Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

FM transmitter

Napisal/-a InesB Po sep 09, 2013 8:30 pm

Zdravo. :hi

Pred kratkim sem zamenjala avto in edino kar pogrešam je poslušanje mp3-jev.
Avto je letnik 2006, ko so se sicer spodobili že mp3 radiji, ampak ga je vozila starejša gospa, tako da ima radio na kasete. :cry:

Dobila sem avdio transmitor - povezava z USB-jem torej, lovljenje FM frekvence.
Kar pa se mi zdi da v praksi ne deluje... stalno šumenje, ko radio išče signal, eventuelno signal seveda najde in poslušanja je konec. Prostih frekvenc še nisem našla...
Tudi sicer MP3 predvajalnik stalno prepozna kot "prazen disk" (čeprav ni), večino časa se mi sploh ne poveže uspešno.
Danes sem kupila malo boljši transiter, ki naj bi podpiral Bluetooth. Isto slaba povezava, bluetooth sploh ne deluje, javlja napačno geslo, čeprav me za geslo predhodno sploh ne vpraša.
In kar je najboljše - zraven ni nobenih navodil. Samo osnovno, kako stvar priklopiti, o tem da je možno da gre kaj narobe (kot pogosto pri meni) nič.

Zanima me, če je sploh kakšno upanje, uporablja kdo to uspešno?
V kratkim sicer kupim nov radio, ki pa mi do drugega tedna nima nihče inštalirat, zato sprašujem bolj kratkoročno.

Hvala!
 
sim
Novinec
 
Prispevkov: 189
Pridružen: Pe okt 31, 2003 3:52 pm
Kraj: LJ

Re: FM transmitter

Napisal/-a sim Po sep 09, 2013 8:57 pm

Tule (link) si lahko pogledas zasedene frekvence v Sloveniji ( vcasih sicer seka tudi kaksen hrvaski ali pa italijanski) in najdes kaksno prosto, ki je malo oddaljena od zasedenih (ni jih veliko!) in jih sprobas...zadeva pa kakor si ugotovila deluje za silo, ampak do novega radia bo ;)
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: FM transmitter

Napisal/-a Scorp84 Po sep 09, 2013 11:33 pm

Radijske postaje se izogibajo frekvenci 106.9, naj bi veljala za najbolj tiho frekvenco. Pa tudi splača se na avtu sneti anteno, da poskušaš čimanj loviti zunanje frekvence. Avtoradio bo brez težav lovil ta transmiter, že iz napeljave v samem ohišju avtoradia.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: FM transmitter

Napisal/-a gasolinedream To sep 10, 2013 12:35 am

Meni 103,1 lepo dela.
 
Uporabniški avatar
InesB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 21
Pridružen: Če apr 18, 2013 9:33 pm
Kraj: MB

Re: FM transmitter

Napisal/-a InesB To sep 10, 2013 3:10 am

O hvala za seznam. :) Se ga da lepo razvrstit po frekvencah... žal sem blizu meje, tu lovi res vse.
Moram pogledat če ima gor anteno. :)
 
drajv
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 38
Pridružen: To mar 22, 2016 2:16 pm

Re: FM transmitter

Napisal/-a drajv So mar 09, 2019 12:03 am

Po dolgih letih - 98,3 MHz.
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: FM transmitter

Napisal/-a zuzek Po okt 05, 2020 8:28 am

ima kdo ta transmitter. a res moraš staknit iz utičnice vsakič ko ugasneš avto, da ne sprazni baterije. ko je vgasnjen avto cigaretar dela
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: FM transmitter

Napisal/-a Firediver Po okt 05, 2020 9:38 am

Samo v primeru, če imaš stalno napajanje vtičnice, ampak mislim, da se (razen nekaj izjem) pri vseh avtomobilih napajanje vtičnice samo izklopi takoj po odvzemu kontakta ali čez kako minuto ali pa ko se vključi "economy mode".
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: FM transmitter

Napisal/-a titanius Po okt 05, 2020 10:22 pm

Pri meni je vkljopljen cel cas v pepelnik, tudi ko je avto ugasnjen. Nimam tezav z izpraznjeno baterijo
 
Uporabniški avatar
zuzek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1354
Pridružen: Sr sep 13, 2006 6:14 pm

Re: FM transmitter

Napisal/-a zuzek To okt 06, 2020 7:21 pm

ja avto, ko je ugasnjen (če se ne motim tudi ključ vn) cigaretnik dela. ne vem pa če prekini tok če je dlje časa

avto Astra H 2009


pa vam dela ta naprava ok, ko najdeš pravo frekvenco? pa bluetooth dela ok, pesem shrani iz ključka


lp
Alergičen na rjo
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: FM transmitter

Napisal/-a Fnatic Če okt 15, 2020 10:42 am

Ja kaj pa varianta kaseta s kablom AUX? Še vedno jih prodajajo v gang bangih. Sicer pa en poceni avtoradio za 20eur pa bo.
Ba-dum tssssssss =P
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: FM transmitter

Napisal/-a titanius Če okt 15, 2020 2:07 pm

Jaz povezem bluetooth in poslusam glasbo prek youtuba. Malce sumenja se slisi, ce na transmitterju prevec povecas glasnost, torej tam manj, na radiu vec pa bo dobro. Same postaje ne izgublja, se pa pojavijo razni sumi oz. zvokovi ce ujamejo bliznjo radijsko postajo. Torej malo raziskovanja za najboljso fm postajo in volume up.
 
Hanzi
Novinec
 
Prispevkov: 169
Pridružen: So mar 08, 2003 10:11 am

Re: FM transmitter

Napisal/-a Hanzi Sr okt 28, 2020 5:37 pm

Imam hoferjevega, kjer pa sem razocarn nad njim. Pogovor preko BT je neuporaben ker niti jaz niti on mene ne sliši dobro.
Radijske frekvence tudi se nisem.nasel pametne (v središču Slovenije kjer marsikje niti GSM signala ni).
Tako da se vedno tuhtam da bi ga enkrat nesel nazaj, ker mi bolj ali manj lezi tam v konzoli.
Glasba s kartice pa dela ok. (Če imaš dobro frekvenco)
Sonce naj sveti vsak dan!
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov