Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev

Katero vozilo bi izbrali?

1. Suzuki Swift, 2006, 68 kW (93 KM), GS
14
40%
2. Renault Clio III, 2006, 72 kW (98 KM), Confort Dynamique
15
43%
3. Hyundai Getz, 2008, 71 kW (97 KM), Top-K
6
17%
 
Skupaj glasov : 35
 
Chester
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: So avg 25, 2007 7:53 pm

Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a Chester Po sep 22, 2014 8:37 pm

Živjo!

Kupujem rabljen mestni avtomobil, bencinar, najraje 3-vraten (so mi lepši), od letnika 06 naprej, za okoli 4k€. Nekako so mi v izboru ostali Suzuki Swift, Renault Clio in Hyundai Getz. Za katerega bi se odločili vi, če bi morali izbrati med temi tremi? Če želite in imate čas, bi vas prosil, da svojo izbiro utemeljite. Mogoče kdo od lastnikov napiše še stroške, hibe, najpogostejše okvare...

1. Suzuki Swift, 2006, 68 kW (93 KM), GS
2. Renault Clio III, 2006, 72 kW (98 KM), Confort Dynamique
3. Hyundai Getz, 2008, 71 kW (97 KM), Top-K
 
Uporabniški avatar
StajercS
Novinec
 
Prispevkov: 327
Pridružen: Če nov 02, 2006 2:05 am
Kraj: MB

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a StajercS Po sep 22, 2014 9:23 pm

Klijo? Verjetno je več rezervnih delov na trgu zanj, če kaj pokne. :)
Slika
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a ojnica Po sep 22, 2014 9:30 pm

swift ;)
 
Uporabniški avatar
mercury1946
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 24
Pridružen: To jun 10, 2014 10:19 pm

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a mercury1946 Po sep 22, 2014 9:46 pm

Tut moj glas je sel za swift, zanimljiv mali avto
Slika
 
bostjannn
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So sep 06, 2008 6:25 pm
Kraj: preko razumnega

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a bostjannn Po sep 22, 2014 9:52 pm

Tudi moj glas za swift :-P Zanesljiv in če ne drugega, za razliko od cliota ki je ko listja, avto ki je drugačen, redkeje viden, tudi to je meni všeč.
 
Uporabniški avatar
miraldinjo
Novinec
 
Prispevkov: 237
Pridružen: Po okt 24, 2011 10:03 am

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a miraldinjo Po sep 22, 2014 10:07 pm

Swift 8)

Imel prvo generacijo GSI, avto delal ko šus.
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 956
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a a4 Po sep 22, 2014 10:23 pm

pri swiftu si v cenejšem razredu pri registraciji ;)
 
Uporabniški avatar
mtl
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 595
Pridružen: Sr jul 14, 2010 8:56 am
Kraj: Vetrovno mesto

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a mtl To sep 23, 2014 6:23 pm

Najbolj zanimiv od teh je Swift in bi ga preferiral.
Vzel bi pa tistega, ki bi bil preverjeno nekaramboliran, od prvega lastnika in redno servisiran ter v odličnem stanju in z malo km. Tudi, če bi bil to Getz. Pri toliko starem avtu ne moreš biti ravno izbirčen in osebno so mi bolj pomembne zgornje stvari, kot da kupim nekaj, kar mi je všeč, potem pa bom moral noter dat še 2.000 EUR, da bo zadeva sploh normalno vozna ali pa, da se ne bom bal, da me pusti nekje na cesti.
Še več pametovanj na Mtl blog.
 
Uporabniški avatar
ŽuŽeK
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 03, 2011 8:26 pm

Re: Swift, Clio, Colt, C3,.... oziroma kar koli do 4000€

Napisal/-a ŽuŽeK Če nov 24, 2016 5:34 pm

Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme si bom sposodil kar to. Imam velik problem in močno upam da mi bo kdo znal pomagati. Sem v precepu ali zamenjati ženo ali pa poslati vse skupaj v tri marjetice saj že 1 mesec nenehno visim na avtonetu ker kupujemo drugo vozilo pri hiši, izključno za mesto.
Na leto se bo predvidoma delalo okrog 7k km zatorej dizli odpadejo. Zaželjeno pa je da ima avto čim manj iskrivih lipicancev pod pokrovom saj resnično ne mislim plačevati zavarovanje za 100+ HP ker za njen način vožnje je tudi 70HP veliko.
Proračun je 4000€ in dokapitalizacija mislim da ne pride v poštev, razen za res dobro ponudbo.
Torej prosim vse, ki si lastijo Renaulte, Peugeote, Mitshubishije, Citröene, Suzukije, VAG,.... ali druge male mestne avtomobile, da napišejo svoje izkušnje, mnenja,... pa prosim brez kreganja, baba čula- baba rekla in moj oči ma večjega kot tvoj.
P.s. ženi je važno da je lep, da ni škatlast, da ni ful zaobljen, da ma dost placa, da je tak luškan pa mejhn, da mal popije,.... :cry: :roll: zgleda bom najprej ženo zamenjou :D :D
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a Renault VG Če nov 24, 2016 5:58 pm

Mi smo s tako željo letos poleti kupili VW Up, le denarja je bilo več v igri. Avto je zabaven za vozit, s 75 KM se spodobno premakne, prostora je ogromno, tako v prtljažniku kot za sedeti. Dali smo 5300€ za Upa s 100k km prevoženimi in WhiteUp opremo torej velike lite feltne, gretje sedežev itd. Samo gledam, da trenutno ni ničesar pod 6k € gor. Morda kakšen Twingo še najboljša opcija če bi res nekaj majhnega z veliko prostora? Fiat 500 je tudi lep samo so po spominu še dražji kot VW UP.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a Ivan36 Če nov 24, 2016 6:09 pm

Chevrolet Spark 1.0 16V LS 3.850 €
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 2016V%20LS
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a kseb Če nov 24, 2016 6:29 pm

ŽuŽeK je napisal/-a:Pozdravljeni, da ne odpiram nove teme si bom sposodil kar to. Imam velik problem in močno upam da mi bo kdo znal pomagati. Sem v precepu ali zamenjati ženo ali pa poslati vse skupaj v tri marjetice saj že 1 mesec nenehno visim na avtonetu ker kupujemo drugo vozilo pri hiši, izključno za mesto.


Imel čisto isti problem lani, ko smo menjavali drugi avto. Pravi šmorn.
Najprej sem v enih dveh mesecih naredil doktorat iz avtov, zanesljivosti, popustov in nato še iz testnih voženj, vendar ji nobeden predlagan avto ni bil všeč. Eden premali, drugi zastareli, tretji preveč škatlast itd. Sem mislil vse skupaj že poslati nekam. Vendar pa avto je zanjo, ne zame.

Nato sva bila eno popoldne za računalnikom in pregledala več avtov, naredila izbor po njenih kriterijih (predvsem po zunanjosti) in si jih nato ogledala in naredila nekaj testnih voženj.
V glavnem zdaj vozi avto, ki ji je všeč.
Upam, da bo njen avto delal še enih deset let, da bo s tem mir. :evil: :evil:
 
Uporabniški avatar
ŽuŽeK
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 03, 2011 8:26 pm

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a ŽuŽeK Če nov 24, 2016 6:34 pm

Tud mi smo imeli en dan VW Up! sicer tistega šibkejšega in lahko rečem, da je avto čisto primeren ampak vseeno malo predrag.
Ivan36 kot predlog si dal Spark, ki ti je všeč oziroma ga/si vozil ali kaj drugega?
kseb mazda je aktualni model ali prejšnji, motorizacija?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a Ivan36 Če nov 24, 2016 8:34 pm

Ivan36 kot predlog si dal Spark, ki ti je všeč oziroma ga/si vozil ali kaj drugega?

Takega je imel sosed v IVG še gluh je bil pa je bil zelo zadovoljen z njim šele leta 14 ga je menjal za I10 od Hyundai. Ima 5 vrat in še okreten je Jaz bi ga šel probat ?
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a kseb Pe nov 25, 2016 6:40 am

Aktualni, G120.
Sicer model ni važen, hotel sem poudarit, da ji mora avto vsaj "približno" ustrezat, ker bo njen in ga bo vsakodnevno uporabljala.
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a kseb Pe nov 25, 2016 6:52 am

Renojev je veliko in boš najlažje dobil dobro ohranjenega. Swift me spominja na malega Minija, vendar mi osebno ne potegne. Mogoča pa kakšen Getz. Hyundai so kar zanesljivi.

Racionalen predlog (5 vrat, klima, abs, 1. lastnik, servisna):
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 201.1%20GL

Pa dober nakup
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Swift, Clio, Colt, C3,.... oziroma kar koli do 4000€

Napisal/-a Mazda2 Pe nov 25, 2016 7:29 pm

@ŽuŽeK

Sam si lastim tak bencinski avto (Mazda2), s 86 konji, 1350 ccm, kupljen nov leta 2010, sedaj ima okoli 71.200 kilometrov, problemov nobenih, le zadnji 2 šipi, ki sta na ročni pomik, pri pranju slabo tesnita in gre nekaj kapljic vode po notranji strani šipe, v dežju ni problema, ker pač dež pada navpično in spolzi dol, pri pranju pa se curek usmeri tudi od spodaj navzgor in takrat gre voda not, ni pa sile. Do zdaj delani samo redni servisi, olje in oljni filter, filter kabine, zračni filter, menjana zavorna tekočina, nedolgo nazaj, kake 2 meseca je prvič pregorela leva žarnica za osvetljevanje cestišča H4, par dni nazaj sem menjal levo žarnico za osvetljavo registrske tablice, potem sem imel nekaj dni nazaj avto na brezplačnem zimskem pregledu in so mehaniki opazili da mi ne gorita obe pozicijski luči, to nevem kdaj sta pregoreli, žarnici sta enaki kot za registrsko tablico, cena za eno v Eurotonu je 28 centov, olje in filter sem si v zadnje menjal sam, kupil sem filter Mann, cena v Eurotonu 6,70 eur. To je bilo do zdaj vse kar je bilo zamenjano, akumulator tudi še v redu, čeprav to je spet odvisno kolikšne razdalje delaš med posameznimi vžigi, enkrat sem dolil v akumulator destilirano vodo, da je bila spet na max. Poraba pa, najmanjšo sem dosegel na AC, ko sem vozil nalašč 90 km/h, takrat sem dosegel porabo malo pod 5 litrov.
 
Uporabniški avatar
ŽuŽeK
Novinec
 
Prispevkov: 121
Pridružen: Po jan 03, 2011 8:26 pm

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a ŽuŽeK So nov 26, 2016 6:11 pm

 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a whitee So nov 26, 2016 10:50 pm

Sem vozil takega Twinga II. Sicer le nekaj km, ampak me ni prepričal. Vse je bilo tako na easy narejeno, se mi je zdelo, kot da se vozim v novejši petki. Mogoče sem dobil tak občutek, ker vozim avtomobile večjega velikostnega razreda. Ga pa ima stric že 6 let, kupljen nov, kolikor jaz vem ni nikoli bilo nobenih problemov.
 
mropc
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 603
Pridružen: So feb 06, 2010 3:36 pm

Re: Swift, Clio ali Getz?

Napisal/-a mropc Ne nov 27, 2016 10:40 am

pričakovati da se boš v twingotu vozil kot v meganu je butasto :D

najlažje bo da svojo ženo-punco pelješ na ogled par teh kindrjajc in se naj odloči.
pri nakupu pa pazi da je avto redno serviseran in da nima ravno 10+ lastnikov.

ps: stesteraj dobro sklopko saj ponavadi so te jajčke vozile ženske po mestu :D
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot], mišek, zundapp in 44 gostov