Avdiofili, raj za vas...
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a mirkos To jan 14, 2014 12:45 pm

Pozdravljeni. Zanima me, ali obstajajo navodila za BMW 3 (E90) "Professional" radio (ni navigacija) tudi v slovenskem jeziku. Znanec je dobil zraven avtomobila ki ga je kupil novega (leta 2012) navodilo za uporabo avtomobila v SLO jeziku, navodila za radio pa samo v NEM. Moram omenit da je gospod že starejši in pač rabi navodila za vse, nemško pa ne obvlada najbolje, vse to prevajat pa tudi ni mačji kašelj :)
Pa me zanima če bi kdo slučajno vedel kje se da to dobit. Na BMW-ju je vprašal, pa so začuda rekli da nimajo v SLO jeziku, samo v NEM... je to mogoče?

Hvala za pomoč in odgovore.

LP ;)
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a mirkos To jan 14, 2014 2:21 pm

Evo še slika dotičnega radia :)

Slika
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a domen90 Sr jan 15, 2014 7:42 pm

mirkos je napisal/-a:Pozdravljeni. Zanima me, ali obstajajo navodila za BMW 3 (E90) "Professional" radio (ni navigacija) tudi v slovenskem jeziku. Znanec je dobil zraven avtomobila ki ga je kupil novega (leta 2012) navodilo za uporabo avtomobila v SLO jeziku, navodila za radio pa samo v NEM. Moram omenit da je gospod že starejši in pač rabi navodila za vse, nemško pa ne obvlada najbolje, vse to prevajat pa tudi ni mačji kašelj :)
Pa me zanima če bi kdo slučajno vedel kje se da to dobit. Na BMW-ju je vprašal, pa so začuda rekli da nimajo v SLO jeziku, samo v NEM... je to mogoče?

Hvala za pomoč in odgovore.

LP ;)


Očitno. Pomoli jim pod nos 2. odstavek 33. člen Zakona o varstvu potrošnikov. Naj pa naredijo slovenska navodila.

33. člen

(1) Blagu, pri katerem je za njegovo pravilno uporabo potreben določen postopek ali bi potrošnik z njegovo napačno uporabo lahko povzročil nevarnost zase ali za druge ali onesnažil okolje, mora proizvajalec priložiti navodilo za uporabo. Navodila za uporabo so lahko tudi prilepljena ali natisnjena na blagu oziroma na njegovi embalaži. Navodilo za uporabo je lahko v obliki besedila, slike ali skice oziroma kombinacije teh oblik.

(2) Vsebina navodila za uporabo mora biti za potrošnika lahko razumljiva in mu mora omogočati pravilno uporabo izdelka. Kadar je blago namenjeno prodaji na ozemlju Republike Slovenije, mora biti navodilo za uporabo v celoti v slovenskem jeziku.

(3) Navodilo za uporabo je dolžno priložiti tudi podjetje pri prodaji blaga potrošnikom.
Slika
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a mirkos Sr jan 15, 2014 7:44 pm

Ja saj to vem da bi morala biti zraven, ampak jih ni bilo in baje da mu je prodajalec rekel da jih niti nimajo. Zato pa me zanima, če slučajno kakšen uporabnik oz voznik BMW-ja serije 3 (E90), ki ima v avtu tak radio (professional) in je dobil zraven (ko je kupoval novega ali rabljenega) navodila za nastavitve radia v SLO jeziku?
Vsaka pomoč bo zelo dobrodošla

p.s.: častim pivo ;) :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a srcnik Sr jan 15, 2014 7:47 pm

Dobro no, za navaden avtoradio rabite navodila? Pač malo sprobaj, kaj katera tipaka nastavlja, pa mu razložiš. Saj ga ne boš kar uničil... :roll:
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a mirkos Sr jan 15, 2014 7:54 pm

Saj to sem mu jaz predlagal, ker meni to ni problem,pa še nemščina mi ne prestavlja noben problem....a kaj ko bi gospoda rada imela navodila napisana v SLO jeziku, da če mene nebo zraven da se lahko pogleda :lol:
 
Uporabniški avatar
domen90
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Sr apr 20, 2011 9:09 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a domen90 Sr jan 15, 2014 8:00 pm

mirkos je napisal/-a:Saj to sem mu jaz predlagal, ker meni to ni problem,pa še nemščina mi ne prestavlja noben problem....a kaj ko bi gospoda rada imela navodila napisana v SLO jeziku, da če mene nebo zraven da se lahko pogleda :lol:


Zato naj se pa obrne na tržni inšpektorat, če je tako zatežen, da na vsak način hoče navodila. No, normalno bi bilo, da najprej to omeni ob ponovni zahtevi navodil. Če ne obstajajo, potem ti niti častit pivo ne bo pomagalo, žal.
Slika
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a mirkos Sr jan 15, 2014 8:05 pm

domen90 je napisal/-a:
mirkos je napisal/-a:Saj to sem mu jaz predlagal, ker meni to ni problem,pa še nemščina mi ne prestavlja noben problem....a kaj ko bi gospoda rada imela navodila napisana v SLO jeziku, da če mene nebo zraven da se lahko pogleda :lol:


Zato naj se pa obrne na tržni inšpektorat, če je tako zatežen, da na vsak način hoče navodila. No, normalno bi bilo, da najprej to omeni ob ponovni zahtevi navodil. Če ne obstajajo, potem ti niti častit pivo ne bo pomagalo, žal.


Ja saj kolko ga poznam se tak bo, ampak mislil sem pač, da morda vseeno obstajajo ta navodila v SLO jeziku, ampak jih pač ta prodajalec nima oz se mu jih ne da naročat :) Zato pa blo vprašanje če je slučajno kdo ki ta navodila ima v SLO jeziku, ker pol bi vsaj vedel da obstajajo :) Če ne, pa mi zgleda ne bo preostalo drugega kot mu it prevajat cela navodila, da bo gospoda srečna :(
 
Uporabniški avatar
Bat_zajla
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 504
Pridružen: Če dec 09, 2010 10:32 pm
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a mirkos Sr jan 15, 2014 8:24 pm

Bat_zajla je napisal/-a:Tukaj se jih da naročiti:

http://www.bmw.si/si/sl/owners/bmw_owners_manual/introduction.html


To sem že jaz tudi nekaj gledal, a upam, da so to tudi za radio zraven, ker navodila za uporabo vozila pa ima v SLO :) Tak da upam, da ni to to.... :huh:
 
Uporabniški avatar
primozek68
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1983
Pridružen: Če dec 18, 2008 8:50 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a primozek68 Sr jan 15, 2014 8:54 pm

Moram omenit da je gospod že starejši


Naštimej mu Val 202, base na -5, treble na +5, fader na spredaj pa zadeva rešena. :D
Sex turns gay people into Mexicans.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a mirkos Sr jan 15, 2014 11:46 pm

primozek68 je napisal/-a:
Moram omenit da je gospod že starejši


Naštimej mu Val 202, base na -5, treble na +5, fader na spredaj pa zadeva rešena. :D


Verjetno bi to bila res najboljša izbira, samo kaj ko bo se mu zahotela druga postaja čez čas, pa ne bo znal prestavit postaje :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a Jerch_ Če jan 16, 2014 2:58 am

mirkos je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:
Moram omenit da je gospod že starejši


Naštimej mu Val 202, base na -5, treble na +5, fader na spredaj pa zadeva rešena. :D


Verjetno bi to bila res najboljša izbira, samo kaj ko bo se mu zahotela druga postaja čez čas, pa ne bo znal prestavit postaje :mrgreen:


radio imam zaenkrat tudi sam.. in je uporaba tako enostavna, da se je še moja punca naučila v 3eh minutah vse.
z levo tipko gor- AUDIO naj zbere kaj bo poslušal. med meniji, pesmimi in možnosti se premika z desnim okroglim vrtečim gumbom.
levo spodaj sta tipki za naprej nazaj za pesmi oziroma iskanje frekvenc. ko najde pravo jo shrani na željeno mesto tako da drži recimo tipko pod št. 3 če želi tja shrnaiti trenutno nastavljeno postajo.
to je vse kar rabi vedeti. za glasnost spredaj/zadaj in bass.. itd pa naj reče na servisu da naj mu dajo vse na 0, ker itak samo pokvari zvok.
 
mirkos
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Po feb 20, 2012 8:01 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a mirkos Pe jan 17, 2014 4:05 pm

Jerch_ je napisal/-a:
mirkos je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:
Moram omenit da je gospod že starejši


Naštimej mu Val 202, base na -5, treble na +5, fader na spredaj pa zadeva rešena. :D


Verjetno bi to bila res najboljša izbira, samo kaj ko bo se mu zahotela druga postaja čez čas, pa ne bo znal prestavit postaje :mrgreen:


radio imam zaenkrat tudi sam.. in je uporaba tako enostavna, da se je še moja punca naučila v 3eh minutah vse.
z levo tipko gor- AUDIO naj zbere kaj bo poslušal. med meniji, pesmimi in možnosti se premika z desnim okroglim vrtečim gumbom.
levo spodaj sta tipki za naprej nazaj za pesmi oziroma iskanje frekvenc. ko najde pravo jo shrani na željeno mesto tako da drži recimo tipko pod št. 3 če želi tja shrnaiti trenutno nastavljeno postajo.
to je vse kar rabi vedeti. za glasnost spredaj/zadaj in bass.. itd pa naj reče na servisu da naj mu dajo vse na 0, ker itak samo pokvari zvok.


Saj jaz tak vem da je uporaba tega avtoradia lahka kot "pasulj", ampak gospoda pač hoče met nekje vse napisano, pa da ga ubiješ, pa če tudi bo vrgel enkrat v kot in več nikoli ne bo pogledal... kaprice...kaj naj druga rečem. :roll:
Jerch, ti si avto kupil nov? a si dobil slučajno zraven navodila v SLO jeziku oz poznaš koga ki bi jih imel?
 
Uporabniški avatar
Jerch_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1464
Pridružen: So jan 26, 2008 5:23 pm
Kraj: še neustaljen :D

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a Jerch_ To jan 21, 2014 2:57 am

Jerch_ je napisal/-a:
mirkos je napisal/-a:
primozek68 je napisal/-a:
Naštimej mu Val 202, base na -5, treble na +5, fader na spredaj pa zadeva rešena. :D


Verjetno bi to bila res najboljša izbira, samo kaj ko bo se mu zahotela druga postaja čez čas, pa ne bo znal prestavit postaje :mrgreen:


radio imam zaenkrat tudi sam.. in je uporaba tako enostavna, da se je še moja punca naučila v 3eh minutah vse.
z levo tipko gor- AUDIO naj zbere kaj bo poslušal. med meniji, pesmimi in možnosti se premika z desnim okroglim vrtečim gumbom.
levo spodaj sta tipki za naprej nazaj za pesmi oziroma iskanje frekvenc. ko najde pravo jo shrani na željeno mesto tako da drži recimo tipko pod št. 3 če želi tja shrnaiti trenutno nastavljeno postajo.
to je vse kar rabi vedeti. za glasnost spredaj/zadaj in bass.. itd pa naj reče na servisu da naj mu dajo vse na 0, ker itak samo pokvari zvok.


Saj jaz tak vem da je uporaba tega avtoradia lahka kot "pasulj", ampak gospoda pač hoče met nekje vse napisano, pa da ga ubiješ, pa če tudi bo vrgel enkrat v kot in več nikoli ne bo pogledal... kaprice...kaj naj druga rečem. :roll:
Jerch, ti si avto kupil nov? a si dobil slučajno zraven navodila v SLO jeziku oz poznaš koga ki bi jih imel?[/quote]

pozdravljen. ne. nisem kupil novega.. navodila imam nekje, ampak italijanska žal. bom malo povprašal pri kolegih bmwjaših če ima kdo to v svojem avtu. mislim da ne bo nihče pogrešal če bo doniral :D
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a favorites Pe maj 15, 2015 7:49 am

Da ne odpiram nove teme.

V vozilu BMW 120d imam radio BMW Profesional (enakega kot na sliki od #mirkos-a)

Na radiju so napisi postali motni oz. so se začeli razlivati. Včasih je v redu, drugič je polovica razlita, tretjič 70% itd (spodnja slika).
Sedaj pa ne vem kaj lahko naredim. Predvidevam da je zanič displej. Se da zamenjati samo displej oz. se ga splača zamenjati? Koliko bi me to stalo oz. kaj predlagate?

radio bmw.JPG


Že v naprej hvala za odgovor
Grega
 
mikimis
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 97
Pridružen: Če avg 09, 2007 9:53 pm
Kraj: missing data...

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a mikimis Pe maj 15, 2015 8:15 am

znana napaka. ko je pod 15 stopinj je ok, ko je topleje pa se display začne taliti:

http://www.ebay.com/itm/BMW-ALPINE-Repl ... cd&vxp=mtr
 
favorites
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Če nov 19, 2009 8:08 pm

Re: BMW 3 E90 Radio Professional

Napisal/-a favorites Pe maj 15, 2015 8:28 am

Najprej hvala za odgovor.
Katero oznako pa moram gledati (mislim te oznake E90 itd)
Moj avto je BMW 120d letnik 2005, BMW profesional radio.

Sem zasledil na tej strani postopek kako zamenjaš
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=635672

Sem našel še cenejši display
http://www.ebay.com/itm/BMW-CD73-OPTREX ... cc&vxp=mtr

Če je kdo pozna koga ki je to že delal mu raje plačam za menjavo. Saj ne da sam nebi bil sposoben samo veliko več časa bom porabil, termalne paste nimam itd. Sem pa iz okolice Kranja.
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov