Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
TheZero
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Po sep 26, 2011 2:33 pm

"Dashboard" kamere

Napisal/-a TheZero Pe maj 04, 2012 4:47 am

Pozdravljeni,

Najprej se opravičujem, v kolikor je podobna tema že odprta. Sam je nisem našel, zato odpiram novo.

Skratka, zanima me, koliko so "dashboard" oz. kamere v avtomobilih, kot jo ima na tem forumu recimo uporabnik X-Hair, uporabne v primerih prometnih nesreč in podobnega. Ali lahko takšno kamero uporabiš kot dokazni material in se z njo recimo opereš krivde, v kolikor bi na posnetku bilo vidno, da recimo nisi krivec za nesrečo? Je posnetek takšne kamere dejansko lahko uporaben še za kaj drugega, kot samo objavo na Youtubu?

Recimo, tukaj je najverjetneje že viden primer: http://www.youtube.com/watch?v=YWvG4KAYJfY. Ne pravim, da bi se kaj podobnega lahko zgodilo meni (čeprav se v teh časih na cestah dogaja marsikaj) ampak me zanima, koliko je posnetek takšne kamere dejansko uporaben.

Lep Pozdrav, TheZero!
"You never really learn to swear until you learn to drive."
 
Uporabniški avatar
R 26
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 631
Pridružen: To maj 15, 2007 1:27 pm
Kraj: dolenjska je moja mati

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a R 26 Pe maj 04, 2012 8:05 am

GoPro je top of the top. Maš še manjše zadeve v obliki obeska za ključe, ki se dobi na ebayu, vendar za resne zadeve je to to. Tak posnetek ti načeloma ne pomaga nič, če ni na avtu nalepka "video nadzor". Poznam primer, ko so človeku kradli iz delavnice on pa si je nato namontiral kamero in jih zasačil, vendar mu ta posnetek ni prišel nič prav, čeprav se je videlo kdo je bil, ker ni nikjer pisalo da je objekt pod video nadzorom.
 
Uporabniški avatar
HPF
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Po mar 07, 2011 4:21 pm
Kraj: Maribor

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a HPF Pe maj 04, 2012 8:40 am

GoPro je res dobra, je pa tudi precej precenjena. Kit 300€+ lcd 100 €, pol so tu še priseski.. V tujini je vedno bolj popularna kamera Swann HD Sports. V dobrih akcijah se jo dobi za ~150$+ (iz tujine seveda), pa je v kompletu kamera, pa waterproof ohišje, pa lcd pa... Zraven tega pa gor pašejo tudi nastavki od GoPro.
V primeru nesreče bi lahko verjetno policaju dokazal, da nisi ti krivec, na sodišču pa bi bila zgodba zaradi posnetka verjetno drugačna.

Edit: Ne me j*bat, da bomo meli zdaj reklame že med posti glede na ključne besede?
Zadnjič spremenil HPF, dne Pe maj 04, 2012 9:23 am, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a DePalmo Pe maj 04, 2012 9:10 am

To na ključne besede vidiš samo ti... maš kak spyware na kompu.


O telih kamercah, če hočeš pro varjanto, potem boš res odštel par 100e, če pa hočeš kvaliteto kot je ta na posnetku, jo pa dobiš iz kitajske za par evrov.

En posnetek iz take kamerce: http://www.youtube.com/watch?v=vaJfeD9RdlQ
Ter še ena onboard: https://www.facebook.com/photo.php?v=2654820162934

EDIT: Je pa tako, da taki posnetki na sodišču nebojo zdržali, "nepravilno pridobljeni dokazi" oz. nekaj takega.
 
Uporabniški avatar
HPF
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Po mar 07, 2011 4:21 pm
Kraj: Maribor

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a HPF Pe maj 04, 2012 9:34 am

DePalmo je napisal/-a:To na ključne besede vidiš samo ti... maš kak spyware na kompu..


Nimam spywara in ne vidim ničesar dodatnega. Samo če napišem lcd pa stisnem pošlji, mi zraven pokaže povezavo na mimovrste, ampak slikica ne dela.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a DePalmo Pe maj 04, 2012 9:36 am

Ravno probal, se posipam s pepelom.

j*** ga, povsod imamo že oglaševanje...
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a BBoss Pe maj 04, 2012 11:36 am

DePalmo je napisal/-a:EDIT: Je pa tako, da taki posnetki na sodišču nebojo zdržali, "nepravilno pridobljeni dokazi" oz. nekaj takega.


Ne vem če je čist res, samo pravilno moraš definirat posnetek in sicer ga prijaviš kot dokaz za lastno nedolžnost in ne za naprtitev krivde drugemu. Se pravi ti sam si bil seznanjen, da se snema, kar je logično saj snemaš sam in cel način obrambe organiziraš tako, da je to posnetek za lastno obrambo in dokaz, da ti nisi kriv.

To mora sodišče upoštevat in ko enkrat dokažeš, da nisi kriv je dolžnost sodišča da določi krivdo in če nisi ti je pol kdo ? :twisted:

Bistvo je samo v tem, da s posnetkom ne poskušaš dokazati krivdo drugemu kot je recimo bil opis par postov više glede kraje denarja iz denarnice.
 
Uporabniški avatar
TheZero
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 26
Pridružen: Po sep 26, 2011 2:33 pm

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a TheZero Pe maj 04, 2012 2:55 pm

Sem že gledal kamere ja in, ker nekako prisegam na preizkušene varijante, bi nabavil GoPro.

Zanimalo me je samo, ali takšna kamera dejansko lahko dokaže mojo nedolžnost. Pa naj si bo to policistu ali na sodišču. Za snemanje vožnje in "telebanov" na cesti je ne bi kupoval, ker mi to ni v interesu. Bi pa, glede na to, da se dan danes na cestah dogaja marsikaj, zadevo uporabljal, v kolikor mi lahko dejansko koristi.

Recimo nekje v tujini, imajo zavarovalnice za mlade voznike dodatne popuste, v kolikor le ti uporabljajo posebno "dashboard" kamero - za primere nesreč, ipd. Ta potem prikazuje tudi G-sile in podobno.
"You never really learn to swear until you learn to drive."
 
KillerGas
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 37
Pridružen: Sr feb 02, 2005 8:09 pm
Kraj: Nova Gorica

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a KillerGas Sr maj 09, 2012 10:02 am

NEkako tako, kot ce snemas okolico svoje hise,..pri tem mores pazit,da ne snemas javnih povrsin,.Sosed krade sosedu,.le ta se znajde sz postavitvijo kamer,.a pri tem ga policija opozori,.da kamero si more tako postavit,da ne zajema javnih povrsin.V takem primeru posnetek, ne upostevajo na sodiscu. Tako isto velja za snemanje iz vozila,.posnetek ti sluzi le za soebno uporabo,.in ga lahko das v pogled polisictom,.da razberejo kaj se je zgodilo,..a takega posnetka nemores uporabit v svojo prid na sodiscu.
 
Uporabniški avatar
BBoss
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: Pe apr 29, 2005 12:51 pm

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a BBoss Sr maj 09, 2012 10:16 am

KillerGas je napisal/-a:..a takega posnetka nemores uporabit v svojo prid na sodiscu.


Lahko za dokazovanje lastne nedolžnosti, ne velja pa kot obremenilni dokaz za dokazovanje krivde nekoga drugega.

Za dokazovanje lastne nedolžnosti imaš veliko večje pravice kot je to za primer dokazovanje krivde drugih oseb. Zato ne moreš inačiti primera snemanja okoli hiše zaradi kradljivcev (tuja krivda) s primerom snemanja iz avtomobila (black box), kjer se nato ugotavlja kako si ravnal v prometu med vožnjo. In če se na posnetku vidi recimo, da si peljal skozi zeleno luč na semaforju je to ustrezen dokaz, da nisi kriv in da si vozil ustrezno s prometnimi predpisi.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a Sriple Tix Sr maj 09, 2012 10:37 am

Sam imam tole: http://www.dealextreme.com/p/h-264-720p ... -lcd-54137
Posnetek: http://www.youtube.com/watch?v=IQgNWI0h ... ature=plcp


Vsekakor se strinjam s tistim, kar je zapisano v prid posnetkov taksnih kamer. Nekdo te lahko obtozuje kolikor hoce in ti dokazuje krivdo, vendar mu s posnetekom zlahka zapres usta ter ucinkovito pokazes, kako so se dogodki dejansko odvili.
 
T2a
Uporabnik
 
Prispevkov: 1466
Pridružen: To jun 08, 2004 7:43 am

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a T2a Če nov 08, 2012 7:45 pm



Kako je pa s shranjevanjem podatkov koliko GB veliko kartico imaš?
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a pinny Po feb 11, 2013 10:47 am

Ali je še kdo tukaj aktiven, ki tako kamero recimo uporablja? Sripl zgleda nč ni več aktiven :D
Me zanima par vprašanje glede te kamere, recimo te ki je na linku dealextreme, Koliko prostora oz. GB recimo zasede 1h snemanja? Pa ko je kartica polna, se jo da zbrisati na kameri oz. lahko kar presnemavaš, ali je potreben prenos oz. brisanje podatkov na računalniku? Pa če kdo kaj več ve o teh zadevah, ali to ureja kak pravilnik, da se ve če to sploh je dovoljeno imeti ali ne? Pa še morda vprašanje, če bi kdo vedu, če je to sploh kje opredeljeno, zanima me, glede na to da morajo biti objekti opremljeni z nalepko video nadzor, da potem posnetki kaj veljajo, ali je zadosti da daš recimo na avto v en kot nalepko video nadzor ali kaj podobnega?
lp
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a pinny Sr feb 13, 2013 11:48 am

Bi blo kaj takega dovolj? :mrgreen:

Slika
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a a_sist Sr feb 13, 2013 12:08 pm

Sam imam android telefon v stojalu za telefon pripopan na vetrobran in aplikacijo DailyRoads Voyager. Super aplikacija - veliko nastavitev. Nastavljaš lahko kvaliteto snemanja, dolžino loopa, imaš tipko da shrani loop med pomembne, lahko s prižganim gps-om dodaš trenutno hitrost ipd. Priporočam. Ima tudi funkcijo da se v primeru nesreče ( če deluje na telefon sila več kot 4 G ) shrani zadnji loop in prekine snemanje.
No escape from the mass mind rape...
 
alien12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 35
Pridružen: To avg 14, 2007 8:43 am

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a alien12 Sr feb 13, 2013 5:56 pm

Jaz imam tudi ti in je super zadeva - najboljše pa je to, da je čisto zastonj
 
zaxxon
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To maj 25, 2010 6:53 am

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a zaxxon Po maj 20, 2013 8:36 am

Najbolje je imeti kar stalno montirano kaj takega:
Car DVR

Je pa mnogo različnih izvedb. Nekatere imajo vgrajeno celo lastno baterijo, da snemajo naprej v primeru izpada avtomobilskega napajanja.
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a pinny Po maj 19, 2014 8:41 am

Zanima me, če bi kdo vedu, kdo izmed uporabnikov gopro-ja, na kakšne kartice kamera snema, z kakšno hitrostjo branja oz. zapisovanja? Sedanjo ki jo uporabljam ima 45MB/s (predvidevam da je ta podatek na kartici za hitrost pisanja), sedaj bi pa kupu kartico ki jo bom imel še za nekaj drugega, pa ima branje do 48MB/s in pisanje do 20MB/s. Nikjer nisem zasledu tega podatka, katere kartice kamere sploh podpirajo
 
Uporabniški avatar
TOYOTA
Uporabnik
 
Prispevkov: 1167
Pridružen: Če feb 13, 2003 4:20 pm

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a TOYOTA Po maj 19, 2014 9:03 am

In USA you drive car.
In Soviet Russia car drives you.
In Japan car BREAKS you.
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: "Dashboard" kamere

Napisal/-a .com Po maj 19, 2014 9:19 am

jaz imam to kartico zaradi 2K snemanja pri goproju:

http://www.sandisk.com/products/memory- ... acity=16GB

pa je top of the top
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov