Avdiofili, raj za vas...
 
igorf1h
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To nov 23, 2010 6:04 pm

pomoč pri nakupu zvočnikov in ojačevalca

Napisal/-a igorf1h Po jan 27, 2014 5:25 pm

Pozdrav.

Sem lastnik volkswagen golf 5, in bi mu rad nadgradil avtoakustiko. Za avtoradio bi obdržal kar original radio, gre pa se za radio rcd 300, ki mi tudi najbolj ustreza, bi pa rad dodal še dodatne zvočnike na zadnjih vratih sprednje zvočnike bi tudi menjal.

Razmišljal sem, da bi spredaj montiral zvočnike od rainbow-a, 2 sistemske, na zadnjih vratih pa hertza (en zvočnik, dvosistemc, ker nimam možnosti za montažo tweeterja posebej). Niso mi pa všeč kake znamke zvočnikov kot so blaukpunt ali pioneer, alpine, ker se mi zdi bolj cenjena "roba".

Imam nekaj vprašanj. - Ali je boljše da zvočnike vežem še na ojačevalec, ali direktno na radio.
- zanima me tudi, kaj bi si vi vgradili v avto, če bi imeli take možnosti kot jaz. Kaj bi dali na sprednja vrata, kaj na zadnja. Predvsem se mi gre za to da je zvok kvaliteten in da ob povišanju zvoka ne "zabija" membrane zaradi preobremenitve le-te.
- kakšen ojačevalec mi predlagate, (naj bo imel tudi možnost za priklop suba v prihodnosti)
- cena brez suba naj nebi presegala 500€

Hvala vsem za svetovanje.
LP IGOR
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: pomoč pri nakupu zvočnikov in ojačevalca

Napisal/-a mropc Po jan 27, 2014 11:12 pm

ali nima ta avto 3way front?

MB QUART QM200.3 GOLF V
ali

Rainbow IL-C8.3 VW Golf 5


zadaj se pustijo original zvočniki, izolera se sprednja vrata. dokupi 5ch amp doda nek 20-25cm v prtlažnik in to je to

Ground Zero GZTA 5120X
ali
Crunch GTX 5900
 
igorf1h
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: To nov 23, 2010 6:04 pm

Re: pomoč pri nakupu zvočnikov in ojačevalca

Napisal/-a igorf1h So feb 01, 2014 1:29 pm

Ja ima možnost vgradnje 3 way, sam zdej ko mam original sta samo 2, zadaj pa niti nimam zvočnikov, zato jih bi tudi dodal...

mropc hvala za nasvet =D
Vrni se na Avtoakustika in avtovideo

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 27 gostov