Avdiofili, raj za vas...
 
stage-6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 01, 2014 6:21 pm

vezava

Napisal/-a stage-6 Če jan 16, 2014 8:19 pm

mene pa zanima samo nekaj pri vezavi imam 4 kanalni ojačevalec in bi rad mel subwofer in zvočnike na polici vezane na ojačevalec, zdaj pa me zanima če je potrebno 2 cinc kabla ali samo enega ? ker za 2 zvočnika je en priklop za druga dva pa se en priklop cincov.

lp
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: vezava

Napisal/-a gasolinedream Če jan 16, 2014 8:48 pm

Potrebuješ 1 cinch kabel (2 konektorja na vsaki strani kabla). Cinch/RCA kabel se uporablja SAMO za priklop ojačevalca na radio, nikakor pa ne za priklop zvočnikov na ojačevalec.

Zvočniki v polici v kombinaciji z subom pa niso vedno dobra ideja. Če gre za limuzino kjer imajo zvočniki lasten volumen potem gre OK oz. enak primer če so na polici ob straneh (zaprti v škatli). Če gre za normalno polico v hatchbacku pa bo zvenelo grozno, in ne bo igralo dolgo. Namreč, pritisk iz nizkotonca "zabija" membrane zvočnikov v polici kar vodi v zelo zelo slabo zvočno izkušnjo lahko pa tudi v okvaro zvočnikov.
 
stage-6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 01, 2014 6:21 pm

Re: vezava

Napisal/-a stage-6 Če jan 16, 2014 9:16 pm

gasolinedream je napisal/-a:Potrebuješ 1 cinch kabel (2 konektorja na vsaki strani kabla). Cinch/RCA kabel se uporablja SAMO za priklop ojačevalca na radio, nikakor pa ne za priklop zvočnikov na ojačevalec.

Zvočniki v polici v kombinaciji z subom pa niso vedno dobra ideja. Če gre za limuzino kjer imajo zvočniki lasten volumen potem gre OK oz. enak primer če so na polici ob straneh (zaprti v škatli). Če gre za normalno polico v hatchbacku pa bo zvenelo grozno, in ne bo igralo dolgo. Namreč, pritisk iz nizkotonca "zabija" membrane zvočnikov v polici kar vodi v zelo zelo slabo zvočno izkušnjo lahko pa tudi v okvaro zvočnikov.

ja saj činč kabel iz ojačevalca na avto radio,zvočnike ovalce pa na ojačevalec ,hja se strinjam to res nebi bilo dobra kombinacija..bom vzezal samo ovalce na ojačevalec da več izstisnejo moči kot če bo na avtoradio.
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: vezava

Napisal/-a gasolinedream Če jan 16, 2014 11:35 pm

Če rabiš da grmi vržeš 4 ovalce v polico na 4ch ojačevalec pa gasa hauba party. Smo enkrat probali z kolegi za hec (veliko ljudi ima kje v kleti še kakšne ovalce, saj so ti časi že mimo..), pa sem bil kar presenečen. Sicer ni enako kot ornk sub pa dobri zvočniki.. ampak za tistih 100€ pa je nepremagljivo: )
 
stage-6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 01, 2014 6:21 pm

Re: vezava

Napisal/-a stage-6 Po feb 03, 2014 8:08 pm

zanmima me zakaj mi noče igrat na ovalce ? povezal sem : + od akumulatorja do ojačevalca,maso na karoserijo,signalne na radio in ojačevalec,prek dal zicko od + do remote , + in - iz zvočnikov na ojačevalec,pa probo sem celo z dvemi činčami ce keri nebi bili dobri...

lp
 
KokiT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Če dec 19, 2013 8:10 pm
Kraj: Koroška

Re: vezava

Napisal/-a KokiT To feb 04, 2014 2:08 pm

Za kateri ojačevalec pa se gre natančneje? Preveri če je na ojačevalcu napetost (med + ter -, med REM ter -). Preveri tudi če gori kakšna lučka na ojačevalcu.
VW Golf Mk.5
 
stage-6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 01, 2014 6:21 pm

Re: vezava

Napisal/-a stage-6 To feb 04, 2014 6:05 pm

KokiT je napisal/-a:Za kateri ojačevalec pa se gre natančneje? Preveri če je na ojačevalcu napetost (med + ter -, med REM ter -). Preveri tudi če gori kakšna lučka na ojačevalcu.

gorita obe lucki samo ojacevalec je v drugem avto delo.. je pa firme mac audio .
 
KokiT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Če dec 19, 2013 8:10 pm
Kraj: Koroška

Re: vezava

Napisal/-a KokiT To feb 04, 2014 6:36 pm

Verjetno imaš podobno razvrščene vhode/izhode, kot so na sliki:
http://magnitola.org/users/photo/58661/Magnitola-Avtozvuk_263120_AZ_05_2012_P075-002.jpg
Če imaš RCA priključen kjer piše rear input ti bi moralo igrati tudi na izhodu kjer piše rear...
Ali obratno, če imaš RCA kjer je front input ter zvočnik vezan na front output bi moralo igrati.
Preveri da nimaš ravno obratno (npr. činč kable na front input ter zvočnik na rear output)..

Preveri tudi če so zvočniki ok.
VW Golf Mk.5
 
stage-6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 01, 2014 6:21 pm

Re: vezava

Napisal/-a stage-6 To feb 04, 2014 8:37 pm

KokiT je napisal/-a:Verjetno imaš podobno razvrščene vhode/izhode, kot so na sliki:
http://magnitola.org/users/photo/58661/Magnitola-Avtozvuk_263120_AZ_05_2012_P075-002.jpg
Če imaš RCA priključen kjer piše rear input ti bi moralo igrati tudi na izhodu kjer piše rear...
Ali obratno, če imaš RCA kjer je front input ter zvočnik vezan na front output bi moralo igrati.
Preveri da nimaš ravno obratno (npr. činč kable na front input ter zvočnik na rear output)..

Preveri tudi če so zvočniki ok.

tak mam jaz :
http://shrani.si/f/1N/yz/4OiyH1do/0402201414841.jpg
 
KokiT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Če dec 19, 2013 8:10 pm
Kraj: Koroška

Re: vezava

Napisal/-a KokiT To feb 04, 2014 9:00 pm

Potem imaš 2kanalen ojačevalec... kaj pa na drugi strani?
Poizkusi še drug kanal zvezati na zvočnik, lahko da imaš skurjen 1 kanal..
Kako je pa delalo v drugem avtu? ko je bilo popolnoma enako zvezano kot tu? ker potem obstaja možnost da imaš na radiji skurjene RCA izhode.
VW Golf Mk.5
 
gasolinedream
Uporabnik
 
Prispevkov: 1039
Pridružen: Po nov 29, 2010 10:07 pm

Re: vezava

Napisal/-a gasolinedream To feb 04, 2014 9:14 pm

Lahko se zgodi da sta na radiu izključena RCA izhoda.
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: vezava

Napisal/-a StajercS To feb 04, 2014 11:47 pm

stage-6 je napisal/-a:
KokiT je napisal/-a:Za kateri ojačevalec pa se gre natančneje? Preveri če je na ojačevalcu napetost (med + ter -, med REM ter -). Preveri tudi če gori kakšna lučka na ojačevalcu.

gorita obe lucki samo ojacevalec je v drugem avto delo.. je pa firme mac audio .


Protect lučka definitivno nebi smela goret. Ponavai gori,če je pregret. Pol se ugasne in nič ne špila,dokler se ohladi. Lahko je varovalka pregorela. Lahko si fazo obrnil (+/-). Je že v prejšnem avtu gorela,pa je vseeno delalo?
Slika
 
stage-6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 01, 2014 6:21 pm

Re: vezava

Napisal/-a stage-6 Sr feb 05, 2014 2:23 pm

StajercS je napisal/-a:
stage-6 je napisal/-a:
KokiT je napisal/-a:Za kateri ojačevalec pa se gre natančneje? Preveri če je na ojačevalcu napetost (med + ter -, med REM ter -). Preveri tudi če gori kakšna lučka na ojačevalcu.

gorita obe lucki samo ojacevalec je v drugem avto delo.. je pa firme mac audio .


Protect lučka definitivno nebi smela goret. Ponavai gori,če je pregret. Pol se ugasne in nič ne špila,dokler se ohladi. Lahko je varovalka pregorela. Lahko si fazo obrnil (+/-). Je že v prejšnem avtu gorela,pa je vseeno delalo?

evo to je se druga stran, naj mi kdo narise na sliko kako priklopit hvala.
 
Uporabniški avatar
GorazdO
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2109
Pridružen: So apr 17, 2004 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

Re: vezava

Napisal/-a GorazdO Sr feb 05, 2014 5:33 pm

Slika
Power is nothing without Control; so Think, Feel, Drive...
 
stage-6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 01, 2014 6:21 pm

Re: vezava

Napisal/-a stage-6 Po feb 10, 2014 3:05 pm

GorazdO je napisal/-a:Slika

tak sem zvezal kot na sliki ,samo nevem zakaj mi igrajo zadnji zvočniki samo dajejo bas zvoka pa ne ? kaj bi bilo narobe :?:
 
KokiT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Če dec 19, 2013 8:10 pm
Kraj: Koroška

Re: vezava

Napisal/-a KokiT Po feb 10, 2014 4:43 pm

Če ti zvočniki igrajo samo bas, lahko da imaš na ojačevalcu nastavljeno, da prepušča samo nizke tone... Na ojačevalcu poišči stikalo, kjer piše LP, HP in FLAT, nato prestavi stikalo v FLAT način.
VW Golf Mk.5
 
stage-6
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: Sr jan 01, 2014 6:21 pm

Re: vezava

Napisal/-a stage-6 To feb 11, 2014 2:49 pm

KokiT je napisal/-a:Če ti zvočniki igrajo samo bas, lahko da imaš na ojačevalcu nastavljeno, da prepušča samo nizke tone... Na ojačevalcu poišči stikalo, kjer piše LP, HP in FLAT, nato prestavi stikalo v FLAT način.

http://shrani.si/f/r/Cj/4SS3gsXH/1/0502201414891.jpg
flat nikjer ne pise mam dobro nastavljeno tisti dve stikali na desni strani ojačevalca ? kjer pise mod in x over.

lp
 
KokiT
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 41
Pridružen: Če dec 19, 2013 8:10 pm
Kraj: Koroška

Re: vezava

Napisal/-a KokiT To feb 11, 2014 3:05 pm

X-over stikalo prestavi na FULL (sam imam na ojačevalcu oznako FLAT, v bistvu pa gre za enak pomen)
VW Golf Mk.5
 
Proton-Blaž
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 696
Pridružen: So dec 03, 2005 5:25 pm
Kraj: Mb

Re: vezava

Napisal/-a Proton-Blaž So mar 01, 2014 8:21 pm

lp.

Zvočniki odzadaj na polici pa sub v prtljažniku ne gre skupaj. Al eno al drugo. Če boš imel oboje ti bo zvočnike na polici wofer zabijal in ne bodo igrali ok . Če pa že hočeš imet oboje prestavi X-over na FULL Bass eq daj na 0 in ojačevalec level (gain) nastavi po posluhu (načeloma ne čez polovico).

lp blaž
 
rajc123
Novinec
 
Prispevkov: 308
Pridružen: Če maj 31, 2012 3:43 pm

Re: vezava

Napisal/-a rajc123 Ne mar 02, 2014 10:45 pm

mene pa zanima glede vezave zadnjih zvočnikov in sicer torej taksne zice imam zdaj pod sedezem zadaj pa imam dva zvocnika na polici znamke infinity podobne tem
http://uk.infinitysystems.com/product-d ... 9311i.html na njih pise zadaj 100w RMS in pa 300w peak bolj me pa zanima od katerih zic ki so na sliki moram naprej povezati da zocnikov (stukati da podaljsam zice da jih lahko priklopim na zvocnike samo me zanima od katerih zic naprej stukati sivih ali zlatih?)
SLIKA:
Slika
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 18 gostov