Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
zelenik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne nov 21, 2010 8:20 am

Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a zelenik Sr mar 04, 2015 2:23 pm

Sem dokaj nov glede nakupa rabljenega avtomobila, prejšnje svoje rabljene avtomobile sem kupil od znancev oz. sorodnikov, tako da sem res poznal celotno zgodovino avtomobila. Glede nakupa od nekoga tretjega pa nimam velikih izkušanj. Prebral sem razna mnenja na spletu, sedaj bi pa rad izvedel mnenje za konkretno vozilo:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... BMT%20Co...

Na kaj moram biti pozoren pri ogledu oz. testni vožnji? Kdaj se na Passatu delajo veliki servisi? Raznim sp avto dealerjem ne zaupam najbolj, predvsem zaradi prevertenih kilometrov, raje vidim da je uradno gor 140k kot pa da piše da jih je 80k v resnici pa jih ima 240k. Prosim za mnenje.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a RedBaron Sr mar 04, 2015 2:53 pm

Če je motor CR (kar mislim da pri tem avtu je), se veliki servis dela na 180 kkm (ali 5 let, se mi zdi).
Če pa je motor PD, pa je servis na 120 kkm.
 
pohecfan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe nov 30, 2012 10:23 am

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a pohecfan Sr mar 04, 2015 2:59 pm

velik servis na 200000
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a xxl Sr mar 04, 2015 3:18 pm

Moj zavarovalni agent je imel kar nekaj problemov z njim,vstrajnik in šobe,potem ga je kar hitro zamenjal s Audijem 4 s enakim motorjem :!: ,ker so mu na servisu povedali,da je ta serija boljša,čeprav je imel manj kot 100 000 km.Tudi ta je bil rabljen,ampak od šefa vw servisa,ki so mu pred prodajo že zamenjali nekaj vitalnih delov,pozabil sem kaj natančno.Audi je podobne kilometrine kot iz tvojega linka.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
zelenik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne nov 21, 2010 8:20 am

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a zelenik Sr mar 04, 2015 4:45 pm

Hvala za mnenja, žal je že prodan, sem ga šel gledat in so ga že prodali.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a pskoda Sr mar 04, 2015 5:39 pm

Bele barve imajo ponavadi firme tam pa delajo ohoho kilometrov plus še uvožen je
Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a Ivan36 Sr mar 04, 2015 6:26 pm

pskoda je napisal/-a:Bele barve imajo ponavadi firme tam pa delajo ohoho kilometrov plus še uvožen je

Saj 45tkm na leto pa ni ravno malo tudi za službo ?! Pa, da je še stal kake 3 mesece ali več pa ima sploh veliko km prevoženih.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a xxl Sr mar 04, 2015 6:39 pm

Zato jaz nikoli ne bom razumel,kako je nekdo pripravljen dati toliko denarja,za avto s cca 150kkm,niti ne veš če jim lahko zaupaš.Saj ne rečem,da to ni za kupit,ampak,če bi imel 60-70kkm,potem bi bil vreden tega denarja.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
zelenik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne nov 21, 2010 8:20 am

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a zelenik Sr mar 04, 2015 7:14 pm

Kupit novega Passata s primerljivo opremo lahko računaš 33k+ kupit 3 leta starega 17k... tukaj je point vsega. Saj ne rečem, tudi sam imam pomisleke kaj pa če ne bo OK, ampak nekako polovica cene pretehta to dejstvo da toliko za servise zagotovo ne bom dal. Ja so tukaj še potem tudi ostali avti, recimo Golfa gledam a novi golf 2.0tdi tudi ne stane nič manj kot 22k, res da je nov ampak je pa kar precej manjši avto.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a xxl Sr mar 04, 2015 7:49 pm

Težko komentiram,če res pride nov toliko,ampak ta je vendar starejši model,kar tudi vpliva na ceno.Kakor kdo želi,mene najbolj motijo prevoženi km,sam nikoli ne bi kupil avta,ki že v štartu ima veliko prevoženih,za takšne denarje.Potem bi raje pogledal kaj starejšega za max 6-7000 eura,ne pa 16-17000.Raje poiščem nov manjši avto ali kaj s manj prevoženimi km.To je samo moje mnenje.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
čare
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6375
Pridružen: Po dec 12, 2005 10:40 pm

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a čare Sr mar 04, 2015 7:51 pm

Mene teh 150000 km niti ne bi motilo,ker so mogoče celo realni,bolj bi me motila za en drek oprema,bela barva in uvoz.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a esem Sr mar 04, 2015 7:56 pm

Očitno je VW edini na svetu, zato kar plačuj. Dobiš sicer primerljiv avto (le brez DSG-ja) passatovega razreda, iste moči, a povsem nov za 22-28000 €. A ker nima prave značke...

BTW - tisti passat je vozil rikverc vsaj 100 000 km, verjetno še več (trgovski potniki V I ali D delajo po 1000 na dan), a kaj bi to, da stane le malo manj od čisto nove primerljive konkurence. Res, dat 17000 za riziko - torej če ni možno povsem natančno ugotovit zgodovine - je nonsens, dat 5-10 za preverljiv avto in imet nekaj rezerve je edino še racionalno - polreg nakupa cenejše ali manjše konkurence..
 
zelenik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne nov 21, 2010 8:20 am

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a zelenik Sr mar 04, 2015 8:39 pm

Se strinjam, prvi pogoj je preverljiva zgodovina in realni kilometri. Saj ravno zato sem pa vprašal v temi, na kaj je vse potrebno paziti in sem hvaležen za vsa mnenja. Tale je tako šel in gede na to kar opisujete ni bil vreden nakupa.

Glede znamke pa je tako, Oplov sem se naveličal, sicer zelo konkurenčna cena tudi oblikovno lepi a sčasoma polno čričkov, ob katerih lahko izgubim živce ali pa postanem gluh ob preglasni glasbi. Razni francozi Peugeoti, Citroeni in Renaulti mi niso všeč, tisti ki pa so mi pa so cenovno že na nivoju VW. Vsak avto je treba vzdrževat in v vsakem avtu se materiali sčasoma obrabijo, ampak nekako v povprečju še najboljše izkušnje prebiram za Golfe in Passate, tudi ob 200k+ prevoženih kilometrih. Seveda so mi všeč tudi Audi in BMW ampak tole je pa še višjega cenovnega razreda. Ne izključujem pa niti kakšne Mazde6, vendar jih je pri nas za prodajo zelo malo.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a xxl Sr mar 04, 2015 8:48 pm

Še posebej nesmotrno se mi zdi,če kdo takšen avto kupuje še na kredit ali leasing.Plačuješ trojno,obroke,vzdrževanje in najbrž pogostejša popravila. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a Bucko99 Sr mar 04, 2015 9:04 pm

xxl je napisal/-a:Še posebej nesmotrno se mi zdi,če kdo takšen avto kupuje še na kredit ali leasing.Plačuješ trojno,obroke,vzdrževanje in najbrž pogostejša popravila. :?


Imaš ga pa le :twisted: Pa sosedi so fouš, kar precej šteje :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a pskoda Sr mar 04, 2015 10:32 pm

Če je avto pripeljali iz nevem nemčije, italije potem je sigurno nekaj skritega drugače bi se tam prodal zato, ker se ne bi splačalo uvažat si stroške delat zaslužek pa minimum ali nič. Po vsej verjetnosti ima vsaj kilometre zbite če ni bil še razbit. Za drugo si ne upam trdit za kilometre bi šel stavit, da bo problem z preverjanjem ;)
Lp
 
pohecfan
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 42
Pridružen: Pe nov 30, 2012 10:23 am

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a pohecfan Če mar 05, 2015 9:06 am

Ste talenti moj je nekaj podobnega kot iz linka delam letno 45000km :( samo redni servis pa dela vse ok vedno kupim avto iz tujine ,saj so redno servisirani v kar se vedno če se dab prepričam ,gledam pa res da ima ob nakupu do 1100000km pa je ve ok.
Negdo je napisal da v tujini trgovski potniki delajo po 1000 km to drži samo ne z passati takšne opreme kot je bil na linku večinoma trendline in to je to.
Se sam enkrat mesečno prepričam na relaciji CE-BERLIN in na avto ceti imam čas opazovati vozila kaj vozijo potniki ,firme,itd....

ps samo mneje uporabnika ni potrebno upoštevat. =P
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a pskoda Če mar 05, 2015 12:28 pm

Vsi avtomobili iz tujine so pripeljani samo zaradi ene stvari in to je zaslužek švercerjev in nič drugega. Zdaj koliko si nategnjen je odvisno od njih ;)
Dokler ne bodo prevožene popisovali pri registraciji živ bog ne more garantirat, da so realni na števcu

ps.: osebno se raje vozim v dačiji kot pa uvoženim avtom kuplenim od švercerjev
Lp
 
zelenik
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 31
Pridružen: Ne nov 21, 2010 8:20 am

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a zelenik Če mar 05, 2015 1:42 pm

Malo oftopic, iz česa ste razbrali, da je avto uvožen? Ker ne piše "slovensko poreklo", ali iz česa drugega? Tako, samo informativno me zanima, da vem na kaj morem bit pozoren.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Prosim za mnenje VW Passat

Napisal/-a esem Če mar 05, 2015 2:07 pm

So pozorni že dilerji in takih za njih dobrih podatkov (zaradi lažje/dražje prodaje) ne pozabijo napisat. Če ni napisano, je 99,7% iz uvoza, vsaj pri dilerjih.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Polo78 in 39 gostov