Avdiofili, raj za vas...
 
ajs1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 13, 2011 12:06 pm

Woofer problem

Napisal/-a ajs1 Sr jun 20, 2012 10:14 am

Živjo, imam problem z wooferjem, ne igra.Je pasiven, zraven ima še ojačevalec na katerem lučka ne sveti, kaj bi lahko bilo narobe?Probal sem tudi že z drugim wooferjem, ojačevalec pa je nov, in je že delal (prav gotovo ni nič narobe z njim). Varovalke sem probal menjati, in so dobre, je morda lahko kaj drugega, kaj v zvezi s kabli? Morda kaj narobe v havbi? Kak čuden stik?

LP
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Woofer problem

Napisal/-a =swen= Sr jun 20, 2012 10:44 am

Prvo bi bilo pametno pogledati remote (kabel za vklop/izklop ojačevalca), če ojačevalec preko njega sploh dobi signal naj se prižge, ko ti vklopiš radio. Verjetno tiči problem v njem, če ojačevalec dobi napajanje a kljub temu ostane ugasnjen. Vzemi multimeter v roke in premeri če napajalnik dobi signal iz remota, če ima napajanje, če pride kaj iz izhodov...
Lahko pa da je prišlo do okvare ojačevalca...

EDIT: Link do debate o remote kablu
 
ajs1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 13, 2011 12:06 pm

Re: Woofer problem

Napisal/-a ajs1 Sr jun 20, 2012 11:29 am

Ne bi rekel da je ojačevalec crknil, ker sem prej imel gor priklopljen aktivni woofer, se pravi brez ojačevalca in sem imel enak problem, delal mi je kako leto dobro, nato pa ta problem, kar na lepem je ugasnil.
Bom pa probal z multimetrom jutri, ga nimam pri sebi.
Bom sčekiral še link, hvala zaenkrat.



Aja pa še tole, na vsake toliko časa mi je igral ko sem prižgal avto, nato pa je vmes kar nehal špilat.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1146
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm

Re: Woofer problem

Napisal/-a Falco_ Sr jun 20, 2012 11:32 am

Remote kabel. Preveri pri radiu, če je ok pritrjen. Sem imel podobne težave, pa je bil remote kabel kriv, ker ni bil dovolj dobro pritjen, pa se je iztaknil malo, potem pa je igralo, potem spet ni(pač tok je prekinjalo)... zdaj pa je fiksen pa igra tak kot more.
When life speeds by... downshift.
 
ajs1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 13, 2011 12:06 pm

Re: Woofer problem

Napisal/-a ajs1 Sr jun 20, 2012 11:33 am

Hvala ti, grem preverit remote, pa sporočim kakšna je situacija.
 
Uporabniški avatar
=swen=
Uporabnik
 
Prispevkov: 810
Pridružen: To okt 14, 2008 3:04 pm
Kraj: gorenjska

Re: Woofer problem

Napisal/-a =swen= Sr jun 20, 2012 11:35 am

No če je pa tako, bo pa za 99% v remote-u problem.
 
Uporabniški avatar
alexmarsic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne avg 07, 2011 8:45 pm
Kraj: Koper

Re: Woofer problem

Napisal/-a alexmarsic Sr jun 20, 2012 7:49 pm

Kot vsi pravijo ne vidim druge kot Remote kabel sicer pa mogoče bo to lahko tudi kot pri meni. Na avtoradiu sem imel na kablu remote varovalko katera je crknila nato pa sem vezal remote brez varovalke umes pa je delalo ko šus :)
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Woofer problem

Napisal/-a GorazdO Sr jun 20, 2012 8:00 pm

Remote je 99% brez varovalke.

Avtorju teme - preglej, spucaj, našpricaj mesto, kjer imaš priklopljeno maso. Se dogaja, velikokrat.
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
crxdelsol
aka Technologic aka dejcc
 
Prispevkov: 2330
Pridružen: Ne okt 17, 2010 10:13 pm

Re: Woofer problem

Napisal/-a crxdelsol Sr jun 20, 2012 9:30 pm

Z cim naj bi sprical mesto mase?
 
Uporabniški avatar
Mgajvr
Uporabnik
 
Prispevkov: 1359
Pridružen: Ne feb 18, 2007 7:12 pm
Kraj: okolica litije

Re: Woofer problem

Napisal/-a Mgajvr Sr jun 20, 2012 9:37 pm

poskusi iz plusa dat en kabel direktno na REM od ojačevalca. če bo delalo, je napaka v remote kablu. drugače pa predlagam, da še enkrat dobro preveriš vse kontakte in spoje od akumulatorja do ojačevalca. meni se je zgodilo da pri novi napeljavi varovalka ni imela stika :? :huh:
mesto kjer je pritrjena masa, mora biti čisto in dobro privito.
xXx

Skoda driver

tolk časa sm jo porivou, da je mi je vžgala in ušla...
 
ajs1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 13, 2011 12:06 pm

Re: Woofer problem

Napisal/-a ajs1 Ne jun 24, 2012 4:54 pm

Zdaj imam problem, ker ne vem zakaj na ojačevalcu ne sveti lučka power. Varovalke pa sem tudi vse preveril.
Bom pa še maso preveril.
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Woofer problem

Napisal/-a mropc Ne jun 24, 2012 6:09 pm

ali nima varovalka stika, ali si narobe zvezal, al je masa na barvi ali pa remote.


zakaj se lotevate stvari o katerih se vam še sanja ne ? aja mimo grede dejal si da imaš nov ojačevalec. prau nov iz trgovine al rabljen ?
 
ajs1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Ne feb 13, 2011 12:06 pm

Re: Woofer problem

Napisal/-a ajs1 To jun 26, 2012 11:26 am

Kaj se mi sanja ne, če je stvar že delala, na tem in na prejšnjem ozvočenju????...Ja drugače nov pomeni nov iz trgovine ja, drugače pa ne vem kaj ti ni jasno, kako pa bi zgledalo če bi vsi vse vedel tako kot ti.. :shock: :x
 
markoP79
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr maj 30, 2012 2:28 pm

Re: Woofer problem

Napisal/-a markoP79 Pe jul 27, 2012 11:54 am

Remote kabel ali masa, pri meni je bilo že oboje, s tem da pri remote se mi je samo mal staknilo in je malce delalo pa malce ne itd. - je pač prekinjalo, pri masi pa sploh ni delalo.
Marko
 
Uporabniški avatar
hribko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1933
Pridružen: To apr 01, 2008 9:45 am
Kraj: koroška

Re: Woofer problem

Napisal/-a hribko Pe jul 27, 2012 1:58 pm

mase nimaš vredo.........
 
Uporabniški avatar
stench
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1788
Pridružen: Ne dec 25, 2005 7:46 pm
Kraj: bilo kuda, kiki svuda

Re: Woofer problem

Napisal/-a stench Sr avg 01, 2012 1:53 pm

Naredi si spisek kaj so ti fantje že povedali da preveri in pojdi po vrsti.

Drugače katero varovalko uporabljaš na napajalnem kablu? A cevno ali ANL? Če uporabljaš cevnp je velikokrat problem v teh varovalkah ker zgubljajo stik.
Slika
 
kicker
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po apr 01, 2013 2:19 am

Re: Woofer problem

Napisal/-a kicker Če apr 18, 2013 10:04 pm

Zdravo
Mam eno vprasanje imam kicker l5 15 in me zanima kako bi jaz dobo ohm ven da bi spilal tak kot je treba ker mam dovol mocn ojacevac pa neda tolko rms ven kolko bi mogo :D pa me zanima kak jaz pridem do ohm2 ker mislim da zai mi igra na 4omh :D
 
S.LINE
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Če jun 02, 2011 3:10 pm

Re: Woofer problem

Napisal/-a S.LINE Pe apr 19, 2013 7:02 am

kicker je napisal/-a:Zdravo
Mam eno vprasanje imam kicker l5 15 in me zanima kako bi jaz dobo ohm ven da bi spilal tak kot je treba ker mam dovol mocn ojacevac pa neda tolko rms ven kolko bi mogo :D pa me zanima kak jaz pridem do ohm2 ker mislim da zai mi igra na 4omh :D



povej kero verzijo špul imaš, ali je 2x 2ohm ali 2x 4ohm? če ne veš oziroma ti nikjer ne piše vzemi v roke multimeter nastavi na ohm in izmeri....

ter kater ojačevalec imaš'??? kako imaš porihtano napajanje?????
 
Car-Audio-Empire
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Pe nov 16, 2012 10:50 am

Re: Woofer problem

Napisal/-a Car-Audio-Empire Po apr 22, 2013 8:17 am

Slika

Pod pogojem, da je ojačevalec stabilen na 2 ali na 1 ohm lahko narediš tole. Če je sub 2x2 ohm bo šlo na 1 ohm, če je sub 2x4 ohm, bo šlo na 2 ohm. To ne moreš spremenit, razen če bi menjal sub.

Preveri le, če je ojačevalec stabilen na 1 ohm, če imaš 2x2 ohm sub. Sicer v praksi se da tudi izvesti če ni stabilen uradno, vendar je nekaj rizika.
 
kicker
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Po apr 01, 2013 2:19 am

Re: Woofer problem

Napisal/-a kicker Sr apr 24, 2013 10:56 pm

S.LINE je napisal/-a:
kicker je napisal/-a:Zdravo
Mam eno vprasanje imam kicker l5 15 in me zanima kako bi jaz dobo ohm ven da bi spilal tak kot je treba ker mam dovol mocn ojacevac pa neda tolko rms ven kolko bi mogo :D pa me zanima kak jaz pridem do ohm2 ker mislim da zai mi igra na 4omh :D



povej kero verzijo špul imaš, ali je 2x 2ohm ali 2x 4ohm? če ne veš oziroma ti nikjer ne piše vzemi v roke multimeter nastavi na ohm in izmeri....

ter kater ojačevalec imaš'??? kako imaš porihtano napajanje?????


to pa nebi vedo kira verzija je al je 2x2 al 2x4ohm? samo jaz se tega nisem delo tako da nwm kak to gre.
http://zoom-market.si/si/avtoakustika/o ... b_position taki je in mi neda vse moci ven v rms tak kot bi mogo pa me zanima kaj morem naredit da bo to spilalo tak kot mora.? hvala za odgovor :) to pa nebi vedo mislim mam debel kabl samo ni za avtoakustiko pravi tako da mogoce bi ta kabl kaj zezal? :D
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov