Avdiofili, raj za vas...
 
mc123
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: To jul 10, 2012 7:35 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a mc123 So sep 14, 2013 3:30 am

eentox je napisal/-a:
mc123 je napisal/-a:Kamero se ti, kot so že rekli, defenitivno splača imet v avtu. Jaz imam od PRESTIGIO-sem dal 50 € zanjo in v najvišji ločlivosti dela super za to ceno. Poleg tega je širokokotna tako da zajame res velik kot. Nobenega štekanja, kock itd-registrske številke lepo vidne. Ko prižgeš avto se vključi, ko ga ugasneš se izključi. Kamera avtomatično briše najstarejše posnetke. Shranjevanje na SD kartico.

Vzel sem jo za to ker sem imel že dvakrat opravka z pobegom iz kraja nesreče, in v nobenem primeru si nisem oziroma si nisem mogel zapomniti registerskih številk.

Poleg tega ti lahko koristi če pride do nesreče in drugi udeleženec, čeprav je kriv, noče priznati krivde. Če imaš vse posneto-je dobro zate. Seveda če si ti kriv in pride policija, ne boš kazal naokoli posnetka :)

Posnameš lahko tudi veliko zanimivih talentov na cesti :)

Uglavnem, kamera je najcenejša zavarovalna polica. Daš 50 €, pa ti velja za vedno(ok, dokler se ti kamera ne pokvari).


katero kamero imaš to? Imaš mogoče link? lahko na ZS



http://www.prestigio.si/izdelki/Car-Ele ... runner_GH1

to kamero imam

Sicer ima KAO tiste led diode za nočno snemanje, vendar nikakor ne snema v temi-samo kot luči od avta osvetijo in to je vse.
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a yashica Ne sep 15, 2013 2:22 pm

Že dlje časa po spletu prebiram teme glede avto kamer in sedaj sem se odločil, da jo še sam nabavim. Naročeno imam prestigio roadrunner 511 :)
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a eentox Če sep 19, 2013 9:00 am

yashica je napisal/-a:Že dlje časa po spletu prebiram teme glede avto kamer in sedaj sem se odločil, da jo še sam nabavim. Naročeno imam prestigio roadrunner 511 :)


Si že preizkusil zadevo? Kako se obnese?
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a yashica Ne sep 22, 2013 5:13 pm

eentox je napisal/-a:
yashica je napisal/-a:Že dlje časa po spletu prebiram teme glede avto kamer in sedaj sem se odločil, da jo še sam nabavim. Naročeno imam prestigio roadrunner 511 :)


Si že preizkusil zadevo? Kako se obnese?


Preiskusil sem jo že, samo v avtu jo še nimam montirane, ker je bil na servisu. Prvi vtis je OK in mi ni žal 74,90€, kolikor sem dal zanjo na mimovrste.
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
pinny
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2593
Pridružen: Sr feb 11, 2004 2:40 pm
Kraj: Šoštanj

Re: Avto kamera

Napisal/-a pinny Po nov 11, 2013 11:11 am

Zanima me, če kdo od vas uporablja GoPro kamero za snemanje vožnje z avtom, z tem da je kamera montirana zunaj avta? Predvsem me zanima, kakšen nosilec pri tem uporaljate, morda kakšen vakuumski, ali morda za odbijače pa tko razkirate kako luknco :D ...? Skraktka prosim za kako informacijo iz prve roke :).
 
Uporabniški avatar
a_sist
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1526
Pridružen: To jun 26, 2007 8:36 am

Re: Avto kamera

Napisal/-a a_sist Po nov 11, 2013 11:22 am

Original od goproja (se dobi v bigbangu). Je lepilo, ki drži perfektno. Dol se ga vzame tako, da ga s fenom segreješ.
No escape from the mass mind rape...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a xxl Po nov 11, 2013 11:41 am

yashica je napisal/-a:Že dlje časa po spletu prebiram teme glede avto kamer in sedaj sem se odločil, da jo še sam nabavim. Naročeno imam prestigio roadrunner 511 :)

Zakaj nimajo podanih cen,ali jaz slabo vidim?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
eentox
Uporabnik
 
Prispevkov: 1374
Pridružen: Ne apr 24, 2005 6:39 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a eentox Po nov 11, 2013 11:59 am

yashica je napisal/-a:
eentox je napisal/-a:
yashica je napisal/-a:Že dlje časa po spletu prebiram teme glede avto kamer in sedaj sem se odločil, da jo še sam nabavim. Naročeno imam prestigio roadrunner 511 :)


Si že preizkusil zadevo? Kako se obnese?


Preiskusil sem jo že, samo v avtu jo še nimam montirane, ker je bil na servisu. Prvi vtis je OK in mi ni žal 74,90€, kolikor sem dal zanjo na mimovrste.


tudi jaz sem jo vzel na mimovrste za ta denar. Z mano se že nekaj časa vozi in veselo snema, posnetek je vredu, občasno edino slika za milisekundo rata kvadratkasta in zamrzne potem pa spet vredu, malo sumim moj laptop ker zadnje čase nekaj štrajka... :) Se še komu kaj takega zgodi?
Chuck Norris je enkrat prišel dvakrat
 
Uporabniški avatar
barossa45
Novinec
 
Prispevkov: 292
Pridružen: Če apr 16, 2009 3:17 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a barossa45 To nov 12, 2013 9:43 am

Ve kdo, kašna je kamera na kupokulandiji ?
http://www.kuponlandia.com/ponudba-67-p ... omeje.html
Je to kašna slabša zadeva ? :)
[img]http://www4.slikomat.com/11/0430/jln-astra.jpg[/img]
 
Skrimo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jan 26, 2005 7:45 am
Kraj: Petkovec

Re: Avto kamera

Napisal/-a Skrimo Sr jul 23, 2014 8:25 am

OK .. stara tema .. ampak vseeno ..

pred kakšnim tednom sem kupil avtokamero "evolveo f140" + 64GB micro sdhc verbatium kartico ..

vse cool in lepo snema, slika je presenetljivo kvalitetna, ...

tu pa se pojavi zelo čuden in butast problem .. namreč, če v avtu kamero vklopim in snemam .. lahko naštimam 2min odseke, 5min odseke, 12min odseke ali pa neprekinjeno snemanje ..
zakaj meni v primeru da kamero ugasnem ali pa samo neham snemat za daljši čas, ob ponovnem zagonu kamere (pač da ponovno začnem snemati), namesto da bi nadaljevalo snemanje na prost pomnilnik sd kartice, začne snemati od začetka .. in s tem briše najstarejše posnetke .. to logično stori, če je kartica polna .. a kartica je bila od 59GB prostega, zasedena le 13GB .. ??

sej ni drugega, vendar ko smo se v soboto odpeljali na neko srečanje v avstrijo, sem posnel lep kos srečanja v avstriji .. naslednji dan ko smo se vračali pa sem malo za hec snemal avtocesto in pobrisalo mi je toliko minut začetnih posnetkov iz srečanja, kot sem minut posnel na avtocesti ?? kje je fora ??


tudi ko sem doma naredil 12sec posnetek na formatirano kartico .. mi je naslednji dan namesto da bi naredilo še en posnetek zraven, pobrisalo posnetek in čez naredilo nov posnetek ???
1985 Ford Mustang GT (5.0L V8)
1997 Opel Astra (I still dont like Opel)
 
Uporabniški avatar
.com
Uporabnik
 
Prispevkov: 993
Pridružen: Če avg 18, 2011 4:09 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Avto kamera

Napisal/-a .com Sr jul 23, 2014 12:12 pm

možno oz. najverjetneje je, da je kartica fake... namreč 64GB kartice niso poceni, sploh če je kakšna boljša...

preizkusi snemati na drugo kartico, recimo kakšne priznane firme in predvsem, da je preverjena, da ima toliko GB in class 10, če snemaš npr. v 720/1080p
| GOLF 6 in 7 | TSI power |
 
Skrimo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr jan 26, 2005 7:45 am
Kraj: Petkovec

Re: Avto kamera

Napisal/-a Skrimo Sr jul 23, 2014 2:00 pm

Kartica je 64gb oz realno 59gb velika..z verbatium nikoli nism imel problemov..

Ker čudno mi da tudi če je za samo 100mb posnetka gor..po dalšem premoru snemanja, začne preslikavat..
1985 Ford Mustang GT (5.0L V8)
1997 Opel Astra (I still dont like Opel)
 
Uporabniški avatar
volkun
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 02, 2013 10:59 pm

Avto kamera

Napisal/-a volkun Ne apr 19, 2015 2:24 pm

Hi!
Me zanima, če ima kdo od vas vgrajeno kamero v avtu ali zunaj njega, za snemanje prevožene poti.
Rad bi posnel potovanja z avtomobilom....

Hvala in lp
 
Uporabniški avatar
yashica
Moderator foruma
 
Prispevkov: 2362
Pridružen: Pe mar 23, 2012 1:45 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a yashica Ne apr 19, 2015 3:42 pm

Jaz imam že nekaj časa montirano Prestigio RoadRunner 511 in sem zadovoljen :)
Posnela je že marsikaj, kar se dogaja na naših cestah.

(Simbolični sliki):
Slika
Slika
1992 Fiat Uno 60 SX
1988 Peugeot 205 1.1 GR - Starodobnik
1991 Citroen ZX 1,6i Aura
 
Uporabniški avatar
volkun
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Ne jun 02, 2013 10:59 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a volkun Ne apr 19, 2015 4:30 pm

Ok Yashica ....
Hvala za hiter odgovor. Bom malce pobrskal po netu in forumih, pa našel kaj uporabnega - zadovoljivega.

lp
 
Uporabniški avatar
Tomas666
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 768
Pridružen: Po jun 04, 2007 8:53 am
Kraj: Novo mesto

Re: Avto kamera

Napisal/-a Tomas666 Po jul 13, 2015 7:43 pm

Zdravo. Zanima me če kdo pozna to kamero ali kaj podobnega:
http://www.malenkosti.si/index.php?rout ... duct_id=51

Zdi se mi nekam poceni za kvalitetno kamero.

lp
Slika
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a blackey Po jul 13, 2015 8:27 pm

Imam podobno zadevo v avtu leto in pol. Dejansko ima iste specifikacije ter meni, samo izgled je malo drugačen. In ti lahko povem, da ne pričakuj preveč... tisti HD in nevem kakšna nočna snemanja kar pozabi :) Pa če jo imaš na šipi in avto cel dan na soncu, se kakovost posnetka občutno zmanjša, ko daš clip na računalnik. Pač poceni kitajska roba, ampak za ta denar je ok :)

Pa če boš kupoval kupi iz ebaya... dobiš isto kamero občutno ceneje.
 
Uporabniški avatar
Tomas666
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 768
Pridružen: Po jun 04, 2007 8:53 am
Kraj: Novo mesto

Re: Avto kamera

Napisal/-a Tomas666 To jul 14, 2015 5:50 am

blackey je napisal/-a:Imam podobno zadevo v avtu leto in pol. Dejansko ima iste specifikacije ter meni, samo izgled je malo drugačen. In ti lahko povem, da ne pričakuj preveč... tisti HD in nevem kakšna nočna snemanja kar pozabi :) Pa če jo imaš na šipi in avto cel dan na soncu, se kakovost posnetka občutno zmanjša, ko daš clip na računalnik. Pač poceni kitajska roba, ampak za ta denar je ok :)

Pa če boš kupoval kupi iz ebaya... dobiš isto kamero občutno ceneje.


Hvala za odgovor. Na šipi jo zagotovo ne mislim imet cel dan, ker ko grem iz avta jo bom vedno dol snemal. Ponoči tudi ne mislim snemat. Uporabil bi jo namreč večinoma za vožnjo na road tripu (dopust). :) Kako je pa z zvokom? Sem mel starejši model na probi, ta se je preklapljala (ekran) pa je bil zvok čist hreščeč oz. se ni nič slišalo. Mi je pa ta bolj ušečna, ki ima že tako ekranček da se nič ne prekljalplja.

lep pozdrav
Slika
 
Uporabniški avatar
honeybee
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Če jun 04, 2015 9:38 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a honeybee To jul 14, 2015 8:35 am

Tukaj bi se najbolj splačalo imeti GoPro Hero kamero. Res, da so drage ampak je kvaliteta tudi odlična.

Bi jo najraje tudi sam nabavil ampak cena je tudi ena slaba slovenska plača.

lp
darkside
 
blackey
Novinec
 
Prispevkov: 107
Pridružen: Pe jan 23, 2015 8:15 pm

Re: Avto kamera

Napisal/-a blackey To jul 14, 2015 9:47 am

Zvok je presenetljivo vredu. Se lepo čuje, tut če vas je več v avtu pa se kaj smejite itd, vse lepo posname. Tak da za dopust je zakon... če vas gre več, maš potem še zvok od zajebancij in vsega. :)
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov