Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Pe nov 20, 2015 10:04 am

Če bi se odločal za 1,7 crdi,bi potem spet raje pogledal na 110 dci,ki je tu nekje,porabi pa tudi najmanj od vseh,cca 5,5.Torej,20700 testni 130 dci minus 1300 za cenejši 110,minus 690 za biserno belo,pa smo že na 18700,ampak,če avta ni na zalogi,bi najprej moral čakat nekaj mesecev nanj,potem še 4 mesece pred dokončnim nakupom... :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Spectre
 

Re: Kadjar

Napisal/-a Spectre Pe nov 20, 2015 12:24 pm

Jaz sem peljal tucsona, večino sem ga po mestu in avtocesti "gnal"(nisem ga nič šparal), pa je imel porabo okoli 8 litrov, če se pa normalno relacijsko voziš pa lahko imaš porabo tudi 6.5, mogoče še manj ne vem. Z kadjarom sem se pa samo relacijsko umirjeno vozil in je imel 6,3 porabo, če bi ga pa gnal pa vprašanje...tako da ne verjamem da je kakšna pretirana razlika v porabi med njima, mogoče par deci. Kadjar in qashqai sta kot cestna terenca za moje pojme za nekaj cm previsoko od tal kar se pozna. Mogoče je zato podvozje trše, sicer je pa bilo že v starem qashqaiju trše. Kvaliteta v notranjosti je pa v tucsonu malo boljša kot v renaultu, kot je že omenil chan.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a Renault VG Pe nov 20, 2015 2:55 pm

Spectre je napisal/-a: Kvaliteta v notranjosti je pa v tucsonu malo boljša kot v renaultu, kot je že omenil chan.

Sestavljen? Ker plastika notri je obup kar se mene tiče kolikor sem gledal Tuscona, bila je trša kot v Kadjarju ki tudi nima neke super prijetne mehke plastike.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe nov 20, 2015 5:31 pm

Tukaj imate odličen TEST Kadjarja :!:

https://www.youtube.com/watch?v=HVxSvDdTWj8
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a meganer Pe nov 20, 2015 7:25 pm

Sam bi dal pa ogromen plus ravno mehki ledveni opori na sedežih. Ker take kot je mela Altea fr lupino pa trdo tako, da me je žulila da sem po 5 km komaj sedel notri.

Rad imam lupinaste sedeže ampak mehke. Če bi mel ferrarija potem pa rajš trde :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Pe nov 20, 2015 8:06 pm

Žena se je usedla vanj in je rekla,to je to,kot ulito za njeno ta zadnjo. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Pinarelo
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 9
Pridružen: Po nov 09, 2015 12:14 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a Pinarelo Ne nov 22, 2015 12:50 pm

Če bo žena odločala pol bo.....,meni je Kadjar grd,ker sem ga tudi sam gledal !
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Ne nov 22, 2015 6:42 pm

Zakaj si ga gledal,če ti je grd? :roll:
Meni je Kaškaj lepši,ni pa niti ta slab,pa še dve leti je mlajši model in malce večji (prtljažnik). 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Po nov 23, 2015 12:45 am

Ne vem no,ali je to postal izziv,kdo bo bolj izvabil čričke ven,ali je res tako slabo narejeno?Če poskusim pri svojem,lahko tudi,s nekaj truda,izvabim kakšnega. https://www.youtube.com/watch?v=NIrdRMhAE6U -od 1"40 naprej
Šel bom nazaj v salon to preverit.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Kadjar

Napisal/-a rs5 Po nov 23, 2015 9:10 am

Tudi sam sem sedev v Kadjar-ru in mi je v uho padla ta škripajoča plastika :lol: potem sem se pa vsev še v twingo tam ni škripalo nič.nevem no,da kupim avto za 30t€ pa da v njem vse škripa..
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kadjar

Napisal/-a pskoda Po nov 23, 2015 11:49 am

Saj reno je znan po škripanju. Mene to nič ne preseneča drugače pa tudi novi BMW X5 za +80keur škripa že pri novem. Stric ima od novega zdaj že 5 leto X5 in ima kar pevski zbor čričov in tudi tast pri 2 leti starem mercedesu c se najde kakšega.

Tisto iz zgornjega posnetka me pa čisto spominja na Astro ne to novo, ampak na prejšnjo, ki me je to tudi zelo odvrnilo od nakupa + še kar nekaj drugih stvari
Zadnjič spremenil pskoda, dne Po nov 23, 2015 11:56 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
rs5
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Če jul 19, 2012 8:01 am

Re: Kadjar

Napisal/-a rs5 Po nov 23, 2015 11:55 am

Ja,lastim si dva renoja 8let starga clia 235tkm in 13let staro laguno po števcu 265tkm in škripata lih tolko ko vsi drugi avti :D Moram pa priznat da Kadjar v salonu bolj škripa kot 13 let stara laguna :lol: Pa tudi laguna ne škripa 10% od tizga kar se po netu prebere
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kadjar

Napisal/-a pskoda Po nov 23, 2015 12:10 pm

pskoda je napisal/-a:Saj reno je znan po škripanju. Mene to nič ne preseneča drugače pa tudi novi BMW X5 za +80keur škripa že pri novem. Stric ima od novega zdaj že 5 leto X5 in ima kar pevski zbor čričov in tudi tast pri 2 leti starem mercedesu c se najde kakšega.

Tisto iz zgornjega posnetka me pa čisto spominja na Astro ne to novo, ampak na prejšnjo, ki me je to tudi zelo odvrnilo od nakupa + še kar nekaj drugih stvari


Da dodam še video Astre J - https://www.youtube.com/watch?v=zBYRrq6cC2U

Kadjar bo 100% škripal mogoče malo manj prvih 10, 20kkm ampak bo čedalje hujše podobno kot pri astri sploh če bo več brezpotij oz slabih cest

ps.: hyudai isti k... - https://www.youtube.com/watch?v=AIqJR_DA91Q in tudi Qashqai škripa - https://www.youtube.com/watch?v=rE8YnDcFNHc
Lp
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Po nov 23, 2015 5:30 pm

Sem preizkusill to škripanje v treh kadjarih in v enem testnem.Kaj povedat na tole.Posnetki in "v živo" ni prav enako.Če pritiskaš se sliši,še najbolj na senčniku nad števci in tista plastika okrog ročice menjalnika,ampak,iz drugega,tretjega poskusa,že manj ali skoraj nič.Med vožnjo nič ne škripa,saj se ukvarjaš z vožnjo,ne pa s pritiskanji po armaturki,oblogah in podobno :roll: .Sem probal na toyotah,ostalih renaultih,kaškaju,vsakemu lahko izsiliš kakšnega crička s pritiskanjem.Ne vem,mislim,da se je ustvaril nepotreben halo okrog tega.V praksi ni takšne sile,kot je videti na posnetkih.
Pri meni bodo odločale druge stvari okrog končne odločitve.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Spectre
 

Re: Kadjar

Napisal/-a Spectre Po nov 23, 2015 6:42 pm

Skoraj ne obstaja avta da ne bi imel kakšnega črička, tako da to so finese in se ne sekiraj. Je pa res da manj čričkov ima bolje je.
Še pri novem jaguarju xe se plastika nad merilci za hitrost rahlo premika.
Bolj je lahka gradnja manj kompaktni so materiali. Dve leti nazaj sem se peljal z audi r8 mislim da okoli 2008-2010 letnik pa je imel "carbon package" paket notranjost, kjer je bil karbon vgrajen v sprednje tapete in tudi v armaturo mislim da. Vgrajen carbon je zmanjšal težo vozila, je pa ropotal med vožnjo kot da se pelješ z plastičnim avtom. Ko si dal gas se tako ni slišalo nič razen motorja, tako da ni bilo panike. :)
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Kadjar

Napisal/-a Milan_48 Če nov 26, 2015 12:06 pm

Pri izbiri novega avtomobila sva vozila med drugim tudi testnega Kadjara s 5tkm. Všečen avto je odpadel zaradi vsemogočih čričkov na slabših cestah (kar naše v glavnem so, razen AC). Rekla sva, kaj šele bo, ko bo imel več km. In sva iskala naprej. :arrow: :arrow:
Nulla tenaci invia est via!
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Če nov 26, 2015 7:16 pm

Hm,ne vem koliko je imel testni,ki sem ga jaz vozil,ampak,sem namerno iskal slabe odseke cest (ni jih težko najti) in ni bilo cričkov. :|
Ne vem no,počasi se bo trebe odločit.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a meganer Če nov 26, 2015 7:23 pm

Nisem vozil oz. Niti notri nisem sedel samo, da vse pa škripa pa ne vrjamem. To je sama foušija. Če pa primeš z Krpanovo roko pa vsak škripa.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a xxl Pe nov 27, 2015 6:39 pm

Niti na Renault forumu ne najdem dovolj info o njem,tukaj tudi ni nobenega.Ima vsaj kdo 1,6 dci motor,da bi podal svoja opažanja?
Ne bi se rad prenaglil in si nakopal probleme s pogostimi obiskovanji servisov,ker tega,verjeli ali ne,pri Alfah nisem vajen. 8)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Kadjar

Napisal/-a Cefizelj Pe nov 27, 2015 8:44 pm

1.6 dCi ni problematicen. Kar se pa kadjarja tice mas pa na renault forumu prvega zdej predstavljenega v galeriji, mislim da se prevzet ni. Je pa dokaj nov avto in jih prav veliko se ni na cesti, jaz sem jih po gorenjski opazil ene 5-6 ki niso bili testni.
Sedel sem v obeh, vozil kaskajca, osebno bi rajs vzel kaskajca, pa sm mel do zdej povecini renaulte ampak me je navdusil nissan. Mislm pa da razocaran ne bos nad nobenim.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov