Avdiofili, raj za vas...
 
urosskoda
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr avg 14, 2013 8:29 am

Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a urosskoda Sr avg 14, 2013 8:48 am

Pozdravljeni,

V svoji Škodi Octavi.i serije elegance imam radio Bolero z osmimi zvočniki. Pred tem vozilom sem vozil Octavio letnik 2011 v kateri je .. bom kar po domače povedal "vse skupaj dosti boljše špilalo". Tako, da sem kar malo razočaran nad nastavljivo jakostjo glasbe. Ne rečem, da je kvaliteta glasbe, ki jo zmore sistem v novi Octavii slaba. Tudi pri zadnjih stopnjah na "volumenski lestvici" je zadnjih nekaj zasukov gumba za nastavljanje jakosti zaman, ker se jakost dejansko ne poveča. :(
Bi bilo možno, da se pri višjih hitrostih jakost predvajanja avtomatsko manjša?

Ali je to "računalniška" rešitev ali pride v poštev menjava zvočnikov? Kot pravim je v Octaviji letnik 2011 vse "špilalo" neprimerno boljše! Vsaj kar se jakosti tiče.

Hvala za nasvete!

lp, Uroš
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a thunderbolt Sr avg 14, 2013 9:17 am

Tudi lastniki golfov VII poročajo, da je zvok slabši kot npr. v VI. Rešitev (ni poceni, je pa razlika očitna):
http://www.audiodesign.de/downloads/tes ... PP8E-Q.pdf
http://www.ebay.de/itm/310645698869?ssP ... 1436.l2649
http://www.team-vw.si/viewtopic.php?f=1 ... &start=250
 
urosskoda
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr avg 14, 2013 8:29 am

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a urosskoda Sr avg 14, 2013 11:01 am

Hvala za podatek. Očitno bo treba napraskat nekaj 100 € in bo zadeva popolna.

Če ima kdo še kakšno idejo pa kar na plan z idejo.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a Ivan36 Sr avg 14, 2013 11:24 am

Menjaj avto ! Jaz, ko že izberem vozilo me zanima samo še avdio naprava :D Če je zanič iščem dalje 8)
 
urosskoda
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr avg 14, 2013 8:29 am

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a urosskoda Sr avg 14, 2013 12:04 pm

Zakaj bi menjaval ko pa ima vse kar imajo veliki - razen akustike :D :lol:
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a mropc Pe avg 30, 2013 3:46 pm

domnevam da je glavna enota v obeh vozilih enaka?

jaz zvočnikov nebi (še) menjal.

ena bolj budget varijanta bi bila montaža nekega 4ch ojačevalca da bi zvočniki dobili malo več moči. druga možnost je procesor od helix-a samo pride 500€ Helix Plug n Play sistem z DSP.
 
Uporabniški avatar
Daedalus
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1951
Pridružen: To sep 02, 2008 6:00 pm

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a Daedalus Pe avg 30, 2013 3:59 pm

Ivan36 je napisal/-a:Menjaj avto ! Jaz, ko že izberem vozilo me zanima samo še avdio naprava :D Če je zanič iščem dalje 8)


To je pa bedarija da je ni večje. ;)
 
Uporabniški avatar
King1
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4317
Pridružen: Po mar 10, 2008 6:06 pm
Kraj: Vzhodno od Domžal

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a King1 So avg 31, 2013 6:37 am

Ivan36 je napisal/-a:Menjaj avto ! Jaz, ko že izberem vozilo me zanima samo še avdio naprava :D Če je zanič iščem dalje 8)


Ma ti si smotan ej... res si.!!! V vseh teh tvojih tako opevanih strojih, ki jih imaš NE je pa res muska not, da modrce trga a ne. :roll: :roll:

lp
 
urosskoda
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: Sr avg 14, 2013 8:29 am

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a urosskoda Sr jun 18, 2014 6:56 am

Pozdravljeni,

Dobro leto sem študiral kupiti ali ne kupiti. In sem se odločil, da ja enostavno je zvok v škodi preslab.

Nabavil bom torej Helix plug & play sistem.

Sistem mi bosta vgradila mojstra, ki sta zaposlena kot električarja na Porsheju. Tako, da s tem ne bo problema.

Zanima me bolj če morem na kaj pazit pri naročilu? Vidim da so opcije za 2 in 4 vratna vozila.
Radio imam Bolero, enota za cd in sd je identična VW-jevi (v predalu pri sovozniku) Torej zadeva bi mogla bit kompatibilna z škodinim sound systemom?
Ko sem iskal malo po forumih nikjer nisem zasledil Helixovih sistemom v škodah? Niti na youtube jih ni zaslediti..? Zato me je malo zmotilo.. :roll:

Mi zna kdo potrditi če je zadeva kompatibilna ? Da ne bom kupil mačka v žaklju.. :mrgreen:

Hvala vam za pomoč!

Lp
 
SPEEEED
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr jun 14, 2006 10:27 am

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a SPEEEED To feb 02, 2016 8:08 pm

Pri iskanju rešitev za akustiko za avto Škoda Oktavia sem naletel na ta post, kjer so že montirali: http://www.supersound.si/blog/skoda-octavia-gladen-xlf/

Pozna kdo te zvočnike ali priporočate rajši kaj drugega?
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a mevden Sr feb 03, 2016 9:40 am

Torej so tudi zvočniki slabši kot v predhodni verziji. Čudno da jim je cena narasla, kvaliteta padla.
Imajo pa zato v ponudi canton ozvočenje, za doplačilo cca 400eur, da bi se več strank odločilo za to opcijo.
 
SPEEEED
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr jun 14, 2006 10:27 am

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a SPEEEED Sr feb 10, 2016 2:28 pm

Canton sem jaz poslušal in ni vreden denarja.

Sem dal vgraditi Gleden zvočnike in dodatno so mi še izolirali vrata. 250€ komplet. Izredno zadovoljen :)
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a Clancy Ne mar 06, 2016 8:48 pm

Tudi jaz iščem nekaj za Sportsvana. Kaj pa kaj takega?

Eton:

https://www.youtube.com/watch?v=EmBF9p4XokU
 
SPEEEED
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr jun 14, 2006 10:27 am

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a SPEEEED To mar 15, 2016 6:34 pm

Pomoje OK, sam jaz bi vseeno vzel kaj bolj preverjenega. A pa se te sploh dobi pri nas?
Imam pa jaz izolacijo zelo podobno narejeno in se mi zdi, da se to še najbolj pozna.
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a Clancy Če mar 17, 2016 8:34 pm

Kateri zvočniki pa bi naj bili preverjeni?
Kje si nabavil izolacijo?
 
Sajuka
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 23
Pridružen: To maj 28, 2013 6:22 pm

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a Sajuka Če mar 17, 2016 9:12 pm

No pa dejmo, najbol elegantna rešiteu je plug n play rešiteu od Helixa PP50DSP, procesor kateri ima tud ojacelavec, vse digitalno zato tudi majhne dimenzije, gre enostavno na original inštalacijo od avta, ima že v naprej nastavitve za tocno vaš avto, katere se kar iz interneta Dla, seveda je tud priporočljivo da se zamenja se zvocnike, bo efekt se večji. Mislim da so cene od 450 navzgor, k kot vem je sistem z subom, pa brez suba itd, pač cena varira. Zdej, če mate original v avtu kak sistem, nevem od Kardona al Boseja itd, že če bote zvočnike zamenjali, poizolirali vrata in nardili da sistem igra v kabino, in ne v tapete od vrat (kar v 90% avtih igra),se zvok nebo izgubu v vratih in bote ze ogromno pridobili. Če ste iz okolice LJ pogooglajte Kabuumsoud ali Radiovili, če pa primorska pogooglajte Customcaraudio pa pokličte. Upam da nebo to vzeto kot reklama :-P .

LP !
 
Clancy
Novinec
 
Prispevkov: 277
Pridružen: Pe nov 27, 2009 11:17 pm

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a Clancy Če mar 17, 2016 9:41 pm

Hvala za informacije. Woferja ne bi imel, bi pa rad ene kvalitetne zvočnike v sprednjih vratih za kvaliteten zvok in ne za razbijanje, in seveda izolacijo.
Sem pa z Prekmurja, tako da bolj pride v poštev štajersko/prekmurski konec, čeprav bi šlo tudi v Lj.
 
SPEEEED
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 57
Pridružen: Sr jun 14, 2006 10:27 am

Re: Akustika v Skoda Octavia III

Napisal/-a SPEEEED Če mar 24, 2016 10:17 pm

Si si pogledal to kombinacijo? http://www.supersound.si/blog/skoda-octavia-gladen-xlf/
Špila super, ne razbija, zelo uravnoteženo vse skupaj. Lahko se pa enkrat oglasiš in tudi poslušaš.
Kar se tiče izolacije in same montaže pa preverjeno priporočam to firmo. Drugih ne poznam, sem pa slišal, da je tip na primorskem tudi ok.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov