Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
maslo12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 15, 2014 5:04 pm

kupujem Golf Variant

Napisal/-a maslo12 Sr jul 08, 2015 1:00 pm

Pozdravljeni,
V kratkem imam namen menjati avtomobil, sem se ogrel za rabljenega VW Golf Variant. Passat ne, mi je prevelik, da že v kali zatrem idejo "vzami raje passata". :) Razen če res kateri kje izstopa. :)
Torej, cvenka je na voljo cca. 9k, obvezno je avtomatska klima in tempomat, dizel (dnevno cca. 150km po avtocesti) in ročni menjalnik, bonus pike pa za kontrole na volanu, strešne sani, vlečna kljuka ipd... Nato pa komaj vse ostalo - navigacija ipd. In jasno, kot vsi, ki kupujejo rabljene avtomobile, za svoj denar želim dobiti čimveč in se ne "nategniti".
Kako pa je z avtomobili iz tujine, vseeno mi je, če se peljem v A ali NEM 5 ur, ali po SLO 3 ure. :)
Torej, v oči mi je padlo nekaj njih, prosil bi za mnenja, če kdo pozna zgodovino avta, prodajalca, če kdo na prvi pogled vidi, da kaj ne štima, na kaj moram biti pozoren pri teh avtomobilih, katerih "serij" se izogibati ipd. Vnaprej se vam zahvaljujem z vatikansko (in vedno bolj tudi grško) valuto - Bog plati! :)
Torej, predlogi:
1. http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ow=1&avto=
2. http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ow=1&avto=
3. http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ow=1&avto=
4. http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ow=1&avto=
5. http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... ne%201.9T..
6. http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 201.6%20...

Hvala in lp
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a pskoda Sr jul 08, 2015 2:18 pm

Zgodovino bo težko kdo poznal, ker so uvoženi razen mogoče preprodajalca, ki pa so itak nateguni in se jim gre samo za denar. Osebno ti želim veliko sreče, ker kupuješ avto, ki kar diši po uvozu in zbitimi kilometri, zato ti priporočam da vse 100x preveriš na pooblaščencu z VIN številko predno kupiš, čeprav ti bodo dali super duper garancijo
Lp
 
maslo12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 15, 2014 5:04 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a maslo12 Po jul 27, 2015 8:38 am

No, še vedno kupujem isto... eni so "smrdeli", drugi so sami menjavali vetrobranska stekla, tretji so že odpeljali, četri so bile mučke z servisno knjigo...
zdaj mam nagledanega tega:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 20ALU%20...

Pozna kdo prodajalca - AVTO FER ANDREJ GROBIN, s.p., CVETNA ULICA 5, ŠENTJUR? Ima kdo izkušnje s prodajalcem?
Na prvo uč izgleda avto ok, le precej čista mašina me "bega", avto je iz uvoza - FRA. Kakršnegakoli nasveta bom vesel. Hvala...
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a hahehihoh Po jul 27, 2015 9:17 am

Ne poznam, ampak oprana mašina mene osebno ne moti. :)

Sam sem pred pol leta kupil avto z opranim motorjem in še vedno vse dela brez težav in puščanja olja. Avto pregledat in to je to. Kilometri bi znali biti realni. Ponavadi se lizing hiše znebijo avtov do cca 150.000 km.
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a dask Po jul 27, 2015 10:17 am

maslo12 je napisal/-a:No, še vedno kupujem isto... eni so "smrdeli", drugi so sami menjavali vetrobranska stekla, tretji so že odpeljali, četri so bile mučke z servisno knjigo...
zdaj mam nagledanega tega:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 20ALU%20...

Pozna kdo prodajalca - AVTO FER ANDREJ GROBIN, s.p., CVETNA ULICA 5, ŠENTJUR? Ima kdo izkušnje s prodajalcem?
Na prvo uč izgleda avto ok, le precej čista mašina me "bega", avto je iz uvoza - FRA. Kakršnegakoli nasveta bom vesel. Hvala...


Golf dizel kupljen v Franciji preko privatnika s sedežem v stanovanjskem bloku.... sigurno je ok, kar vzami. :roll:
 
maslo12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 15, 2014 5:04 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a maslo12 Po jul 27, 2015 2:07 pm

Kaj naj bi to pomenilo? Misliš da je OK, ali da ni?! Hvala za odgovor...
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a hahehihoh Po jul 27, 2015 2:57 pm

Namiguje na to da ne.

Sicer pa če je le možno vzami avto od kakšnega priznanega oz. večjega prodajalca.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a Firediver To jul 28, 2015 6:56 am

Tudi sam sem mnenja, da je teh s.p.-jev, ki prodajajo rabljene avtomobile malo morje, kar pa zna biti problematično, če se kaj zalomi.

Mogoče delam komu krivico, ampak preveč previdnosti ni še nihče obžaloval, ker jo je vedno premalo...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
lostid
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 20
Pridružen: Ne jun 09, 2013 12:21 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a lostid To jul 28, 2015 8:17 am

Poglej malo cene takih avtomobilov v nemčiji, franciji itd. Če so podobne kot pri nas lahko takoj veš, da so kilometri prevrteni. SP pač nekako mora zaslužiti in očitno so zaslužki zelo dobri glede na to koliko preprodajalcev imamo.

Jaz bi rabljenega dizla kupil le od prvega SLO lastnika po možnosti s servisno knjižico... če ne bi pa imel pripravljenih vsaj par tisoč evrov za popravila. Pomoje je vseeno boljše kupiti starega bencinarja in predelati na plin
 
Uporabniški avatar
dask
Uporabnik
 
Prispevkov: 1097
Pridružen: Če jul 31, 2008 9:53 am

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a dask To jul 28, 2015 9:20 am

maslo12 je napisal/-a:Kaj naj bi to pomenilo? Misliš da je OK, ali da ni?! Hvala za odgovor...


Niti slučajno se ne splača uvozit nepoškodovan avto z realnimi malo kilometri, servisno zgodovino itd. Preveč stroškov, da bi bilo od prodaje v SLO kaj dobička, razen če gre za redek model / opremo. Kar Golf dizel definitivno ni.
Sklep: če niso prevrteni kilometri in ponarejena servisna, je bil avto poškodovan. Ali pa oboje.
 
Uporabniški avatar
Polo78
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1935
Pridružen: Sr mar 17, 2004 1:32 am
Kraj: Cockpit

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a Polo78 So avg 01, 2015 5:10 pm

Nočem avtorja teme odvrnit od nakupa željenega vozila ampak morda zgolj v razmislek:
V julijski št. Auto Bilda (slovenskega) so primerjali rabljena vozila in sicer Golf Variant 1.6 TDI, Astra ST 1.3 CDTI in Focus Karavan 1.6 TDCI. Daleč najslabše od vseh se je odrezal ravno Golf. En kup težav, napak in okvar, očitno je pri VW-ju dolgoročna kvaliteta še vedno španska vas. Folk pa očitno na podlagi trofej iz davne preteklosti golfa mk1 in mk2, ko si je znamka ustvarila kakor kaže nesmrten imidž, še vedno kupuje izdelek, ki že precej časa ni več sinonim kvalitete (kajpak ravno Golf od vseh treh daleč najbolje drži ceno). Enostavno ne morem mimo tega, da se ne bi še enkrat več načudil temu črednemu nagonu in to kljub vsem v nebo vpijočim dejstvom ter informacijam, ki nam jih danes dobesedno "na pladnju" ponuja internet in ostali mediji.

Link do primerjave
http://www.autobild.de/artikel/ford-foc ... 77912.html

P.S. Sicer ni tako pomembno ampak najbolje se je odrezal Focus (III. generacije), ki je po vseh vzdržljivostnih testih očitno precej neproblematičen avto.
Antiznačkar po prepričanju
 
kekec2015
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 13
Pridružen: Če jul 23, 2015 10:17 am

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a kekec2015 So avg 01, 2015 6:46 pm

@maslo12,predno kupis avto vzami številko šasije in pojdi preverit na pooblaščen servis kako so bili delani servisi in naj ga preveri klepar.Prosi tudi,da ti da v vpogled original račun ob nakupu,da vidiš koliko kilometrov je imel ob uvozu.In nikakor ne misli,da če je avto kupljen pri nas,da je boljši in bolj pošten kot uvožen...Nikakor pa ne glej najcenejšega,ker to ni bil nikoli dober nakup.
Glede na izkušnje kupcov in goljufanja naših trgovcev se je uvoženih prijel določen stereotip,vendar z malo volje in časa se ga da vseno ovreči(ne vsakega seveda).
Po določenem trolanju v skoraj vsaki temi določenega uporabnika bi rekel,da bi težje ovrgli stereotip,da ni na dolenskem že 0.5 promila v zraku :D

P.S Poglej še za Škodo Octavio...
 
maslo12
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr okt 15, 2014 5:04 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a maslo12 Po avg 03, 2015 2:18 pm

hvala vsem za sporočila, upam da nadaljujemo, ker avta še ni. :)
Kot ste nekateri že omenili, je dejansko težava z temi naši prodajalci.
@Kekec: Seznam sem že razširil in išem tudi Octavio. :) zdaj imam nagledano: http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9974133&show=1&avto=%8Akoda%20Octavia%20Combi%201.6%20CR%20TDI%20DPF%20Elega... pozna kdo prodajalce?

Pri VW sem si ogledal vse uvožene, ker domačih ni. Vsi do sedaj so bili nekaj "mutni". Ali kilometri niso štimali s knjigo in servisom (čeprav je knjiga reden nateg, ker koliko sem ugotovil, narod sam piše v njo in printa zraven štemple), ali je bil slabo "štrihan" in kitan, ali se je mašina svetila bolj kot rostfraj ograja + štrihan (prodajalec pa mi zatrjuje, da ni bil karamboliran ipd...), ali je vaški model sam menjal vetrobransko in zraven potrgal vso tapeto, tretjemu brni in me prepričuje, da ne štimajo "samo" pnevmatike (zraven toga je foter še klepar, ampak tega ni omenil)... no svašta.

No, poleg tega, da iščem zdaj VW Golf Varianta, gledam še omenjene Octavie, Focuse in Astre. Fordov je celi kup, Astre malo majn, a kaj, ko je ta Ford oduren od znotraj. :) No, hvaležen bom, če kdo kaj pozna tistega prodajalca - VIZION-M d.o.o., AC BEŽIGRAJSKA CELJE ...
 
hahehihoh
Uporabnik
 
Prispevkov: 1051
Pridružen: Če apr 19, 2012 7:48 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a hahehihoh Po avg 03, 2015 2:53 pm

Beži stran in preberi na prejšnji strani te teme izkušnjo z njihovo sorodno avtohišo KMV DOO.

Vsak avto ima pri njih prevrtene km.
 
ajam147
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr okt 28, 2015 9:18 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a ajam147 Sr okt 28, 2015 9:30 pm

Jz sem kupila avto v AC Bežigrajska pa vam povem da sem več kot super zadovoljna. Vin številka dobila ob prvem ogledu, preverila na pooblaščenem prodajalcu te znamke, vse ok, štimalo. Odnos korekten, prijazen..avto kot nov, lavfa ko sulica:) od prvega ogleda do nakupa vse super, garancija na vozilo 12mesecev...ne vem, iskala sva avto cca 3mesece, veliko videla pa vam povem , da sem zelo zadovoljna tako da iz moje izkušnje lahko sam priporočam nakup pri Ac Bežigrajska.

Lp
 
Uporabniški avatar
pSicek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Sr maj 03, 2006 5:25 pm
Kraj: Prevalje

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a pSicek Če okt 29, 2015 9:13 pm

ajam147 je napisal/-a:Jz sem kupila avto v AC Bežigrajska pa vam povem da sem več kot super zadovoljna. Vin številka dobila ob prvem ogledu, preverila na pooblaščenem prodajalcu te znamke, vse ok, štimalo. Odnos korekten, prijazen..avto kot nov, lavfa ko sulica:) od prvega ogleda do nakupa vse super, garancija na vozilo 12mesecev...ne vem, iskala sva avto cca 3mesece, veliko videla pa vam povem , da sem zelo zadovoljna tako da iz moje izkušnje lahko sam priporočam nakup pri Ac Bežigrajska.

Lp

In potem je svizec zavil čokolado v folijo...2 posta in oba hvaljenje AC Bežigrajska...ko bom po novem letu sam iskal avto, se jim bom ognil v velikem loku.
 
genus
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 54
Pridružen: Po okt 05, 2015 8:10 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a genus Pe okt 30, 2015 11:04 am

Polo78 je napisal/-a:Nočem avtorja teme odvrnit od nakupa željenega vozila ampak morda zgolj v razmislek:
V julijski št. Auto Bilda (slovenskega) so primerjali rabljena vozila in sicer Golf Variant 1.6 TDI, Astra ST 1.3 CDTI in Focus Karavan 1.6 TDCI. Daleč najslabše od vseh se je odrezal ravno Golf. En kup težav, napak in okvar, očitno je pri VW-ju dolgoročna kvaliteta še vedno španska vas. Folk pa očitno na podlagi trofej iz davne preteklosti golfa mk1 in mk2, ko si je znamka ustvarila kakor kaže nesmrten imidž, še vedno kupuje izdelek, ki že precej časa ni več sinonim kvalitete (kajpak ravno Golf od vseh treh daleč najbolje drži ceno). Enostavno ne morem mimo tega, da se ne bi še enkrat več načudil temu črednemu nagonu in to kljub vsem v nebo vpijočim dejstvom ter informacijam, ki nam jih danes dobesedno "na pladnju" ponuja internet in ostali mediji.

Link do primerjave
http://www.autobild.de/artikel/ford-foc ... 77912.html

P.S. Sicer ni tako pomembno ampak najbolje se je odrezal Focus (III. generacije), ki je po vseh vzdržljivostnih testih očitno precej neproblematičen avto.

Ko so letos junija objavili pri carbuyerju rezultate ankete lastnikov različnih vozil(60 tisoč anketirancev), se je golf 7 glede kvalitete uvrstil na 68. mesto kar potrjuje tvoj zgornji post.
Po moje se mu je naredila malo krivica, ker med 20 bi si pa že zaslužil, ker so kar trpežni.
 
simonojstersek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr dec 29, 2010 6:16 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a simonojstersek Po avg 13, 2018 2:18 pm

Hm, po mojoh izkušnjah bi moral AVTO FER preimenovati v AVTO xxFER.

LPS

maslo12 je napisal/-a:No, še vedno kupujem isto... eni so "smrdeli", drugi so sami menjavali vetrobranska stekla, tretji so že odpeljali, četri so bile mučke z servisno knjigo...
zdaj mam nagledanega tega:

http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID= ... 20ALU%20...

Pozna kdo prodajalca - AVTO FER ANDREJ GROBIN, s.p., CVETNA ULICA 5, ŠENTJUR? Ima kdo izkušnje s prodajalcem?
Na prvo uč izgleda avto ok, le precej čista mašina me "bega", avto je iz uvoza - FRA. Kakršnegakoli nasveta bom vesel. Hvala...
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a esem Po avg 13, 2018 3:21 pm

Res misliš, da v treh letih še ni kupil avta?
Post je itak nejasen - kaj pomeni xxFer? Morda bi moral kaj napisat v "Nategatorji"
 
klekej
Novinec
 
Prispevkov: 487
Pridružen: So avg 01, 2009 3:40 pm

Re: kupujem Golf Variant

Napisal/-a klekej Sr sep 12, 2018 1:04 pm

Svak kupuje Golfa Varianta 1.0 tsi. Katera hiša v Lj z okolico bi imela testnega, v skrajni sili tudi hatchback, samo, da se proba motor. Ali pa Octavia, ker gre za isti avto. Kje ste drugače dobili najboljše pogoje pri nakupu?
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov