Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
ninjaxx
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 27
Pridružen: Po avg 12, 2013 10:35 pm
Kraj: Maribor

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a ninjaxx Sr dec 07, 2016 9:53 pm

Jaz ne vidim ravno neke računice v tem..
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a nejc1 Sr dec 07, 2016 11:51 pm

Težave z ojničnimi ležaji se pojavljajo samo zaradi predolgega intervala menjave olja (30 kkm). Če ga boš kupil redno menjuj olje in filter na 15kkm pa ne rabiš skrbet. Sicer si pa sam zračunaj koliko se splača, na leto boš na gorivu prišparal kakih 1000€, če imaš težjo nogo še več, če voziš varčno mogoče nekaj manj, možnih okvar mislim, da veš, da je lahko pri dizlu pač več, ampak če ima avto realnih 65 kkm in ga boš lepo redno vzdrževal bi moral iti še kar lepo število kilometrov brez večjih okvar... Ena opcija je pa tudi, da predelaš obstoječega na plin pa se boš vozil še kak % ceneje kot z dizlom in investicija bo pri tebi hitro povrnjena...
 
Mince77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To dec 06, 2016 10:38 pm

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a Mince77 Če dec 08, 2016 7:32 am

Veliko je bilo napisano glede tega (ojnični ležaji in pumpa) glede starejših meganov, o novejših nisem kaj dosti našel. Prav zaradi tega me je zanimalo, ali so zadeve poriktali v letnikih od 2010 naprej. Mogoče se ne dogaja, mogoče se ne piše.

Nimam težke noge, saj mi sedaj Megane 1.6 porabi 7-7.2l/100km, ampak je to večina vožnje po avtocesti (beri: pomurska hitra cesta), kjer je omejitev 110km/h. Imam službenega 1.5 dci, letnik 2016, vozimo ga 4 sodelavci, in je poraba pod 5l/100km. Tako da mislim, da bi se mi investicija povrnila v roku nekaj let. Sicer pa je vsaka investicija v avtomobil izguba, noben nam ne prinaša denar. Tudi iz tega vidika, da moj nima tempomata in nič kaj dosti elektronike (brez ESP,ASR) in sem vsak dan na cesti... tudi to nekaj šteje. Pač, pogled na varnost.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a xxl Če dec 08, 2016 8:54 am

Kako je z temi servisni intervali in ležaji pri 1,6 Dci?.Tam je tudi predvidena menjava olja vsakih 30 000 km,ne pa tudi vsako leto,če jih ne narediš v tem obdobju.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Bor
Uporabnik
 
Prispevkov: 1370
Pridružen: Sr maj 22, 2002 9:59 pm
Kraj: Grosuplje

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a Bor Če dec 08, 2016 9:21 am

Sem lastnik megana II 07 1,5dci 105KM, olje menjam na 15k km ( interval 20k), avto ima sedaj 215 000 km in dela k "singerca". Ojnične ležaje sem menjal preventivno (zaradi strašenja) pri 205 000 km. Ležaji so komaj kazali kakšen znak obrabe, se pravi ni bilo potrebe, vendar ko je bilo enkrat razdrto smo vseeno menjali.

Imam pa tudi Megane III '12 1,5dci 110km grandtour GT line, olje menjam na 20k (interval 30k). Trenutno ima nekaj čez 100 000 km, še ena "singerca".
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a sašo5 Če dec 08, 2016 10:05 am

Mince77 je napisal/-a:sem vsak dan na cesti... tudi to nekaj šteje. Pač, pogled na varnost.

predvidevam, da delaš v neki državni službi (vožnja v MB)službeni Renaulti...) sicer samo moje mnjenje in moj pogled na zadevo_niti pod razno ne bi gledal rabljenih, pa naj so preverjene tako ali drugače :arrow: če bi bil ti, bi si tole bi si omislil: http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... ATIS%20Z... v našem koncu je taka zadeva manj kot 14k€ in "mirna bosna" za 5 let....pa še vse v garanciji...
 
Mince77
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 3
Pridružen: To dec 06, 2016 10:38 pm

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a Mince77 Če dec 08, 2016 2:43 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Narobe predvidevaš - nisem v državni službi. Dobil sem službo v Mariboru in se vsak dan vozim na tej relaciji, delam več kot 60km v eno stran, velika večina je avtoceste.

Nov Megane je trenutno prevelik finančni zalogaj, zato gledam rabljenega s solidnimi kilometri.
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a DA86 Pe jun 30, 2017 8:52 am

Pozdravljeni!

Da malo obnovim to temo. Zanimam se za megana dizla od letnika 2014 naprej. Ker spremljam malo oglase po spletu imam za nekatere mogoče nepomembno vprašanje. Namreč večina teh avtov ima na števcu digitalen prikaz hitrosti razen oprema GT Line ima klasični črni števec s kazalcem.
Nevem sicer kaj to pomeni za potovalni računalnik in njegovo upravljanje. Je to kakšen prehoden letnik ali enostavno avti s to opremo imajo tako?

Da se razumemo tu ne gre za popolnoma digitalne števce kot jih ima novi megan.

Hvala
LP
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a leon_dobnik Pe jun 30, 2017 9:08 am

Za potovalni računalnik se ne sekiraj preveč, ker ta pri Renaultu ni kaj prida uporaben - sposoben je pokazati trenutno porabo s črtico, povprečno porabo od zadnjega reseta, doseg v kilometrih in število litrov porabljenega goriva. Renaultovci še niso bili sposobni narediti dvostopenjskega potovalnega računalnika kakršnega ima VW, Peugeot, itnp - torej da lahko spremljaš npr. porabo celega tanka in porabo posamezne vožnje. Nič drugače ni v celoti digitalnem Megane IV.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a VW T4 Pe jun 30, 2017 9:32 am

Gt-line imajo klasičen števc(meni bolj všečen), navaden megane ima pa delno digitalnega (obrati so na kazalec, hitrost digitalna). Za računalnik je pri obeh isto... Bodi pozoren pri oglasih, ker ena serija je bila tudi gt-style (takšnega imam jaz), vendar prodajalci napišejo kar gt-line. Pri gt-style seriji je zunanjost enaka kot pri gt-line (razen platišč, ki so 16") in v notranjosti so sedeži iz blaga ter števec kot pri navadnemu digitalen.
Torej hitro vidiš, da pri enem oglasu piše Gt-line, vendar je noter digitalen števc, torej to ni Gt-line
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a DA86 So jul 01, 2017 10:11 pm

Hvala vsem za odgovore.

Sedaj pa naslednje vprašanje. Imam nagledanih nekaj meganov, nekaj sem tudi šel osebno gledat. Sam nisem najbolj pristaš uvoženih avtomobilov ampak vseeno vaše mnenje glede na spodnje avtomobile, prodajalce, prevožene kilometre....

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... rgy%20Dy...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... Expression

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... y%20+%20...

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... rgy%20Na...

Avti so podobni po opremi kot cenovno in ker je želja navigacija se pač išče tak avto. Če so kilometri koliko toliko realni potem ok v nasprotnem primeru pa smo kupili dve leti star avto na katerem se bodo slej ko prej začela popravila...

hvala za mnenja in nasvete..

LP
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a maniaxxx So jul 01, 2017 11:08 pm

Ne vem kaj je vsem s to navigacijo, ki jo maš na vsakem telefonu. Drugače je pa tole vse stalo na pred istm kontejnerjem nekje v FR, poglej pa kupi najlepšega....sej bo delal, mogoče, drugače pa ti bo navigacija pot na servis pokazala :mrgreen: .

Osebno bi od teh še najbolj avtotehniki Celje zaupal...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a tomazpog Ne jul 02, 2017 7:27 am

neverjetno, kako imajo vsi modeli vedno "magične" kilometre okoli 130000... Mater, očitno imajo prvi lastniki kakšno posebno mantro, da RAVNO okoli 130000 km vsi prodajo avto, ne glede na letnik :-)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a limas Ne jul 02, 2017 8:53 am

Glede meganov iz uvoza svetujem nakup pri dvema pooblaščenima reno dilerjema, ki uvažata na veliko. TPV Novo mesto in reno Krašna, Škocjan.
Pri drugih bi si upal trditi, da je to loterija. Seveda se najde tudi kakšen pošten diler, ampak taki so v manjšini.
Kot sem napisal, glede meganov in ostalih renojev iz uvoza le ta dva na Dolenjskem.
 
leon_dobnik
Novinec
 
Prispevkov: 120
Pridružen: So apr 02, 2016 5:44 pm

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a leon_dobnik Ne jul 02, 2017 9:09 am

Samo tole bom rekel: tudi pri velikih uvoznikih, je daleč vse tako kot je treba (vsaj bralo se je večkrat tako) - namig tema nategatorji in iskanje. Renault Meganov slovenci pokupijo ogromno: če ne gori, počakaj na slovenskega, 1 lastnik na servisi na pooblaščencu in kupi.
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 213
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a tomazpog Ne jul 02, 2017 9:27 am

No, je pa še ena varianta.. greš, pregledaš avto, če načeloma vse štima, vzameš in vseeno narediš en večji servis, ne glede na to, kaj ti je prodajalec zatrjeval. Tako je naredil moj kolega.. nabavil avto, investiral v jermene, vodno pumpo in ostalo, menjal še par zadev .. zdaj ga ne briga stanje kilometrov, avto se mu brez zapletov vozi že več kot 100000 dodatnih km.. je pa res, da si je že ob nakupu v glavi vzel dodatnih 700€ za kompleten servis.. mislim da ima zdaj ze res nekaj cez 250000.. po števcu seveda :-)
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a limas Ne jul 02, 2017 10:52 am

Pri slovnenskih meganih je treba upoštevati zmahano podvozje zaradi slabih cest in neblagodejen učinek slabega goriva. Da ne omenjam še dvomljivih servisnih storitev (nemenjava filtrov ob rednih servisih, vgrajevanje kitajskih delov...).
Še vedno mi je ljubši belgijski ali nemški službeni megan, ki je primerno ohranjen.
Za rabljene uvožene renoje sem zgorj omenil dva pooblaščenca vredna zaupanja. Dodal bi še Špana iz Brezovice.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a Ivan36 Ne jul 02, 2017 3:41 pm

Pri slovnenskih meganih je treba upoštevati zmahano podvozje zaradi slabih cest in neblagodejen učinek slabega goriva.

Točno tako :evil: Trenutni Volvo je imel Februarja čisto brezhibno podvozje, 135600 km, sedaj po 6000 km + prevoženih pa že čutim, da vse nekaj škripa in udarja ter tudi amortizerji popuščajo pri svoji nalogi :twisted: :twisted: :twisted: Ni še nič kritična a se občuti razlika prvih 2500 km in sedaj , ko se pelje čez 6000 km po slabih cestah.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a maniaxxx Ne jul 02, 2017 3:59 pm

limas je napisal/-a:Pri slovnenskih meganih je treba upoštevati zmahano podvozje zaradi slabih cest in neblagodejen učinek slabega goriva. Da ne omenjam še dvomljivih servisnih storitev (nemenjava filtrov ob rednih servisih, vgrajevanje kitajskih delov...).
Še vedno mi je ljubši belgijski ali nemški službeni megan, ki je primerno ohranjen.
Za rabljene uvožene renoje sem zgorj omenil dva pooblaščenca vredna zaupanja. Dodal bi še Špana iz Brezovice.


Zato vas pa nategujejo na polno. A veš v Belgiji majo pa ful dobre ceste, službene avte pa se pazi kot na punčico očesa...lepo ga zagrejejo pol pa nežno in počasi, pa servise raje delajo prej kot kasneje, seveda z najkvalitetnejšim materijalom. Daj ne sanjaj, sploh pa ta o gorivu je ena bolna. Vse kar je iz Nmečije ali tujine je boljše kot domače, pa čeprav je to en navaden megane.

Če najdeš Slovenskega, voženega in servisiranega normalno bo verjetno boljše delal od uvoženega neznanega porekla in zgodovine. Pa zakaj avtomatsko dodajati še jurja za preventivni servis, pol raje kupim boljši avto, na katerega ni treba takoj zmetati jurja ali dva. Razen če je on toliko cenejši, da kljub servisom in vsem pride ceneje od slovenskega, kar seveda ne pride.


Sam imam uvožen avto, ampak izbral sem si ga sam, imel je 7000km ob uvozu, bil je drazji kot podoben v SLO, samo sem ga kupil zaradi kombinacije opreme, ki je v SLO niso prodajali, drugače bi kupil SLO avto. Sploh pa megan, ki jih je ogromno v ponudbi.
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
DA86
Novinec
 
Prispevkov: 171
Pridružen: Sr jan 16, 2008 4:49 pm

Re: nakup Renault Megane Grandtour 1.5 dCi

Napisal/-a DA86 Če jul 06, 2017 10:12 pm

Bi vedel kdo kaj povedat o teh prodajalcih? Avtomobili niso slabi videt

http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... KOT%20NOV-
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... s-NAVI-LED.


Zanima me kako je pri teh avtomobilih, ki imajo navigacijo (R-link) ali imajo vsi potem tudi Bluetooth ker pri nekaterih piše pri drugih ne?

Hvala
LP
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov