Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Ključ17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po apr 04, 2022 5:55 pm

Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a Ključ17 To jun 07, 2022 11:04 am

Upam, da ne bo narobe, če vprašanja o nakupu prikolice odprem v oddelku "kupovanje avtomobilov". :)

Rabim neko univerzalno tovorno prikolico, vozno na tretjo tablico (NDM 750 kg). Rabila se bo za prevoze raznega materiala za urejanje hiše in okolice, odvoz kosovnih odpadkov in gradbenega materiala itd.

Načeloma bi podprl domače gospodarstvo in vzel TPV-jevo prikolico EU2, ampak sem zasledil, da se je na ADAC-ovem testu obnesla porazno. Tudi ko sem jo videl v živo, me ni ravno prepričala. Precej "kitajsko" izgleda.

Potem so razne Bauhaus, Obi in podobne prikolice, ki so tudi videti bolj čunga-lunga. Tanek pleh, švoh šasija, skupaj jih držijo zakovice in par majhnih vijakov.

Veliki prodajalec prikolic na štajerskem koncu ima vzhodnoevropske prikolice, ki v bistvu sploh niso videti slabo. Bolje kot TPV in Bauhaus variante.

Dimenzija, ki jo iščem, je nekako klasika: 2–2,3 m dolžine in cca. 1,2 m širine nakladalnega prostora. Raje bi še širšo, ampak opažam, da se pri tej dolžini vse vrti okrog 1,1 do 1,2 metra širine. Fajn je, če ima stranice visoke vsaj 40 cm, ker mi je 30 neuporabno, dodatni poviški pa spet stanejo.

Koliko bi dal zanjo? Čim manj. :) Šel bi do 700€, če je stvar kvalitetna. 500€ za Bauhaus in podobne prikolice mi je škoda dat. Naletne zavore ne rabim, ravno tako ne prekucne funkcije. Poleg dimenzij mi je glavna prioriteta vzdržljivost, trpežnost.

Kaj priporočate po vaših izkušnjah?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a xxl To jun 07, 2022 1:40 pm

Na Štajerskem koncu največ o tem ve Formula iz Hoč. Najbrž si že bil tam. Cene so ugodne.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Ključ17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po apr 04, 2022 5:55 pm

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a Ključ17 To jun 07, 2022 7:34 pm

Nisem še bil tam, sem pa gledal njegovo ponudbo na netu, kjer ima od vseh 'prikoličarjev' še največjo izbiro. Bo treba it v živo pogledat.

Če ima še kdo kakšen predlog, katere prikolice so dobre z vidika price/performance in izpolnjujejo moje kriterije iz začetnega posta, pa kar z besedo na dan. :)
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a boštjan_01 Sr jun 08, 2022 12:21 am

Za 700€ iščeš vrhunsko prikolico.
Če najdeš kaj, mi javi. Kupim dve.
 
Ključ17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po apr 04, 2022 5:55 pm

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a Ključ17 Sr jun 08, 2022 8:33 am

Ah, ne pričakujem vrhunske, iščem pa best price/performance za ta denar. Isto kot pri vsaki drugi stvari, ki jo človek kupuje.

Saj tudi ko kupuješ laptop je jasno, kaj lahko pričakuješ v nekem cenovnem rangu. Vseeno pa tudi znotraj istega ranga dobiš različne specifikacije in lastnosti.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a Kristjan123 Sr jun 08, 2022 9:30 am

Kakšen price/performance bi se ti točno šel ti pri dveh gumah torzijskem vzmetenju in par kg železa?
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a boštjan_01 Sr jun 08, 2022 10:31 am

Imam TPV, z naletno zavoro, NDM 650kg, stara okrog 25 let. Pogosto peljem vsaj 700kg (tudi preko 1000kg) in je z njo vse vredu. Edino leseno dno je bilo kar hitro menjano z aluminjastim, pa močnejše gume ;) . Zavore so tudi bile zamnjane. Torzijsko vzmetenje ima zelo trdo. Prazna ali do 200kg skače po naših Slovenskih cestah, da so kolesa dobesedno v zraku. Ne spomnim se, če je bilo tako že pri novi.
Nekoč so bile doma narejene prikolice in so prevozile na desetine kubokov peska, zemlje, gradbenega materiala ... Brez problema.
Gledaj da ima od priklopa nazaj vsaj 2 profila, da je bolj ojačana. Leseno dno se kar hitro poškoduje z gradbenim materialom.
Kakšne Češke, Slovaške, Poljske firme znajo biti dobre kvalitete. Večinoma tako samo kopirajo med sabo. Samo tistih OBI zadev v akciji se res izogibaj.
Imam še eno večjo Vazeko (Češka) nekaj let in sem zadovoljen. Konstrukcijsko je res dobra, samo pri montaži so bolj šlampasti (kot da so imeli tisti dan veselico v tovarni). :)
Kaj pa rabljene?
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a mardy Če jun 09, 2022 9:03 am

Imam Pongratz-ovo, na 3. tablico do 750 kg, pa sem celo bajto "zgradil" z njo. Zaradi avto sklopke in prikolice same je nisem nikoli več kot 600kg obtežil, pa je še vedno kot mora biti. Le leseno dno treba malo čuvati, in pa ima samo eno sredinsko ojačitev.

Pač po pameti treba delati, ni to zdaj gumi voz, ampak pri neki gradnji pa ti pripomore čuda. :)

Lp!
 
Ključ17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po apr 04, 2022 5:55 pm

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a Ključ17 Če jun 09, 2022 3:08 pm

Hvala @mardy, @bostjan_01, takšne informacije iz prve roke sem želel :)
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a Cefizelj Če jun 09, 2022 8:51 pm

Jaz imam EU2 TPV :) Največ sem peljal 1200kg peska, mokrega, bager je pač kipnu in je bila precej ko Pop design, Ko si na tleh.

Ampak melje še naprej in ji nič manjka.

Sedaj jo malo bolj pazim, zaprl sem zadnjo stranico s plehom in dno imam pokrito s pleh plato in je les ko nov.

Vozim pa veliko peska, poštemanega materiala, karkoli pride.
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a Dawid1 Sr jul 06, 2022 7:50 am

mardy je napisal/-a:Imam Pongratz-ovo, na 3. tablico do 750 kg, pa sem celo bajto "zgradil" z njo. Zaradi avto sklopke in prikolice same je nisem nikoli več kot 600kg obtežil, pa je še vedno kot mora biti. Le leseno dno treba malo čuvati, in pa ima samo eno sredinsko ojačitev.

Pač po pameti treba delati, ni to zdaj gumi voz, ampak pri neki gradnji pa ti pripomore čuda. :)

Lp!


Tudi sam imam Pongratzovo, sicer je nekoliko manjša od željenih mer ki jo išče avtor, (mislim da je ta 1,07 x 2,00).

Sedaj je stara 4 leta, z njo zvozil ogromno materiala za gradnjo in odpada na deponijo, suhega betona za robnike, šodra itd... Takrat je bila v OBI skupaj z cerado za 570€ (danes sicer stane enaka 900€). Da zaščitiš dno pa razkiraš eno bosanko ko bo potrebno pa bom leseno dno zamenjal z plehom.

P.S. je vzdržljiva, brez problema pelje tudi 1400kg ..... Silom prilike, na srečo sicer brez modrih angelov.

Drugače pa v željenih merah bo vrjetno Neptunova best price/performane (Formula Hoče).

lp
 
mardy
Novinec
 
Prispevkov: 437
Pridružen: Če avg 11, 2011 9:38 am

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a mardy Če jul 07, 2022 3:13 pm

Ja tole z bosankami sem tudi jaz včasih prakticiral, lahko akr očuvaš dno. čaki ,1.4t si ti peljal na njej? :? Vsaka ti čast... no, periferija ti zagotovo tega ni rekla :)
 
Ključ17
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: Po apr 04, 2022 5:55 pm

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a Ključ17 Če jul 07, 2022 3:38 pm

Da še napišem odgovor. Vzel sem Poljakinjo (Neptun) v Hočah, 550€ za prikolico in 250€ za nadgradnjo s cerado.

Nadgradnja in cerada sta sicer bolj tako-tako, opravljata svoje delo, nista pa najbolj praktična. Cerada se recimo odpira samo zadaj, ob straneh se ne. Nadgradnja tudi nima nosilcev, da bi med navpične palice dal vodoravne letve za fiksiranje tovora. Ampak ok, za to ceno je to-to.

Glede same prikolice pa nimam pripomb. Deluje trpežno in čvrsto, lepo se pelje tudi, ko je gor pol tone. V primerjavi s TPV EU2, ki je bila tudi v igri, se mi zdi bolje izdelana.
 
alessio21
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 10
Pridružen: So maj 10, 2008 10:31 am

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a alessio21 Ne jul 10, 2022 2:27 pm

So se pa prikolice, kot vse ostalo precej podražile. Sem sem vzel konec leta 2018 v Mostah pri Komendi prikolico Trigano 205,
dimenzije 205x132x39 cm.
Takrat sem plačal 590€, zdaj je pa 900€.



Lp
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: Nakup tovorne prikolice

Napisal/-a Dawid1 Sr avg 03, 2022 11:54 am

mardy je napisal/-a:Ja tole z bosankami sem tudi jaz včasih prakticiral, lahko akr očuvaš dno. čaki ,1.4t si ti peljal na njej? :? Vsaka ti čast... no, periferija ti zagotovo tega ni rekla :)


Ni se ravno za hvaliti ja, ampak ja, morda še kak KG več.... TUdi v fazi gradnje večkrat nabito polna sekanca/šodra...

Tako da zaenkrat zelo zadovoljen s Pongratzovo prikolo (v 4 letih je zvozila kar nekaj ton robe).
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov