Avdiofili, raj za vas...
 
strelok
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 39
Pridružen: Če jun 26, 2008 10:38 am

Nakup avtoradia

Napisal/-a strelok Po sep 23, 2013 5:47 pm

Lep pozdrav.
Nameravam kupiti nov avtoradio pa me zanima kaj je najboljše kupiti do nekje 150€.
Gledal sem Alpine in sicer: Avtoradio Alpine CDE-173BT (USB, AUX,Bluetooth), Avtoradio Alpine UTE-72BT (USB, AUX, Bluetooth). Zanima me kakšna je sploh razlika med njima, ker se cena razlikuje za cca. 40€. Katerega se torej bolj splača vzeti? Gre se mi za USB, AUX, CD in pa BT.
Je še mogoče kaj boljšega v tem rangu?

Hvala

lp
Matjaž
 
MarkB
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 85
Pridružen: Po avg 25, 2003 3:43 pm
Kraj: Lj

Re: Nakup avtoradia

Napisal/-a MarkB Sr sep 25, 2013 6:59 am

UTE-72 je brez cd-mehanizma, CDE-173 ima še menjalno barvo tipk, po ostalih funkcijah sta si blizu
 
tomic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So jan 26, 2013 10:30 am

Re: Nakup avtoradia

Napisal/-a tomic Sr jan 29, 2014 2:21 pm

Da ne odpiram nove teme

izbiram med naslednjimi avtoradii:
Pioneer DEH-4600BT
Pioneer DEH X5600BT
Alpine CDE-173BT

Avtoradio bo priklopljen brez dodatnih ojačevalcev oz. nizkotoncev.

Zanima pa me naslednje:
- V čem konkretno se razlikujeta Pioneerja, se pravi kaj več dobim pri 5600??
- Kako se v praksi obnese prostoročno telefoniranje (se pravi preko BT)? Je za to, da me sogovornik spodobno sliši, potrebno nabaviti še kakšen zunanji mikrofon ali kaj podobnega? Katerega med naštetimi 3 bi priporočali za prostoročno telefoniranje?

Hvala!
 
Ziga00
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 22
Pridružen: Ne jun 28, 2009 8:00 pm

Re: Nakup avtoradia

Napisal/-a Ziga00 Sr jan 29, 2014 9:29 pm

Razlika med obema Pioneerjema je nastavitev barv osvetlitve tipk in zaslona, ter 5600 ima 2 preizhoda za ojačevalca.
Vsi trije radii imajo zunanje mikrofone ki jih sam montiraš na poljubno mesto, vsekakor je najbolje čim bližje voznikovi glavi.
Osebno pa lahko rečem, da po parih montažah Alpine CDE-173BT ne pogledam več drugih radiev v tem cenovnem razredu.

LP
 
yugokoral
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr apr 14, 2010 9:04 pm

Re: Nakup avtoradia

Napisal/-a yugokoral So feb 01, 2014 2:51 pm

Jaz imam avtoradio Pioneer DEH-P75BT (letnik 2006). Igra odlično. Je pa res, da se je prekinila povezava med displayem in radiem, pa sem potem po povezavah zacinil drobne lakirane bakrene žičke in stvar sedaj fukncionira že tri leta. Avtoradia sicer nimam več v avtu ampak ga imam v sobi za predvajanje.

Zadeva pa je taka: Ta avtoradio igra super, zelo dober zvok, veliko basov... Za v avto pa sem sedaj kupil Alpine CDE-177BT, ki pa me je razočalral. Zvok je sicer zelo lep, ne morem pa spravit nobenih basov iz njega :(. Bass boost sem dal do konca, tudi EQ sem nastavil nizke frekvence na +, visoke pa na - (ker so že tko al tko pri Alpine-u zelo močne), najbolj me pa moti to, ker ta model Alpine-a nima Loudness funkcije :huh: Nisem navdušen nad tem radiem. Prej omenjeni Pioneer je samo z bass boostom že močno nabijal, kaj šele, ko sem mu vključil Loudness funkcijo. Imam možnost menjave, in zopet gledam Pioneerje, in sicer DEH-x8600BT (gledal sem tudi DEH-x9600BT in pa DEH-80PRS, samo me moti ker se display odpira, in se bojim okvare povezave med displayem in radiem, ker sem zelo pazljiv glede kraje in bom ploščico (display) redno jemal s sabo, kar pomeni da se bo display redno odpiral).

Kaj vi menite? Avtoradio nimam namena priklapljat na ojačevalec!
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Nakup avtoradia

Napisal/-a gasolinedream So feb 01, 2014 7:24 pm

Poglej še imaš nastavljeno da uporabljaš subwoofer. Tisto ti zna pobit vse base na ostalih zvočnikih. Mogoče ti pa pač ne paše zvok, alpine je pač "čistejši" in manj "razbija."
 
yugokoral
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr apr 14, 2010 9:04 pm

Re: Nakup avtoradia

Napisal/-a yugokoral So feb 01, 2014 9:35 pm

Ja, imaš prav, hvala, vendar je le malenkostna razlika. S tem Pioneerjem bi lahko trgal membrane, z zgoraj omenjenim Alpineom pa čeprav se trudim, ne morem prit do dobrih bassov. Očitno so Alpinei narejeni bolj za priključitev na ojačevalec, pri Pioneerju pa so očitno mislili tudi na navadne uporabnike; brez ojačevalca :) Kolkor vidim je po benchmarku nek model Pioneerja kar na vrhu: http://car-audio-review.toptenreviews.com/. Jaz pa gledam nek soroden model (DEH-x8600BT), tako da bistvene razlike ne more bit in ne bi mogu zgrešit?
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Nakup avtoradia

Napisal/-a mropc Ne feb 02, 2014 12:25 am

yu[quote="gasolinedream je napisal/-a:Poglej še imaš nastavljeno da uporabljaš subwoofer. Tisto ti zna pobit vse base na ostalih zvočnikih. Mogoče ti pa pač ne paše zvok, alpine je pač "čistejši" in manj "razbija."



čistejši in majn razbija :lol: daj prosim te enkrat primi v roke radijo. alpajn je cistejši samo pri visokotonih pa še takrat so tećni u pm. zanimivo da skoraj nihče nima alpajna v sq sistemih če so tako super
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: Nakup avtoradia

Napisal/-a gasolinedream Ne feb 02, 2014 12:31 pm

Ah, ne se razburjat no. Audio in podobne scene so zelo subjektivne narave, pa ljudje imamo različna ušesa. Ni treba takoj na bojno nogo.
 
tomic
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So jan 26, 2013 10:30 am

Re: Nakup avtoradia

Napisal/-a tomic Ne feb 16, 2014 10:09 pm

Zaključek zgodbe: pri Caraudioempire sem nabavil Alpine 173BT. Zadovoljen tako z radiem kot s prodajalcem!
Kakšen zvok proizvede Pioneer ne vem, sam pri omenjenem Alpinu ničesar ne pogrešam. Za nekega povprečnega uporabnika se mi zdi dobra izbira, če bi želel iz njega izvleči maksimum, pa bi to itak pomenilo nabavo ojačevalca, nizkotoncev in še česa. To pa je že preveč zame. :) Prostoročno telefoniranje je pa sploh pika na i. Skratka meni se zdi super!
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 20 gostov