Avdiofili, raj za vas...
 
R12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne nov 04, 2012 11:23 am

MP3 vmesnik

Napisal/-a R12 Sr jan 08, 2014 10:31 am

Živjo!

Pred kratkim sem zamenjal avto (Toyota Avensis l. 2006), kateri nima radia na MP3. Na internetu sem zasledil MP3 vmesnike Dension, in sicer model Gateway Lite BT. Ima mogoče kdo izkušnje s temi vmesniki in s podjetjem, ki jih montira?

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem!
 
Uporabniški avatar
carloabarth
Uporabnik
 
Prispevkov: 1059
Pridružen: Če nov 05, 2009 9:40 pm

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a carloabarth Sr jan 08, 2014 10:41 am

Jaz imam v stilotu yatour vmesnik in moram reči, da že več kot pol leta dela bp. 8)
Fiat klub Slovenija
 
R12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 7
Pridružen: Ne nov 04, 2012 11:23 am

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a R12 Sr jan 08, 2014 10:46 am

Tudi te sem že gledal, tudi cenovno so ugodnejši. Kako pa je z montažo? Verjetno ti ga lahko priklopi kar avtoelektričar? Sam se v to ne bi spuščal, da ne bi bilo kakšne škode :D
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a Bat_zajla Sr jan 08, 2014 11:04 am

R12 je napisal/-a:Živjo!

Pred kratkim sem zamenjal avto (Toyota Avensis l. 2006), kateri nima radia na MP3. Na internetu sem zasledil MP3 vmesnike Dension, in sicer model Gateway Lite BT. Ima mogoče kdo izkušnje s temi vmesniki in s podjetjem, ki jih montira?

Za odgovore se že vnaprej zahvaljujem!


Jaz imam točno takega v BMW e46. Zmontirov sem ga sam in brez problema deluje. Ko ga imaš enkrat not, ni nobenih komplikacij. Vtakneš USB ključek in špila. Tudi povezovanje z BT je preprosto in deluje brez težav.
 
Uporabniški avatar
carloabarth
Uporabnik
 
Prispevkov: 1059
Pridružen: Če nov 05, 2009 9:40 pm

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a carloabarth Sr jan 08, 2014 11:30 am

R12 je napisal/-a:Tudi te sem že gledal, tudi cenovno so ugodnejši. Kako pa je z montažo? Verjetno ti ga lahko priklopi kar avtoelektričar? Sam se v to ne bi spuščal, da ne bi bilo kakšne škode :D


Vse lahko opraviš sam, ni nobena znanost. 8)
Fiat klub Slovenija
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a hippo Pe jan 10, 2014 9:25 am

carloabarth je napisal/-a:Jaz imam v stilotu yatour vmesnik in moram reči, da že več kot pol leta dela bp. 8)

Men je ravnokar po pol leta crknil :evil:
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a kemykos Če maj 14, 2015 11:09 am

Pozdravljeni!

Da se izognem odpiranju nove teme, ima mogoče kdo izkušnje z vmesnikom YATOUR za Peugeot Citroen vozila??

Najlepša Hvala za odgovore!
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a hippo Če maj 14, 2015 2:06 pm

hippo je napisal/-a:
carloabarth je napisal/-a:Jaz imam v stilotu yatour vmesnik in moram reči, da že več kot pol leta dela bp. 8)

Men je ravnokar po pol leta crknil :evil:

Potem so mi ga zamenjal (sem ga moral poslati v DE) in sedaj dela bp.
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a bishop Če maj 14, 2015 7:43 pm

Živjo!
A kdo ve. ali tale yatour priklopiš direktno na obstoječ radio?
Imam namreč Toyoto Corollo Verso s CD changerjem(original), ampak na žalost nima USB priklopa.
Dal bi pa tole noter:
http://www.ebay.de/itm/Bluetooth-BT-USB-SD-MP3-Wechsler-AUX-In-CD-Adapter-6-6-Toyota-Corolla-Verso-/110959598631?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item19d5b51c27

Tnx
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a kemykos Če maj 14, 2015 8:33 pm

hippo je napisal/-a:
hippo je napisal/-a:
carloabarth je napisal/-a:Jaz imam v stilotu yatour vmesnik in moram reči, da že več kot pol leta dela bp. 8)

Men je ravnokar po pol leta crknil :evil:

Potem so mi ga zamenjal (sem ga moral poslati v DE) in sedaj dela bp.



Torej ima ta zadeva celo garancijo?? :)

Hvala za odgovor!
 
Nemelk
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 55
Pridružen: To jun 24, 2008 11:26 am

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a Nemelk Pe maj 29, 2015 9:45 am

Jaz sem tudi VW radio RCD310 "nadgradil" z Yatour in morem rečt, da sem razočaran.

To da sedaj lahko poslušam glasbo iz sd/usb je praktično edini plus.
Pa vgradnja sama je tudi preprosta. Lahko bi bila otročje lahka, če VW nebi šparal na glih vsakem centimetru inštalacije :)

Tole se pa še minusi:
- ne bere ID3 tagov (na zaslonu se ne prikaže ime izvajalca, naslov skladbe ipd)
- mp3je ne moreš kopirati na sd/usb, ampak moreš na mediju najprej narediti mape CD01, CD02, CD03,... itd. podpira do 99 in nato notri skopiraš mp3je
- najbolj moteče je pa to, da še nisem našel načina, kako bi prišel do mape "folder40" če si danes zaželim poslušati to glasbo. edini način je preskakovanje komada za komadom, kar pa traaaaaaaaja. izgovor "distributerja" iz DE je, da ta gumb (tisti ki poznate VW radije, veste da imajo 2 gumba, eden za preskakovanje pesmi, eden za preskakovanje folderjev/CDjev), torej "folder" je omogočen samo, kadar poslušaš mp3je iz CDja, ki ga vstaviš v radijo.

mogoče kaj delam narobe, mogoče so vse te težave samo na VW radijih, jaz zadeve nebi kupil. nasprotno, če jo kdo želi, prodam za 20% ceneje kot sem jo plačal (staro je cca 2 meseca)! kontakt za ZS.

@kemykos
sem že popravil, da ne bom učil krive vere. pisal sem malo na pamet. pardon.
Zadnjič spremenil Nemelk, dne Pe maj 29, 2015 10:39 am, skupaj popravljeno 2 krat.
 
kemykos
Novinec
 
Prispevkov: 163
Pridružen: To jan 29, 2013 12:31 pm

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a kemykos Pe maj 29, 2015 10:01 am

Točno tako!

Ta yatour je tudi meni dvignil živce.

Mape moraš imeti poimenovane CD01, CD02, CD03 itd ampak, je še tu priporočeno, da imaš največ samo 6 map in v vsaki mapi po 99 skladb.

Sicer to nanese skupaj 600 skladb, samo prej ko kaj najdeš in si vse skladbe označiš z 01, 02, 03, 04 itd, traja tako dolgo, da se ti lahko zmeša v glavi.

Sam sem ga inštaliral ampak potrebujem aktivacijo preko diagnostike, kar pa stane pri original Peugeotovem servisu 45€.

Zato sem si raje sam naročil diagnostiko iz Kitajske in sedaj lahko čakam dodaten mesec, da bo zadeva mogoče laufala.

Tudi sam bi raje investiral tistih 65 € kam drugam kot pa za to :/

Če bo potem, po aktivaciji zadeva delovala, bom pa napisal kako in kaj.

Lp
 
hippo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1858
Pridružen: Pe dec 14, 2007 12:43 pm

Re: MP3 vmesnik

Napisal/-a hippo Pe maj 29, 2015 12:39 pm

Mali popravek:
yatour ne bere skladb po vrstnem redu kot si jih označil (recimo 01, 02, 03, ...) ampak glede na to, kdaj si jih skopiral. Včasih recimo ko kopiraš musko na USB pa označiš več komadov pa potegneš na usb jih ne zmeče glede na vrstni red ampak malo mešano. Tako jih potem tudi yatour špila, tako da moraš praktično kopirat komad po komad če hočeš ohraniti vrstni red... :roll:
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov