Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a emozul Pe dec 18, 2015 4:59 pm

Kva čare, a hočeš rečt, da že pri novih "mutijo"?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a pskoda Pe dec 18, 2015 5:32 pm

Lahko imajo kakšno nesrečo in novi avtomobili ruknejo med sabo ali pri nalaganju.
Osebno sem videl, ko so bili razbiti novi avtomobili od toče in tiste, ki so bili malo obtolčeni so jih popravili in prodali naprej brez vednosti kupca tiste, ki pa so bili bolj obtolčeni so pa take naprej prodali
Lp
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a čare Pe dec 18, 2015 6:23 pm

emozul je napisal/-a:Kva čare, a hočeš rečt, da že pri novih "mutijo"?
Kar se razbitin tiče itak.Veš koliko vozil se poškoduje med transportom.Potem pa se tukaj najde en drekač ki gnjavi zaradi prefarbanih vrat na 10 let starem avtu.
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a ModraW Pe dec 18, 2015 7:32 pm

emozul je napisal/-a:Kva čare, a hočeš rečt, da že pri novih "mutijo"?

pa kako. Sta že sicer predhodnika povedala, meni je kolegica ki je včasih nove prodajala rekla da tudi pri novem moraš pri prevzemu imeti merilec laka sabo če hočeš biti 100%. Sicer ti pri toči ko manjše luknje vlečejo vn merilec ne pomaga kaj dosti, ker nastanejo mikro poškodbe, ki jih merilec laka misli da ne zazna. Ne spoznam se na te merilce.

Pri novih se najprej vidi kako je prodajalec urejen, kje ima spravljena vozila na zalogi(stara in nova). Tisti ki jih imajo na prostem brez strehe ali mreže lahko pričakuješ da boš od njih 100% dobil kakšno vozilo od toče, če je v tistem obdobju bila toča. Zaslužijo vsaj na popravilu če ga že prodajo ne.
Še v centralnih skladiščih naših uvoznikov Luka Koper, Postojna.... niso vsa vozila skladiščena pod streho ampak so na prostem. Podobno dosti proizvajalcev nova vozila skladišči kar na prostem, ko čakajo na prevoz iz tovarne do centralnega skladišča uvoznika določene države oz. lokalnega prodajalca. Tudi zaščita karoserije novega vozila med prevozom se od proizvajalca do proizvajalca razlikuje.
Koliko vem se pa še največkrat zgodijo poškodbe med prevozi bodisi na poti ali pa pri natovarjanju/raztovarjanju na/iz vagona ali šleperja, kjer lahko poškodujejo od podvozja, plastike, odbijače, platišča, blatnike, vrata, pragove... Zato nekateri kupci raje izkoristijo opcijo prevzetja iz tovarne.

No pri luksuznih vozilih nad ne vem 100k poteka prevoz čisto drugače kot opisano zgoraj, kjer pazijo na vsako podrobnost in ga pripeljejo celega zaščitenega z ponjavo narejeno po meri v zaprti prikolici.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a pskoda Pe dec 18, 2015 10:12 pm

Nad 100keur je še zmeraj premalo denarja oz je še bolj zanimiv ga terat po luki.


Po moje to nima veze z švercerji oz to temo, ker take avtomobile še od blizu niso videli
Lp
 
Uporabniški avatar
ModraW
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Po dec 07, 2015 9:01 pm

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a ModraW Pe dec 18, 2015 10:27 pm

Ja malo sem se razpisal. So vidli novega in to veliko švercerjev, vendar samo za svojo zadnjico, ko kupijo striktno ganz novega za 70k, delavce pa nategujejo z vrtenjem km in imajo pri enem tudi 5k ali več dobička v parih minutah dela.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a soso So dec 19, 2015 6:55 am

ketchup12354 je napisal/-a:peugeot 5008 2.0Hdi letnik 2011
116000km
peljal še na Peugeot servis in so preverili zgodovino... 3 servisi na 30000km so bili narejeni.
so rekli da je super ohranjen,...vse dela brezhibno.


Ce je avto iz uvoza, potem pri 508 pozabi na zgodovino, ker nimajo baze podatkov, ki bi jo pri nas lahko videl, kot na primer pri Renaultu. Vidis lahko samo, kar je bilo narejeno v garanciji.
Tako da tole kar si napisal ne drzi!
Aja, letos sem kupil 508, zato vem o cem govorim.

Lp
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a pskoda So dec 19, 2015 9:59 am

Pri nobeni znamki se ne da vidit zgodovine, če so servisi delani pod kozolcem in niso vpisani v bazo podatkov.
Lp
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a hahehihoh So dec 19, 2015 10:26 pm

Jaz imam Citroena iz uvoza in servisov ni možno preveriti, ker niso bili delani na pooblaščencu. Je bil v lasti lizing hiše. Dalo bi se preveriti, če bi servisi biki delani na pooblaščenem servisu ali če bi bilo karkoli menjano pod garancijo. Pri mojem pač ni bilo zato sem igral na karto zaupanja prodajalcu.
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a mtl Pe jan 01, 2016 5:33 pm

ketchup12354 je napisal/-a:peugeot 5008 2.0Hdi letnik 2011
116000km
peljal še na Peugeot servis in so preverili zgodovino... 3 servisi na 30000km so bili narejeni.
so rekli da je super ohranjen,...vse dela brezhibno.

Po mojih podatkih je servisno zgodovino pri tako starem Peugeotu nekoliko težko preverit, ker naj še ne bi bilo centralnega sistema. Ali se motim?
Iz kje je avto? Italija, Francija?

Edit: vidim, da je že soso podal isto informacijo. Hehe, slam dunk v svoj koš.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Salsera
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 1
Pridružen: Sr apr 06, 2016 11:04 am

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a Salsera Sr apr 06, 2016 11:13 am

Ne kupujte avtomobilov pri njih! Obljubljajo ni da ni kaj,... da bodo popravili in uredili in oh in sploh. Moj avto po 100km ni bil več vozen,... saj so mi na avtocesti odpovedale zadnje zavorne ploščice. Jih kličem in rečejo "to je potrošni material"! Ne me j***! da v 24h ni avto več vozen. Pregledam vse pravice, ki jih imam kot kupec,...se zbunim in popravijo. Pred mesecem dni zvem, da so kilometro ornk prevrteni nazaj,... Pod nos pa mi dajejo garancijo na Km s katerim si lahko rit obiršem.
Ne fer ljudje, kako lahko spijo ponoči res ne vem. Edina pohvala gre, da odlično očistijo avtomobil. Mogoče bi jim bilo bolje da bi odprli avtopralnico.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a jack86 So feb 04, 2017 8:46 pm

Evo, da ne šimfamo samo, jaz sem pri njih 2. avto vzel in po dveh tednih sem uveljavljal garancijo na menjalniku.
Zadevo so popravili, napisali so mi novo enomesečno garancijo.

Kot kupec, je dobro da veš vse svoje pravice, tudi prodajalec to dobro pozna. In če ne poznaš svojih pravic, te kdorkoli lahko hitro "okol prinese".
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a rs5 So feb 04, 2017 9:59 pm

...torej ni vse tako kot se oglašuje
 
kamerad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Po okt 06, 2008 6:51 am
Kraj: dežela cvička

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a kamerad So feb 04, 2017 10:20 pm

Sodelavec je cca 14 dni nazaj kupil pri njih forda....c max,smax nekj tazga nevem točn.Uglavnem avto je šel na pooblaščenca kjer so ugotovili,da ima juhuhu km.....po števcu pa 2x manj.Verjetn so se zadnja tri leta vozil rikverc!! Po njegovih navedbah se omenjena AH zgovarja,da s tem nima nič in baje jim tudi po pravni poti nič ne more!! Morda AH s kilometri na dotičnem Fordu res nima nič,da jim ne delam slabe reklame ..... =P



LP
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1268
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a jack86 So feb 04, 2017 10:51 pm

In zakaj ni pred nakupom preveril avto na pooblascencu?

Meni so ponudil, da preverim katerkoli njihov avto na servisih.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7524
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a pskoda Ne feb 05, 2017 7:32 am

kamerad je napisal/-a:Sodelavec je cca 14 dni nazaj kupil pri njih forda....c max,smax nekj tazga nevem točn.Uglavnem avto je šel na pooblaščenca kjer so ugotovili,da ima juhuhu km.....po števcu pa 2x manj.Verjetn so se zadnja tri leta vozil rikverc!! Po njegovih navedbah se omenjena AH zgovarja,da s tem nima nič in baje jim tudi po pravni poti nič ne more!! Morda AH s kilometri na dotičnem Fordu res nima nič,da jim ne delam slabe reklame ..... =P



LP


Ta primer je zrel za tožbo z odvetnikom, ki jo bo kupec 100% dobil oz zmagal.

Vse firme odgovarjajo kaj so prodali in morajo za tem stat. Recimo če so res kupili tak avto in ga niso preverili je to njihov problem.




Zato pa pri nas vrtijo kilometre da kar glava boli, ker vedo da jih ne bo noben tožil.
Osebno upam, da bodo ljudje čim več krat nategnjeni, ker so biki in imajo preveč denarja.


ps.: čez par let ko bo prodajal avto upam, da bo naletel na takega kupca, ki bo preveril km in ga bo tožil 100 na uro
Lp
 
kamerad
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 50
Pridružen: Po okt 06, 2008 6:51 am
Kraj: dežela cvička

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a kamerad Ne feb 05, 2017 8:12 am

Z omenjeno AH nimam izkušenj,ne dobrih ne slabih. Morda z omenjenimi kilometri res nimajo nič,da jim ne delam slabe reklamem,vsekakor pa sporočim rezultate razpleta!!


LP
 
 
Irmscher
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 80
Pridružen: Ne nov 24, 2013 11:17 pm

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a Irmscher Ne feb 05, 2017 7:13 pm

Mislim da eni mešate 2 "različni" podjetji.

Na istemu naslovu sta:
AG AVTO
GROSUPLJE AVTO

Par let nazaj je bil samo AVTO GROSUPLJE.
 
Dizzy
Novinec
 
Prispevkov: 202
Pridružen: Pe apr 10, 2015 7:51 pm

Re: AG AVTO Grosuplje

Napisal/-a Dizzy Po feb 06, 2017 12:34 pm

res je, tam sta dve podjetji, ki se ukvarjata s prodajo avtomobilov, AG Avto in Grosuplje avto. prvi so na levi strani, če stojiš ob vhodu do rabljenih avtov, drugi na desni strani. prvi so menda sumljivi, menda zato, ker sem tako slišal od človeka, ki je tam kupoval avto in jih malo preveril, Grosuplje Avto pa je okej in je nastalo na mestu nekdanjega prodajalca, ki je bil na izredno slabem glasu. ti so okej, jih je kolega ob nakupu preveril, tudi sam sem se tam zanimal za par avtov in je bil odnos korekten, če sem želel karkoli preverjati, temu niso nasprotovali in avtomobili so na splošno zgledali, kot bi morali. če kaj ni štimalo, so takoj povedali, zakaj je temu tako.

kolega je več kot leto nazaj tam nabavil C5, iz uvoza, je zelo zadovoljen in nima nobenih problemov.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: soso in 115 gostov