Avdiofili, raj za vas...
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a DavKo Če feb 28, 2002 12:13 pm

Hi

Sej sem rekel, ce se kej zalomi. :)

Tisto zgoraj o tebi in tvoji (ce je bla) si pa kar elegantno preskocil. :)

LP
David
Slika
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a zazo Če feb 28, 2002 12:20 pm

ja tisto je bila moja draga :) je ze par let draga...

sam k se severnakinje umen,, se zmeri spomnem na dve svedinje.. iz morja izpred ene 5 let :)

sta mele terase.. ne balkonov... pa se prou lusne sta ble :)

take ne prou shujsane... no ja pa to ne zadeva avtoakustike.. sam da naus reku da sem se izmuznu uprašanje...

aja.. zdej kokr sm zvedu je ena ze oddana :D
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a DavKo Če feb 28, 2002 12:26 pm

Hi

aha, predvsem draga ane? :) No, ne vem, ce primerjas z avtoakustiko, kaj je drazje.

Am, a si se v rednih stikih z njima, da tko dobr ves? :)

OK, pocas bo dost tele non-avto in non-carhifi debate. Preden me kak admin ven vrze. Ah sej si ti admin, no pol pa sploh. :)

LP
David
Slika
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a zazo Če feb 28, 2002 12:33 pm

jah... STOP! :)

se kej glede akustike? :)
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
Tarzan
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: To feb 05, 2002 7:22 pm

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a Tarzan Če feb 28, 2002 5:12 pm

glede tega k pravte na dnu prtlaznka imet woofer,pa da ga poj prtlaga zadusi,ne spoznam se prou prevec sam kwa pa ceb naredu dvojn dno po pa uzddj za sedez tazadn pa se dvojn steno tko da bi mu derekt od dna prtlaznka do prostora v avtomobilu samo zrk in nc druzga, a bi to kj mau cudn udmeval al bi blo izvedliv?

LP
Slika
 
Sniper
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: To feb 05, 2002 10:01 pm

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a Sniper Če feb 28, 2002 7:11 pm

Poslušam rave oz. komercialo, torej unc unc ritme :).
A so mar za vsake zvočnike ekstra ojačevalci?
Kje se pa da to kej nabavt oz je priporočljivo, ker nebi pr enmu wofer, pr drugmu sprednje zvočnike, spet pr enmu ojačevalec..., bi rad na enmu mestu vse pa da mi un zmontira pa je.
Sreča je na strani pogumnih
Slika
 
mulc
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: To feb 05, 2002 10:12 pm

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a mulc Če feb 28, 2002 11:18 pm

Pomoje ce imas kaj znanja, cajta in volje se ti skoraj ne splaca placevt za montazo. Raj sam zmontirej pa priklop.
 
Sniper
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 90
Pridružen: To feb 05, 2002 10:01 pm

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a Sniper Pe mar 01, 2002 12:55 am

Nimam znanja niti malo, nisem ravno tehničen tip :), sicer pa če že tok denarja za to daš stroški montaže ne predstavljajo lih velik delež.
Sreča je na strani pogumnih
Slika
 
vladek
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 706
Pridružen: Če feb 14, 2002 10:20 am

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a vladek Pe mar 01, 2002 6:29 am

zazo: a obstaja kksna wireless varianta za prenasanje audio signala? men se ne da armature podirat, oz bi se mi dalo pa tudi ce ga kam peljem se bojim crickov v armaturi. Preprosto mi vec pomeni armatura brez crickov kot woofer v prtljazniku ce ze moram izbirat.
?
Slika
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a DavKo Pe mar 01, 2002 7:00 am

Hi

Sniper: stroski montaze so kar veliki. Konkretno pri meni prejsnji avto (AX), napeljava kablov za sprednji sistem, napeljava cinca za ojacevalc, napeljava cinca in kontrolnega kabla za wechsler, montaza ojacevalca in sprednjih zvocnikov je trajalo 2x po 2 uri, cena je bila okoli 10k sit. Precej malo, s tem da je bil material moj.

Sedanji avto pa, hm, napeljava kablov za sprednji sistem, montaza sprednjega sistema, se drugi cinc za ojacevalec, priklop vsega, okoli 4-5 ur, cena nekaj cez 20k skupaj z materialom. Vecina tega casa gre za napeljavo kablov iz prtljaznika pa v vrata in armaturo. Treba povrtati tiste konektorje, da pa do njih prides je pa treba pol armature razdret ali pa vrata dol jemat.

Aja, ojacevalec je ze bil prej zmontiran.

Je kar casovno zahtevno, ampak ce se ti da delat lahko skoraj vse sam naredis, pac malo kasneje, ker en ves kako zaceti, ampak pa prihranis kar nekaj. Recimo tudi kaksni povprecni wooferji se ze dobijo za tolk denarja, pa te na koncu pride pol ceneje kot ce bi dal nekomu vse nardit. In to je cisto navadna montaza, ce bi delal se kiste, panele, pa mogoce tapeciral, je to se toliko drazje, ce ne delas sam.

Sej za zacetek lahko samo nekako na izi poskusas kaj nardit, pa se sproti naucis in naslednjic je ze bolje. Itak se te instalacije po avtih zelo hitro spreminjajo, ali zamenjas avto, ali nisi vec zadovoljen s prejsnjim sistemom ali pa karkoli ze.

LP
David
Slika
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a zazo Pe mar 01, 2002 7:41 am

ja cist prevec.. spreminjamo.. nikol ni dost dober.. :D

vladek: ce se prou spomnem sem ze neki slisal da neki takega obstaja... sam nisem pa cist ziher!

sam klub temu da bi bil cinch kabel.. kao brezicen.. mores se strom potegnt.. pa remote... pa se kaj...

je pa tako... armatura kot sama se ne podira.. ponavadi se vzame dol tisti spodnji del armature.. k je na treh sraufih.. dvomim da bi s tem kej unicil armaturo...

SNIPER...

jah.. mal je dober vedet kaksna muzka se poslusa da se odlocis potem za tip subwoferja.. eni so bol namenjeni SQ drugi bolj SPL.. nekateri so pa tut zlata sredina.. seprav dober šus in lepa reprodukcija... Veliko ponavadi pripomore tudi dober avtoradio!

fantje vi kr konkretna vprašanja... :)
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
mulc
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: To feb 05, 2002 10:12 pm

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a mulc Ne mar 03, 2002 11:31 pm

Men se zdi da je precej bol SQ kot pa SPL. Fora SPL-ja se mi zdi da je sam jakost zvoka. Men se gre pa predvsem za kvaliteto zvoka oz. odlicno kakovost bass-a.

zazo... kva predlagas? :)
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a zazo Po mar 04, 2002 6:55 am

MULC!

se totalno strinjam s tabo... Za vskadanjo voznjo in uzivanje v muziki je vsekakor pomemben dober SQ in ne SPL! SPL pa tako ali tako vecina tekmovalcev nima stalno v avtih ampak sam za tekme!

Men je dober sq avto z dobrim prvim sistemom in enim woferjem (30cm) v prtljazniku! Wofer more tudi dober usekat! zato ga pac imas!

Kar se pa tekem tice je pa itak druga pesem... Ulavnem... ko sestavljas avto.. ga sestavi za sebe... tako da bo teb dober spilal... potem.. ce bos imel pa zeljo pa lahko prletis se na kaksno tekmo... lahko.. prides tekmovat... ali pa samo nabirat informacije.. kako do dobrega sistema :)

kar se mene tice.. so pa tekmovanja SPL dost boljsa :) Vec zabave... :)
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a DavKo Po mar 04, 2002 7:34 am

Hi

Tocno tako. Avto uporabljas vsak dan in normalno da si zrihtas musko tko, da ti je vsec poslusanje, ne da prbijas 5 minut, pol pa azdevo ugasnes, ker ne mors vec poslusat zvoka.
Sem pa jaz tudi mislil, da bi si naredil kak sistem za SPL, samo da bi dal 100k+ samo za tekme, pa zadnje case ste tolk zacel delat na tem, da gre tole v visave, no, tolk dalec se nisem. :)


zazo: kaksno je kaj tvoje mnenje glede Alpine type-r wooferjev? En prodaja na avtoakustika forumu.

LP
David
Slika
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a zazo Po mar 04, 2002 7:47 am

ja sej je tekmoval.. zato ga pa prodaja.. k je vidu kaj se da z njega dobit :D

he he.. ce sm pa cist odkrit... mislem da za normalno poslusanje ni tako slab wofer ce je v pravilno zracunani skatli.. vsekakor pa to ni exstremen wofer :)
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a DavKo Po mar 04, 2002 7:59 am

Hi

Ja, to vem ja, sej itak ga rabim tko za vsak dan, ne za tekme. :) Ne vem no, saj bi ga moral prej slisat. Dokaj majhno obcutljivost ima (87dB), tko da bo treba mocan ojacevalc. Je pa pol lahko boljsa kontrola zarad tega. :) NO, sej bom videl, danes je placa. :)

Hvala za info :)

LP
David
Slika
 
mulc
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: To feb 05, 2002 10:12 pm

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a mulc To mar 05, 2002 6:11 pm

ZAZO

Kaj predlagas za predni sistem zvocnikov, in kaj za zadnji? za dobr SQ?
 
DavKo
Novinec
 
Prispevkov: 190
Pridružen: Če feb 14, 2002 7:36 am
Kraj: Kranj

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a DavKo To mar 05, 2002 8:10 pm

Hi

Spet standardna vprasanja: kateri avto, kaksno musko poslusas, koliko so velike luknje spredaj? pa standardni odgovor: DLS :)

Kej vec bo pa zazo zjutri povedal :)

LP
David
Slika
 
mulc
Novinec
 
Prispevkov: 161
Pridružen: To feb 05, 2002 10:12 pm

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a mulc To mar 05, 2002 10:20 pm

Najvec komercjalo poslusam. spredaj bi pa predelov tapeto tako da bi lahko dau vecje zvocnike v vrata. mene samo zanima koliko mocne naj dam notri. in kaksne naj bi ble bass? midbass? ali kaj drugega?
 
Uporabniški avatar
zazo
Moderator foruma
 
Prispevkov: 779
Pridružen: Sr feb 06, 2002 7:51 am

Re: Dost dober zvočni sistem

Napisal/-a zazo Sr mar 06, 2002 6:44 am

mulc :)

v kupljenih sistemih 2x16 +2xTW pomeni 16cm midbas.. basovc mas pac u prtljazniku... ko ga imas :)

to kar je davko reku je sicer res... vendar je pa vse odvisno od denarja.. recimo DLS serija je najcenejsa 35k sit.. kar pa ne pomen da zanc spila.. spila fenomenalno.. sam vsen niso TOOOOOK pocen zvocniki da bi si jih vsak privoscu...

za majhen denar pa se mi zdi da so pri nas se najbolsi MAGNAT zvocniki... ce si iz gorenske.. ima te zvocnike ziher mac carhifi v Lescah!

sicer... pa se ICE ze vozi z novim ozvocenjem... :D

BTW... zelo dobra stran www.dls.se... za pogledat ni nevem kaj.. po podatkih ki jih vsebuje je pa dalec pred vsemi po mojem mnenju... pod suport... imas tudi ene 2 knjizce v PDF formatu o osonovah avtoakustike :)
http://www.avtoakustika.com (forum)
dB-drag Racing
Razred S1-2
SPL 146.9 dB
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov