pm

Eh tisto je drugo, pač ološ roba. Ta TV je pa kot opcija pri dodatani opremi stal od 1000 do 1400 € (odivsno katero leto si avto kupoval), in potem ni tudi digitalen :eyes.
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a Jerch_ Po jan 24, 2011 1:42 am

torej zanima me ena stvar kar se tiče TVja v avtu..
trenutno sem v zadnji fazi, da dodelam CARPC in sem že večkrat na novo razkopaval avto zaradi kablov. nazadnje sem se spomnil, da bom v programu centrafuse uporabljal tudi radio z RDS funkcijo in sem spet potreboval šarat, ker je potreboval usb vhod (sem še imel prostega pri ekranu v armaturi), antenski priklop (prej je bil priklopljen na radio) ter 3.5mm kabel, ki sem ga priklopil iz te nove napravice, ki stoji za ekranom in gre do PCja zadaj v prtljažniku v vhod za mikrofon..

no in kaj me muči.. potreboval bi neko tv-kartico, ki je kompatibilna s programom centrafuse (to bom že sam pogledal) ima USB vhod in ima vhod za anteno. vem, da boste rekli da je takih precej.. zelo malo pa je hybridov, ki predvajajo tudi staro analogno tv recimo, ko grem na balkan. poleg tega pa imam v računalniku že zapolnjen vhod za mikrofon in me zanima ali gre prenos slike in glasa preko usb-ja?

poleg tega sem v passatu 2002 poleg antenskega kabla za radio našel tudi kabel ki ima na sredini tanko iglo in se ga navijači.. se mi zdi da bi točno pasal na tisti navoj za antene, na sliki od mactrona (slika od sprejemnika dvb-t). je možno, da je kabel že original notri ali je to ostanek od napeljave, ki jo je imel moj oče nekoč za telefon?
 
alex1
Novinec
 
Prispevkov: 185
Pridružen: Sr maj 24, 2006 6:58 pm
Kraj: kranj

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a alex1 Sr jan 26, 2011 1:14 pm

Jerch_ je napisal/-a:torej zanima me ena stvar kar se tiče TVja v avtu..
trenutno sem v zadnji fazi, da dodelam CARPC in sem že večkrat na novo razkopaval avto zaradi kablov. nazadnje sem se spomnil, da bom v programu centrafuse uporabljal tudi radio z RDS funkcijo in sem spet potreboval šarat, ker je potreboval usb vhod (sem še imel prostega pri ekranu v armaturi), antenski priklop (prej je bil priklopljen na radio) ter 3.5mm kabel, ki sem ga priklopil iz te nove napravice, ki stoji za ekranom in gre do PCja zadaj v prtljažniku v vhod za mikrofon..

Jerch_ je napisal/-a: in me zanima ali gre prenos slike in glasa preko usb-ja?
Da

poleg tega sem v passatu 2002 poleg antenskega kabla za radio našel tudi kabel ki ima na sredini tanko iglo in se ga navijači.. se mi zdi da bi točno pasal na tisti navoj za antene, na sliki od mactrona (slika od sprejemnika dvb-t). je možno, da je kabel že original notri ali je to ostanek od napeljave, ki jo je imel moj oče nekoč za telefon?
Verjetno je to-to(GSM) Na Mactronovi sliki je klasični F konektor.
 
Uporabniški avatar
FoxTer
Novinec
 
Prispevkov: 218
Pridružen: Ne feb 10, 2008 11:25 pm
Kraj: kp

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a FoxTer Če jan 27, 2011 11:13 pm

lizard je napisal/-a:Eh tisto je drugo, pač ološ roba. Ta TV je pa kot opcija pri dodatani opremi stal od 1000 do 1400 € (odivsno katero leto si avto kupoval), in potem ni tudi digitalen :eyes.


Lahko tudi analogno nadgradiš, pogoj je, da imaš AV vhod(rumeni RCA konektor)in audio vhod(rdeč in bel RCA konektor)
Poglej si tukaj : KLIK

Cena je 39€ + poštnina (potem boš moral pa še plačat 20%DDV na ceno+poštnino) Carina je nad 150€, tako, da je ni....
PODPIRA DVB-T 4 (in 2)
My dream: Ford Mustang Shelby GT500
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Re: TV v avtomobilu

Napisal/-a MacTron Če jan 27, 2011 11:45 pm

@FoxTer: Lepo da si se potrudil, vendar si izpustil iz vizualnega pomembno dejstvo. Namrec, bilo je ze citirano na osnovi mojega besedila o teh aparaturah.

lizard je napisal/-a:Ah potem ne bo nič iz tega, posebej daljinec me ne mika...
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov