Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Audi A4 - Bluetooth

Napisal/-a Sasqa To maj 10, 2011 5:58 am

Pozdravljeni

Zanima me sledeče. Pred kratkim sem v eni debati na A.com zasledil, da bi naj imeli avtomobili z vgrajenim paketom za prostoročno telefoniranje tudi bluetooth. Sam imam v avtomobilu vgrajeno vse našteto (multifunkcijski volan, inštalacijo za prostoročno telefoniranje, originalno držalo telefona, mikrofon, bluetooth (original audi). Zanka pa je v tem, da ko v telefonu vklopim iskanje naprav preko BT, mi najde BT od mojga avtomobila, in sicer "AudiUHW" ali nekaj takega. In tukaj nastopi problem. Vpraša me za geslo. Poizkusil sem z 0000, vendar zavrne 'spajanje' naprav. Zanima me, ali ima kdo podatek, kakšno je tole privzeto geslo?

Za vsak odgovor se vnaprej lepo zahvaljujem.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
weasel
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 612
Pridružen: Ne avg 08, 2010 9:18 am

Re: Audi A4 - Bluetooth

Napisal/-a weasel To maj 10, 2011 8:01 am

Malo sem pogooglal, poskusi 1234.
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi A4 - Bluetooth

Napisal/-a Sasqa To maj 10, 2011 8:20 am

Super. Hvala, bom poizkusil popoldan, ko grem iz službe, pa poročam, če 1234 deluje.

Hvala
Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi A4 - Bluetooth

Napisal/-a Sasqa Sr maj 11, 2011 6:59 am

Pozdravljeni

Da poročam o rezultatih. PIN koda za uparjenje telefona z avtomobilom je res bila 1234, tako da zadeva funkcionira perfektno. Toliko za informacijo, če bo še kdo to potreboval. Me pa zanima še nekaj drugega. Na kak način preko multifunkcijskega volana dostopati do telefonskega imenika? Namreč naprava podpira glasovno izbiranje. Ko izrečem besedo Telefon, mi vrne odgovor Das telefon buch ist clear. V tem primeru moram na roko izbrati klicočega, ga potrditi, nato pa se lahko prostoročno pogovarjam (zvok se sliši v zvočnikih, sogovornik pa mene preko vgrajenega mikrofona nekje v armaturki, oziroma stropu. Še kakšen predlog?

Preko konzole vem da gre, samo ne mislim devati 200€ za adapter da paše moja Nokia na to konzolo od audija (razen če kdo ve za kakšno ugodno varianto). Zanima me za BT.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
Uporabniški avatar
Sasqa
Novinec
 
Prispevkov: 290
Pridružen: Če mar 12, 2009 1:34 pm
Kraj: Maribor

Re: Audi A4 - Bluetooth

Napisal/-a Sasqa Sr maj 11, 2011 8:02 am

Ok tudi za zgornje vprašanje sem našel odgovor. Ker imam sam Nokio, bom napisal, kaj je za to potrebno storiti, da je telefonski imenik dostopen preko bluetooth povezave.

Torej za uparjanje Nokie z Audi bluetooth sistemom potrebujete Nokia 810 Contact aplikacijo, ki jo prenesete iz nokia spletne strani: http://europe.nokia.com/support/product-support/nokia-810/software

Prenesite ustrezno aplikacijo za vaš telefon (glej navedene modele v tabeli, in za vaš model telefona prenesite ustrezen manager). Navodila so dosegljiva čisto na vrhu tabele (PDF).

1. Preneseno aplikacijo (.sis) skopirajte na pomnilnik telefona oziroma pomnilniško kartico.
2. SIS datoteko nato poženete iz telefona in sledite poteku namestitve.
3. Poženite nameščeno aplikacijo, in imenik se bo pričel sinhronizirati z avtomobilom (uparjanje telefona na tem mestu še ne sme biti izvedeno. Če je slednje že bilo, v BT meniju pobrišite seznanjene naprave).
4. Sedaj uparite telefon z Audi Bluetooth napravo (izbira klicalca bo možna preko multifunkcijskega volana).
5. Po uparjanju se bo prenesel tudi telefonski imenik.
6. Komande na volanu delujejo sedaj tudi s telefonskim imenikom, posledično pa deluje tudi govorno izbiranje).

Pa veselo klicanje.

Meni je manjkal ta Nokiin 810 Contact manager. Sedaj deluje vse. Postopek sem napisal za tiste, ki imajo zadevo implementirano, pa jim le ta ne deluje oz. ne vedo, kako zadevo spraviti v pogon (tako, kot jaz do sedaj nisem vedel). Upam, da bo komu pomagalo.

Postopek za druge znamke telefonov pa lahko kdo drug napiše.

Lp
Saša
Vaša teorija je nora, a vprašanje, ki nas razdvaja je le, ali je dovolj nora, da bi lahko bila pravilna (N. B.)
 
jurezakrajsek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Po okt 03, 2011 1:02 pm

Re: Audi A4 - Bluetooth

Napisal/-a jurezakrajsek Po okt 03, 2011 1:08 pm

Pozdravljeni!

Sam imam isti problem...imam pa htc-ja desire hd...pa me zanima če je ravno tako potrebno naložiti kakšno datoteko(in kje se jo dobi) ali v čem je keč...če mi zna mogoče kdo pomagat. Za odgovore se seveda vnaprej zahvaljujem.

LP
Jure
 
Vomlan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To avg 23, 2016 3:52 pm

Re: Audi A4 - Bluetooth

Napisal/-a Vomlan Ne sep 25, 2016 8:41 pm

Pozdravljeni, mene pa zanima, če je že kdo imel kaj težav z mikrofonom. Ko sem kupil Audi A4 B8 sem se lahko povezal in se pogovarjal preko bluetootha. Potem pa čez kakšnih 14 dni kličem nekoga se oglasi in me ni slišal jaz pa njega sem. Probal sem se povezati z drugimi telefoni in ni bilo razlike. Je možno, da je crknil mikrofon? Koliko to stane in kako velik je poseg? Hvala
 
apkadvisor
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: To avg 29, 2017 10:23 am

Re: Audi A4 - Bluetooth

Napisal/-a apkadvisor To avg 29, 2017 10:29 am

You can connect mobile using car bluetooth and if you have showbox app you can watch online movie too in your car for download (edit mod - erased - self promotion is forbiden)
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov