Avdiofili, raj za vas...
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Avtoradio ne deluje

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Po dec 16, 2013 11:43 am

Zdravo :)

V avtu golf 4 imam težave z delovanjem radia. Star radio se je začel čudno obnašat, ne deluje namreč tako kot bi moral, prižge se s težavo(ob kontaktu se prižge, potem pa se ugasne) lovljenje frekvence ima neko blokado, včasih dela, včasih pa samo šumi. Sedaj sem kupil nov radio in sicer poineerja, ki pa se sploh ne prižge. Priključitev ima na EURO priključek, tako da tukaj ne morem nič zgrešit, ker drugače ne morem priklopit. Varovalke sem pregledal in videt je, da so cele.

Vidim pa, da mi ostaneta rumena in modra žica :roll:

Prosim za pomoč ;)
 
Uporabniški avatar
Fenix_
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Če apr 21, 2005 10:05 am
Kraj: Obala

Re: Avtoradio ne deluje

Napisal/-a Fenix_ Po dec 16, 2013 12:25 pm

rumena in rdeča so napajanje tako da jih moreš obvezno priklopit, plava mislim da je za anteno ta ti ne rabi.
če daš rumeno in redčo skupaj na plus, moreš sam radio prižigat
če daš rumeno na kontaktni plus in rdečo na stalni plus, se radio samodejno prišge in ugasne na kontakt, brez da zgubi memorie
če ti izgubi memorio pol je obratno....rdeča na kontaktni plus in rumena na stalni plus
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: Avtoradio ne deluje

Napisal/-a 1992Diavolo1992 Po dec 16, 2013 6:24 pm

papi-chulo je napisal/-a:rumena in rdeča so napajanje tako da jih moreš obvezno priklopit, plava mislim da je za anteno ta ti ne rabi.
če daš rumeno in redčo skupaj na plus, moreš sam radio prižigat
če daš rumeno na kontaktni plus in rdečo na stalni plus, se radio samodejno prišge in ugasne na kontakt, brez da zgubi memorie
če ti izgubi memorio pol je obratno....rdeča na kontaktni plus in rumena na stalni plus


Bil sem nejasen, gre za rumeno/črno žico, torej ozemljitev, ne pa rumeno žico...a ta ostane kar v zraku?

Vse drugo imam priklopljeno iz črnega in rjavega priključka(euro priključek) na radio.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov