Avdiofili, raj za vas...
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm

Problem

Napisal/-a Kleemen Po jan 06, 2014 4:38 pm

Imam problem (verjetno) z ojačevalcem.. Kar naenkrat mi je prenehal delat sub, preveril sem vse kable in povezave in je vse povezano kot mora biti..tudi prej mi je 2-3 leta vse delalo kot mora. Danes sem menjal avtoradio in prav tako ne dela, tako da verjetno izhodi za ojačevalec so ok in ni to krivo.. Predvidevam da je kaj narobe z ojačevalcem? Čeprav na ojačevalcu gori zelena lučka, kot ponavadi tako da..? Sub skoraj ne verjamem, da bi pregorel, čeprav je možno.. Ostaja še možnost kablov, ampak to tudi skoraj ne verjamem da bi šli, ali pač?

Že imel kdo takšen problem? Mislim, da mi preostane samo to da sprobam še z drugim ojačevalcem in če ne bo delalo še drugi sub.. Ali kaj predlagate?

Hvala vsem za pomoč.
 
Uporabniški avatar
BoneS
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2556
Pridružen: To jul 19, 2005 1:56 pm
Kraj: Moćvara

Re: Problem

Napisal/-a BoneS Po jan 06, 2014 5:12 pm

Poglej kable od ojacevalca do suba. ce so ok, je sou sub
Slika
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Problem

Napisal/-a sparky Po jan 06, 2014 5:13 pm

Meni ga je tudi woofer od začetka nekaj sral in sicer se je "zbudil", ko sem nekaj časa poslušal muziko, zjutraj ko si prižgal avto ni in ni delal pa, če sem vse nastavitve dal na "super bass" :D No ko se je vse skupaj segrelo pa je špilal, zdaj imam avtoradio Pionner pa ni nikoli jamral :)

Poiskusi predvajati neko glasbo in z ušesom poslušaj pri wooferju če kaj oddaja zvoka. Probaj še izmerit, če da ojačevalec kaj od sebe na sponkah kamor je priklopljen woofer, pač izhodi, varovalke so pa ziher vse cele? Jaz bi še predvajal muziko, dal vse na "super bass" potem pa premigal vse žice, probavaj. Mi je pa čudno, da lučka gori, to se pravi napajanje ima.
 
KokiT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Če dec 19, 2013 8:10 pm
Kraj: Koroška

Re: Problem

Napisal/-a KokiT Po jan 06, 2014 5:45 pm

Preveri maso ojačevalca, če je dobro povezana na karoserijo.
Koliko kanalen pa je ojačevalec?
VW Golf Mk.5
 
wavemaker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 543
Pridružen: Pe jan 30, 2004 5:10 pm

Re: Problem

Napisal/-a wavemaker Po jan 06, 2014 6:13 pm

Slika

meni je recimo nagajal kontakt pri povezavi na sub. (kjer so na sliki rumeni priključki). Ojačevalec je normalno svetil zeleno... Skratka, preveri vse kontakte.
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Problem

Napisal/-a mropc Po jan 06, 2014 6:21 pm

Iz kje pa si? Lahko ti jaz pogledam...
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm

Re: Problem

Napisal/-a Kleemen To jan 07, 2014 2:49 pm

hvala vsem za pomoč

sem pregledal vse kable ja, tudi ko je bil radio prižgan sem premigal vse kable, pa tudi poslušal pri subu če oddaja kakšen zvok, ampak ni blo nč.. menjal sem tudi vse varovalke (radio in ojačevalec) in isto ne dela.. na ojačevalcu gori zelena lučka tako da tok je, če je skurjen pa nevem.. verjetno je kaj narobe s subom, sem ga dal tudi vn s škatle in povezal z drugimi kabli direkt iz ojačevalca na sub pa isto ne dela.. bomo probali povezat še sub od kolega na moj ojačevalc in se bo videlo ali je kriv sub ali kaj drugega.. pomoje edina opcija.. sem pa z goriške regije :)
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm

Re: Problem

Napisal/-a Kleemen To jan 07, 2014 4:17 pm

če bo treba menjati sub, kaj priporočate? clio, starejši model, tako da manjši avto.. sedaj imam noter 30cm Blaupunkt GT Power 1200 W, ki mi je delal odlično in če ne bo druzga bom spet vzel tega.. drugače pa gledam tudi Alpine SWE-1244E, ki je sicer malo manj močnejši ampak verjetno še bolj kvaliteten? kaj predlagate?

ojačevalec pa imam 2-kanalni Ground Zero GZIA2075HXP
 
Uporabniški avatar
lowrajder
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Sr dec 25, 2013 12:55 am

Re: Problem

Napisal/-a lowrajder Če jan 09, 2014 7:00 am

najhitreje bo da bilokateri zvočnik na amp priklopiš da vidiš vsaj če dela. verjetno je sub sel po gobe z gnanjem v clip, probaj membrano malo not potisnit če kaj hrsa je šlo navitje, ki se nesplača popravljat. za sub nimaš z alpineom kaj falit, vzemi pa vsekakor novega in poskrbi za pravilno nastavljen amp ter dobro maso.
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm

Re: Problem

Napisal/-a Kleemen Če jan 09, 2014 4:32 pm

no sedaj je vse jasno.. smo priklopili sub na sistem od kolega in je normalno delal, potem pa še drugi ojačevalec na moj sistem in gor moj sub in je tudi vse normalno delalo, tako da je bil problem v ojačevalcu..očitno je pregorel ali nevem kaj.. tako da treba menjati ojačevalec ali pa popraviti, če je samo kakšna manjša napaka. kaj predlagate?

sicer pa ojačevalec je tale
http://www.lovecnacene.si/avtoojacevale ... 4/details/
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Problem

Napisal/-a GorazdO Če jan 09, 2014 5:24 pm

Kleemen je napisal/-a:kaj predlagate? /


Ne priklapljaj komponent ob delujočem sistemu.
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm

Re: Problem

Napisal/-a Kleemen Če jan 09, 2014 5:28 pm

:?:
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Problem

Napisal/-a Scorp84 Če jan 09, 2014 5:42 pm

Gorazd... dokler pravilno priklapljas, je lahko vse uklopljeno... samo ce ne naredis stil... drugace ne mores poskldovati...

Ce je mostef ali kaksen kondenzator sel, je popravilo poceni. Najdi kaksen rtv servis, pa naj ti oceni strosek popravila. Drugace pa odpri pa poglej v kaksnem stanju so kondenzatorji, mostef... za releje pa ne bos mogel pogledat, ce delujejo.
 
Uporabniški avatar
sparky
Novinec
 
Prispevkov: 403
Pridružen: Sr mar 18, 2009 6:18 pm
Kraj: Kranj

Re: Problem

Napisal/-a sparky Če jan 09, 2014 6:09 pm

x2 najcenejša rešitev je popravilo, lahko je samo kakšna malenkost vredna par 10 centov
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm

Re: Problem

Napisal/-a Kleemen Če jan 09, 2014 7:37 pm

aja to.. ja seveda ko priklapljam imam vedno vse izklopljeno za sigurno..

drugače pa lahko jutri odprem ojačevalec, naredim fotko in dam tukaj gor.. se spozna kdo na to da bi lahko iz slike videl če je kakšna malenkost?

hvala za pomoč
 
KokiT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Če dec 19, 2013 8:10 pm
Kraj: Koroška

Re: Problem

Napisal/-a KokiT Če jan 09, 2014 7:55 pm

Kar z slike bi se bol težko videla napaka, lahko si pa pozoren na razne dele, če so skurjeni (na tiskanem vezju). Če samo pogledaš nimaš kaj izgubiti, razen če še imaš slučajno garancijo (predvidevam da ne). Kakšna rdeča lučka na ojačevalcu pa ne gori npr. za skurjene izhode ali podobno?
VW Golf Mk.5
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm

Re: Problem

Napisal/-a Kleemen Če jan 09, 2014 8:06 pm

bom vseeno slikal pa dal fotko gor.. drugače razdru sem ga že ampak se ne spoznam preveč na to in meni deluje vse kul.. lučka pa gori kot vedno zelena, kar pomeni da bi moral ojačevalec normalno delat oz. da je vse ok, tako da mi res ni jasno kaj bi lahko blo narobe..mogoče res samo kakšna majhna napaka..
 
Scorp84
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 788
Pridružen: Ne nov 26, 2006 1:25 am

Re: Problem

Napisal/-a Scorp84 Če jan 09, 2014 8:21 pm

Lahko se je kaksen rele zataknil in ne naredi kontakt naprej. Lahko tudi vezje snames z ohisja pa pogledas tudi drugo stran, ce je use zalotan ali da ni na tisti strani naredilo kaksen stik. Preveri tudi ce so kondenzatorji napihnjeni.
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm

Re: Problem

Napisal/-a Kleemen Če jan 09, 2014 8:57 pm

hvala, bom jutri vse pregledal in poslikal..
 
Uporabniški avatar
Kleemen
Novinec
 
Prispevkov: 314
Pridružen: Če okt 18, 2007 3:51 pm

Re: Problem

Napisal/-a Kleemen Pe jan 10, 2014 2:15 am

evo pravkar razdrl..

vse zgleda ok pomoje, samo na enem delu je nekaj "črnine" na kondenzatorju kot da bi bilo skurjeno (2. slika)

Slika

Slika
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov