Avdiofili, raj za vas...
 
cobra11
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Ne jun 21, 2009 9:26 am

zvočniki

Napisal/-a cobra11 Ne jan 22, 2012 8:18 pm

Zanima me kakšne zvočnike kaj se splača dat na zadnjo polico. Imam drugače original R Clio radio z CD in tega nebi menjal zaradi obvolanskih kontrol. Je potrebno za zvočnike nabavit tudi ojačevalc in kolko dejansko sploh pridobim če dam zvočnike na zadnjo polico?
 
robi 328i
Novinec
 
Prispevkov: 140
Pridružen: Sr feb 15, 2012 9:23 pm

Re: zvočniki

Napisal/-a robi 328i Če maj 03, 2012 6:52 pm

Pridobiš večji užitek v poslušanju glasbe :D
 
Uporabniški avatar
petrolhead_RS
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Če dec 08, 2011 7:32 pm

Re: zvočniki

Napisal/-a petrolhead_RS Če sep 06, 2012 9:28 pm

Da si sposodim temo, imam nagledane tele zvočnike http://www.bigbang.si/avtomedia/avtozvocniki/zvocniki/482203-komponentni-jbl-cs6c-avtozvocnik-16cm
pa me zanima če ima kod kakšne izkušnje z njimi?
 
kicker
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po apr 01, 2013 2:19 am

Re: zvočniki

Napisal/-a kicker Sr apr 17, 2013 5:38 pm

Zdravo
Mam eno vprasanje sicer nwm ce pod pravo pisem oglavnem jaz bi samo vprasal kak dobim iz 4ohm bas na 2ohm mam pa kicker l5 15 ker imam dost mocan ojacevalec samo ne da tiste svoje moci v rms ven kolko bi je mogo dat rms pa 750w rms. hvala za odgovor lep pozdrav :) :P
 
Uporabniški avatar
dgreso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1470
Pridružen: Ne apr 11, 2004 7:32 pm
Kraj: Slovenj Gradec

Re: zvočniki

Napisal/-a dgreso Sr apr 17, 2013 9:21 pm

kicker je napisal/-a:Zdravo
Mam eno vprasanje sicer nwm ce pod pravo pisem oglavnem jaz bi samo vprasal kak dobim iz 4ohm bas na 2ohm mam pa kicker l5 15 ker imam dost mocan ojacevalec samo ne da tiste svoje moci v rms ven kolko bi je mogo dat rms pa 750w rms. hvala za odgovor lep pozdrav :) :P


pluse skup, minuse skup, pa priklop na ojačevalc. če pa ne veš točno kako pa kaj se pa zapelji do enga, ki to obvlada pa ti bo poštimal. ker glede na ta opis, ki si ga podal, mi deluje da ne veš točno kako pa kaj. imaš pa dober sub in bi bilo škoda da ga ne izkoristiš na polno ;)

torej iz kod si pa ti povem, kdo je blizu tebe tak ki se s tem ukvarja ;)
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: zvočniki

Napisal/-a mropc Sr apr 17, 2013 9:26 pm

dgreso je napisal/-a:
kicker je napisal/-a:Zdravo
Mam eno vprasanje sicer nwm ce pod pravo pisem oglavnem jaz bi samo vprasal kak dobim iz 4ohm bas na 2ohm mam pa kicker l5 15 ker imam dost mocan ojacevalec samo ne da tiste svoje moci v rms ven kolko bi je mogo dat rms pa 750w rms. hvala za odgovor lep pozdrav :) :P


pluse skup, minuse skup, pa priklop na ojačevalc. če pa ne veš točno kako pa kaj se pa zapelji do enga, ki to obvlada pa ti bo poštimal. ker glede na ta opis, ki si ga podal, mi deluje da ne veš točno kako pa kaj. imaš pa dober sub in bi bilo škoda da ga ne izkoristiš na polno ;)

torej iz kod si pa ti povem, kdo je blizu tebe tak ki se s tem ukvarja ;)


Kolikor vem ima za sub špule 2x2 in s tem subom greš lahko samo na 4 ali na 1om. za kater ojačevalec gre?
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: zvočniki

Napisal/-a pinny Pe dec 13, 2013 7:09 am

Na računalniškem kompletu mi je odpovedal wooferček, hrešči da je za popipzdit :D, zato iščem nov vgradni zvočnik da zadevo zamenjam. Je pa premera 14,5cm, 30w ter 8ohm. Kje v lublani bi to dobil, morda kje v btc-ju kaka štacuna? Ker grem danes ravno dol :D.
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: zvočniki

Napisal/-a GorazdO Pe dec 13, 2013 8:53 am

Poglej v Conradu (BTC) ali v trgovini Terna (Trnovo).
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov