Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a ban Sr sep 12, 2018 1:19 pm

Po podatkih VW imajo enega 5 vratnega v avtodelti v LJ.
https://cc.porscheinformatik.com/sl-si/ ... b=056_Golf
Ko sem lani kupoval golfa so bili najbolj ugodni v Brežicah in Trebnjem.
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a klekej Ne okt 14, 2018 2:56 pm

Pozna kdo? Je ta motor ok? Še kakšen komentar glede cene, koliko je ta stvar koštala nova?

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13564287
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a limas Ne okt 14, 2018 4:53 pm

Motor? Za izogibanje. Opisano v tej temi:
viewtopic.php?f=6&t=83936&start=1020

Cena? Precenjen, kot vsak folcvagen.

Koliko je stal nov?
cca 21.000 ojrov.


Zakaj dajati za 3 leta star avto 15k, če dobiš za 17k novo tojoto auris s podobno opremo in motorjem, ki je boljši zanesljivejši?

Fiat tipo 1.4turbo. Nov avto cenejši od rabljenega golfa.
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13547594
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a nejc1 Ne okt 14, 2018 7:00 pm

Ta motor je novejša jermenska verzija z odpravljenimi raznimi napakami in je daleč od tega da bi bil za izogibat. Niti približno se ne sme metati TSI-je različnih verzij in letnikov v isti koš... Glede cene pa ne bom komentiral, odloči se sam kolikor je zate vreden, sigurno pa bo ob ogledu oz. nakupu še spustil za par stotakov...
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a klekej Ne okt 14, 2018 7:15 pm

A ni bila to neka akcija za 40 let? Ker novega Comfortline-a (sicer 1.0) se dobi za cca. 17k.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a thunderbolt Ne okt 14, 2018 8:55 pm

limas je napisal/-a:Motor? Za izogibanje. Opisano v tej temi:

Če o necem res nimas pojma, bodi raje tiho. :huh:
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a limas Ne okt 14, 2018 10:04 pm

Kljub nekaterim izboljšavam, so še vedno napake na motorju. Motor je še daleč od zanesljivosti.

...Na splošno visoka poraba olja in hladilne tekočine pri vseh TSI bencinskih izvedenkah. Bodite pozorni na morebitne poškodbe tesnil (mešanje olja in hladilne tekočine)...

https://www.honestjohn.co.uk/carbycar/v ... 2013/good/

Tega je ogromno, pa se mi ne da brskati po forumih.
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a klekej Po okt 15, 2018 6:30 am

Prejel sem info, da je bil ta avto s popusti 20-21k takrat. Motor pa naj ne bi bil problematičen. Ima pfl verzija kakšne posebne hibe na katere je treba biti pozoren ob ogledu? Za kakšen denar bi se ga splačalo odpeljati? =P
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a Firediver Po okt 15, 2018 6:37 am

Ti kar kupi in poročaj o okvarah.
Četudi naj bi bile napake odpravljene, je še vedno drag voz. Če pa napake še niso odpravljene...ti ne bo dolgčas.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a klekej Po okt 15, 2018 6:49 am

Kaj okoli motorja naj bi bilo še problematično?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a VW T4 Po okt 15, 2018 7:58 am

"Za kakšen denar bi se ga splačalo odpeljati?"
Za prodajalca čim višji, za kupca pa čim nižji znesek :lol:
Sicer pa, meni je to precenjeno, 15.000 za 3 leta starega golfa?
Za primerjavo...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ergy%20G...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20S%20In...
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a ban Po okt 15, 2018 8:25 am

Eno dobro leto si lastim podobnega golfa kot je ta, z enakim motorje. Z avtom sem super zadovoljen, je izjemno tih, udoben, solidno potegne če je treba. Do sedaj nobenih težav, samo tankam in vozim. Nisem zaznal da bi pil olje ali hladilno tekočino, v enemu letu sem naredil 15 kkm. Je zelo varčen, skupna povprečna z veliko mestne je dobrih 7 litrov, poraba po AC pri 130 je okoli 5,5-5,8, pri regionalkah pa lahko tudi pod 5, če imaš nežno nogo. Z enim tankom sem naredil do sedaj 870 km, drugače pa nekje med 650 in 750. Glede cene pa, ni pa ravno nizka.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a titanius Po okt 15, 2018 8:43 am

5,5 - 5,8 na 130? Ocitno moram prodat svojga HDi-ja. Avto je precenjen.
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a klekej Po okt 15, 2018 9:06 am

VW T4 je napisal/-a:"Za kakšen denar bi se ga splačalo odpeljati?"
Za prodajalca čim višji, za kupca pa čim nižji znesek :lol:
Sicer pa, meni je to precenjeno, 15.000 za 3 leta starega golfa?
Za primerjavo...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... ergy%20G...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... 20S%20In...


Mi je jasno, da je VW precenjen, ampak vizualno mi je v tem razredu na prvem mestu, na drugem mi je Megane 3 (prejšnji). Problem je, ker tce 132 cuka, Megane 4 pa ima ogrooooomno poporodnih težav, iz tega razloga se jih tudi precej prodaja, starih leto ali dve.

@ban: Koliko si dal za svojega, če ni skrivnost (lahko na ZS)? Da imam malo občutka. Se mi zdi, da bi moral tegale belega znižati vsaj za jurja, glede na cene novega.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a ban Po okt 15, 2018 9:23 am

titanius je napisal/-a:5,5 - 5,8 na 130? Ocitno moram prodat svojga HDi-ja. Avto je precenjen.

Tako je, na tempomat seveda. Moj je comfortline, polna cena je bila 21 jurjev, dobil sem ga za dobrih 18. Je pa karavan seveda.
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a soso Po okt 15, 2018 10:21 am

Ne bom pisal glede samega motorja, ampak nasplosno glede golfa oz. vw
Nikoli, ampak res nikoli nisem bil naklonjen tej znamki, saj so se mi vedno zdeli precenjeni od polota do passata. Imel vedno razmisljanje, da za ta denar gledam raje novejse megane, focuse, citroene itd..
In prisel je dan, ko smo potrebovali "nov" avto do 10000 eur. Ker je pri hisi ze en vecji avto, smo iskali nekaj manjsega. Testna je bila z C4, focusom in P308 (megana poznam ze od prej) Nihce od teh me ni najbolj preprical, ceprav nekaj smo morali kupiti v roku 1 meseca. Ko je odlocitev padla, da polozimo aro za avto, meni ni dalo miru in dan pred "nakupom," gledam a.net in zagledam novo objavljen oglas, vw golf karavan. Se vedno se prepricujem, da golfa pa ne, ceprav mi je vizuelno vsec, ampak sem bil vseeno toliko radoveden, da sem se zelel prepricati, kaj vec ima od ostalih za to ceno. Naslednji dan grem na ogled, testno in odlocitev je padla v eni uri. Ja, kupil sem golfa v eni uri :-) Sama voznja in kvaliteta materialov ter izdelava so me takoj prepricali. Dovolj prozen motor za 110KM, nobenih crickov v notranjosti, udobna voznja, odlicna izolacija kabine itd.. Moje mnenje, avto je se vedno korak pred ostalimi v tem cenovnem razredu. Kot zanimivost, octavia, ki sem jo imel nadomestno 5 dni pa razocaranje, ceprav je to avto iz vw skupine
AH NI NAM LAHKO!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a Kristjan123 Po okt 15, 2018 10:46 am

Najvecja napaka ki jo "strokovnjaki" delajo je posplosevanje po znamkah. Povratna info o avtu je pogojena z motorjem, paketom opreme... znotraj dolocene znamke. Enako velja za zanesljivost vw je naredil ze buletproof motorje star TDI in pa dolocene modele TSI na katerih menjas verigo na isti interval kot gume. Moras gledat vsaj model individualno ne pa vw je sranje, Opel je zakon, Ford je ...
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a emozul Po okt 15, 2018 11:56 am

Tudi sam sem že malo v letih, tako, da sem že kar nekaj avtomobilov vozil, oz. sprobal. Moje mnenje je, da je to še vedno golfov razred. Za zanesljivost, pa bolj kot ne sreča. Sprobaj pa se odloči.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a mevden Po okt 15, 2018 12:02 pm

soso je napisal/-a:Ne bom pisal glede samega motorja, ampak nasplosno glede golfa oz. vw
Nikoli, ampak res nikoli nisem bil naklonjen tej znamki, saj so se mi vedno zdeli precenjeni od polota do passata. Imel vedno razmisljanje, da za ta denar gledam raje novejse megane, focuse, citroene itd..
In prisel je dan, ko smo potrebovali "nov" avto do 10000 eur. Ker je pri hisi ze en vecji avto, smo iskali nekaj manjsega. Testna je bila z C4, focusom in P308 (megana poznam ze od prej) Nihce od teh me ni najbolj preprical, ceprav nekaj smo morali kupiti v roku 1 meseca. Ko je odlocitev padla, da polozimo aro za avto, meni ni dalo miru in dan pred "nakupom," gledam a.net in zagledam novo objavljen oglas, vw golf karavan. Se vedno se prepricujem, da golfa pa ne, ceprav mi je vizuelno vsec, ampak sem bil vseeno toliko radoveden, da sem se zelel prepricati, kaj vec ima od ostalih za to ceno. Naslednji dan grem na ogled, testno in odlocitev je padla v eni uri. Ja, kupil sem golfa v eni uri :-) Sama voznja in kvaliteta materialov ter izdelava so me takoj prepricali. Dovolj prozen motor za 110KM, nobenih crickov v notranjosti, udobna voznja, odlicna izolacija kabine itd.. Moje mnenje, avto je se vedno korak pred ostalimi v tem cenovnem razredu. Kot zanimivost, octavia, ki sem jo imel nadomestno 5 dni pa razocaranje, ceprav je to avto iz vw skupine



Točno tako. Megana in golfa ne moreš metati v isti koš. Golf je še vedno boljšo v vseh pogledih, tudi kar se tiče prostornosti v kabini, kvalitete izdelave notrjanjosti itd. Seveda je upravičeno dražji. Ampak dokler ne pelješ oba ne veš. Kupci pa gledajo avto samo po papirjih in katalogih.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a void Po okt 15, 2018 12:10 pm

O kateremu meganu je debata? Ker če primerjaš G7 z Meganom 3 res ni primerjave. Lahko pa brez problema primerjaš G7 z Meganom 4, ker je velik napredek v materialih, izolaciji in samem počutju napram 3ki.
Megane 3 se lahko kvečjemu primerja z G6, ne G7. Če gledamo generacijsko.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Google Adsense [Bot] in 26 gostov